Ar turėsime skulptūrą Jonavos įkūrėjai?

Ar turėsime skulptūrą Jonavos įkūrėjai?
RGS 23
2019-09-23 09:29 2019

Jonavos rajono savivaldybė kviečia gyventojus išreikšti savo nuomonę, ar reikia mieste statyti skulptūrą  miesto įkūrėjai Marijai Zabielaitei Kosakovskienei atminti? Sumažintas skulptūros modelis šiuo metu patalpintas laikinoje vitrinoje, įrengtoje atnaujintame Ramybės skvere.

„Ateinančiais metais švęsime Jonavos 270 metų jubiliejų, kuriam jau dabar intensyviai ruošiamės. Vienas iš šventės akcentų galėtų būti skulptūra miesto įkūrėjai, tačiau iš pradžių norime supažindinti gyventojus su šiuo projektu ir atsiklausti žmonių nuomonės, ar jie pritaria skulptūrai šioje vietoje“, - sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Savo nuomonę gyventojai gali pareikšti dalyvaudami apklausoje, kuri paskelbta čia: Apklausa  

Konkursą skulptūrai sukurti yra laimėjęs skulptorius Mindaugas Junčys. Iš granito ir bronzos išlieta realaus dydžio skulptūra „Miestas ant moters rankų“ būtų apie 230 cm aukščio, 360 cm pločio.

„Rankos vaizduojamos apibendrintos formos, monumentalios, tačiau moteriškai grakščios. Ant delnų laikomas miestas „surenkamas“ iš atskirų miesto fragmentų – architektūrinių statinių, kurie turėjo istorinę miesto formavimosi vertę ir galėtų būti įvardinti kaip Jonavos miesto veidas“, - sako M. Junčys.

Jo teigimu, skulptūra taptų ne tik dekoratyviniu miesto akcentu, bet ir leistų gyventojams bei svečiams susipažinti su Jonavos miesto architektūra ir istorija. Ant akmeninės skulptūros dalies būtų įkomponuotas užrašas apie miesto įkūrėją M. Zabielaitę Kosakovskienę.

Skarulių dvarininkė M. Zabielaitė Kosakovskienė 1750 m. išrūpino Jonavai Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Augusto III privilegiją „...įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones“.  Ši data laikoma Jonavos gimtadieniu. Marijos vyras Dominykas Kosakovskis naująją gyvenvietę buvo pavadinęs savo tėvo Jono vardu.

Video

Ar turėsime skulptūrą Jonavos įkūrėjai?

Panašūs straipsniai

Mieli Jonavos rajono gyventojai!

Mieli Jonavos rajono gyventojai!

Žvelgdami į kaip akimirką prabėgusius metus, nejučia prisimename šveicarų filosofo A. F. Amjelio žodžius: „Minutės ilgos, o metai trumpi“. Grįžkime į 2019-ųjų sausį. Rodėsi – kiek daug laiko turėsime dar...

Jonavoje atidarytas unikalus Kalėdinių eglučių miestelis

Jonavoje atidarytas unikalus Kalėdinių eglučių miestelis

Jonavoje sekmadienį atidarytas unikalus Kalėdinių eglučių miestelis. Jis įsikūrė atnaujintame miesto parke – Ramybės skvere.  Į rajono mero kvietimą kurti originalias kalėdines eglutes atsiliepė...