5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus

5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus
RGS 12
2019-09-12 09:17 2019

Ar nebūtų nuostabu, jei egzistuotų būdas, kuris padėtų niekuomet nebesirūpinti savo asmeniniais finansais ir nė akimirkai nebegalvoti apie pinigus? Net nereikia sakyti, kad tai būtų tikrąja to žodžio prasme – magiška formulė, kurios siektų kiekvienas. Deja, bet tai egzistuoja tik pasakosite. Tačiau nepaisant to, kad tokie lūkesčiai ir tokie norai nėra realistiški, visuomet egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių pagalba galima daug efektyviau pagerinti savo asmeninę finansinę padėtį.

Šiuo atveju atskleisime jums 5 paslaptis, kurių pagalba jums turėtų būti daug lengviau valdyti savo asmeninius finansus ir pasiekti norimą sėkmę. Be to, dar vienas viso to privalumas yra tai, jog jei jūs laikysitės šių patarimų ir nenukrypsite nuo savo plano, jūsų finansinės problemos, kurias šiuo metu jaučiate, palaipsniui pradings ir jums bus paprasčiau padengti savo per laiką prisiimtus finansinius įsipareigojimus – ką jau kalbėti apie taupymą ateičiai ir daug solidesnį asmeninį kredito reitingą, padedantį sulaukti palankesnių bankų pasiūlymų paskolai.

Labai aiškiai nustatykite savo finansinius tikslus

Jei norite, kad jūsų finansinė situacija pagerėtų ir taptų daug saugesnė, turite jai skirti daugiau dėmesio. Todėl pradžioje turėtumėte pradėti nuo labai aiškių ir konkrečių tikslų nustatymo. Pavyzdžiui, galbūt jūs visuomet norėjote leistis į mėnesį trunkančią kelionę po Europą, kelionės metu pamatant daugybę šalių ir nepakartojamų vietovių? O gal norite įsigyti nekilnojamojo turto objektų, kurie padėtų jums gauti papildomų pasyvių pajamų? Svajojate anksčiau išeitį į pensiją ir nebesirūpinti dėl rytojaus? Visi šie tikslai paveiks ir tai, kaip jūs planuosite savo asmeninius finansus. Pavyzdžiui, jūsų tikslas anksčiau išeiti į pensiją yra tiesiogiai priklausomas nuo to, kaip efektyviai jūs taupysite savo pinigus (tai pradėdami daryti nuo pat šios akimirkos). Kiti tikslai, tarp kurių yra nekilnojamojo turto įsigijimas, šeimos pradėjimas, karjeros pakeitimas ar kt., tiesiogiai priklausys nuo to, kaip teisingai jūs valdysite savo asmeninius finansus.

Kai jūs būsite ranka užrašę visus savo finansinius tikslus, turėtumėte juos suskirstyti pagal prioritetus – pradedant svarbiausiais ir baigiant mažiau svarbiais. Tai užtikrins, kad jūs skiriate daugiausiai dėmesio tiems savo užsibrėžtiems tikslams, kurie jums turi pačią didžiausią svarbą. Kaip bebūtų, savo užsibrėžtus tikslus jūs galite suskirstyti tokia tvarka, kokia tik norite, tačiau ilgalaikiai tikslai, tokie kaip taupymas pensiniam amžiui, taip pa reikalauja ir darbo ties kitais mažesniais užsibrėžtais finansiniais tikslais.

Tam, kad būtų paprasčiau, žemiau pateikiame jums keletą naudingų patarimų, kurie turėtų jums pagelbėti nustatant savo asmeninius finansinius tikslus:

 • Nustatykite ilgalaikius finansinius tikslus, tokius kaip – atsikratyti savo turimų finansinių įsipareigojimų, įsigyti nuosavą nekilnojamąjį turtą ar anksčiau išeiti į pensiją. Šie tikslai turėtų būti atskirti nuo jūsų trumpalaikių tikslų.
 • Nustatykite trumpalaikius tikslus, tokius kaip – biudžeto laikymasis, patiriamų išlaidų sumažinimas, kuo skubiau padenkite turimus kreditus, nesinaudokite kreditinėmis kortelėmis ir venkite greitųjų kreditų.
 • Savo užsibrėžtus asmeninius finansinius tikslus suskirstykite pagal prioritetus tam, kad padėtumėte lengviau sukurti savo asmeninių finansų planą.

