Ar tatuiravimo paslaugos atliekamos saugiai?

Ar tatuiravimo paslaugos atliekamos saugiai?
LIE 10
2017-07-10 14:07 2017

Šiandien matyti žmogų išmarginusį savo kūną tatuiruotėmis, ar papuošusį jį tik nedideliu tatuiruotu piešiniu, jau yra labai dažnas ir nieko nestebinantis dalykas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad jei jau ryžotės pasigražinti kūną tatuiruote, prieš tai įsitikinkite ar paslaugos yra atliekamos saugiai.

Tatuiruotė - tai ne tik gražus piešinys

Tatuiruotės darymas yra skausminga procedūra. Dažniausiai nerimaujama, ar piešinys išeis toks, kokio norėjo, ar labai skaudės, ar ilgai užtruks pats tatuiruotės darymo procesas, tačiau ne kiekvienas susimąsto kokie pavojai sveikatai gali tykoti netinkamai ir neatsakingai pasirinkus tatuiravimo saloną ar meistrą. Galų gale nėra žinoma individuali organizmo reakcija į po odą visam gyvenimui sušvirkščiamus dažus ir galimas to pasekmes. Atminkite, kad laikinų tatuiruočių nebūna. Jeigu po oda patenka dažai, visiškai jų pašalinti ar jiems patiems pasišalinti galimybių nėra.

Tatuiruotei atlikti – tik sterilūs instrumentai

Tatuiravimo paslaugos priskiriamos A kategorijos paslaugoms. Tai paslaugos, kurias teikiant pažeidžiama oda ir instrumentas užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais. Tatuiruotei atlikti turi būti naudojami tik sterilūs vienkartiniai ar daugkartiniai instrumentai, kurie išpakuojami klientui matant. Po kiekvieno paslaugos vartotojo daugkartiniai instrumentai turi būti dezinfekuojami ir sterilizuojami.

Rizikuojama sveikata

NVSC specialistai primena, kad atliekant tatuiruotę nesteriliais instrumentais rizikuojama žmogaus sveikata. Nesilaikant nustatytų reikalavimų kyla grėsmė klientą užkrėsti per kūno skysčius plintančiomis ligomis – hepatitais B ir C, žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), odos virusu (karpomis), odos grybelinėmis ar kitomis ligomis.

Ką reikėtų žinoti prieš darant tatuiruotę

Pasiryžus savo kūną papuošti tatuiruotėmis, patartina sužinoti, ar tatuiravimo paslaugas teikiantis salonas veikia legaliai ir turi šiai veiklai išduotą leidimą-higienos pasą.

Paslaugų vartotojui turėtų būti suteikta informacija apie riziką, kuri yra susijusi su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas, apie galimas organizmo reakcijas, elgesį prieš ir po procedūros, papildomą priežiūrą.

Patartina žinoti, kad asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų ar globėjų raštiško sutikimo, tatuiravimo paslaugos neturi būti teikiamos.

Įsitikinkite, kad meistras prieš pradėdamas ir baigęs teikti grožio paslaugą nusiplovė rankas, procedūrą atlieka užsimovęs pirštines, dezinfekuoja rankas prieš darbą su steriliais instrumentais.

Prieš procedūrą Jūsų oda turi būti nuplaunama vandeniu su muilu bei dezinfekuojama.

Pasidomėkite saugą patvirtinančiais dokumentais bei dažų chemine sudėtimi. Taip įsitikinsite, kad juose nėra medžiagų, galinčių sukelti Jums alergiją ar kitą nepageidaujamą organizmo reakciją.

Panašūs straipsniai

Elektriniai paspirtukai ir eismo sauga: Susisiekimo ministerija kviečia į diskusiją

Elektriniai paspirtukai ir eismo sauga: Susisiekimo ministerija kviečia į diskusiją

Elektriniai paspirtukai, vis labiau populiarėjanti transporto priemonė miestuose, suteikia ne tik patogumo kasdienėse kelionėse, bet gali kelti ir pavojų eismo saugai. Ieškodama būdų užtikrinti, kad aplinkai dra...

Pomėgiai paįvairina penktoko kasdienybę

Pomėgiai paįvairina penktoko kasdienybę 1

Kaip aš jaučiuosi aktyviai leisdamas laiką po pamokų? Ar iš tikrųjų man reikia turėti tiek daug pomėgių? Šiomis temomis nuomonę išreiškė Justino Vareikio progimnazijos penktokas Faustas Jakovlevas. „Mana...

Pakalbėkime apie stereotipus: ar ,,BMW" – tikrai diagnozė?

Pakalbėkime apie stereotipus: ar ,,BMW" – tikrai diagnozė? 1

Praėjusią savaitę kelyje Jonava - Kurmagala jaunuolių vairuojamas ,,BMW“ rėžėsi į stulpą ir nuvertė jį ant ...

Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)

Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)

Kokybiškus baldus gaminanti uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“, savo veiklą pradėjusi 1994 metais, gerai žinoma ne tik mūsų krašte, bet ir Vakarų Europoje. Visą šį laikotarpį įmonei vadovauja socialdemokrata...

Prašo teisininkų pagalbos: mama siekia susigrąžinti į globėjų rankas perduotą dukrą

Prašo teisininkų pagalbos: mama siekia susigrąžinti į globėjų rankas perduotą dukrą 1

Jonavietė Deimantė (pavardė redakcijai žinoma) – 19-metė mergina, užaugusi vaikų globos namuose, o dabar kovojanti dėl teisės auginti savo dukrą. Pastaroji jau kurį laiką gyvena pas laikinus globėjus, kurie, ...