5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus

5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus
RGS 12
2019-09-12 08:17 2019

Ar nebūtų nuostabu, jei egzistuotų būdas, kuris padėtų niekuomet nebesirūpinti savo asmeniniais finansais ir nė akimirkai nebegalvoti apie pinigus? Net nereikia sakyti, kad tai būtų tikrąja to žodžio prasme – magiška formulė, kurios siektų kiekvienas. Deja, bet tai egzistuoja tik pasakosite. Tačiau nepaisant to, kad tokie lūkesčiai ir tokie norai nėra realistiški, visuomet egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių pagalba galima daug efektyviau pagerinti savo asmeninę finansinę padėtį.

Šiuo atveju atskleisime jums 5 paslaptis, kurių pagalba jums turėtų būti daug lengviau valdyti savo asmeninius finansus ir pasiekti norimą sėkmę. Be to, dar vienas viso to privalumas yra tai, jog jei jūs laikysitės šių patarimų ir nenukrypsite nuo savo plano, jūsų finansinės problemos, kurias šiuo metu jaučiate, palaipsniui pradings ir jums bus paprasčiau padengti savo per laiką prisiimtus finansinius įsipareigojimus – ką jau kalbėti apie taupymą ateičiai ir daug solidesnį asmeninį kredito reitingą, padedantį sulaukti palankesnių bankų pasiūlymų paskolai.

Labai aiškiai nustatykite savo finansinius tikslus

Jei norite, kad jūsų finansinė situacija pagerėtų ir taptų daug saugesnė, turite jai skirti daugiau dėmesio. Todėl pradžioje turėtumėte pradėti nuo labai aiškių ir konkrečių tikslų nustatymo. Pavyzdžiui, galbūt jūs visuomet norėjote leistis į mėnesį trunkančią kelionę po Europą, kelionės metu pamatant daugybę šalių ir nepakartojamų vietovių? O gal norite įsigyti nekilnojamojo turto objektų, kurie padėtų jums gauti papildomų pasyvių pajamų? Svajojate anksčiau išeitį į pensiją ir nebesirūpinti dėl rytojaus? Visi šie tikslai paveiks ir tai, kaip jūs planuosite savo asmeninius finansus. Pavyzdžiui, jūsų tikslas anksčiau išeiti į pensiją yra tiesiogiai priklausomas nuo to, kaip efektyviai jūs taupysite savo pinigus (tai pradėdami daryti nuo pat šios akimirkos). Kiti tikslai, tarp kurių yra nekilnojamojo turto įsigijimas, šeimos pradėjimas, karjeros pakeitimas ar kt., tiesiogiai priklausys nuo to, kaip teisingai jūs valdysite savo asmeninius finansus.

Kai jūs būsite ranka užrašę visus savo finansinius tikslus, turėtumėte juos suskirstyti pagal prioritetus – pradedant svarbiausiais ir baigiant mažiau svarbiais. Tai užtikrins, kad jūs skiriate daugiausiai dėmesio tiems savo užsibrėžtiems tikslams, kurie jums turi pačią didžiausią svarbą. Kaip bebūtų, savo užsibrėžtus tikslus jūs galite suskirstyti tokia tvarka, kokia tik norite, tačiau ilgalaikiai tikslai, tokie kaip taupymas pensiniam amžiui, taip pa reikalauja ir darbo ties kitais mažesniais užsibrėžtais finansiniais tikslais.

Tam, kad būtų paprasčiau, žemiau pateikiame jums keletą naudingų patarimų, kurie turėtų jums pagelbėti nustatant savo asmeninius finansinius tikslus:

 • Nustatykite ilgalaikius finansinius tikslus, tokius kaip – atsikratyti savo turimų finansinių įsipareigojimų, įsigyti nuosavą nekilnojamąjį turtą ar anksčiau išeiti į pensiją. Šie tikslai turėtų būti atskirti nuo jūsų trumpalaikių tikslų.
 • Nustatykite trumpalaikius tikslus, tokius kaip – biudžeto laikymasis, patiriamų išlaidų sumažinimas, kuo skubiau padenkite turimus kreditus, nesinaudokite kreditinėmis kortelėmis ir venkite greitųjų kreditų.
 • Savo užsibrėžtus asmeninius finansinius tikslus suskirstykite pagal prioritetus tam, kad padėtumėte lengviau sukurti savo asmeninių finansų planą.

