„Aš mažasis kūrėjas“

„Aš mažasis kūrėjas“
SPA 20
2019-10-20 10:05 2019

Jau treti metai, mūsų darželis „Pakalnutė“, dalyvauja tarptautiniame projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.

Dalyvaudami šiame projekte stengiamės suteikti vaikams kuo daugiau žinių kaip galima nuo mažos sėklytės iki brandaus augalo užauginti moliūgą, egzotinį augalą. Taip pat skatiname vaikus bendrauti, bendradarbiauti, dalintis geraja patirtimi. Vaikams buvo sudarytos sąlygos pamatyti, išgirsti, išgyventi sėklelės virsmą moliūgu, ar gležnu egzotiniu augalėliu. Pažindami augalų pasaulį, išgirdome sėkmės istorijų, matėme vaikų  pasididžiavimą kuriant naują gyvybę.

Spalio mėnesį organizavome gamtamokslinį oranžinį forumą „Aš gyvybės kūrėjas“. Šiame forume dalyvavo „Nykštukų“, „Peliukų“, „Drugelių“ grupės kartu su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojomis Rasa Ramančiuckiene, Žydrūne Kuzmickiene, Agne Narkauskiene. Vaikai dalinosi asmenine patirtimi, diskutavo, patarinėjo, svarstė  ko reikia, kad moliūgai augtų didesni, kaip jiems paruošti dirvą, kiek rūpesčio ir pastangų reikia auginti egzotinį augalą.

Forumą vedė priešmokyklinės grupės vaikai. Jie pristatė moliūgo augimo istoriją „Nuo sėklelės iki vaisiaus“. Mažesnieji forumo dalyviai ragavo, galėjo paliesti, pauostyti, pjaustyti moliūgą, susipažindami su jo sandara, spalva bei konsistencija. Taip pat priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikai vaidino trumpas savos kūrybos istorijas: „Kaip Poniukas ir Zuikutis virė moliūgienę“, „Pavaišink draugą“, „Augo moliūgas didelis geltonas“.

Mažieji forumo dalyviai taikliai pastebėjo, jog moliūgo skiltelė panaši į šypseną. Tai renginį baigėme plačia oranžine šypsena.    

 

Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Pakalnutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Ramančiuckienė

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Gydytojai padeda padėti vaikams

Gydytojai padeda padėti vaikams

Padedant su sunkumais susiduriantiems vaikams ir saugant juos nuo netinkamo elgesio šeimoje, pagalbos sulaukiama ir iš medikų. Ypač svarbus šeimos gydyto...