A. Balutienės atsakas dėl situacijos Jonavos ligoninėje

A. Balutienės atsakas dėl situacijos Jonavos ligoninėje
LAP 07
2019-11-07 08:52 2019

Apie VŠĮ „Jonavos ligoninė“ ir jos finansinę duobę jau skelbta šių metų gegužės mėnesį. Vakar, lapkričio 6-ąją, Jonavos rajono savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyrius paviešino atnaujintą informaciją. Tvirtinama, kad VšĮ „Jonavos ligoninė" išlaidos jau trečius metus iš eilės viršijo pajamas. 

Minėto skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė komentavo, kad tokia situacija yra nenormali ir pražūtinga įstaigos veiklai. Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius dėl blogėjančios situacijos įstaigoje kaltino buvusią vadovę Aldoną Balutienę bei laukė jos situacijos vertinimo. Šiandien, lapkričio 7-osios rytą gautas ir A. Balutienės komentaras. Pateikiame visų minėtų asmenų komentarus.

Prabanga išleisti daugiau nei uždirbi 

„Prabanga išleisti daugiau nei uždirbi gali būti leistina tik trumpą laiką, lygiagrečiai įgyvendinant pajamas didinančias priemones bei optimizuojant struktūrą taip, kad ateityje bendros sąnaudos neviršytų bendrų pajamų. Tačiau ligoninės pajamos, lyginant 2019 ir 2017 m. devynis mėnesius, išaugo 593 tūkst. eurų, o vien darbo užmokesčio sąnaudos padidėjo 722,1 tūkst. eurų. Tokia situacija yra nenormali ir pražūtinga įstaigos veiklai“, - tvirtino Jonavos r. savivaldybės administracijos Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja  Jolita Gumaniukienė.

Darbo užmokesčio kėlimas smogs kitu galu

„Profesinės sąjungos rašo, kad gavo papildomus 44 tūkst. eurų, tačiau nemato ar nenori matyti, kad ligoninės veiklos rezultatas – 300 tūkst. eurų nuostolis. Jonavos ligoninė yra antra pagal darbuotojų skaičių rajono įmonė, todėl neramu, kad ji balansuoja ant nemokumo ribos. Privačiame sektoriuje tokios įmonės vadovas, matyt, neišvengtų atsakomybės. Tačiau mes turime situaciją, kai „gerasis“ vadovas eilę metų per daug didino darbuotojams atlyginimus, nors pagal ligoninės finansinę padėtį reikėjo priimti kitokius sprendimus: optimizuoti struktūrą, plėsti veiklos apimtis.

Savivaldybė yra Jonavos ligoninės steigėja, tačiau jos veiklą finansuoja valstybė per ligonių kasas. Žinoma, savivaldybės indėlis yra labai reikšmingas, nes mes finansuojame ligoninės remontą, aplinkos ir prieigų tvarkymą, rūpinamės medicinos aparatūros atnaujinimu. Tačiau miestas nemoka atlyginimų. Tam yra skiriamos valstybės lėšos, kurias valdyti reikėjo atsakingai.

Dabartinė situacija ligoninėje susidarė dėl buvusio įstaigos vadovo (įstaigai minimu laikotarpiu vadovavo Aldona Balutienė) sprendimų. Nepamatuotas darbo užmokesčio kėlimas dabar smogs kitu galu, nes algos ne tik nebus didinamos, bet teks spręsti, kokių paslaugų ir darbuotojų reikia atsisakyti.

Aš tikiuosi, išgirsime ir buvusios vadovės A. Balutienės situacijos vertinimą“, - rašė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Aldonos Balutienės atsakas

„Viešojoje įstaigoje "Jonavos ligoninė" direktorės pareigose dirbau nuo 2013 metų rugpjūčio 1 dienos iki 2019 metų kovo 31 dienos.

Įstaiga teikia antrojo lygmens stacionarines ir ambulatorines paslaugas pagal sutartis su Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus ir Klaipėdos teritorinėmis ligonių kasomis bei taip pat pajamas gauna iš teikiamų mokamų paslaugų.

Pagal patvirtintus auditorių balansų duomenis 2016 ir 2017 metus įstaiga baigė teigiamu finansiniu rezultatu, 2018 metus baigė neigiamu finansiniu rezultatu.

Per 2014, 2015 ir 2016 metus pavyko išmokėti visas skolas ir gauti jau teigiamą finansinį rezultatą.

2013 metais įstaiga, man atėjus dirbti, turėjo 3,5 mln. litų (arba 1,13 mln. eurų) skolų ir buvo gilioje finansinėje duobėje. Per 2014, 2015 ir 2016 metus pavyko išmokėti visas skolas ir gauti jau teigiamą finansinį rezultatą.