Sukurkite asmeninių finansų planą

Asmeninių finansų planas yra tiesiog būtinas norint pasiekti savo užsibrėžtus finansinius tikslus. Šis planas turėtų būti sudarytas iš daugybės skirtingų žingsnių ir įvairių tarpinių tikslų. Pavyzdžiui, elementarus planas galėtų būti sudarytas iš mėnesinio biudžeto sudarymo, išlaidų plano suformavimo, priemonių, kurios galėtų lengviau padengti turimus finansinius įsipareigojimus, nustatymo ir kt.

Kai jūs būsite visą tai atlikę ir laikysitės savo plane numatytų žingsnių bent keletą mėnesių, neilgai trukus suprasite, kad jūs turite daugiau papildomų lėšų, kuriomis galėtumėte lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus ar pasiekti kitus savo užsibrėžtus finansinius tikslus.

Vėlgi, dar kartelį vertėtų pasikartoti, kad labai svarbu iš anksto nustatyti, kokie yra jūsų finansiniai prioritetai. Visuomet omenyje turėkite savo pagrindinius ilgalaikius finansinius tikslus, tačiau taip pat susitelkite ir trumpalaikius bei mažesnius tikslus, kurie padėtų jums gauti tam tikrą pasitenkinimą. Pavyzdžiui, galbūt jūs norite pakankamai prabangios kelionės, kuri padėtų jums atsipalaiduoti ir atsigauti? O gal norite pradėti investuoti? Norite sukurti savo nuosavą verslą, kuris padėtų atsisakyti samdomo darbo? Turite suprasti, kad jei jūs savo plano vykdymo metu būsite užsibrėžę ir lengviau pasiekiamų trumpalaikių finansinių tikslų, juos pasiekus imsite jausti dar didesnę motyvaciją ir norą judėti pirmyn, siekiant vis daugiau, kol galiausiai galėsite džiaugtis pasiekę ir savo užsibrėžtus ilgalaikius finansinius tikslus.

Be to, kuomet bandysite suprasti, kokie yra jūsų pagrindiniai finansiniai tikslai, neturėtumėte pamiršti ir asmeninio fondo, kuris būtų skirtas nenumatytiems atvejams, suformavimo – pataria Finance43 specialistai. Tai padėtų jums sumažinti baimę dėl savo priimamų finansinių sprendimų ir leistų daug lengviau kontroliuoti situaciją. Jei jūs turite daugiau atliekamų asmeninių lėšų, galėsite gyventi daug produktyvesnį gyvenimą.

Kai formuosite savo asmeninį finansinį planą, nepamirškite šių kelių svarbių dalykų:

 • Jūsų biudžetas yra raktas į sėkmę. Tai yra labai svarbus įrankis, kuris suteikia jums pačią didžiausią galią kontroliuoti savo finansinę ateitį. Trumpiau tariant, jūsų biudžetas yra pagrindinė priemonė, padedanti įgyvendinti visą jūsų likusį finansinį planą.
 • Jūs turėtumėte prioritetu paversti ilgalaikius finansinius tikslus, tokius kaip taupymas savo pensiniam amžiui. Nepaisant to, kokiame savo finansinio plano įgyvendinimo etape jūs būtumėte, privalote atminti savo pagrindinius ilgalaikius tikslus.
 • Nenumatytiems atvejams skirto asmeninio biudžeto suformavimas yra dar vienas labai svarbus veiksnys, kuris padeda pasiekti finansinę sėkmę ir sumažinti dėl asmeninių finansų patiriamą stresą.

Suformuokite biudžetą ir jo laikykitės

Kaip jau buvo minėta, jūsų biudžetas yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių įrankių, kurio pagalba jūs galite pasiekti savo finansinę sėkmę. Jis padeda sukurti jums savo patiriamų išlaidų planą, tokiu būdu lengviau suprantant, kur nukeliauja jūsų pinigai, ir daug lengviau pasiekiant norimus teigiamus rezultatus.

