Apie finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms

Apie finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms
RGS 23
2019-09-23 16:31 2019

Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas  nustato finansinės paskatos jaunoms šeimoms, ketinančioms įsigyti pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regionuose teikimo sąlygas, tvarką ir jos finansavimą. Jaunos šeimos, pateikusios prašymus finansinei paskatai gauti gali pretenduoti į subsidiją, įsigydamos būstą nustatytuose regionuose, tarp kurių yra ir visa Jonavos rajono savivaldybės teritorija.

Teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms turi šeimos, kurios atitinka visus šiuos reikalavimus:

 1. Prašymo pateikimo metu atitinka jaunos šeimos apibrėžimą, t. y. šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų ir yra iki 36 metų.
 2. Iki kreipimosi dienos neturėjo ir kreipimosi bei pažymos išdavimo metu nė vienas jaunos šeimos narys neturi Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėje nuosavybės teise priklausančio būsto ar jo dalies.
 3. Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaravo turtą.

Finansinė paskata teikiama jaunoms šeimoms pirmajam būstui pirkti ar statyti. Subsidijuojama būsto kredito dalis negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Sklypo įsigijimui, kuriame jauna šeima planuoja statyti būstą, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 % būsto kredito sumos.  Subsidija gali būti panaudota kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti.

Jaunoms šeimoms gali būti suteikiamos tokio dydžio subsidijos:

 • neauginančioms vaikų – 15 %;
 • auginančioms 1 vaiką – 20 %;
 • auginančioms 2 vaikus – 25 %;
 • auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 %.

Gimus vaikams galima kreiptis dėl papildomos subsidijos. Pavyzdžiui, jeigu jaunai šeimai, auginančiai vieną vaiką buvo suteikta 20 % subsidija, gimus antram vaikui  papildomai gali būti skirta 5 % subsidija būsto kredito likučio sumai. Papildomos subsidijos prašantys sutuoktiniai arba asmenys vieni auginantys vaikus negali būti vyresni nei  36 metų, o gimus trečiam vaikui - ne vyresni nei 40 metų.

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija, negali visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų šį būstą norės perleisti kitam asmeniui, subsidiją turės grąžinti į valstybės biudžetą. Tačiau subsidiją gavusios šeimos, kurios nuo būsto įsigijimo praėjus 5 metams susilauks 3 ar daugiau vaikų, galės perleisti būstą kito asmens nuosavybėn, jei norės įsigyti didesnį būstą toje pačioje savivaldybėje. Tokiu atveju subsidijos grąžinti jiems nereikės.

Pagrindiniai žingsniai, kuriuos reikia atlikti:

 1. Jauna šeima, įvertinusi savo galimybes skolintis, Jonavos rajono savivaldybėje turi susirasti pageidaujamą pirkti būstą ir pasirinkti kredito įstaigą (įstatymo įgyvendinime dalyvaujančių kredito įstaigų sąrašas skelbiamas ČIA ), kuri sutiks šeimą kredituoti.
 2. Valstybinei mokesčių inspekcijai prie LR Finansų ministerijos (toliau – VMI) pateikti metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001, kodas 807).
 3. Užpildyti ir pateikti prašymą www.spis.lt  arba Jonavos rajono savivaldybės administracijoje (321 kab., Žeimių g. 13, Jonava).
 4. Per 15 kalendorinių dienų nuo pažymos apie turimą teisę į subsidiją suformavimo kreiptis į pasirinktą kredito įstaigą ir pasirašyti kreditavimo sutartį.

Atkreiptinas dėmesys, kad tik įsigaliojus įstatymui, buvo susidariusi finansinės paskatos laukiančiųjų eilė. Šiuo metu eilės nėra, todėl pildant prašymą www.spis.lt reikia nurodyti tikslų ketinamo įsigyti būsto adresą (kol buvo eilė, adresą buvo galima keisti).

Nemažai prašymų buvo grąžinti tikslinti dėl nenurodyto tikslaus perkamo būsto adreso, dėl nepateiktos turto deklaracijos, paaiškėjus, kad šeimos narys turi arba praeityje jau yra turėjęs gyvenamąjį būstą arba jo dalį.

Gyventojai, pageidaujantys gauti finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms ir jų šeimų nariai LR Gyventojų turto deklaravimo įstatymo numatyta tvarka turto deklaracijas VMI gali teikti:

 • elektroniniu būdu, naudojantis elektroninio deklaravimo sistema (EDS);
 • atsiųsti paštu bet kuriam VMI aptarnavimo padaliniui arba VMI prie FM Deklaracijų tvarkymo skyriui adresu: Neravų g. 8, 66257, Druskininkai;
 • tiesiogiai įteikti bet kuriame VMI aptarnavimo padalinyje.

Būsto kreditus kredito davėjai suteikia iš savo finansinių išteklių, o valstybė tik teikia subsidiją, todėl priimdami sprendimą dėl būsto kredito suteikimo, kredito davėjai vadovaujasi Atsakingo skolinimo nuostatais ir individualiai vertina šeimos skolinimosi ir kredito grąžinimo galimybes bei riziką. Būna, kad galimybę pasinaudoti valstybės paskata atima praeityje netvarkingai grąžinti kreditiniai įsipareigojimai.

Daugiau informacijos apie šią valstybės paskatą rasite savivaldybės interneto svetainėje adresu  ČIA ).

Taip pat primename, kad be šios valstybės paramos jaunoms šeimoms, valstybės subsidijos būsto pirkimui arba statybai jau daugiau kaip 20 metų yra teikiamos ir pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nuostatas ČIA .

Visais klausimais susijusiais su valstybės parama ir paskatomis būstui įsigyti informaciją teikia Jonavos rajono savivaldybės Turto skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Besevičienė, tel. (8 349) 20008, el. p. zivile.beseviciene@jonava.lt  arba 321 kab., Žeimių g. 13, Jonava.

 

 

 

 

 

Panašūs straipsniai

Šiandien – Trys Karaliai

Šiandien – Trys Karaliai

Prieš keletą tūkstantmečių Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis, Baltazaras – ieškoję gimusio kūdikėlio Jėzaus, jam nešė dovanas: smilkalus, mirą ir auksą. Jos simbolizavo Kristaus prigimtį: auksas – dovana karali...

Dėl iniciatyvų konkurso ,,Regionai: atradimų žemėlapiai"

Dėl iniciatyvų konkurso ,,Regionai: atradimų žemėlapiai"

Siekdamas sutelkti regionų gerąją patirtį bei novatoriškas idėjas, Regioninės plėtros departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos skelbia originalių idėjų bei iniciatyvų konkursą tema „Regionai: atradimų ...

Merui pateiktas Jonavos ligoninės gelbėjimo planas

Merui pateiktas Jonavos ligoninės gelbėjimo planas

Jonavos rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė rajono merui pateikė VšĮ „Jonavos ligoninė" veiklos stabilizavimo priemonių planą. „Darbo grupė siūlo įteikti ligoninės vadovams m...