Sukurkite asmeninių finansų planą

Asmeninių finansų planas yra tiesiog būtinas norint pasiekti savo užsibrėžtus finansinius tikslus. Šis planas turėtų būti sudarytas iš daugybės skirtingų žingsnių ir įvairių tarpinių tikslų. Pavyzdžiui, elementarus planas galėtų būti sudarytas iš mėnesinio biudžeto sudarymo, išlaidų plano suformavimo, priemonių, kurios galėtų lengviau padengti turimus finansinius įsipareigojimus, nustatymo ir kt.

Kai jūs būsite visą tai atlikę ir laikysitės savo plane numatytų žingsnių bent keletą mėnesių, neilgai trukus suprasite, kad jūs turite daugiau papildomų lėšų, kuriomis galėtumėte lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus ar pasiekti kitus savo užsibrėžtus finansinius tikslus.

Vėlgi, dar kartelį vertėtų pasikartoti, kad labai svarbu iš anksto nustatyti, kokie yra jūsų finansiniai prioritetai. Visuomet omenyje turėkite savo pagrindinius ilgalaikius finansinius tikslus, tačiau taip pat susitelkite ir trumpalaikius bei mažesnius tikslus, kurie padėtų jums gauti tam tikrą pasitenkinimą. Pavyzdžiui, galbūt jūs norite pakankamai prabangios kelionės, kuri padėtų jums atsipalaiduoti ir atsigauti? O gal norite pradėti investuoti? Norite sukurti savo nuosavą verslą, kuris padėtų atsisakyti samdomo darbo? Turite suprasti, kad jei jūs savo plano vykdymo metu būsite užsibrėžę ir lengviau pasiekiamų trumpalaikių finansinių tikslų, juos pasiekus imsite jausti dar didesnę motyvaciją ir norą judėti pirmyn, siekiant vis daugiau, kol galiausiai galėsite džiaugtis pasiekę ir savo užsibrėžtus ilgalaikius finansinius tikslus.

Be to, kuomet bandysite suprasti, kokie yra jūsų pagrindiniai finansiniai tikslai, neturėtumėte pamiršti ir asmeninio fondo, kuris būtų skirtas nenumatytiems atvejams, suformavimo – pataria Finance43 specialistai. Tai padėtų jums sumažinti baimę dėl savo priimamų finansinių sprendimų ir leistų daug lengviau kontroliuoti situaciją. Jei jūs turite daugiau atliekamų asmeninių lėšų, galėsite gyventi daug produktyvesnį gyvenimą.

Kai formuosite savo asmeninį finansinį planą, nepamirškite šių kelių svarbių dalykų:

 • Jūsų biudžetas yra raktas į sėkmę. Tai yra labai svarbus įrankis, kuris suteikia jums pačią didžiausią galią kontroliuoti savo finansinę ateitį. Trumpiau tariant, jūsų biudžetas yra pagrindinė priemonė, padedanti įgyvendinti visą jūsų likusį finansinį planą.
 • Jūs turėtumėte prioritetu paversti ilgalaikius finansinius tikslus, tokius kaip taupymas savo pensiniam amžiui. Nepaisant to, kokiame savo finansinio plano įgyvendinimo etape jūs būtumėte, privalote atminti savo pagrindinius ilgalaikius tikslus.
 • Nenumatytiems atvejams skirto asmeninio biudžeto suformavimas yra dar vienas labai svarbus veiksnys, kuris padeda pasiekti finansinę sėkmę ir sumažinti dėl asmeninių finansų patiriamą stresą.

Suformuokite biudžetą ir jo laikykitės

Kaip jau buvo minėta, jūsų biudžetas yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių įrankių, kurio pagalba jūs galite pasiekti savo finansinę sėkmę. Jis padeda sukurti jums savo patiriamų išlaidų planą, tokiu būdu lengviau suprantant, kur nukeliauja jūsų pinigai, ir daug lengviau pasiekiant norimus teigiamus rezultatus.