Savo asmeninį biudžetą jūs galite suformuoti taip, kaip tik jums atrodo tinkama. Svarbiausia, kad jūsų suformuotas asmeninis biudžetas padėtų jums pasiekti savo pagrindinius tikslus, pvz., išleisti mažiau nei jūs uždirbate, padengti bet kokius savo turimus finansinius įsipareigojimus, suformuoti nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą ar sutaupyti savo ateičiai.

Jūsų biudžetas taip pat padės jums nuspręsti, kaip turėtumėte leisti savo pinigus per ateinantį mėnesį ir ateinančius metus. Be plano jūs galite patirti tokių išlaidų, kurios yra visiškai nebūtinos ir nesvarbios, tokiu būdu vis labiau atitolindami savo užsibrėžtų pagrindinių tikslų pasiekimą.

Be to, labai svarbu, kad jūs švęstumėte ir mažesnes pergales, kurias pasiekiate siekdami savo pagrindinio tikslo. Būtent dėl šios priežasties ir buvo paminti trumpalaikiai tikslai, kurių pasiekimas žmonėms suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir noro nesustoti pusiaukelėje, jaučiant vis didesnę motyvaciją. Pavyzdžiui, apdovanokite save, jei padengiate savo turėtus finansinius įsipareigojimus, išliekate tinkamame kelyje bent pusmetį, metus ar kitą laikotarpį, suformuojate norimą nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą ar pasiekiate kitą savo numatytą trumpalaikį tikslą.

Taip pat labai svarbu atminti, kad jei jūs gyvenate santuokoje, kartu su savo antrąja puse turėtumėte siekti tų pačių finansinių tikslų. Turint šeimą situacija pasikeičia. Tokiais atvejais priimti sprendimų visiškai individualiai ir atskirai tikrai nevertėtų. Jūsų užsibrėžti finansiniai tikslai privalo būti bendri, jei jūs norite juos efektyviau pasiekti ir eigoje nesusidurti su dideliais ginčais ir nesutarimais.

Pateikiame jums keletą biudžeto formavimo patarimų, kurie puikiai tiktų vedusioms poroms:

 • Pagalvokite apie „vokeliais“ paremtą asmeninio biudžeto formavimo sistemą, kuomet naudojami grynieji pinigai, kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis įdedami į vokelį. Tai padeda užtikrinti kur kas efektyvesnį lėšų paskirstymą.
 • Pasitelkite mobiliąsias programėles ar kompiuterines programas, skirtas šeimos biudžeto formavimui, kurių pagalba visuomet realiu laiku galima žinoti, kokios yra jūsų šeimos patiriamos kasdienės išlaidos.
 • Visuomet planuokite į priekį, kad galėtumėte išvengti pernelyg didelio išlaidavimo ir savo nustatyto šeimos biudžeto viršijimo.

Padenkite turimas skolas

Turimos skolos yra labai didžiulis veiksnys, kuris visuomet turi didelės įtakos savo užsibrėžtų finansinių tikslų siekimui. Būtent todėl turint finansinių įsipareigojimų, jų padengimas turėtų tapti prioritetu. Pasistenkite numatyti savo turimų finansinių įsipareigojimų padengimo planą, kurio pagalba savo dabartinių skolų galėtumėte atsikratyti lengviau. Pavyzdžiui, vietoje to, kad kaskart padengtumėte savo paskolos sutartyje nustatytą mėnesinę įmoką, kreditoriams perveskite didesnę pinigų sumą. Jei turite daugiau nei vieną paskolą – grąžinę vieną, vadovaudamiesi lygiai tokiu pačiu principu, grąžinkite ir kitą, kol galiausiai būsite visiškai atsikratę bet kokių finansinių įsipareigojimų.

Tuomet, kai būsite atsikratę finansinių įsipareigojimų, stenkitės jų išvengti ateityje. Palikti savo turimas kreditines korteles namuose visuomet yra išmintingas sprendimas. Taip pat suformuokite nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą, kuris padėtų jums padengti kartais gyvenime netikėtai atsirandančias išlaidas – tai leistų jums išvengti naudojimosi kreditinėmis kortelėmis.

