Švenčių metas - daug pavojų mūsų augintiniams

Švenčių metas - daug pavojų mūsų augintiniams
GRU 27 14:19 2018 jonavoszinios.lt

Gražiausios metų šventės - Šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Susėdame prie šventinių stalų gausiai apkrautų skaniausiais valgiais ir gėrimais. Lygiaverčiai šių švenčių nariai, mūsų augintiniai, yra didžiuliai smaližiai, tačiau daugelis mūsų šventinio patiekalų gali būti mirtini augintiniams. 

Šokoladas, kava ir kofeinas

Tai bene vieni iš dažniausiai augintiniams duodamų produktų, savyje turintys metilksantino, kuris randamas kakavos sėklose. Augintiniui prarijus kakavos ar jos produktų gali kilti vėmimas, viduriavimas, lekavimas, padidintas troškulys ir šlapinimasis, širdies ritmo padažnėjimas, traukuliai, gali ištikti netgi MIRTIS. Atminkite - juodajame šokolade metilksantino yra daugiausia, tad jis yra pavojingiausias. 

Vynuogės ir razinos

Šie vaisiai augintiniui gali sukelti inkstų nepakankamumą ir tai gali įvykti kelių valandų bėgyje, viskas priklauso nuo praryto maisto kiekio. 

Pienas ir pieno produktai

Gyvūnai neturi pakankamai laktazės, t.y. fermento, kuris skaldo laktozę piene, tad pienas ir jo produktai gali sukelti viduriavimą ir kitus virškinimo sutrikimus. 

Riešutai

Migdolai, pekano riešutai, graikiški riešutai - savyje turi daug aliejų ir riebalų. Riebalai gali sukelti vėmimą, viduriavimą, o uždelsus - pankreatitą (kasos uždegimą, kuris yra labai skausmingas). 

Žalia, neapdorota mėsa, kiaušiniai ir kaulai

Žalia mėsa ir žali kiaušiniai gali slėpti bakterijas, tokias kaip E. Coli ir salmoneles, kurios gali pakenkti ne tik Jūsų augintiniui, bet ir Jums. Žali kiaušiniai turi enzimą evidiną, kuris stabdo B vitamino (biotino) pasisavinimą, ko pasekoje gali pasireikšti odos ir kailio problemos. GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA gyvūnams duoti kaulų, nuo jų Jūsų augintinis gali užspringti, jam gali užkietėti žarnynas ir aštrūs kaulai gali net gi sužaloti ar perdurti virškinamąjį traktą. 

Avokadas

Nuodingas paukščiams, triušiams ir kitiems graužikams. Labiausiai pažeidžiami yra paukščiai, jie dėl kraujotakos sutrikdymo gali gaišti. Graužikams apsinuodijimas pasireiškia galvos ir kaklo tinimu bei vandene. 

Kačių maistas duodamas šunims

Jame yra daug riebalų ir kalorijų kiekis yra didesnis nei subalansuotame šunų maiste. Maitinant kačių maistu šunis gali kilti viduriavimas, pykinimas ir net kasos uždegimas (pankreatitas), bei atsirasti viršsvoris. 

Šunų maistas duodamas katėms

Sudėtyje yra mažesnis baltymų kiekis lyginant su specializuotu maistu katėms. Duodant subalansuotą šunų pašarą katėms gali kristi svoris dėl energijos trūkumo. 

Alkoholis

Mūsų taip mėgstamas šventinių užstalių palydovas alkoholis gyvūnams yra NUODAS! Sukelia vėmimą, viduriavimą, apsunkintą kvėpavimą, pakeičia kraujo pH, komą ir MIRTĮ. 

Rečiau apsinuodijama citrusiniais vaisiais, kokosu ir kokoso aliejumi, makadamijos riešutais, svogūnais, česnakais ir svogūnų laiškais, druska ir sūriais užkandžiais, saldikliais ir kramtomąja guma. 

Ir vis dėlto jei nutiko taip, kad Jūsų gyvūnas kažkokiu būdu sugebėjo pasivaišinti draudžiamu maistu ar gėrimu, kuo skubiau kreipkitės į vet. gydytoją. 

Linkiu Jums ir Jūsų augintiniams gražių nuostabių švenčių. Būkite sveiki. 

 

Vet. gydytoja Akvilė Jokubauskienė

Skaitytojų nuotraukos

visos aktualijos

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi naktimis ore pasklindančiais degėsiais – kaltų nėra?

Gyventojai skundžiasi naktimis ore pasklindančiais degėsiais – kaltų nėra?

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis Edgaras (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuris piktinosi, jog jau ne vieną kartą jo kieme stovinčius baldus, automobilį bei padžiautus skalbinius nuklojo ...

Gegužės 19-oji – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 19-oji – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį, paminint Lietuvos partizanus, kurie kovėsi už nepriklausomą Lietuvą, organizuojant karių ir visuomenės bendrus renginius, su...

Jonavos šokių klubo „Vėtra“ nariai puikiai pasirodė varžybose „Izzadora - 2019“

Jonavos šokių klubo „Vėtra“ nariai puikiai pasirodė varžybose „Izzadora - 2019“

Praėjusį šeštadienį Kėdainių sporto kompleksą užplūdo šokiui neabejingi žmonės - čia vyko kvalifikacinės sportinių šokių varžybos „Izzadora - 2019“. Tarp daugybės renginyje dalyvavusių ...