Ant darbščiausių ir talentingiausių lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai

Ant darbščiausių ir talentingiausių lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai
LIE 23
2020-07-23 10:13 2020

Vieninteliai Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai lengvaatlečiai šiuo metu išgyvena tikrą „darbymetį“. Kol kolegos iš kitų sporto šakų ilsisi, liepą lengvosios atletikos atstovai varžėsi ir skynė medalius įvairiose varžybose.

Karantino metu nesėdėję namie ir neapleidę treniruočių, Jonavos lengvaatlečiai nuotoliniu būdu, vadovaujami savo trenerių Vidutės Lebeckienės ir Gražinos Goštautaitės, namuose darė bendro fizinio parengimo treniruotes bei pagal trenerių parengtus individualius planus savarankiškai treniravosi užmiestyje ar dviračių takuose suko ratus rinkdami kilometrus.

Įdėtas darbas niekur nedingo ir tapo geru „pamatu“ greitumo treniruotėms. Pusė vasaros varžybų sezono jau praėjo, o ant darbščiausių ir talentingiausių krūtinių sužibo medaliai.

Aukšti rezultatai Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje

Liepos 3-4 dienomis Marijampolėje vyko Tarptautinė „Sūduvos“ taurė. Šiose varžybose Ema Sarafinaitė laimėjo 400 metrų bėgimą, nuotolį įveikusi per 59.72 sekundes. 800 metrų bėgime jaunajai jonavietei sekėsi sunkiau, tačiau taip pat laimėta prizinė vieta: nuotolį įveikusi per 2 min. 21 s., E.Sarafinaitė laimėjo trečiąją vietą.

Kita sporto centro auklėtinė Greta Malinauskaitė 800 metrų bėgime nuo E.Sarafinaitės atsiliko mažiau nei 5 sekundes ir liko penktoje vietoje. Aiša Rafanavičiūtė dalyvavo 200 metrų bėgime ir per 28.42 sekundes įveikusi nuotolį liko septintoje vietoje.

Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje taip pat dalyvavo ir geriausia rajono 2018 ir 2019 metų sportininkė Gabija Galvydytė. Jonavietė suaugusiųjų grupėje 200 metrų bėgime laimėjo antrą vietą (25.36 s.), o 400 metrų bėgime tapo čempione (55.31 s.).

Iškovota teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate

Liepos 10-11 dienomis Marijampolėje vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Jame itin sėkmingai pasirodė G.Malinauskaitė, ne tik laimėjusi varžybose, bet ir iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate.

G.Malinauskaitė 1000 metrų kliūtiniame bėgime trasą įveikusi per 3 min. 26 s. finišo liniją kirto pirmoji ir tapo čempione. Jonavietė savo jėgas išbandė ir 800 metrų bėgime: šioje rungtyje G.Malinauskaitė laimėjo trečiąją vietą.

Savo aukštais rezultatais G.Malinauskaitė prasibrovė į Lietuvos rinktinės sudėtį. Tai reiškia, kad su rinktine jonavietė liepos 28 dieną vyks į Latviją ir kausis dėl Baltijos šalių čempionės titulo.

Marijampolė vykusiame Lietuvos čempionate taip pat dalyvavo ir Konstantinas Stankus: 1500 metrų bėgime jis liko 7 iš 16 dalyvių, nuotolį įveikęs per 4 min. 55 s.

Vienos tūkstantosios sekundės drama Alytuje ir dar vienas bilietas atstovauti Lietuvai

Lietuvos jaunių čempionato pirmoji diena Alytuje prasidėjo įspūdingomis sporto centro auklėtinių pergalėmis. Liepos 17 dieną vykusiose varžybose G.Malinauskaitė beveik be konkurencijos nugalėjo 2000 metrų kliūtiniame bėgime ir papildė savo medalių kolekciją dar vienu aukso medaliu.

Po kelių valandų G.Malinauskaitės treniruočių draugė E.Sarafinaitė lipo ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio ir dabinosi tokiu pat aukso medaliu. 400 metrų nuotolį jonavietė įveikė gerindama savo asmeninį rekordą net 2 sekundėmis (57,15 s.) ir pelnė teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempionate Estijoje.