Savo asmeninį biudžetą jūs galite suformuoti taip, kaip tik jums atrodo tinkama. Svarbiausia, kad jūsų suformuotas asmeninis biudžetas padėtų jums pasiekti savo pagrindinius tikslus, pvz., išleisti mažiau nei jūs uždirbate, padengti bet kokius savo turimus finansinius įsipareigojimus, suformuoti nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą ar sutaupyti savo ateičiai.

Jūsų biudžetas taip pat padės jums nuspręsti, kaip turėtumėte leisti savo pinigus per ateinantį mėnesį ir ateinančius metus. Be plano jūs galite patirti tokių išlaidų, kurios yra visiškai nebūtinos ir nesvarbios, tokiu būdu vis labiau atitolindami savo užsibrėžtų pagrindinių tikslų pasiekimą.

Be to, labai svarbu, kad jūs švęstumėte ir mažesnes pergales, kurias pasiekiate siekdami savo pagrindinio tikslo. Būtent dėl šios priežasties ir buvo paminti trumpalaikiai tikslai, kurių pasiekimas žmonėms suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir noro nesustoti pusiaukelėje, jaučiant vis didesnę motyvaciją. Pavyzdžiui, apdovanokite save, jei padengiate savo turėtus finansinius įsipareigojimus, išliekate tinkamame kelyje bent pusmetį, metus ar kitą laikotarpį, suformuojate norimą nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą ar pasiekiate kitą savo numatytą trumpalaikį tikslą.

Taip pat labai svarbu atminti, kad jei jūs gyvenate santuokoje, kartu su savo antrąja puse turėtumėte siekti tų pačių finansinių tikslų. Turint šeimą situacija pasikeičia. Tokiais atvejais priimti sprendimų visiškai individualiai ir atskirai tikrai nevertėtų. Jūsų užsibrėžti finansiniai tikslai privalo būti bendri, jei jūs norite juos efektyviau pasiekti ir eigoje nesusidurti su dideliais ginčais ir nesutarimais.

Pateikiame jums keletą biudžeto formavimo patarimų, kurie puikiai tiktų vedusioms poroms:

 • Pagalvokite apie „vokeliais“ paremtą asmeninio biudžeto formavimo sistemą, kuomet naudojami grynieji pinigai, kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis įdedami į vokelį. Tai padeda užtikrinti kur kas efektyvesnį lėšų paskirstymą.
 • Pasitelkite mobiliąsias programėles ar kompiuterines programas, skirtas šeimos biudžeto formavimui, kurių pagalba visuomet realiu laiku galima žinoti, kokios yra jūsų šeimos patiriamos kasdienės išlaidos.
 • Visuomet planuokite į priekį, kad galėtumėte išvengti pernelyg didelio išlaidavimo ir savo nustatyto šeimos biudžeto viršijimo.

Padenkite turimas skolas

Turimos skolos yra labai didžiulis veiksnys, kuris visuomet turi didelės įtakos savo užsibrėžtų finansinių tikslų siekimui. Būtent todėl turint finansinių įsipareigojimų, jų padengimas turėtų tapti prioritetu. Pasistenkite numatyti savo turimų finansinių įsipareigojimų padengimo planą, kurio pagalba savo dabartinių skolų galėtumėte atsikratyti lengviau. Pavyzdžiui, vietoje to, kad kaskart padengtumėte savo paskolos sutartyje nustatytą mėnesinę įmoką, kreditoriams perveskite didesnę pinigų sumą. Jei turite daugiau nei vieną paskolą – grąžinę vieną, vadovaudamiesi lygiai tokiu pačiu principu, grąžinkite ir kitą, kol galiausiai būsite visiškai atsikratę bet kokių finansinių įsipareigojimų.

Tuomet, kai būsite atsikratę finansinių įsipareigojimų, stenkitės jų išvengti ateityje. Palikti savo turimas kreditines korteles namuose visuomet yra išmintingas sprendimas. Taip pat suformuokite nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą, kuris padėtų jums padengti kartais gyvenime netikėtai atsirandančias išlaidas – tai leistų jums išvengti naudojimosi kreditinėmis kortelėmis.

Išbandykite šiuos kelis patarimus, kurių pagalba galėtumėte lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus:

 • Parduokite nenaudojamus ar nebereikalingus daiktus, kuriuos randate savo namuose. Tokiu būdu jūs gausite papildomų lėšų, kuriomis galėsite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.
 • Antras darbas galėtų palengvinti paskolos grąžinimo procesą. Be to, tai gali būti būtinybe, jei jūs norite savo turimų finansinių įsipareigojimų atsikratyti kaip įmanoma greičiau.
 • Supraskite, ko jūs galėtumėte atsisakyti, apkarpydami savo asmeninį biudžetą. Tokiu atveju jūs turėtumėte galimybę kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžinti kur kas daugiau.

Nebijokite klausti patarimų

Kuomet jūs būsite sukaupę pakankamai santaupų ir norėsite pradėti investuoti, būtinai pasitarkite su asmeninių finansų konsultantu ar profesionaliu investuotoju, kuris galėtų jums patarti, kokius žingsnius turėtumėte žengti ir kaip galėtumėte užtikrinti, kad jūsų investiciniai sprendimai būtų kaip įmanoma efektyvesni.

Geras finansų patarėjas visuomet pasidalins savo turima išmintimi ir padės suprasti, kokia rizika galėtų pasižymėti vienas ar kitas investicinis instrumentas, apie kurį jūs galbūt jau ilgą laiką galvojate. Žinodami konkrečių investavimo priemonių riziką, jūs galėsite daug lengviau suprasti, kokie sprendimai jūsų atveju galėtų veikti geriausiai. Be to, geras finansininkas galėtų pagelbėti ir formuojant jūsų asmeninį biudžetą.

Investavimą paverčiant savo ilgalaikiu tikslu galima daug lengviau sukurti savo turtingą ateitį. Greičiau padengdami savo finansinius įsipareigojimus, lengviau sutaupant norimą pinigų sumą ir sistemingai judant link savo užsibrėžtų finansinių tikslų, jūs su kiekviena diena stiprinate savo asmeninę finansinę padėtį ir daug lengviau išvengiate įvairių finansinių sunkumų. Investuokite į save ir į savo finansinę ateitį tam, kad galiausiai galėtumėte gyventi finansiškai nepriklausomą ir sėkmingą gyvenimą.

Nuotrauka pixabay.com

Užsakymo nr.: 20190911/1

Panašūs straipsniai

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholio žalos kitiems nei geriantysis rodikliai Lietuvoje yra vieni aukščiausių – vienokio ar kitokio pobūdžio alkoholio žalą Lietuvoje patiria maždaug kas antras suaugęs gy...

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

Jonavietis Marius Libas (20 m.) – muzikalus vaikinas, studijuojantis populiariąją muziką Pietų Anglijoje, Falmouth Universitete (daugiau...

Humoristo M. Bartuševičiaus senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą, pinigų ledams duosite kitą kartą“

Humoristo M. Bartuševičiaus senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą, pinigų ledams duosite kitą kartą“

Karantinas yra psichologinis išbandymas visiems šalies gyventojams, tačiau sunkiausia šiuo metu yra senjorams. Dėl to daugelis jų nesilaiko karantino sąlygų ir varsto prekybos centr...

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose...

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Kas gali būti brangiau už kūdikio lūpomis tariamą žodį „mama“? Tyrą, kaip tik ką po audros išplautas pajūrio gintaras, skambantis lyg širdį smelkianti melodija. Nėra nieko brangesnio. Bent kartą...

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Vaiko nuomonė lemiama nustatant gyvenamąją vietą, bendravimo su besiskiriančiais tėvais tvarką, imantis veiksmų dėl galimo smurto arba prievartos ir kt. Ner...

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialiniai tinklai – virtualios erdvės, sujungiančios milijonus žmonių iš viso pasaulio. Kaip ir gyvenime, taip ir socialiniuose tinkluose yra tam tikros bendravimo taisyklės. Apie tai, kaip tinkamai juose ...

