Berniukai garsina progimnaziją ne tik rajone

Berniukai garsina progimnaziją ne tik rajone
KOV 26
2018-03-26 09:45 2018

Broliai Aistis, Ugnius, Tauras ir Naglis Gudžiūnai, besimokantys Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje, kartu pradėjo dainuoti prieš dvejus metus, kai vyko atrankos į konkursą „Dainų dainelė“. Iki šiol jie jau dalyvavo įvairiuose respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, muzikiniuose projektuose, koncertavo ne tik Jonavoje, bet ir kituose šalies miestuose. Ir berniukų artimieji, ir ugdymo įstaigos bendruomenė didžiuojasi šiais moksleiviais.

Pirmieji dainavimo žingsniai

“Dalyvaudami konkursuose dažnai išgirstame komisijos narių klausimą “Ar jūs iš tikrųjų esate broliai?" Suprantama, faktas yra tikrai neįprastas ir neįtikėtinas, kai vienos šeimos keturi jauni vyrukai dainuoja scenoje. O pradžia buvo tokia. Pradėję rengti pirmąją svarbią programą "Dainų dainelės" konkursui, bendromis jėgomis nusprendėme, kad atstovausime savo mokyklai. Tada teko sugalvoti ir kolektyvo pavadinimą. Ilgai nesvarstėme. Juk broliai ir bus "Broliai", - pasakojo ansambliui “Broliai” antrus metus vadovaujanti Raimonda Kriūnė.

Tai nebuvo pradinis berniukų susibūrimas. Naglis su Tauru pirmuosius dainavimo žingsnius pradėjo žengti Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centre, pop chore "Kir Vir Bam", Aistis su Ugniumi lankė to paties centro dainavimo studiją "Viva". Beje, Ugnius dainuoti pradėjo anksčiausiai ir "užkrėtė" savo brolius šiuo pomėgiu. Anot Tauro, išreiškusio visų brolių nuomonę, sudėtingiausia pasirodyti scenoje tuomet, kai žiūrovų gretose yra daug pažįstamų, artimų žmonių. Neišvengiamas didelis jaudulys ir atsakomybė. O geriau sekasi dainuoti būtent nepažįstamoje aplinkoje.

Paveldėtas gebėjimas

Gudžiūnų šeima yra glaudžiai susijusi su muzika. Tą patvirtina ir berniukų mama Joana Gudžiūnienė: “Mano senelė ir vyro mama puikiai dainavo. Aš mokykloje taip pat dalyvavau ne vienoje “Dainų dainelėje”. Nuo kūdikystės sūnūs lankė ankstyvojo muzikinio lavinimo pamokėles. Tad muzika kartu su jais yra jau senokai”.

Moters nuomone, vaikai pabandė, jiems patiko. Broliai dainuoja net ir žaisdami ar būdami lauke, ar tvarkydami kambarius. Beje, skiriasi jiems patinkanti muzika, jos stiliai. Renkantis repertuarą bandoma ieškoti kūrinių, kurie patiktų visiems. Mama su vaikais kartu scenoje tik tuomet dainuoja, jei yra kokia nors ypatinga proga, jei paruošta tai šventei skirta daina. Vadovės nuomonė: “Broliai labai skirtingi, bet turi įdiegtą bendrą bruožą - siekti tobulumo. Dažnai per repeticijas jaučiu tarpusavio konkurenciją. Sumeluočiau, jei pasakyčiau, kad lengva su jais dirbti. Būna visko - ir pykčių, ir nesibaigiančių linksmybių, ir rimto darbo. Esu labai dėkinga tėvams, kurie visada padeda motyvuoti vaikus rimtam darbui”, - džiaugėsi R. Kriūnė.