Todėl nuo 2017 metų pradėta didinti darbo užmokestį, kuris buvo žymiai mažesnis už kitų rajoninių ligoninių atlyginimų vidurkį ir dalis gydytojų specialistų jau buvo išvykę dirbti į kitus rajonus ir miestus. Per šį laikotarpį buvo pasirašyta trišalė Sveikatos apsaugos ministerijos ir ligoninės profesinių sąjungų sutartis, trijų metų laikotarpiui, kurioje buvo numatyta, kad kasmet lėšas gautas iš paslaugų įkainio padidinimo, skirti darbo užmokesčio didinimui 10-15%, kad pasiekti Lietuvos rajoninių ligoninių darbo užmokesčio vidurkį.

Nuo 2017 metų pradėta didinti darbo užmokestį, kuris buvo žymiai mažesnis už kitų rajoninių ligoninių atlyginimų vidurkį

Taip pat reikia pažymėti, kad per laikotarpį 2013-2018 m. kelis kartus Vyriausybės nutarimais buvo didinamas minimalus darbo užmokestis, kurio padidinimui Sveikatos apsaugos ministerija lėšų neskyrė. Įstaiga turi 98 etatus, kurie yra su minimaliu darbo užmokesčiu, todėl minimu laikotarpiu reikėjo padidinti minimalų darbo užmokestį nuo 1000 litų (289 eurų)  iki 555 eurų tik iš įstaigos vidinių rezervų, kas buvo labai sunku įstaigai. Bet tai buvo privaloma padaryti.

2018 metais buvo patvirtinta nauja darbo apmokėjimo tvarka (pagal nurodytą Sveikatos apsaugos ministerijos metodiką), kuri įsigaliojo suderinus su įstaigos Stebėtojų taryba, gydytojų profesine sąjunga, slaugytojų profesine sąjunga ir medicinos darbuotojų profesine sąjunga. Todėl buvo persirašytos darbo sutartys su visais darbuotojais ir dalis darbuotojų, kurie turėjo ne etatines darbo sutartis, bet dirbo tik pagal faktines darbo valandas, su jais buvo pasirašyta etatinės darbo sutartys su tais pačiais atlyginimais. Todėl darbo užmokesčio fondo sumoje niekas nesikeitė, tik truputį padidėjo etatų skaičius.

2018 metais nuo spalio 1 dienos reikėjo padidinti darbo užmokestį vidutiniškai 15% pagal SAM nurodymą ir Sveikatos apsaugos ministro pasižadėjimą medikams. Apie tai buvo ne kartą informuotas steigėjas – Jonavos savivaldybė. Buvo paruoštas reorganizacijos planas, kurio tikslas buvo sumažinti išlaidas. Bet per visus 2018 metus nebuvo jokio politinio sprendimo nei Vyriausybės, nei Seimo lygmeniu, sprendžiant, kokio masto reorganizacijos turėtų įvykti rajono ar regiono ligoninėse, todėl jokių reorganizacijos veiksmų nebuvo imtasi.

Per mano vadovavimo įstaigai laikotarpį ligoninė siekdama gauti kuo daugiau pajamų išplėtė veiklą

Per mano vadovavimo įstaigai laikotarpį ligoninė, siekdama gauti kuo daugiau pajamų, išplėtė veiklą: buvo įkurtas atskiras slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, bei įvestos papildomos slaugos lovos terapijos skyriuose (viso atsirado 50 slaugos lovų, kurias pradėjo apmokėti Teritorinės ligonių kasos ir tai buvo papildomos nemažos lėšos). Taip pat buvo pradėtos atlikti sąnarių endoprotezavimo operacijos, teikiamos vaikų dienos stacionaro paslaugos, suaugusių dienos stacionaro paslaugos, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo paslaugos, bei išsiplėtė vaikų ankstyvosios korekcijos paslaugos.

Reikia pažymėti, kad teikiant įvairių profilių paslaugas 24 valandas per parą kasdien, yra privalomi įvairūs etatai ir privalomas jų kiekis paslaugoms nepertraukiamai užtikrinti, todėl ligoninės etatinė struktūra yra kontroliuojama Akreditacijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir pagal jos patikrinimus 2016 metais ir 2017 metais bei gautus nurodymus etatai buvo privalomai koreguoti.

Šiuo metu ligoninė jau 7 mėnesiai neturi vadovo, kas ypatingai neigiamai veikia kolektyvą ir nepriimami jokie svarbūs sprendimai - dėl to blogėja finansiniai rezultatai. Dėl tarybos nariams nežinomų priežasčių buvo sustabdytas vadovo skyrimo konkursas, kurį vykdė savivaldybė. Kas priėmė sprendimą nutraukti konkursą ir palikti ligoninę be vadovo - man nėra žinoma. Toks delsimas kiekvieną dieną gilina problemas ligoninėje“, - teigia Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Balutienė.

Anot Aldonos Balutienės, į ją, dėl papildomo komentaro, kreipėsi tik jonavoszinios.lt. 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Dėl sukčiavimo ir nepilnametės tvirkinimo teistas Algimantas Šukys įdarbinamas Jonavos ligoninėje

Dėl sukčiavimo ir nepilnametės tvirkinimo teistas Algimantas Šukys įdarbinamas Jonavos ligoninėje 5

Informacinį portalą jonavoszinios.lt pasiekė žinia, kad VŠĮ „Jonavos ligoninė“  nuo spalio 1 d. įdarbinamas dėl sukčiavimo ir nepilnametės tvirkinimo teistas medikas Algimantas Šukys (1952 m. g.). Panevėžio ...