Išbandykite šiuos kelis patarimus, kurių pagalba galėtumėte lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus:

 • Parduokite nenaudojamus ar nebereikalingus daiktus, kuriuos randate savo namuose. Tokiu būdu jūs gausite papildomų lėšų, kuriomis galėsite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.
 • Antras darbas galėtų palengvinti paskolos grąžinimo procesą. Be to, tai gali būti būtinybe, jei jūs norite savo turimų finansinių įsipareigojimų atsikratyti kaip įmanoma greičiau.
 • Supraskite, ko jūs galėtumėte atsisakyti, apkarpydami savo asmeninį biudžetą. Tokiu atveju jūs turėtumėte galimybę kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžinti kur kas daugiau.

Nebijokite klausti patarimų

Kuomet jūs būsite sukaupę pakankamai santaupų ir norėsite pradėti investuoti, būtinai pasitarkite su asmeninių finansų konsultantu ar profesionaliu investuotoju, kuris galėtų jums patarti, kokius žingsnius turėtumėte žengti ir kaip galėtumėte užtikrinti, kad jūsų investiciniai sprendimai būtų kaip įmanoma efektyvesni.

Geras finansų patarėjas visuomet pasidalins savo turima išmintimi ir padės suprasti, kokia rizika galėtų pasižymėti vienas ar kitas investicinis instrumentas, apie kurį jūs galbūt jau ilgą laiką galvojate. Žinodami konkrečių investavimo priemonių riziką, jūs galėsite daug lengviau suprasti, kokie sprendimai jūsų atveju galėtų veikti geriausiai. Be to, geras finansininkas galėtų pagelbėti ir formuojant jūsų asmeninį biudžetą.

Investavimą paverčiant savo ilgalaikiu tikslu galima daug lengviau sukurti savo turtingą ateitį. Greičiau padengdami savo finansinius įsipareigojimus, lengviau sutaupant norimą pinigų sumą ir sistemingai judant link savo užsibrėžtų finansinių tikslų, jūs su kiekviena diena stiprinate savo asmeninę finansinę padėtį ir daug lengviau išvengiate įvairių finansinių sunkumų. Investuokite į save ir į savo finansinę ateitį tam, kad galiausiai galėtumėte gyventi finansiškai nepriklausomą ir sėkmingą gyvenimą.

Nuotrauka pixabay.com

Užsakymo nr.: 20190911/1

Panašūs straipsniai

Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis

Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis

Kaip skelbia Lietuvos zoologijos sodas, Kamerūninės ožkos daug kur laikomos kaip augintiniai ar kompanionai, tačiau puikiai tinka ir ūkinėms reikmėms. Tai labai mažos ožkytės, kurios užauga tik iki 58 cm dydžio,...

Pikapų evoliucija: kodėl darbiniai arkliai tapo kasdieniais palydovais

Pikapų evoliucija: kodėl darbiniai arkliai tapo kasdieniais palydovais

Pikapas yra komercinis automobilis. Nepaisant Lietuvoje dar girdimo painiojimo su universalu, tai yra visiškai skirtingi automobiliai, turintys savo unikalias istorijas ir paskirtį. Manoma, kad terminas „pikapas...

Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje nesibaiminama įvairovės

Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje nesibaiminama įvairovės

Jonavos Justino Vareikio progimnazija – viena iš tų mokyklų, kur gerai jaučiasi visi vaikai. Čia mokosi ne tik specialiųjų poreikių turintys mokiniai, bet ir į Lietuvą sugrįžusių emigrantų vaikai bei besiadaptuo...

Judėjimo negalią turintis Viktoras: niekada nesijaučiau „kitokiu“

Judėjimo negalią turintis Viktoras: niekada nesijaučiau „kitokiu“

Krepšinis, pergalės laurai pasaulio fitneso ir kultūrizmo čempionate, akrobatiniai triukai, breikas, asmeninio tobulėjimo konsultavimas – 27-erių Viktorui Topol neįgaliojo vežimėlis tobulėti netrukdo....

Darbas Lietuvoje Sirijos pabėgėliui atveria naujų galimybių

Darbas Lietuvoje Sirijos pabėgėliui atveria naujų galimybių

Majdas Mohammadas – vienas iš 400 baldų gamyklos darbuotojų. Jis dirba maždaug 28 tūkst. gyventojų turinčiame vidurio Lietuvos mieste – Jonavoje. 2017 metais  30-metis Sirijos gyventojas Majdas iš Homso buvo per...