Visi sunkumai, nuovargis pasimiršta, kai šie jauni ir gražūs vyrukai užlipa į didžiąją sceną. Vadovė prisipažino, kad niekada nepamirš to jausmo, kai “Broliai” dalyvavo tarptautiniame meninės raiškos konkurse "Muzikos talentų lyga 2017": “Didžiulė scena, profesionalus įspūdingas apšvietimas... ir keturi vyrukai. Jie taip nuostabiai atliko dainą, kad ne tik šiurpuliukai ritosi kūnu, bet ir džiaugsmo ašaros tekėjo. Neslėpsiu - darbas yra sudėtingas patiems vaikams, man, tėvams. Bet jis atsiperka pasididžiavimu, kai broliai pasirodo scenoje”, - atvirai kalbėjo R. Kriūnė.

Dalyvauja konkursuose ir festivaliuose

Pasak Joanos, kompromiso reikia ieškoti ir dėl kostiumų. Mat ne visiems sūnums patinka ta pati spalva, skirtingai jie supranta tai, kas yra gražu, o kas ne. Tad tenka daug kalbėtis. Iki šiol brolių sceniniu įvaizdžiu rūpinasi mama: ieško visur ir perka, kartais užsisako pas siuvėją. Beje, neseniai Aistis nupiešė įsivaizduojamus brolių kostiumus. Galbūt ateityje būtent tokie piešiniai taps tikrove?

“Broliai” kasmet dalyvauja respublikiniame muzikuojančių šeimų festivalyje-konkurse “Gaidų pynė” ir iš ten grįžta su apdovanojimais. Be to, filmuojasi muzikiniuose vaikų projektuose, yra kviečiami į konkursus ir festivalius Šiauliuose, Marijampolėje, Vilniuje, Kaune, Kaišiadoryse, Kėdainiuose. Taip pat dalyvauja Jonavos miesto renginiuose, socialinėse akcijose. Šiemet sėkmingai pasirodė respublikiniame konkurse “Dainų dainelė” ir pateko į trečiąjį etapą.

Ne tik dainuoja

Keturi broliai ne tik dainuoja, bet ir sėkmingai mokosi progimnazijoje, tad yra pirmūnai. Jais didžiuojasi ugdymo įstaigos bendruomenė. Vaikai labai aktyvūs ir užimti: lanko karate ir dziudo, savaitgaliais mokosi groti pianinu. Turėdami laisvo laiko važiuoja į baseiną, mokosi užsienio kalbų ir, žinoma, du-tris kartus per savaitę lanko dainavimo repeticijas.

“Kartais pajuokauju, kad mūsų šeimoje yra vienas dainuojantis sportininkas ir trys sportuojantys dainininkai. Ne visada sportininkai nori eiti repetuoti, tačiau tariamės ir susitariame, - sako J. Gudžiūnienė. – Dažnai būna tokių mėnesių, kai visus savaitgalius praleidžiame varžybose ar konkursuose. Bet jau pripratome prie to. Sulaukę visiškai laisvų savaitgalių, labai džiaugiamės jais ir ramiai laiką leidžiame namuose”.

Asmeninio archyvo nuotraukos

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis

Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis

Kaip skelbia Lietuvos zoologijos sodas, Kamerūninės ožkos daug kur laikomos kaip augintiniai ar kompanionai, tačiau puikiai tinka ir ūkinėms reikmėms. Tai labai mažos ožkytės, kurios užauga tik iki 58 cm dydžio,...

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Gaminančia vartotoja tapusi Valė Urbonienė, pasakoja, kad nuo kovo mėnesio iš elektros tiekėjo nepirko nei kilovatvalandės elektros – viską pagamino jos saulės elektrinė. Ir dar daugiau – nuo balandžio pagam...

Ką reikėtų žinoti apie naminių gyvūnų veisimą?

Ką reikėtų žinoti apie naminių gyvūnų veisimą?

  Norint įsigyti augintinį, kiekvienas žmogus turėtų prieš tai atlikti ,,namų darbus“ ir kuo daugiau pasidomėti, iš kur atkeliaus naujasis šeimos narys, kokių sąlygų jam reikės ir pan. Ne ką mažiau a...