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Šiandien, lapkričio 12 d., VŠĮ „Jonavos ligoninė“ konferencijų salėje susitiko šios įstaigos medikų profsąjungų atstovai su Jonavos r. savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų nariais. Susitikimas surengtas ...

  Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas:  „NATO kovinė grupė Lietuvoje siunčia aiškią žinią – NATO yra nedalomas ir vieningas aljansas“

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „NATO kovinė grupė Lietuvoje siunčia aiškią žinią – NATO yra nedalomas ir vieningas aljansas“

Rugpjūčio 1 d. Rukloje surengta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijų  ir vadovybės pasikeitimo ceremonija - nuo vasario kovinei grupei vadovavusį Vokietijos kar...

Gruodžio 31 - ąją ir sausio 1 - ąją Jonavoje gimė po vieną kūdikį

Gruodžio 31 - ąją ir sausio 1 - ąją Jonavoje gimė po vieną kūdikį

VŠĮ „ Jonavos ligoninės“  akušerijos – ginekologijos skyrius įprastai per metus priima vidutiniškai 300 gimdymų. Tampa įprasta pasidomėti, kas gimė paskutiniąją senųjų metų ir pirmąją naujų metų dieną....

Vyks Lietuvoje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija

Vyks Lietuvoje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija

Rugpjūčio 1 d. Rukloje, Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke, vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijų ir vadovybės pasikeitimo ceremonija. Ceremonijos ...

Dienos chirurgiją Lietuvoje siekiama pakelti į aukštesnį lygį

Dienos chirurgiją Lietuvoje siekiama pakelti į aukštesnį lygį

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, dienos chirurgijos paslaugų, kai pacientas po nesudėtingų planinių operacijų išleidžiamas sveikti į namus, įvertinus technologinę p...

Siekis turėti Jonavos pietrytinį aplinkkelį – neblėsta

Siekis turėti Jonavos pietrytinį aplinkkelį – neblėsta 3

Jonavos r. savivaldybės tarybai parengtas sprendimo projektas, kuriam pritarus, ketinama kreiptis į LR Vyriausybę ir LR susisiekimo ministeriją dėl Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio įrengimo. Taipogi no...

TS-LKD regioninių vizitų ciklas „Girdime Lietuvą“ tęsiasi – numatytas apsilankymas Jonavoje

TS-LKD regioninių vizitų ciklas „Girdime Lietuvą“ tęsiasi – numatytas apsilankymas Jonavoje

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tęsia regioninių vizitų ciklą „Girdime Lietuvą“. Projekto metu planuojama aplankyti įvairius Lietuvos regionus ir miestelius, kuriuose TS-LKD politikai susitik...

Kviečiame į parodos „Skulptoriai atkurtos valstybės šimtmečiui“ uždarymo renginį

Kviečiame į parodos „Skulptoriai atkurtos valstybės šimtmečiui“ uždarymo renginį

Rugsėjo 13 dieną 16.30 val. Jonavos r. savivaldybės kultūros centro Krašto muziejuje vyks neeilinis renginys Lietuvos skulptorių sąjungos parengtos parodos „Skulptoriai atkurtos valstybės šimtmečiui“ uždarymas b...

Sustabdytas valstybinio miško kirtimas Salupių kaime

Sustabdytas valstybinio miško kirtimas Salupių kaime

Rugpjūčio 22 dieną skelbėme (visą straipsnį rasite ČIA), kad Jonavos rajone...

Kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje? SEK priėmė sprendimą

Kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje? SEK priėmė sprendimą 3

Sausio 16-osios vakarą įvyko Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdis (Pirmininkas Erlandas Andrejevas). Vienas iš kelių svarstomų klausimų - kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje? Ne kartą s...

Ekstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Ekstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Vyriausybė vakar pasitarime pritarė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) būtų perkeltas į Kauną. Taip tikimasi užtikrinti nac...

Pranešimas telefone – svarbi perspėjimo priemonė ekstremalios situacijos atveju

Pranešimas telefone – svarbi perspėjimo priemonė ekstremalios situacijos atveju

„Žinojimas saugo“ – tokiu pavadinimu šiandien Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM pradeda gyventojų saugumui užtikrinti ir didesniam informuot...

Dėl galimos taršos naftos produktais: paimti 2 vandens mėginiai - atliekamas tyrimas

Dėl galimos taršos naftos produktais: paimti 2 vandens mėginiai - atliekamas tyrimas

Šiandien jau rašėme straipsnį „Internautų baimės pasitvirtino:...

Dėl įvykio ,,Achemoje" nerimauja ir kitų miestų gyventojai: redakcijoje - skambučių antplūdis

Dėl įvykio ,,Achemoje" nerimauja ir kitų miestų gyventojai: redakcijoje - skambučių antplūdis 2

Paskelbus apie AB ,,Achema“ įvykusį gedimą (plačiau skaitykite čia ...