A.Klibavičius: „Negali pakeisti situacijos – keisk požiūrį“

A.Klibavičius: „Negali pakeisti situacijos – keisk požiūrį“
GEG 12
2020-05-12 10:40 2020

Į eterį sugrįžtančioje „Karantinių sportinių pokalbių“ rubrikoje šįkart kalbiname vieną ryškiausių Kyokushin-karate atstovų Lietuvoje, Europos čempionato bronzos medalininką ir geriausią 2019 metų neolimpinių sporto šakų sportininką Antaną Klibavičių.

Kviečiame skaityti interviu su sportininku. 

Ar jau susigyvenote su nauja karantinine realybe? Kaip sekasi vietoje aktyvaus gyvenimo tempo dabar užsidaryti namuose?

Man prireikė beveik dviejų savaičių persiorientuoti, kad viskas taip greitai nesibaigs, kaip greitai prasidėjo. Būti lanksčiam ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai padeda ir pats sportas, nes dažnai būna, jog labai greitai reikia adaptuotis prie kažko naujo, netikėto, neįprasto ir dažniausiai prisitaikyti prie pasikeitimų ne iš gerosios pusės. Taip pat ir ši situacija su virusu: tiesiog įvyko, kas įvyko - negali pakeist situacijos, keisk požiūrį.

Nors po truputį švelninamos karantino sąlygos, vis dėlto dar daug kas draudžiama. Ko jums labiausiai trūksta šiuo metu?

Labiausiai trūksta kolektyvo, bendrų treniruočių. Nors karate sportą galima vadinti individualiu, ne komandiniu, tačiau kolektyvas tikrai daro didelį indėlį pasiruošime varžyboms ar ne sezono metu. Mes klube turime net šventą dieną – trečiadienį, – kuomet susirenkame visi, kas po darbų, kas po mokslų ir valandą laiko kovojame. Atrodo keista, bet po tos treniruotės visi išeina su plačiausiom šypsenom kaip po kokios terapijos.

O kaip sekasi sportuoti nuotoliniu būdu? Ar išvis įmanoma nuotoliniu būdu sportuoti kokybiškai?

Man pasisekė, kad ties karantino pradžia mano varžybinis sezonas pasibaigė, todėl daugiau liko tik bendros treniruotės. Kadangi sportuoti individualiai nėra naujiena ir kiekvienas pasiruošimas susideda iš individualaus darbo, man asmeniškai nėra kažkokio kokybinio praradimo sportiniu atžvilgiu.

Manau, didesnę žalą kokybiškai patiria komandinio sporto atstovai, bet žinant, kad situacija visiems vienoda, kiekvienas žino, kur gali padirbėti, kad pagerintų savo fizinę būklę ir sugrįžtų po karantino stipresni, greitesni ar ištvermingesni.

Šiais laikais turim daug technologijų, kurios padeda bendrauti nenutrūkstamai ir su vaizdu, todėl manau, kad kokybė gali pablogėti tik jei pats sportininkas neturi noro ir motyvacijos.

Kyokushin-karate – neolimpinė sporto šaka. Kiek įtakos tai turi jums kasdienėje sportinėje veikloje ir bandant populiarinti savo sporto šaką?

Kyokushin-karate – labai populiari sporto šaka Lietuvoje. Stipri federacija, geri rinktinės rezultatai, didelė bendruomenė daug darbo padaro už save, todėl, manau, šioje vietoje kaip ir palengvėja našta populiarinti šią sporto šaką.

Vasario mėnesį Jonavoje vyko Lietuvos suaugusių čempionatas. Labai nustebau, kaip užsipildė arena – buvo malonu gauti tiek palaikymo iš miestiečių.

Europos čempionate laimėtas bronzos medalis – įspūdingas pasiekimas. Kiek daug darbo ir pastangų, valios reikia, kol pasiekiami tokie rezultatai? Ir koks jausmas galų gale pabaigus kovą ir žinant, kad laimėjau medalį?

2019 metų Europos čempionatas vyko Vilniuje, tad tai šiek tiek turėjo privalumų: nereikėjo vargintis keliauti į kitą šalį, federacija sudarė puikiais sąlygas atsiriboti nuo artimųjų, susikaupti kovoms, nes tris dienas iki varžybų gyvenome atskiroje vietoje tik su rinktinės nariais.

Pats pasiruošimas varžyboms skiriasi nedaug: sezono pradžioje su treneriu apžvelgiame būsimų varžybų kalendorių, nusistatom prioritetus ir pradedam ruoštis. Kiekvienas etapas savotiškai sunkus, reikalauja savęs motyvacijos ir užsispyrimo.

