Ar pažabosime smurtą artimoje aplinkoje?

Ar pažabosime smurtą artimoje aplinkoje?
VAS 22
2018-02-22 12:22 2018

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas skaičiuoja jau septintus metus. Dar 2011 metais gegužės pabaigoje priimtas įstatymas pareigūnams atvėrė platesnes galimybes. Kaip ir anksčiau, dar prieš priimat Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, pareigūnai į įvykio vietą vyksta pagal įprastus iškvietimus, tačiau priėmus minėtą įstatymą, policininkai gali pradėti ikiteisminį tyrimą, taikyti apsaugos priemones, be jokio oficialaus nukentėjusiojo pareiškimo, kuris buvo būtinas anksčiau.

Kaip, pavyzdžiui, nutiko vasario 21 d. Jonavoje, Sodų g. Pranešta, kad 57 metų vyras, būdamas neblaivus (nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,73 prom.), smurtavo prieš 71 metų moterį.  Vyras iškarto sulaikytas ir pristatytas į areštinę. Dabar pareigūnai, tik užfiksavę faktą, pradės tyrimą pagal LR Baudžiamąjį kodeksą, nepriklausomai nuo to, ar bus gautas nukentėjusio asmens skundas.

Šio įstatymo dėka, auka po patirto smurto turėtų jaustis šiek tiek tvirčiau ir saugiau. Saugiau – nes smurtautojas pašalinamas iš smurto vietos, tvirčiau – nes aukos teisinis gynimas bet kokiu atveju yra pavedamas valstybės institucijoms.

Tačiau kyla klausimas, ar sumažėjo smurto atvejų? Vien tik per 2017 metus Jonavos rajone pradėti 222 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Gal būt įstatymas nėra tobulas, bet juo supaprastinti keliai, padedantys apsaugoti asmenis nuo smurto, o asmenims, jau patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, pagalbą teikia Jonavos rajono socialinių paslaugų centras. Šis centras žmonėms suteikia laikiną apgyvendinimą krizių centre (iki 30d.); psichologinę, slaugytojo, socialinio darbuotojo pagalbą ir pan.

Taipogi nevertėtų pamiršti, jog šiuo klausimu reikia dirbti prevenciškai, todėl  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su smurtautojais, projektų atrankos 2018 metais konkursą.

Konkurso tikslas – atrinkti ir finansuoti projektus, skirtus darbui su smurtautojais, siekiančiais atsikratyti smurtinio elgesio. Konkursui numatyta skirti 80 000 (aštuoniasdešimt tūkstančių) eurų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų suma. Vienam projektui galima skirti didžiausia suma – 10 000 (dešimt tūkstančių) eurų. Nevyriausybinė organizacijos kviečiamos paraiškas siųsti adresu post@socmin.lt iki 2018 m. kovo 14 d. (imtinai).

 

 

Panašūs straipsniai

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 p...

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Rodos, šeimai nieko netrūksta, bet staiga žinia lyg iš giedro dangaus – vaikas pabėgo iš namų. Kodėl vaikas, paauglys taip elgiasi, ką savo elgesiu nori pasakyti, ar vaikai bėga iš namų, kuriuose gera, kaip ...

5 dalykai, apie kuriuos tolimojo susisiekimo autobuse geriau pamiršti

5 dalykai, apie kuriuos tolimojo susisiekimo autobuse geriau pamiršti

Autobuso stoties kasose nusipirkote bilietą maršrutu Vilnius–Klaipėda, susirandate savo vietą ir lyg niekur nieko per kompiuterį pasileidžiate filmą, skambinate draugui, pas kurį keliaujate, ar tiesiog patog...