Ant darbščiausių ir talentingiausių lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai

Ant darbščiausių ir talentingiausių lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai
LIE 23
2020-07-23 10:13 2020

Vieninteliai Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai lengvaatlečiai šiuo metu išgyvena tikrą „darbymetį“. Kol kolegos iš kitų sporto šakų ilsisi, liepą lengvosios atletikos atstovai varžėsi ir skynė medalius įvairiose varžybose.

Karantino metu nesėdėję namie ir neapleidę treniruočių, Jonavos lengvaatlečiai nuotoliniu būdu, vadovaujami savo trenerių Vidutės Lebeckienės ir Gražinos Goštautaitės, namuose darė bendro fizinio parengimo treniruotes bei pagal trenerių parengtus individualius planus savarankiškai treniravosi užmiestyje ar dviračių takuose suko ratus rinkdami kilometrus.

Įdėtas darbas niekur nedingo ir tapo geru „pamatu“ greitumo treniruotėms. Pusė vasaros varžybų sezono jau praėjo, o ant darbščiausių ir talentingiausių krūtinių sužibo medaliai.

Aukšti rezultatai Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje

Liepos 3-4 dienomis Marijampolėje vyko Tarptautinė „Sūduvos“ taurė. Šiose varžybose Ema Sarafinaitė laimėjo 400 metrų bėgimą, nuotolį įveikusi per 59.72 sekundes. 800 metrų bėgime jaunajai jonavietei sekėsi sunkiau, tačiau taip pat laimėta prizinė vieta: nuotolį įveikusi per 2 min. 21 s., E.Sarafinaitė laimėjo trečiąją vietą.

Kita sporto centro auklėtinė Greta Malinauskaitė 800 metrų bėgime nuo E.Sarafinaitės atsiliko mažiau nei 5 sekundes ir liko penktoje vietoje. Aiša Rafanavičiūtė dalyvavo 200 metrų bėgime ir per 28.42 sekundes įveikusi nuotolį liko septintoje vietoje.

Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje taip pat dalyvavo ir geriausia rajono 2018 ir 2019 metų sportininkė Gabija Galvydytė. Jonavietė suaugusiųjų grupėje 200 metrų bėgime laimėjo antrą vietą (25.36 s.), o 400 metrų bėgime tapo čempione (55.31 s.).

Iškovota teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate

Liepos 10-11 dienomis Marijampolėje vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Jame itin sėkmingai pasirodė G.Malinauskaitė, ne tik laimėjusi varžybose, bet ir iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate.

G.Malinauskaitė 1000 metrų kliūtiniame bėgime trasą įveikusi per 3 min. 26 s. finišo liniją kirto pirmoji ir tapo čempione. Jonavietė savo jėgas išbandė ir 800 metrų bėgime: šioje rungtyje G.Malinauskaitė laimėjo trečiąją vietą.

Savo aukštais rezultatais G.Malinauskaitė prasibrovė į Lietuvos rinktinės sudėtį. Tai reiškia, kad su rinktine jonavietė liepos 28 dieną vyks į Latviją ir kausis dėl Baltijos šalių čempionės titulo.

Marijampolė vykusiame Lietuvos čempionate taip pat dalyvavo ir Konstantinas Stankus: 1500 metrų bėgime jis liko 7 iš 16 dalyvių, nuotolį įveikęs per 4 min. 55 s.

Vienos tūkstantosios sekundės drama Alytuje ir dar vienas bilietas atstovauti Lietuvai

Lietuvos jaunių čempionato pirmoji diena Alytuje prasidėjo įspūdingomis sporto centro auklėtinių pergalėmis. Liepos 17 dieną vykusiose varžybose G.Malinauskaitė beveik be konkurencijos nugalėjo 2000 metrų kliūtiniame bėgime ir papildė savo medalių kolekciją dar vienu aukso medaliu.

Po kelių valandų G.Malinauskaitės treniruočių draugė E.Sarafinaitė lipo ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio ir dabinosi tokiu pat aukso medaliu. 400 metrų nuotolį jonavietė įveikė gerindama savo asmeninį rekordą net 2 sekundėmis (57,15 s.) ir pelnė teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempionate Estijoje.

