,,Achemos“ darbuotojai: vis dar bandoma viską ,,susitvarkyti“ tyliai

,,Achemos“ darbuotojai: vis dar bandoma viską ,,susitvarkyti“ tyliai
LIE 18
2019-07-18 08:30 2019

Vakar, liepos 17-ąją, rašėme, kad AB ,,Achemoje“ buvo kilęs sujudimas – šaltinių teigimu, po avarijos karbamido ceche, buvo užterštas bendrovės vandentiekis (plačiau apie tai skaitykite čia). Bendrovė savo komentarą pateikė vėlyvą vakarą (jį rasite čia), tačiau portalas jonavoszinios.lt sulaukė ir pačių achemiečių skambučių – pastarieji išliejo apmaudą dėl bendrovės administracijos elgesio.

,,Darbuotojai patyrė nemažą stresą. Tačiau noriu akcentuoti ne patį įvykį, o administracijos požiūrį į savo darbuotojus. Ne visi jie buvo informuoti apie kilusius įtarimus, dalis jų naudojosi vandentiekiu ir tik paskui sužinojo, kad vanduo gali būti kenksmingas. Reikia įsivaizduoti, kaip tuomet jie turėjo jaustis. Noriu tikėti, kad bendrovė atsakingai įvertino visas rizikas ir darbuotojams nebuvo kilusi jokia grėsmė, bet kai administracija užsisklendžia ir atsiriboja nuo tų, kas atlieka tikrąjį darbą ,,Achemoje“, tylėti – nebegalima. Jei mūsų nieks negirdi, kai ,,šaukiame“ tiesiai į ausis, gal tada išgirs per žurnalistus?“, - retoriškai klausė bendrovės darbuotojas.

,,Vandenį mums parūpino cecho profsąjungos narys. Administracija nesiteikė detaliai paaiškinti, ko galime tikėtis, nors turi tam visas galimybes. Nesvarbu, ar vanduo buvo stipriai užterštas, bet jei tik kyla įtarimas, žmonės privalo būti informuoti. Kitaip viskas primena Černobilio scenarijaus detales – visi tyli tol, kol gali tylėti, nors reiktų užbėgti rimtiems įvykiams už akių. Noras visada viską ,,susitvarkyti“ tyliai – šokiruoja... Gal metas administracijai pamiršti laikus, kai darbuotojai dirbo kaip avelės, o ,,ponai“ buvo neliečiami ir žiūrėjo iš aukšto?“, - kolegą papildė kitas achemietis.

Abu vyrai pasakojo ,,Achemoje“ dirbantys ilgą laiką, tačiau žinodami, kad administracijai jų pasakojimai nepatiks, jie paprašė išlaikyti jų tapatybes paslaptyje.

Panašūs straipsniai

A. Šalaševičius: Jonavos ligoninėje -  susidorojimas, patyčios bei darbuotojų kiršinimas

A. Šalaševičius: Jonavos ligoninėje - susidorojimas, patyčios bei darbuotojų kiršinimas 14

Pirmąją naujų metų dieną gydytojas – akušeris Artūras Šalaševičius socialiniame tinkle "Facebook" pasveikino visus su naujais metais bei pranešė, kad nuo sausio 1 d. atsisako VŠĮ „Jonavos ligoninė“ akušerijo...

Padėka Jonavos Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui. Gėda Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriui!

Padėka Jonavos Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui. Gėda Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriui! 2

Aš ir mano mažoji dukrytė norime nuoširdžiai padėkoti Jonavos Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui ir tarti „gėda“ Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriui. Bet apie viską nuo pradžių. Penktadienį,...

Rimkų PSPC filialo pacientės atsakas vicemerui

Rimkų PSPC filialo pacientės atsakas vicemerui 3

Šiandien gautas Rimkų PSPC filialo pacientės atsakas vicemerui Eugenijui Sabučiui į publikuotą straipsnį ...

Gintas Jasiulionis: Visa tiesa apie Ruklos seniūno rinkimus

Gintas Jasiulionis: Visa tiesa apie Ruklos seniūno rinkimus 1

Tarybos nario Ginto Jasiulionio atsakas į gruodžio 12 dieną publikuotą straipsnį "Ruklos seniūno rinkimai virt...