Antrąją Lietuvos jaunių čempionato varžybų dieną pirmieji į startą stojo sportinio ėjimo rungties atstovai. Kepinant saulei ir temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių šilumos, tai tapo dideliu iššūkiu merginoms, kurios turėjo įveikti 5000 metrų nuotolį, ir vaikinams, kurie varžėsi 10 tūkstančių metrų nuotolyje.

Su karščiu ir varžovėmis kovojusi jonavietė Alita Masionytė 5 km nuotolį įveikė per 27 min. 37 s. Tačiau išaiškinti jos ir varžovės vietai reikėjo pasitelkti fotofinišą. Fotofinišo peržiūra sportinio ėjimo rungtyje – retas atvejis, tad galutinio verdikto laukti buvo labai įdomu.

A.Masionytė didžiąją dalį nuotolio stengėsi pavyti varžovę druskininkietę Akvilę Orliukaitę ir tai pavyko padaryti tik paskutiniame rate. Šios dvi sportininkės finišo tiesiojoje sprendė sidabro ir bronzos medalių likimą. Vis dėlto po fotofinišo paaiškėjo, kad A.Masionytė nuo varžovės atsiliko viso labo viena tūkstantąja sekundės dalies ir pagerinusi savo asmeninį rekordą beveik 2 minutėmis, iškovojo bronzos medalį.

Per žingsnelį nuo nugalėtojų pakylos liko A.Rafanavičiūtė, kuri puikiai bėgo 200 metų nuotolį, pagerino asmeninį rekordą ir laimėjo aukštą penktą vietą. 3000 metrų nuotolį šeštas įveikė Gustas Lamokovskij.

Skaudžiausia žinia - atsinaujinusi senos čiurnos trauma E.Sarafinaitei. Dėl šios priežasties antrąją varžybų dieną mūsų lyderei ir realiai pretendentei į medalius teko pasitraukti iš kovos dėl medalių.

Nors Lietuvos jaunių čempionate Jonavos komanda buvo mažesnė, tačiau laimėtas nemažas skaičius aukštų vietų leido komandinėje įskaitoje tarp 23 rajonų komandų ir vėl rikiuotis devintoje vietoje.

Kovos lengvosios atletikos čempionatuose dar nebaigtos...

Į Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktines patekusios G.Malinauskaitė ir E.Sarafinaitė netrukus startuos Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatuose Latvijoje ir Estijoje, o lengvaatlečių varžybomis „apkrauta“ vasara nesibaigia: jonaviečių laukia dar keli startai bei treniruočių stovyklos Jonavoje ir Palangoje.

JKKSC informacija
kazysfoto sport nuotr.

Panašūs straipsniai

Jonavos lengvaatletės dominuoja ir Lietuvos, ir Baltijos šalių čempionatuose

Jonavos lengvaatletės dominuoja ir Lietuvos, ir Baltijos šalių čempionatuose 2

Pastarasis laikotarpis Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos skyriui buvo itin sėkmingas. Dar liepos pabaigoje vykusiuose Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatuose sužibėjo tren...

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Grupelė jaunųjų Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečių rugpjūčio 28 dieną Kėdainiuose pradėjo sportinio ėjimo varžybų maratoną. Kaimyninio miesto stadione vyko iš kovo...

Namie iškovotas taškas ir medaliai „Jonavos“ kišenėje!

Namie iškovotas taškas ir medaliai „Jonavos“ kišenėje!

Sekmadienį „Jonavos“ ekipa sužaidė paskutiniąsias LFF I lygos sezono rungtynes namuose prieš Telšių „Džiugo“ komandą. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0:0 ir tai reiškia, kad jonaviečiai užsitikrino mažiausiai treči...

Traukiame žiemines padangas

Traukiame žiemines padangas

Atėjus rudeniui  dėl ilgiau trunkančios tamsos, darganų ar pirmųjų šalnų vairuotojams kyla daug  iššūkių. Būtina vairuoti dėmesingiau, atsakingiau, neskubant, taip pat paruošti savo automobilį šaltajam sezon...

Poledinės žūklės sezonas: laikykitės ir saugumo, ir žvejybos taisyklių

Poledinės žūklės sezonas: laikykitės ir saugumo, ir žvejybos taisyklių

Daugeliui ežerų pasidengus ledu, žvejoti išsirengia poledinės žūklės mėgėjai. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena: žvejodami ant ledo ne tik pasirūpinkite savo saugumu, bet ir laikykitės mėgėjų...

2020 metai – gausiausi neįtikėtinais Lietuvos rekordais metai

2020 metai – gausiausi neįtikėtinais Lietuvos rekordais metai

Žygis į 2020 metų Lietuvos rekordus prasidėjo 2019 m. gruodžio 31 d. Būtent tos dienos vakarą Kaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius pasinėręs į bangas atvirame vandens telkinyje maudynes baigė tik su...

Seimas galutinai pritarė pakeitimams: už vaikų izoliaciją bus mokamos išmokos

Seimas galutinai pritarė pakeitimams: už vaikų izoliaciją bus mokamos išmokos

Seimas galutinai pritarė siūlymui mokėti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąl...

Nėštumas ir pirmieji vaiko priežiūros metai: ką turite žinoti?

Nėštumas ir pirmieji vaiko priežiūros metai: ką turite žinoti?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena apie svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti kiekviena dirbanti besilaukianti, neseniai pagimdžiusi ar vaiką maitinanti moteris. Darbdaviai taip pat neturėt...

Nedarbingumas ir ligos išmokos tęsiantis pandemijai: ką svarbu žinoti 2021 metais?

Nedarbingumas ir ligos išmokos tęsiantis pandemijai: ką svarbu žinoti 2021 metais?

Pandemijai tebesitęsiant, kitų metų pradžioje ir toliau galios karantino apribojimai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais išduodamas nedarbingumo pažymėjimas nesergančio vaiko ...

 „Lidl“ turės sunaikinti 38,4 tūkst. pakuočių vištų kiaušinių

„Lidl“ turės sunaikinti 38,4 tūkst. pakuočių vištų kiaušinių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nustačius mikrobiologinės taršos (Salmonella spp.), uždrausta realizuoti ir nurodyta sunaikinti 38,4 tūkst. pakuočių baltų ant kraiko laikomų...

Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?

Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?

Karantino ribojimų paliesti verslininkai ieško įvairių išeičių, kurios padėtų išvengti didelių nuostolių. Nemaža dalis duris priverstinai užvėrusių maitinimo įstaigų kaip išsigelbėjimą pasirinko maisto tieki...

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Kaukės tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau, pasak specialistų, daugelis vis dar neteisingai nešioja kaukes ir nesilaiko nurodytų rekomendacijų. Toks elgesys grasina ne tik ligomis ir virusais, bet ...

Praeivio akį patraukė ant stulpo pastebėtas ženklas: koks jo tikslas?

Praeivio akį patraukė ant stulpo pastebėtas ženklas: koks jo tikslas? 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas, kuris teiravosi, kas Jonavoje, Prezidento gatvėje, ant stulpo įrengė ženklą, draudžiantį šlapintis keturkojams? Iškeltas klausimas, ar pastarasis - ne savadar...

Nuo gruodžio 31 d. - specialios šventinių eglučių surinkimo vietos

Nuo gruodžio 31 d. - specialios šventinių eglučių surinkimo vietos

Informuojama, kad nuo š. m. gruodžio 31 iki 2021 m. sausio 14 žemiau išvardintose vietose bus surenkamos eglutės:  Kosmonautų g. 2a-2b ties konteineriais. Kosmonautų g. prie pre...

„Sodra“ primena svarbiausius dalykus apie ligos išmokas karantino metu

„Sodra“ primena svarbiausius dalykus apie ligos išmokas karantino metu 1

Nuo šeštadienio vidurnakčio visoje Lietuvoje prasidėjo trijų savaičių karantinas. Kaip gauti nedarbingumo pažymėjimą susirgus? Ar bus mokama ligos išmoka, jei žmogus turi privalomai izoliuotis arba jei priži...

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...