Ar asfaltas prastas ar grybai milžinai?

Ar asfaltas prastas ar grybai milžinai?
GEG 31
2018-05-31 18:57 2018

„Jonava. Paneriu g.23 namo kiemas. Du variantai - arba asfaltas prastas arba grybai milžinai“, - savo socialinio tinklo paskyroje rašo VŠĮ „Tikėk savimi“ įkūrėja Ina Čekauskienė.

Ir iš ties, nuotraukoje matomi grybai esantys asfalto ertmėje nėra pokštas, kaip kažkada kauniečiai į asfaltuoto kelio duobes sodino gėles, taip atkreipdami dėmesį į prastą kelių būklę.

Šiuo atveju pievagrybiai (dar vadinami šampinionais), pasak Inos Čekauskienės, dygsta kaip grybai po lietaus iš po asfalto.

„Aš taip dar nesu mačiusi. Šitą gamtos išdaigą parodė kaimynas. Pakvietė pažiūrėti kas darosi mūsų kiemo automobilių aikštelėje, patraukė stovėjusį automobilį, o ten, iš po asfaltuotos dangos, dygsta šampinionai! Vakar buvo vienas, šiandien jie jau du. Užtat pačiai įdomu pasidarė – ar čia asfaltas prastas arba grybai milžinai, kad net asfaltą praskėlė“, - juokiasi I.Čekauskienė.

Pasak specialistų, pievagrybiams daug nereikia – užtenka šilumos, drėgmės, tamsos bei oro cirkuliacijos. Jų auginimui tinka tamsesnė vieta, tarkime, rūsys ar erdvė po kriaukle. Praktiškai visoje auginimo literatūroje teigiama, kad geriausias dirvožemio ingredientas yra arklių mėšlas, bet nėra užsiminta, ar jie auga iš po asfalto. 

Pievagrybis tai toks grybas, kurio nerasite miške. Šie grybai gali augti ir ant šiukšlių, ir ant mėšlo, ir neveikiančiose šachtose, ir senose akmens kasyklose...

 

Nuotraukų galerija