Ar valdininkams taisyklės negalioja?

Ar valdininkams taisyklės negalioja?
LIE 26
2018-07-26 14:46 2018

Į jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi rajono gyventojas su nuotraukomis bei klausimu: Jei stovi KET ženklas ant gatvės prie įvažiavimo prie civilinės  metrikacijos skyriaus, kad draudžiama darbo dienomis įvažiuoti automobilių transportui – tai ar Ruklos seniūnijai tai negalioja? Valdininkams leidžiama viskas, o mokesčių mokėtojams jau ne? Juolab, kad atvažiavo Ruklos seniūnas ir tikrai nieko sunkaus nenešė, kad reikėtų kuo arčiau privažiuoti prie įėjimo durų. Aikštelė priešais savivaldybę pustuštė, vietos tikrai yra, negi jau tokie visi nori būti privilegijuoti?

Jonavos r. savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas: Taip, nurodytoje vietoje stovi kelio ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ su papildoma lentele, nurodančia, jog šis ženklas galioja nuo pirmadienio iki penktadienio. Minėtas kelio ženklas draudžia motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismą, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones.

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad aptarnaujantysis transportas, tai transporto priemonės, priklausančios draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims ar atvežančios į tą zoną krovinius arba atvykstančios jų paimti, įskaitant lengvuosius automobilius taksi, atvežančius į tą zoną keleivius arba atvykstančius jų paimti.

Kadangi šioje aikštės dalyje stovėjimo vietos pažymėtos tik neįgaliesiems asmenims, o seniūnas automobilį paliko linijomis nepažymėtoje vietoje, kuria naudojasi pėstieji, tai tiesiog galiu pamoralizuoti, kad toks elgesys yra nepagarbus kitų eismo dalyvių ir pėsčiųjų atžvilgiu. Dėl tokio Ruklos seniūno elgesio, kai šioje vietoje jis palieka seniūnijos tarnybinį automobilį, žodinių gyventojų nusiskundimų esu gavęs ir anksčiau. Šia tema su seniūnu būtinai pakalbėsiu ir tikiuosi ateityje tokios situacijos nepasikartos.

Nuotraukų galerija