Antrąją Lietuvos jaunių čempionato varžybų dieną pirmieji į startą stojo sportinio ėjimo rungties atstovai. Kepinant saulei ir temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių šilumos, tai tapo dideliu iššūkiu merginoms, kurios turėjo įveikti 5000 metrų nuotolį, ir vaikinams, kurie varžėsi 10 tūkstančių metrų nuotolyje.

Su karščiu ir varžovėmis kovojusi jonavietė Alita Masionytė 5 km nuotolį įveikė per 27 min. 37 s. Tačiau išaiškinti jos ir varžovės vietai reikėjo pasitelkti fotofinišą. Fotofinišo peržiūra sportinio ėjimo rungtyje – retas atvejis, tad galutinio verdikto laukti buvo labai įdomu.

A.Masionytė didžiąją dalį nuotolio stengėsi pavyti varžovę druskininkietę Akvilę Orliukaitę ir tai pavyko padaryti tik paskutiniame rate. Šios dvi sportininkės finišo tiesiojoje sprendė sidabro ir bronzos medalių likimą. Vis dėlto po fotofinišo paaiškėjo, kad A.Masionytė nuo varžovės atsiliko viso labo viena tūkstantąja sekundės dalies ir pagerinusi savo asmeninį rekordą beveik 2 minutėmis, iškovojo bronzos medalį.

Per žingsnelį nuo nugalėtojų pakylos liko A.Rafanavičiūtė, kuri puikiai bėgo 200 metų nuotolį, pagerino asmeninį rekordą ir laimėjo aukštą penktą vietą. 3000 metrų nuotolį šeštas įveikė Gustas Lamokovskij.

Skaudžiausia žinia - atsinaujinusi senos čiurnos trauma E.Sarafinaitei. Dėl šios priežasties antrąją varžybų dieną mūsų lyderei ir realiai pretendentei į medalius teko pasitraukti iš kovos dėl medalių.

Nors Lietuvos jaunių čempionate Jonavos komanda buvo mažesnė, tačiau laimėtas nemažas skaičius aukštų vietų leido komandinėje įskaitoje tarp 23 rajonų komandų ir vėl rikiuotis devintoje vietoje.

Kovos lengvosios atletikos čempionatuose dar nebaigtos...

Į Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktines patekusios G.Malinauskaitė ir E.Sarafinaitė netrukus startuos Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatuose Latvijoje ir Estijoje, o lengvaatlečių varžybomis „apkrauta“ vasara nesibaigia: jonaviečių laukia dar keli startai bei treniruočių stovyklos Jonavoje ir Palangoje.

JKKSC informacija
kazysfoto sport nuotr.

Panašūs straipsniai

Jonavos lengvaatletės dominuoja ir Lietuvos, ir Baltijos šalių čempionatuose

Jonavos lengvaatletės dominuoja ir Lietuvos, ir Baltijos šalių čempionatuose 2

Pastarasis laikotarpis Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos skyriui buvo itin sėkmingas. Dar liepos pabaigoje vykusiuose Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatuose sužibėjo tren...

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Grupelė jaunųjų Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečių rugpjūčio 28 dieną Kėdainiuose pradėjo sportinio ėjimo varžybų maratoną. Kaimyninio miesto stadione vyko iš kovo...

Namie iškovotas taškas ir medaliai „Jonavos“ kišenėje!

Namie iškovotas taškas ir medaliai „Jonavos“ kišenėje!

Sekmadienį „Jonavos“ ekipa sužaidė paskutiniąsias LFF I lygos sezono rungtynes namuose prieš Telšių „Džiugo“ komandą. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0:0 ir tai reiškia, kad jonaviečiai užsitikrino mažiausiai treči...

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose pirmadienį apdovanoti Kauno regiono medikai, kurių pastangos padėjo suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Dėkodamas už pasiaukojantį da...

Seimas galutinai pritarė pakeitimams: už vaikų izoliaciją bus mokamos išmokos

Seimas galutinai pritarė pakeitimams: už vaikų izoliaciją bus mokamos išmokos

Seimas galutinai pritarė siūlymui mokėti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąl...

