Bausti negalima pasigailėti - kur dėti kablelį?

Bausti negalima pasigailėti - kur dėti kablelį?
SPA 22
2019-10-22 11:35 2019

Dar spalio 14 d. aiškinomės susiklosčiusią situaciją Chemikų gatvėje, kai statybos aikštelėje „įkalintiems“ vairuotojams buvo skirtos baudos už neleistinoje vietoje paliktus automobilius. (Visą straipsnį rasite ČIA ). Tuomet buvo gautas atsakymas, kad rugsėjo-spalio mėnesiais, už automobilių parkavimą neleistinoje vietoje Rimkų mikrorajone, 31 vairuotojui buvo taikytos administracinės nuobaudos. Panašų klausimą dėl parkavimo galimai neleistinoje vietoje gavome ir spalio 18 dieną.

Prašoma imtis veiksmų

"Negana to, kad Geležinio vilko kariškiai ir taip užstato daugiabučių namų kiemų aikšteles, nors turi savo teritoriją, tai dabar dar ir neleistinose vietose pradėjo parkuotis. (...) Prašome imtis veiksmų", - rašė Ruklos gyventoja, bei nurodė automobilio valstybinius numerius, užfiksuoto galimo pažeidimo datą ir laiką. Nuotraukose matosi, kad šalia automobilio stovi moteris bei vyras su kariška uniforma.

Dėvėdami uniformą mes patys pirmiausia atsakingi už savo veiksmus

Kadangi daugumoje daugiabučių namų kiemų vyksta „karas“ dėl automobilių statymo vietų (apie tai galite paskaityti ČIA ), šiuo moters pastebėjimu pasidomėjome plačiau.

Moters atsiųstas nuotraukas su galimu kario pažeidimu perdavėme MPB „Geležinis vilkas“ atstovams bei uždavėme papildomą klausimą: Kokia situacija su kariškių automobilių parkavimu MPB „Geležinis vilkas“ teritorijoje? Nejau jie neįleidžiami į savo teritoriją, kad atvykę į darbą, automobilius palieka daugiabučių kiemuose, kur ir taip vyksta kova be taisyklių dėl parkingo vietų?

„MPB ”Geležinis Vilkas“ teritorijoje kariai, patiems prašant išduoti transporto priemonių leidimus, stato juos tam skirtose vietose.

Už karinės teritorijos ribų statomas ne karinis transportas yra kiekvieno civilio asmens atsakomybės ribose, neatsižvelgiant ar jis karys, ar policininkas, ar gaisrininkas, ar žurnalistas, ar bet kas kitas. Už netinkamai ir neleistinoje vietoje pastatytą transportą kiekvienas yra baudžiamas civilinės atsakomybės tvarka vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu. Dėvėdami uniformą mes patys pirmiausia atsakingi už savo veiksmus, kariai taip pat ne išimtis. Mes pranešime apie šį įvykį suinteresuotiems asmenims tam, kad pasidomėtu įvykio aplinkybėmis“, - atsakė MPB „Geležinis Vilkas“ vadovybės Brigados štabo G9 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresnysis karininkas vyr. ltn. Aleksandr Seliuk.

Baudos nebus

Dėl minimos situacijos išaiškinimo kreipėmės į Jonavos viešosios tvarkos skyrių.

„Šio automobilio vairuotojui administracinės nuobaudos netaikysime. Pagal teismų praktiką, šios vietos veja vadinti negalima“, - rašė Jonavos rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus.

Pažeidimo neįžvelgia

Moters atsiųstas nuotraukas analizavo ir Jonavos r. policijos komisariato reagavimo skyriaus viršininkas Raimondas Zinkevičius.

„Iš policijos pusės vairuotojo bausti nesiimčiau – pažeidimo neįžvelgiu. Pagal viską, vieta, kurioje pastatytas automobilis, turėtų būti sutvarkyta deramai. Turėtų būti arba aiškūs ženklai nurodantys pėsčiųjų taką, ar kelio bortai, atskiriantys važiuojamąją dalį. Taip pat toje vietoje turėtų būti žolė, kad būtų traktuojama kaip automobilio statymas ant žalios vejos. Šiuo atveju – automobilis nėra pastatytas ant žalios vejos“, - nusiųstas nuotraukas komentavo  Reagavimo skyriaus viršininkas R. Zinkevičius.

Ką skelbia KET

Kelių eismo taisyklėse (KET) numatyta, kad sustoti ir stovėti draudžiama: „ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose“.

Nors KET ir skelbia kur draudžiama sustoti ar stovėti, o pareigūnai tikina, kad automobilio statymas ant išmindžioto dirvožemio, kur kadaise buvo žolė – nėra pažeidimas, panašu, kad daugiabučių namų kiemuose sunku pažaboti vairuotojus, kurie kartais elgiasi ne visai pagal taisykles.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Nuspręsta perkelti labiausiai teršiamus tekstilės konteinerius

Nuspręsta perkelti labiausiai teršiamus tekstilės konteinerius

„Džiaugiausi, kai atsirado ,,spinta“ dėti rūbams. Juos dėjau prieš tai išskalbus, tvarkingai į maišelius, kaip ir parašyta... Dabar jau dingo. Pagalvojau, gal dar grąžins... Bet tai ką išgirdau, sunku patikėt. T...

Gyventojai apie nedidelę parduotuvę: ,,sava policija" ir įstatymai čia negalioja

Gyventojai apie nedidelę parduotuvę: ,,sava policija" ir įstatymai čia negalioja 1

Informacinis portalas jonavoszinios.lt gavo susirūpinusios gyventojos pranešimą, kad Jonavoje, A.Kulviečio g. esanti parduotuvė nesilaiko įstatymų.  Nesilaikoma įstatymų? ...

Viktoras: kodėl kelyje Jonava - Ukmergė nėra įrengta kelio ženklų su leistinu 90 km/h greičiu?

Viktoras: kodėl kelyje Jonava - Ukmergė nėra įrengta kelio ženklų su leistinu 90 km/h greičiu? 1

„Aš dažnai važinėju lengvuoju automobiliu iš Jonavos į Ukmergę ir visuomet laikausi KET (kelių eismo taisyklių). Aš žinau, kad toje atkarpoje leistinas maksimalus greitis yra 90 km/h, bet ar kiti tai ži...

Mama įsitikinusi – dukra utėlėmis užsikrėtė vaikų žaidimų aikštelėje

Mama įsitikinusi – dukra utėlėmis užsikrėtė vaikų žaidimų aikštelėje

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Alma (siekiant apsaugoti mažametės interesus, mamos vardas buvo pakeistas), kuri pasakoja, kad jos dukra užsikrėtė utėlėmis. Mote...

Vairuotojai priverstinai tapo viešosios tvarkos pažeidėjais?

Vairuotojai priverstinai tapo viešosios tvarkos pažeidėjais?

Gamtinių reikalų atlikimą viešoje vietoje pareigūnai traktuoja kaip nedidelį chuliganizmą. Administracinių nusižengimų kodekse tai įvardijama kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, kuris užtraukia baudą nu...

Būrėjos paslaugomis nusivylusi jonavietė: ima pinigus, bet buria, kad tik burti

Būrėjos paslaugomis nusivylusi jonavietė: ima pinigus, bet buria, kad tik burti 2

Į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusi jonavietė Regina, pasakodama apie, jos žodžiais tariant, vėjais išleistus pinigus, kone liejo ašaras. Jonavietė tikina, kad neseniai lankėsi pas būrėja, kuri ...