Nuo pirmadienio, balandžio 26-osios, Lietuvoje leista atnaujinti sporto klubų veiklą. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, ko gero, neleis sumeluoti, kad galimybė grįžti į sporto sales ir treniruotis bent su keletu žmonių bei treneriu - tarsi ilgai laukta šventė. Tai patvirtina ir Jonavoje veikiančiuose sporto klubuose matomas jonaviečių aktyvumas.


Džiaugiasi noru sugrįžti


Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo viena iš ,,S&S" sporto klubo trenerių Sonata Štendelienė, į ją sportuoti norintys jonaviečiai kreipėsi dar net nesulaukę savaitės pradžios.


,,Žmonių aktyvumą pajutome nuo tada, kai viešai buvo paskelbta, jog klubai galės dirbti: jie skambino ir klausė, kokia tvarka dirbsime mes, kada jau galima ateiti ir panašiai.


Pastebėjome, kad žmonės itin noriai grįžta sportuoti. Jie pasiilgo treniruočių. Ne paslaptis, kad aktyvus laisvalaikis - ne tik puikus būdas pagražinti kūno linijas, bet ir galimybė ,,išvalyti" mintis, atsipūsti po darbų ar jaučiamos įtampos", - teigė trenerė.


Palaikė sportuojančius namuose


Yra ir tokių jonaviečių, kurie ,,S&S" sporto klube sportuoja nuo pat jo įkūrimo - daugiau nei dešimtmetį. Norėdamos, kad jų treniruojami asmenys neprarastų motyvacijos, ,,S&S" trenerės padėjo jiems nuotoliniu būdu.


,,Tikrai ne vienam savo klubo lankytojui sudarėme sporto bei mitybos programas, pritaikytas sportui namuose. Kai matai, jog žmogus nori sportuoti, bet negali ateiti į klubą ir jam tai sukelia nepatogumus, negali nepadėti.


Per tiek  mūsų klubo gyvavimo metų jau susibūrė ir tam tikra žmonių bendruomenė. Mes pažįstame vieni kitus ir laikotarpis, kai klubas buvo uždarytas, nebuvo lengvas.


Asmeniškai aš pirmadienį sutikau kaip labai svarbią progą, nes tikrai pasiilgau ir darbo, ir mūsų klientų, o kai matai, jog jie sugrįžta su šypsena, negali nesidžiaugti", - kalbėjo trenerė, pridurdama, jog džiaugiasi tuo, kad klubo lankytojai elgiasi sąmoningai ir laikosi reikalavimų.


,,Matomose vietose iškabinome priminimus apie atstumo laikymosi, paviršių dezinfekcijos svarbą. Pagal taisykles, kai salėje yra treneris, mes vienu metu galime priimti 7 žmones. Pastebėjome, kad lankytojai patys savaime pasiskirstė ir dėl to problemų nekyla", - kalbėjo ,,S&S" klubo trenerė.


Rašė ir skambino nuolat


Asmenines bei sporto klube ,,Banga" vykstančias treniruotes vedanti trenerė Lilija Ruckienė pasakoja, kad norinčiųjų sportuoti žinučių sulaukdavo net ir tada, kai sporto salių veikla buvo apribota. 


,,Žmonės nuolat teiravosi, kada atsidarysim. Vadinasi, jie jautė treniruočių stygių, visad norėjo sportuoti, būti sveiki bei gerai jaustis. Ir tai labai džiugina!", - pasakojo L. Ruckienė.


Ne tik sportas


Trenerė neabejoja, kad aktyvaus laisvalaikio mėgėjai išsiilgo ne tik pačio sporto, bet ir buvimo tarp bendraminčių.


,,Žmonės pasiilgo ,,gyvo" bendravimo vienas su kitu, kad ir per saugų - 2 metrų atstumą (aut.past. šypsosi). 
Dėl to tikiu, jog dauguma sportininkų nedels ir sugrįš į sales", - kalbėjo L. Ruckienė.


Džiaugiasi, kad leido dirbti


Pasiteiravus, ką ji mano apie dabar sporto klubams taikomus reikalavimus, L. Ruckienė neskubėjo jų kritikuoti.