Vaiko priežiūros atostogos: pateikti du siūlymai, kurie skatintų tėvus dalintis vaiko priežiūra

Vaiko priežiūros atostogos: pateikti du siūlymai, kurie skatintų tėvus dalintis vaiko priežiūra

Europos Sąjungai priėmus direktyvą, numatančią pareigą visoms šalims įtvirtinti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas moterims ir vyrams bei įtraukti kitas šeimos ir darbo derinimo priemones, Socialinės...

Praeivio akį patraukė ant stulpo pastebėtas ženklas: koks jo tikslas?

Praeivio akį patraukė ant stulpo pastebėtas ženklas: koks jo tikslas? 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas, kuris teiravosi, kas Jonavoje, Prezidento gatvėje, ant stulpo įrengė ženklą, draudžiantį šlapintis keturkojams? Iškeltas klausimas, ar pastarasis - ne savadar...

Vos nepramiegojo gresiančio gaisro?

Vos nepramiegojo gresiančio gaisro?

Panerių gatvės daugiabučio gyventojas liko be šilto maisto ir be lango. Be to, buto savininkui prireikė ir medikų pagalbos. Kaip praneša Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdyba, gegužės 7 d., 22....

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...

Virtualus maršrutas: Baltijos keliu šiandien

Virtualus maršrutas: Baltijos keliu šiandien

Milijonai susikibusių rankų, jūra Pabaltijo pievose surinktų gėlių, iš visos širdies traukiamos dainos ir begalinis laisvės troškimas – tokią 1989 m. rugpjūčio 23-iąją pamena 600 km ilgio gyvoje grandinėje s...

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Nusipirkai motociklą - pirk ir karstą. Tokį posakį, ko gero, yra girdėjęs kiekvienas ,,šviežiai iškeptas" motociklininkas. Sunku būtų nesutikti su tuo, kad plieninis žirgas nėra pati saugiausia transporto pr...

Iš Lietuvos 3x3 čempionato finalų - su sidabro ir bronzos medaliais

Iš Lietuvos 3x3 čempionato finalų - su sidabro ir bronzos medaliais

Rugpjūčio 15-16 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato finalinis etapas. Šį prestižišką, šią vasarą itin didelio populiarumo sulaukusį turnyrą sudarė 12 etapų, kuriuose skirtingų amžiaus ...

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Yra vietų, kuriuose privalai apsilankyti. Ne todėl, kad užsidėtum eilinį pliusą – buvau ten – ir paskelbtum apie tai socialiniuose tinkluose. Todėl, kad šaukia pasąmonė. Tą šauksmą išgirdau prieš daugiau nei...

Visuomenė pasirinko, kuri vaiko priežiūros atostogų alternatyva tiktų labiau

Visuomenė pasirinko, kuri vaiko priežiūros atostogų alternatyva tiktų labiau

Liepos 16 d. baigėsi visuomenės balsavimas dėl tėčių įtraukimo į vaikų priežiūrą. Paaiškėjo, kad savo nuomonę išreiškusieji labiau palaikytų pirmąją alternatyvą – ja siūloma vaiko priežiūros išmoką mokėti ik...

Išgelbėtas Baltajame ežere skendęs žmogus. Kaip saugiai elgtis prie vandens?

Išgelbėtas Baltajame ežere skendęs žmogus. Kaip saugiai elgtis prie vandens? 1

Birželio 19 d. apie 14 val. Upninkų sen., Kryžiaukos k., Baltajame ežere skendo žmogus, kuris sėkmingai buvo ištrauktas iš vandens ir išvežtas į gydymo įstaigą. Siekiant išvengti tokių įvykių, Kauno priešgai...

Didelių audros padarinių Jonavos rajone išvengta

Didelių audros padarinių Jonavos rajone išvengta

Praėjusią parą šalyje smarkiai lijo, siautėjo stiprus vėjas, žaibavo ir griaudė. Ugniagesiams gelbėtojams teko 29 kartus vykti šalinti audros padarinių. Vilniuje jie atliko 8 gelbėjimo darbus, Kaune – 6, Ute...