Šiandien, rugsėjo 19-ąją, AB ,,Achema " darbuotojus pasiekė vidinis pranešimas apie atleidimus.

,,Mieli kolegos,
Kaip jau žinote, rugsėjo 1 d. priimtas sprendimas stabdyti gamyklos veiklą, iki atskiro nurodymo paliekant dirbti dervų gamybą, oro skaidymo bloką, salietros gamybą, azoto rūgšties gamybą UKL agregatuose bei šias gamybas aptarnaujančius padalinius.


Įvertinus tai, kad gamykla jau daugiau nei metus dirba tik su vienu amoniaku, o nuo rugsėjo 1 d. sustabdyta didžioji dalis gamybos, šiai dienai susidarius perteklinėms darbo funkcijoms, priimtas sprendimas apjungti dalį funkcijų bei optimizuoti atskirus procesus. 


Šie pokyčiai palies tam tikras atskiras pareigybes ir padalinius. Informuojame, kad artimiausiu metu planuojame atsisakyti dalies funkcijų ir jas vykdančių pareigybių šiuose padaliniuose:


Karbamido ceche:  septynių sandėlio darbininkų, keturių pagalbinių sandėlio darbininkų ir vieno šaltkalvio pareigybių;


Amoniako ceche Nr. 1: keturių šaltkalvio pareigybių;
Amoniako ceche Nr. 2: trijų CHVP operatorių, vieno šaltkalvio pareigybių;
Automatikos ceche: vieno techniko automatiko pareigybės;
Personalo ir bendrųjų reikalų skyriuje: trijų valytojų, vieno vairuotojo pareigybių;
Pirkimų skyriuje: vieno vadybininko pareigybės;
Pardavimų skyriuje: apskaitos skyriaus vieno etato", - rašoma bendrovės generalinio direktoriaus R. Miliausko pasirašytame pranešime.


Čia pat akcentuota, kad tų padalinių, kuriuose bus vykdomas etatų optimizavimas, vadovai šiandien susitinka su darbuotojais ir pristato etatų optimizavimo procesą bei terminus. 


,,Etatų optimizavimo procese dalyvaus padalinių vadovai ir šiam procesui sukurta darbuotojų atleidimo atrankos komisija, kurią sudaro po tris darbdavio ir profesinės sąjungos atstovus.
Padalinių vadovų ir darbuotojų atleidimo atrankos komisijos užduotis – įvertinti optimizavimo procese dalyvaujančių skyrių darbuotojų kvalifikaciją, kompetenciją, gebėjimą geriausiai atlikti pareigybei priklausančias darbo funkcijas ir atrinkti darbuotojus. Darbuotojų atranka bus vykdoma pagal iš anksto aptartus kriterijus. Darbuotojų vertinimo procesas prasidės šią savaitę",- rašoma pranešime.


Darbuotojus, kuriems bus įteikiami įspėjimo apie atleidimą lapeliai, asmeniškai papildomai supažindinsime su: atleidimo procesu, įspėjimo terminais ir išeitinių išmokų dydžiu;
galimybe gauti „Ilgalaikio darbo išmoką“ iš SODROS (pagal stažą gali būti nuo 77,58 proc. vieno iki 3 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio išmoka). Plačiau apie tai galite paskaityti SODROS puslapyje: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/noriu-gauti-ilgalaikio-darbo-ismoka;
laisvas darbo vietas koncerno „Achemos grupė“ dukterinėse bendrovėse", - pranešta darbuotojams.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: