Jonavos veterinarijos centrui,,VetPet" teko neeilinė situacija - pasakius, kad gyvūnui reikia sudėtingos operacijos,  katino Persio šeimininkai norėjo jį užmigdyti, tačiau veterinarai nepasidavė ir šiandien jis ieško naujų namų. 

Prarijo siūlą

Kaip skelbiama ,,VetPet" ,,Facebook" paskyroje, jaunas 3 metų katinas Persis labai mėgo žaisti su žaisliukais, gaudyti siūlus ir vieną dieną prarijo mezgimo siūlą. Šeimininkai tai žinodami per daug į tai dėmesio nekreipė, kadangi Persis pora dienų jautėsi gerai, jokių simptomų nerodė. Dienos bėgo, Persiui po truputį krito svoris, savijauta blogėjo, ženkliai sumažėjo apetitas, atsirado vangumas, nepatogumas tuštinantis. Po trijų savaičių nuo siūlo suėdimo Persio šeimininkai, jam besituštinant, pastebėjo siūlo galą kyšantį iš tiesiosios žarnos. Šeimininkų bandymai ištraukti siūlą buvo nesėkmingi ir Persiui kėlė skausmą, todėl katinėlis buvo atvežtas į kliniką tyrimams.

,,Po pilvo organų rentgeninio tyrimo supratome, kad turime nemažą bėdą, paprastai rentgeninio tyrimo metu siūlas žarnyne nepastebimas, nes yra nerentgenokontrastiškas. Persio atveju, siūlas puikiai matėsi, kadangi dėl stiprios žarnų reakcijos į svetimkūnį, siūlas per tris savaites priaugo prie žarnų sienelių. Prieš operaciją siūlo ilgis preliminariai pamatuotas iš rentgenogramos – jo ilgis siekė ~25 cm.

Atlikę ultragarsinį pilvo organų tyrimą pastebėjome pokyčius žarnyne bei juos supančiuose limfiniuose mazguose – atsiradusi žarnų plikacija (žarnų forma primena armoniką), dėl uždegimo atsiradusios žarnų sąaugos, limfinių mazgų padidėjimas (normaliai pasaito limfinių mazgų dydis turėtų būti nuo 0,4 iki 1,5 cm dydžio), Persio pasaito limfiniai mazgai siekė apie 5-6 cm dydį – tai reiškia labai stiprų žarnų bei pasaito uždegimą. Toks žarnų susitraukimas į "armoniką" yra įtakojamas linijinio svetimkūnio, šiuo atveju siūlo. Siūlas žarnose traukiojamas pirmyn ir atgal, tokiu būdu žarnos susitraukia ir gaunama "armonikos" forma. Persiui buvo reikalinga operacija", - situaciją aprašė ,,VetPet".
Nedavė jokių garantijų
Šeimininkus informavus apie tai, kad reikalinga diagnostinė laparotomija bei svetimkūnio šalinimas, operacija negarantuojanti pasveikimo, kadangi žarnų pažeidimai dideli, šeimininkai operacijos atsisakė ir pareiškė norą gyvūną eutanazuoti.
,,Kadangi Persis jau iškentė tris savaites, mes pasirinkome tikėti Persiu ir pabandyti išgelbėti dar visai jauną 3 metų, nepasiduodantį, labai žaismingą, mielą katiną. Atsisakėme gyvūną eutanazuoti ir šeimininkam buvo pasiūlyta augintinį perduoti klinikos globon ir atlikti operaciją klinikos lėšomis bei surasti naujus šeimininkus", - pasakoja ,,VetPet".
Sudėtinga operacija
Operacija buvo ilga. Gabaliukas po gabaliuko buvo šalinami siūlo segmentai. Operacija, nepaisant to, jog buvo dideli žarnų suaugimai, žarnų perforacija (plyšimas),keliose vietose prireikė pašalinti pažeistas žarnų dalis, praėjo labai sėkmingai. Anestezija taip pat buvo sklandi.
Po operacijos pacientui buvo įstatytas stemplinis maitinimo vamzdelis, kuris leido pacientą po atsibudimo iš karto pamaitinti priverstinai, taip pat buvo užtikrinta pooperacinė analgezija panaudojant švirkštines pompas. Mityba ir pooperacinio skausmo nebuvimo užtikrinimas yra svarbūs faktoriai paciento atsigavimui po operacijos ir žaizdų gijimui.
Ieško namų
Visa VetPet komanda dirbo prie Persio.
,,Kelias dienas Persį maitinome per stemplinį maitinimo vamzdelį, reikėjo stiprios skausmo kontrolės, medikamentų skatinančių žarnyno veiklą, probiotikų, antibiotikų, specialaus gastrointestinalinio lengvai virškinamo maisto. Po savaitės nuo operacijos Persis jautėsi puikiai, pats valgė, žaidė, murkė, domėjosi aplinka. Persis šiuo metu gyvena klinikoje ir turbūt nebepamena kokiame pavojuje buvo. Persis tikrai vertas medalio už drąsą ir ištvermę.
Tačiau...
Tačiau labiau nei medalių Persiui reikia rūpestingų, mylinčių, dėmesio nestokojančių šeimininkų, garantuojame, jis bus jūsų namų karalius, geriausias draugas, švelniausias murklys", - teigia ,,VetPet".
Persis sveikimo periodu ir jau pilnai pasveikęs. Gal jūs jam suteiksite naujus namus?