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Rodos, šeimai nieko netrūksta, bet staiga žinia lyg iš giedro dangaus – vaikas pabėgo iš namų. Kodėl vaikas, paauglys taip elgiasi, ką savo elgesiu nori pasakyti, ar vaikai bėga iš namų, kuriuose gera, kaip ...

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

Informacinis karas ir propaganda – reiškiniai, kurie, atrodo, turėtų išskirtinai dominti tik žurnalistus, komunikacijos ar informacijos ekspertus, tačiau šiandien taip nėra. „Su propaganda susid...

,,Facebook“ užblokavo jonaviečių, šiurkščiai komentavusių nuomonę apie LGBT, anketas

,,Facebook“ užblokavo jonaviečių, šiurkščiai komentavusių nuomonę apie LGBT, anketas 5

Vakar, birželio 10–ąją, paskelbus jaunuolio nuomonę apie LGBT eiseną ir komentarus socialiniuose tinkluose, tarp jonaviečių užvirė diskusija. Ją stebėję asmenys, ko gero, sutiktų, kad pastarojoje netrūko šiur...

Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto

Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto 3

Jonavietės Deimantės Fominos ir jos dukros istorijoje – nauji vingiai. Šią savaitę dėl dukros susigrąžinimo kovojanti mergina informavo Jonavos rajono policijos pareigūnus bei Kauno apskrities Vaiko teisių a...

Mamos pėdomis pasekusi devynmetė nusprendė užsidirbti pati: siūlo įsigyti įvairius desertus

Mamos pėdomis pasekusi devynmetė nusprendė užsidirbti pati: siūlo įsigyti įvairius desertus

Jonavos rajone, Pustelninkuose, gyvenanti devynmetė Gabija nusprendė šią vasarą praleisti prasmingai – mergaitė savomis rankomis kuria desertus, kuriuos siūlo įsigyti visiems smaližiams. Jos mama Renata Dabuž...

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

Jonavietis Marius Libas (20 m.) – muzikalus vaikinas, studijuojantis populiariąją muziką Pietų Anglijoje, Falmouth Universitete (daugiau...

Policijos patarimai vasaros atostogų metu

Policijos patarimai vasaros atostogų metu

Vasara - atostogų metas, tačiau ilgapirščiams tai pats darbymetis. Pasinaudokite patarimais ir pasirūpinkite, kad jūsų atostogų metu namai išliktų saugūs. Todėl policija pataria: 1. Būkite atsakin...

,,Šokio revoliucijoje“ – antrasis ,,Acro Bro‘s“ pasirodymas

,,Šokio revoliucijoje“ – antrasis ,,Acro Bro‘s“ pasirodymas

,,Šokio revoliucija“ – per LNK televiziją transliuojamas šokių projektas, kuriame savo sugebėjimus kiekvieną sekmadienį demonstruoja skirtingų stilių bei amžiaus šokėjai. Vakar, spalio 13-ąją, vyko antrasis p...

Būkite atsargūs pirkdami socialiniuose tinkluose

Būkite atsargūs pirkdami socialiniuose tinkluose

Pastaruoju metu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba sulaukia vis daugiau vartotojų prašymų apginti jų pažeistas teises sudarius pirkimo-pardavimo sandorį socialiniuose tinkluose. Vartotojai, peržiūrėdam...

Kol vieni kalba apie sterilizacijos naudą, kiti savo ,,bėdą" užkasa arba permeta kitiems

Kol vieni kalba apie sterilizacijos naudą, kiti savo ,,bėdą" užkasa arba permeta kitiems 1

Ketvirtus metus iš eilės vykdomos kačių sterilizacijos programos ,,Pagauk – sterilizuok - paleisk“ dėka Jonavoje ir jos rajone buvo sterilizuota per 800 keturkojų. Sunku būtų nesutikti, kad statistika – džiug...

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo UAB „Maxima LT“ vadovybę dėl asmens su negalia diskriminacijos. Ji nustatė, kad įmonė pažeidė įstatymą neįdarbindama kandidatės su negalia. Tyrimą ...