Advokatė pataria, kaip įforminti nuotolinį darbą tarpušvenčiu

Advokatė pataria, kaip įforminti nuotolinį darbą tarpušvenčiu

Artėjantį kalėdinį periodą, kuomet per dvi savaites bus net aštuonios švenčių bei poilsio dienos, dalis įmonių bei organizacijų pasitiks ištuštėjusiais biurais – tokiu metu vis labiau įsigali „darbas iš namų...

Socialinė kampanija „Rūpestingi tėvai“ skatina būti atidžiais ir dėmesingais savo vaikams

Socialinė kampanija „Rūpestingi tėvai“ skatina būti atidžiais ir dėmesingais savo vaikams

Mokslinių tyrimų išvados ir psichologų, dirbančių su vaikais ir šeimomis, patirtis rodo, kad vaikai pasižymi geresniais mokslo pasiekimais, aukštesne saviverte, atsparumu nesėkmėms, mažiau linkę į destrukcin...

Gražiausios bei šauniausios kaimo merginos konkurse – ir kraštietė Leta Dagilytė

Gražiausios bei šauniausios kaimo merginos konkurse – ir kraštietė Leta Dagilytė 1

Trąšų tiekėja „Timac Agro Lietuva“ ir portalas „Agroeta.lt“ liepos pradžioje paskelbė vieno įspūdingiausių šių metų socialinių projektų – „Mis Timac Agro – Agroeta.lt“ rinkimus. Pastaruosiuose dėl gražiausios...

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes 2

Pastarosiomis savaitėmis kai kurie Lietuvos verslo atstovai pradėjo aktyviai teikti paramą kovoje su koronavirusu: vieni aukoja pinigus gydymo įstaigoms, kiti nemokamai vaišina kava ar pietumis ...

Vaikų šventinio džiaugsmo kaina: kiek Kalėdų Seneliai tikisi uždirbti Jonavoje?

Vaikų šventinio džiaugsmo kaina: kiek Kalėdų Seneliai tikisi uždirbti Jonavoje?

Didžiosios metų šventės artėja nenumaldomai. Daugumai vaikų jos, ko gero, asocijuojasi su išvajotų dovanų išpakavimu bei Kalėdų Senelių. Dėl to tėvai turi apsispręsti, ar pastarasis paliks dovanas po eglute, ...

Dovanų paieškos internetu: kaip išvengti papildomų išlaidų?

Dovanų paieškos internetu: kaip išvengti papildomų išlaidų?

Nespėjus praūžti „Juodojo penktadienio“ išpardavimams, internetinėse parduotuvėse ir vėl apstu patrauklių pasiūlymų – speciali kaina, kalėdinis pasiūlymas, nemokamas prekių pristatymas, šventiniai dovanų rin...

,,Šokio revoliucijoje“ – antrasis ,,Acro Bro‘s“ pasirodymas

,,Šokio revoliucijoje“ – antrasis ,,Acro Bro‘s“ pasirodymas

,,Šokio revoliucija“ – per LNK televiziją transliuojamas šokių projektas, kuriame savo sugebėjimus kiekvieną sekmadienį demonstruoja skirtingų stilių bei amžiaus šokėjai. Vakar, spalio 13-ąją, vyko antrasis p...

Laukiate siuntos ar planuojate siųsti? 5 patarimai

Laukiate siuntos ar planuojate siųsti? 5 patarimai

Elektroninei prekybai karantino metu aplenkus net kalėdinę prekybą, ne ką mažiau išaugo ir siuntų savitarnos terminaluose kiekiai. AB Lietuvos pašto duomenimis, gyventojų naudojimasis terminala...

Gyvūnais besirūpinantys savanoriai neslepia apmaudo: vairuotojai nutrenkia gyvą padarą ir ,,nurūksta"

Gyvūnais besirūpinantys savanoriai neslepia apmaudo: vairuotojai nutrenkia gyvą padarą ir ,,nurūksta"

Jonavoje beglobiais gyvūnais besirūpinančios organizacijos nuolat praneša apie kelyje automobilių partrenktus ir mirti paliktus keturkojus. Savanoriai pasakoja, kad ne viena tokia situacija jau buvo ir šįmet...