@ jonavoszinios.lt

Liepos 5 d. Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Vokietijos  kariai organizavo labdaringą ekstremalių kliūčių bėgimą purvo trasa „Geležinis Vilkas“, skirtą surinkti lėšų ir paremti Ruklos Jono Stanislauskio mokykos-daugiafunkcinio centro bendruomenę. Mokyklos bendruomenė už surinktas lėšas planuoja įsirengti poilsines informacines erdves.

„Planavome, kad surinksime nemažai pinigų, bet tai buvo daug daugiau nei įsivaizdavau “  - sakė renginio organizatorius Vokietijos  mechanizuotosios kuopos vadas kapitonas Ingolf. „ Parama bendruomenei visada svarbu, ypač vaikams, labai norėjome tęsti šiltus santykius su Ruklos bendruomene, ir smagu, kad tuo pačiu pavyko ir smagus renginys“.

Bėgime dalyvavo beveik keturi šimtai karių iš Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Belgijos, JAV ir Lietuvos.

Surinkta pinigų suma dešimtis kartų viršijo planuotąją. Renginio organizatoriai tikėjosi, renginio apdovanojimo ceremonijos metu mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Gitanai Lemkienei įteiktas simbolinis čekis su įrašyta 6000 eurų suma.

„ Akyse džiaugsmo ašaros, o širdyje begalinis dėkingumas“ - sakė G. Lemkienė susirinkusiems į apdovanojimo ceremoniją kariams -“planavome įrengti poilsinę – informacinę erdvę moksleiviams, dabar išeis jas įrengti dvi“ – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja ugdymui. 

Maždaug aštuonių kilometrų ilgio trasa įrengta su dirbtinėmis ir natūraliomis kliūtimis, ją įveikiant teko bėgti, plaukti, šliaužti, kopti didžiąją dalį atstumo įveikiant šlapiame miške bei pelkėse. Nemažą dalį kliūčių kariai įveikinėjo nesivaržydami, o padėdami vieni kitiems.

Renginio dalyvius šokiais sveikino Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio šokėjų komanda.

Tai ne pirmas labdaringas renginys, kurį bendradarbiaudami su apylinkių gyventojais organizuoja Rukloje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė, nuo vasario Lietuvoje esantys kariai rinko labdarą mokymo bei gydymo įstaigoms, šimtai karių  tvarkė globos namus, darželius, aplinką  Jonavoje ir Jonavos rajone.  

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra visiškai sukomplektuota – dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 250 Nyderlandų ir apie 200 Norvegijos karių.

2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

NATO stiprina savo priešakinį buvimą prie Rytinių NATO sienų, dislokuodama čia rotacine tvarka keturias kovines grupes Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Šios kovinės grupės, kurioms vadovauja Jungtinė Karalystė, Kanada, Vokietija ir JAV yra daugianacionalinės, kovai parengtos pajėgos, demonstruojančios transatlantinio ryšio stiprumą. Jų buvimas reiškia tai, kad vienos aljanso narės užpuolimas reikštų ataką prieš visas. Šios pajėgos reiškia ir didžiausią kada nors NATO kolektyvinės gynybos sustiprinimą, kuris taip pat apima ir NATO buvimą Juodosios jūros regione.

Nuotraukų autoriai:  plk. Ltn. Oliver richter, kpt Heiner Bumuller, vaizdo siužeto autorius - Lukas Kalvaitis