Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais

Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais
RGP 30
2019-08-30 12:23 2019


Jonavos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Andrius Jotautas laisvalaikiu, kartu su savo augintiniais Lordu ir Ronda, užsiima šunų jėgos sportu. Abu vaikino šunys yra ne vienų varžybų nugalėtojai, tačiau pats Andrius to per daug nesureikšmina – jo žodžiais tariant, svarbiausia, kad šunys mėgautųsi tuo, ką daro.

Pelnė medalius

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vyko Šunų jėgos sporto varžybos, kuriose varžėsi ir A. Jotauto augintiniai. Pastariesiems sekėsi puikiai: ,,Top dog“ rungtyje Lordas užėmė 1-ąją vietą, Ronda – 2-ąją, ,,Weight pulling“ rungtyje, savo svorio kategorijoje, Lordas liko antras, Ronda – pirma.

Be to, birželį tiek Lordas, tiek Ronda rungėsi ,,Game Dog and ADBA Club Poland Show 2019“ varžybose, kur tapo antros vietos nugalėtojais.

Turi norėti pats

,,Pradžioje reikėtų galvoti ne apie varžybas, o apie teisingas treniruotes. Viskas turi vykti pamažu. Pamažu pratini prie petnešų, paskui po truputį didini svorius. Taip mano namuose viena po kitos atsirado skirtingo ilgio, skirtingo svorio grandinės – pradžioje kabini lengvesnę, vėliau naudoji vis sunkesnes, tačiau svoris neturi būti per sunkus, nes tai jau savaime sukeltų šuniui stresą, neigiamas asociacijas.

Jei lauke lyja, pučia stiprus vėjas, tu atidedi treniruotes. Visą laiką deriniesi prie šuns, o ne prie savęs. Jam turi patikti pats procesas, nes varžybose negalima liesti šuns, skatinti jo žaislais ar maistu. Šiame sporte yra svarbiausia, kad šuo pats norėtų tempti. Kitaip tu jo nepriversi to daryti“, - paklaustas apie pasiruošimą varžyboms kalbėjo A. Jotautas.

Pasirodė įdomu

Kodėl vaikinas susidomėjo būtent šia veikla?

,,Visų pirma, aš visada norėjau turėti savo šunį. Mano gyvenimo būdas yra aktyvus – nemažai sportuoju, bėgioju. Natūralu, kad dėl to svarsčiau ne apie mažą ar smulkų šunytį.

Kai pradėjau gyventi atskirai nuo tėvų, noras turėti augintinį tapo realybe – maždaug prieš 2,5 metų namuose atsirado Lordas. Tuomet negalvojau apie jėgos sportą, tačiau kai kelis kartus  ,,Facebook“ pamačiau varžybų vaizdo įrašus, pagalvojau, kad tai atrodo įdomu.

Pradėjau aktyviai domėtis treniruotėmis, bet turėjau nemažai pavargti, kol suradau, kas tuo užsiima ir kas galėtų padėti treniruoti mano šunis. Išbandžiau vienos dresūros pamokas Kaune, vėliau atradau VšĮ ,,Stiprūs šunys“, kuriai priklauso ne vienas šunų jėgos sporto entuziastas. Taip suradau daugiau bendraminčių.

Vėliau vieno trenerio kalė susilaukė palikuonių, tarp kurių buvo ir Ronda. Kadangi treneris matė, kad ji gali būti perspektyvi šunų jėgos sporte, jis pasiūlė Rondą man. Kaip matyti, aš trenerio pasiūlymo neatsisakiau ir dabar varžyboms yra ruošiami abu mano šunys“, - pasakojo vaikinas.

Gajūs mitai

Kai kalbama apie šunų jėgos sportą, dalis žmonių iki šiol kartoja, kad jis - keturkojų kankinimas, dažnai atnešantis rimtas traumas. Tačiau A. Jotautas, išgirdęs tokį teiginį, tik šypteli ir tikina, kad jis – mitų mitas.

,,Prieš kalbant apie traumas, verta atkreipti dėmesį, kad daugybė šunų šeimininkų įsivaizduoja, kad kamuoliukų mėtymas šunims yra labai smagus laiko praleidimas. Visgi užsiimant tokiu žaidimu, traumų pavojus yra tikrai didelis – šuo bėga, staigiai stabdo, neretai slysta.

Kalbant apie svorio tempimą, kaip ir minėjau, svoris yra sunkinamas palaipsniui. Svarbu ir tai, kad treniruotės niekad nebūna ilgos – trunka vos 15 – 20 minučių. Taip šuo pripranta prie fizinės veiklos, sustiprėja. Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad jėgos sportas šunims yra kaip tik naudingas – lėta fizinė veikla stiprina raumenis, sąnarius. 

Žinoma, jei žmonės nori greito rezultato ir šuniui iškarto užkabina didelį svorį, gali nutikti visko. Jei viskas daroma neskubant, gresia nebent nagų traumos - skilimas. Vis tik net ir tokios traumos dažniausiai nutinka ne sportuojant, o žaidžiant lauke.