Be abejo, visur galioja ir sėkmės faktorius. Šis čempionatas buvo labai svarbus, nes jame dalinosi paskutiniai kelialapiai į absoliutų pasaulio čempionatą Tokijuje. Gaila, kad teko pralaimėti pusfinalyje lenkui, bet būti ant prizininkų pakilos ir žinoti, kad keliausi atstovauti savo šaliai pasaulio čempionate, atpirko pralaimėjimo kartėlį.

Pabaigai, keli „blic“ tipo klausimai...

Mėgstamiausias sportininkas?  – Anthony Joshua

Geriausias matytas serialas?  – „The Last Dance“

Geriausia skaityta knyga?  – Robert Harris „Fatherland“

Gražiausia Lietuvos vieta?  – Kuršių Nerija

Geriausias asmeninis sporto pasiekimas?  – 18 vieta absoliučiame pasaulio čempionate Tokijuje

Su kuo norėtumėte pasikalbėti prie kavos puodelio?  – Su Michaelu Jordanu

 

JKKSC informacija
Su sportininku kalbėjosi Žilvinas Galimovas

J.Pivoriūno / Delfi nuotr.

Panašūs straipsniai

Startuoja su iššūkiais susiduriantys Lietuvos tinklinio čempionatai

Startuoja su iššūkiais susiduriantys Lietuvos tinklinio čempionatai

Šį savaitgalį startuoja 2020-2021 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų bei moterų tinklinio čempionatai. Sudėtinga situacija dėl COVID-19 pandemijos privertė organizatorius ilgai dėlioti varžybų datas bei nustatyti kl...

Lietuvos diskgolfo taurės finaliniame etape pergalę atnešė „erelis“

Lietuvos diskgolfo taurės finaliniame etape pergalę atnešė „erelis“

Praėjusį savaitgalį Barborlaukyje, Jonavos rajone, įvyko finalinis Lietuvos diskgolfo taurės 2020 su Latitude 64 etapas. Šiemet stipriai išaugusių varžybų paskutiniame penktajame etape paaiškėjo divizionų nu...

„Jonavos“ ir Vilniaus „Vyčio“ akistatoje – kovingos lygiosios

„Jonavos“ ir Vilniaus „Vyčio“ akistatoje – kovingos lygiosios

FK „Jonava“ LFF I lygoje vis dar žengia be pralaimėjimų. Šeštajame ture savo aikštėje priėmusi svečius iš sostinės – „Vyčio“ ekipą – „Jonavos“ komanda sužaidė lygiosiomis – 0:0. Pirmajame ma...

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Patyrusi Lietuvos tinklininkė Erika Kliokmanaitė karjerą tęs Ispanijoje. Sportininkė pasirašė sutartį su „Palmas Gran Canaria Sayre Mayser“ komanda ir kitą sezoną rungtyniaus aukščiausioje Ispanijos lygoje (...

Gydytojas A.Šimkus: „Žaidžiant tinklinį, ugdomas taktinis mąstymas, vaizduotė“

Gydytojas A.Šimkus: „Žaidžiant tinklinį, ugdomas taktinis mąstymas, vaizduotė“

Tinklinis – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžia dvi komandos, sudarytos iš šešių žaidėjų. Abejas komandas skiria tinklas, o žaidėjų tikslas – permušti kamuolį per tinklą į priešininkų teritoriją ir uždirb...

Ketvirtajame kėlinyje spurtavusi ,,CBET" palaužė Vilkaviškio ekipą

Ketvirtajame kėlinyje spurtavusi ,,CBET" palaužė Vilkaviškio ekipą

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Jonavos „CBet“ (2-1) komanda. Renato Kurilionoko vadovaujama mūsų komanda namuose 72:67 (19:13, 20:19, 14:24, 19:11) įveikėme Vilkaviškio „Per...

V. Šeškus nesitiki lengvo ,,BC Jonava" starto: ,,Įsibėgėsime"

V. Šeškus nesitiki lengvo ,,BC Jonava" starto: ,,Įsibėgėsime"

„Iš pradžių bus sunku, bet įsibėgėsime“, – sezono išvakarėse sako Virginijus Šeškus. „BC Jonava“ dar nebaigė komandos komplektacijos darbų, tačiau draugišką „Mero taurės“ turnyrą treneris pasitinka pozityvia...

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Penktadienį vykusiose LFF I lygos rungtynėse susitiko vieni pirmenybių lyderių – „Jonavos“ ekipa – ir turnyro autsaideriai Kauno „Žalgiris B“. Dar prieš mačą buvo nesunku spėti, kad „Jonava“ namuose pasiims tris...