100 ačiū moksleiviams, būsimos 200 Lietuvos kūrėjams

100 ačiū moksleiviams, būsimos 200 Lietuvos kūrėjams
LIE 15
2018-07-15 14:05 2018

Dėkoju smalsiems ir žingeidiems viso rajono, visų klasių moksleiviams, kurių skiriamas laikas mokslui atneša džiuginančius rezultatus jums ir jūsų tėvams, o to pasekoje – natūraliai besigaminantį dopaminą ir kylantį pasitikėjimą savimi. Dėkoju už užsispyrimą ir pastangas nugalėti kasdieninį tingumą, kuris ilgainiui tampa sunkiausiai atsikratomu įpročiu: neveikti nieko, nesidomėti niekuo, „neapsikrauti“. Net ir maži pasiekti rezultatai tiesiogiai įtakoja mūsų laimės pojūtį ir kelia motyvaciją dar didesniems tikslams.

Esu įsitikinusi, dėmesingumas edukacijai ir jos pasiekimams yra stipriausias, nors ir ilgai statomas, tautos bei valstybės pagrindas. Išsilavinusi ir smalsi žinioms visuomenė gali kurti, būti kritiška, o ne naivi, gebėti tolerantiškai priimti kitokį požiūrį ar žmogų, nepasimesti vienadienėse pagundose.

Pastebėti pasiekimus, jais pasidžiaugti – yra maža stotelė ir atpildo akimirka asmeninių rezultatų sūkuryje, įgalinanti suvokti jų prasmę. Pasiekimų vertę dažniausiai mes matome po gero gyvenimo ypo, todėl būtajai dienai gali rodytis, jog stengtis nėra dėl ko.  

Smalsumas ir žinios žmogų augina, o praktika – įprasmina. Todėl taip po penkmečio ar dešimtmečio dažniausiai išsiskleidžia asmenybė, nustebinanti ir artimuosius, ir aplinkinius. Užaugintas kritinis mąstymas leidžia matyti savo tikslų kelią. Darbiniai rezultatai tampa daugeliui pavyzdiniai, o kažkam iš šono pavydūs  „kodėl ne man taip?“ arba „jam tik nusišypsojo sėkmė“. Tačiau sėkmė, jeigu ji tokia ir yra, jaučia, kam šypsotis.

Paminėti, pastebėti, pagerbti ir mokėti kitu pasidžiaugti – mūsų bendrystės dalis. Tai vertindami Visuomenės pažangos institutas trejus metus iš eilės kartu su Jonavos liberalų bendruomenės pagalba, savo lėšomis kiek gebėjo rengė padėkos dienas. Per šiuos tris metus rankų buvo paspausta daugiau nei 1500 kartų Jonavos rajono pradinukams už jų pasiekimus ir jų tėveliams už ugdymą bei kantrybę. Trečiaisiais metais buvo pagerbti visi nacionalinių ar regioninių prizinių vietų laimėtojai užklasinėje veikloje ir jų tėveliai, treneriai.

Vertinant šią svarbą ir toliau tęsiant gražią pradėtą padėkų iniciatyvą, nuoširdžiai dėkoju Jonavos gyventojų atstovams ir merui Eugenijui Sabučiui rajono mastu skatinant ir toliau mūsų moksleivius likti pažangiais. Tai galėtų tapti mūsų visų ilgalaikis tęstinumas: šiandien padėkoti mūsų mokslo ir kitų sričių grynuoliams, kad po skirtingų metų tarpsnio jie noriai atsigręžtų į Jonavą ir Lietuvą. Tik tas, kuris auga gerbiamas, suprastas ir mylimas – subrendęs mokės atsidėkoti tuo pačiu: gerbti ir mylėti savo šeimą ir kraštą.

Reda Zakarauskaitė

Jonavos rajono Tarybos narė

Panašūs straipsniai

Karo inžinierė šauktinė G. Telšinskaitė: „Daugeliui gal sunku suvokti, jog nebūtinai reikia karo, kad vykdytum priesaiką“

Karo inžinierė šauktinė G. Telšinskaitė: „Daugeliui gal sunku suvokti, jog nebūtinai reikia karo, kad vykdytum priesaiką“ 1

Jaunesnioji eilinė Greta Telšinskaitė – savo noru tarnybą pasirinkusi šauktinė, šiuo metu tarnaujanti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Dvidešimtmetė vilnietė...

M. Norbutas. Koronavirusas ir klimato kaita: skaičiai parodo tikrąją padėtį

M. Norbutas. Koronavirusas ir klimato kaita: skaičiai parodo tikrąją padėtį

Jau pradedame priprasti prie milžiniško naujienų srauto apie koronavirusą. Kasdien skelbiama, kiek žmonių gyvybių prarasta. Mirtingumo procentas išties nemažas, bet keista tai, kiek daug dėmesio sulaukia vir...