 Manau, kad visos tos kalbos apie šunų kankinimą kyla dėl žinių trūkumo, nesupratimo. Nors šis sportas Lietuvoje populiarėja, reikia pripažinti, kad jis vis dar nėra tiek populiarus, jog plačioji visuomenė daug žinotų apie jį “, - kalbėjo A. Jotautas

Trūksta žinių

Kad šunų jėgos sportas Lietuvoje vis dar nėra dažnai matomas reiškinys, liudija ir treniruotes mieste išvydusių žmonių reakcijos.

,,Būna, kad kai treniruojamės viešoje vietoje, žmonės pradeda klausinėti, ką mes darome, kodėl šuo kažką tempia. Tuomet aš tiesiog papasakoju apie šį sportą. Tačiau būna ir taip, kad žmonės atvirai neslepia pasipiktinimo, pradeda filmuoti, lyg būtų pamatę gyvūnų kankinimo atvejį“, - šypsodamasis prisiminė A. Jotautas.

Išsikrauna lauke

Vaikinas neigia ir teiginį, kad norint auginti aktyvų šunį, būtina turėti didelius namus.

,,Didelė dalis žmonių iki šiol įsivaizduoja, kad laimingas šuo yra tada, kai jis yra nutukęs, o jo pilvas velkasi žeme. Neretai vis dar sakoma, kad dideliam ar aktyviam šuniui reikia didelės erdvės, nors šuo namuose turi tik ilsėtis.

Mano šunys namie neturi nei vieno žaislo, nes žaidimai vyksta lauke. Kartais jie tarpusavyje tiesiog padūksta namuose. Laikausi nuomonės, kad šuniui namai – poilsio vieta, o lauke – viskas atvirkščiai: šuo dūksta, o šeimininkas stebi aplinką. Būna, kad grįžtu po naktinės pamainos pavargęs ir tikrai noriu miego. Tačiau vis tiek išvedu šunis, pavedžioju apie 1,5 – 2 valandas. Jie išsikrauna ir leidžia namie man ramiai išsimiegoti. Jei tu iškrauni šunį lauke, tai jis namie tik gulės. Kam tada jam reikalingi dideli namai?“, - retoriškai klausė vaikinas.

Pakeičia gyvenimo ritmą, o ne būdą

Klausantis A. Jotauto – akivaizdu, kad aktyvus laisvalaikio praleidimas su augintiniais yra jo gyvenimo aistra. Tačiau tiems, kurie įsivaizduoja, kad įsigijus šunį, atsiras ir noras sportuoti, A. Jotautas sako, jog šuo pakeičia gyvenimo rutiną, o ne jo būdą.

,, Aš namuose visiškai nesinaudoju kompiuteriu, nes dabar laisvą laiką praleidžiu tikslingai – treniruoju šunis, sportuoju kartu su jais. Kai namuose yra šunys, juose – niekada neliūdna.  Bet jei tu įsivaizduoji, kad nusipirksi šunį ir tada pradėsi sportuoti, esu įsitikinęs, kad to nebus. Varžybose esu matęs labai sportiškų šunų, kurių šeimininkai akivaizdžiai turi problemų su dideliu antsvoriu. Dėl to sakau, kad jei tau nepatinka aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, šuo to nepakeis. Anksčiau ar vėliau tu vėl sėdėsi prie televizoriaus, o šuniui, geriausiu atveju, nupirksi bėgimo takelį. Šuo neprivers tavęs nieko daryti. Jis tik pakeis gyvenimo ritmą“, - kalbėjo A. Jotautas.

Daugiau apie šunų jėgos sportą rasite čia.

 

 

 

 

.

 

 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Nors jau ketvirta karantino savaitė eina į pabaigą, tačiau žinome, kad turėsime mažiausiai dar bent dvi. Mintimis apie šį laikotarpį dalinasi vienintelė Lietuvos policijoje dirbanti vienuolė, sesuo Fausta Pa...

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Ar kada susimąstėte, ką darytumėte, jei jums artimas žmogus dėl amžiaus ar negalios staiga negalėtų tinkamai savimi pasirūpinti? Ar domėjotės globos namais ir gyvenimo sąlygomis juose? Jums ši mintis atrodo ...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“ 1

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – viena geriausių Lietuvos tinklinio trenerių, jaunąsias sporto centro tinklininkes ir moterų tinklinio komandos profesionales treniruoja...

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenere Gražina Goštautaite, kuri į gimtąją Jonavą sugrįžo po 21-erių metų darbo Prienuos...

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

Daugiau nei mėnesį šalis gyvena ir dar artimiausiu metu gyvens karantino režimu. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), kaip ir daugelyje kitų institucijų, nuotoliniu būdu galintys dirbti darbuotojai sk...

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite ...

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paplitimo paskelbtas karantinas sujaukė visiems įprastą gyvenimą, tame tarpe – ir sportininkų kasdienį ritmą. Atšaukti arba sustabdyti renginiai, varžybos, čempionatai, nebe...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

Neabejotinai vienas ryškiausių ir įdomiausių Jonavos sporto bendruomenės veikėjų Eisvinas Utyra – šiandienos „Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikos herojus. ...