,,Tikrai ne visi patenkinti tuo, kad reikia riboti norinčių sportuoti skaičių.. Bet kokiu atveju, labai džiaugiamės, kad pagaliau ir mums leido dirbti", - teigė trenerė.


Tilps ne visi 


,,MFit LT" sporto klubo, kuriame vyksta grupinės treniruotės, įkūrėjas bei treneris Modestas Kungys taip pat pastebi, kad sportuoti įpratę žmonės nori grįžti į jiems įprastą gyvenimą.


,,Didžioji dauguma mūsų lankytojų, kurie išreiškė norą prisijungti prie atnaujintų treniruočių - jonaviečiai, sportavę klube ir iki lapkričio.


Kadangi lankytojai pas mus registruojasi iš anksto, galiu pasakyti, kad gana greitai buvo pasiektas žmonių, kuriuos galime priimti, skaičiaus limitas.


Pagal dabartinius reikalavimus, lauke vedamose grupinėse treniruotėse gali dalyvauti 10 žmonių, viduje, nepaisant patalpų kvadratūros, gali dalyvauti tik 5. 


Dėl to ieškome galimybių, kaip padidinti treniruočių skaičių ir jos pas mus vyksta nuo 6 ryto iki 21 valandos vakaro. Visos treniruotės jau užpildytos, tad nors karantinas atlaisvintas, likę reikalavimai šiek tiek ,,riša" rankas ir negalime priimti visų norinčių", - pasakojo treneris.


Motyvacijos netrūko


M. Kungio žodžiais tariant, kiekvienas karantino suvaržymų atlaisvinimas įkvepia optimizmo.


,,Smagu, kad po pusės metų uždarymo kažkas pasistūmėjo ir pagaliau galime dirbti. Nors vasara - nėra pats geriausias metas sporto klubų atsidarymui ir atlaisvinimai galėjo prasidėti šiek tiek anksčiau, yra, kaip yra.


Dabar tiesiog džiaugiamės matydami sugrįžtančius ir laimingus žmones", - kalbėjo M. Kungys.


,,MFit LT" klubo sportininkai savo norą sportuoti įrodė dar ir iki paskutinio ribojimų atlaisvinimo - Vyriausybei leidus vesti treniruotes lauke, jie treniravosi gryname ore nepaisydami nei lietaus, nei vėjo, nei sniego. 

Užsipildė akimirksniu


Sporto klube ,,Sporto legionas" grupines treniruotes vedanti Vaida Ragaišytė taip pat pastebėjo didelį jonaviečių norą sugrįžti į sportą.,,Kai paskelbėm, kad atsidarom ir paskelbiau apie konkrečias savo treniruotes, jos užsipildė akimirksniu. Iki šiol sulaukiu klausimų, kad gal kokia vieta atsilaisvino... Žinoma, čia, ko gero, veikia ir tas faktorius, kad grupinėse treniruotėse gali dalyvauti tik 5 asmenys. 

Be abejo, visi jau yra pavargę nuo karantino ir yra labai pasiilgę judėjimo", - teigė V. Ragaišytė.

Tiesa, trenerė mano, jog žmonių salėse bei treniruotėse sumažės atšilus orams.

Iš naujo atrado bėgimą

Pati trenerė nesnaudė ir karantino metu.

,,Įpratus prie sporto, be jo - sunku. Dėl to tiek pirmo karantino, tiek antro karantino metu sportavau namie. Galiu pasakyti, kad karantino ribojimai išmokė kaip pasportuoti namuose.

Įsirengiau juose nedidėlę salytę: iš turimos įrangos pasidariau vietelę sportui ir tikrai smagiai treniravausi, prie viso to prijungusi iš naujo atrastą bėgimą. Būtent bėgimas padėjo palaikyti ir gerą psichologinę būsena laikotarpiu, kai praktiškai buvai įkalintas namuose ir neturėjai, kur iškišti nosies.  

Su draugėmis išbandėme ir grupines treniruotes online - tiesiog per ,,Zoom" programą pasileisdavome kokią iš interneto ir sportuodavome. 

Visgi, salės labai trūko... Džiaugiuosi, kad grįžtame prie treniruočių, nes pati be galo laukiau šio laiko", - kalbėjo V. Ragaišytė.

Taip pat skaitykite: