Besmegenių statytojai išaiškinti: mama pametėjo mintį, vaikai - nulipdė

Besmegenių statytojai išaiškinti: mama pametėjo mintį, vaikai - nulipdė
SAU 28
2021-01-28 10:05 2021

Vakar, sausio 27 dieną, ,,Bitė Lietuva" socialiniame tinkle ,,Facebook" išplatino prašymą padėti surasti pavojingai kelią užtvėrusius elektros laidus pažymėjusius asmenis - šalia jų buvo pastatyti besmegeniai. Ilgai laukti nereikėjo: šaltuko įkvėptų sargų autoriai surasti - juos pastatė Šveicarijos kaime gyvenančių Stankevičių atžalos.

Norėjo atsidėkoti 

,,Ieškome, kas Jonavos rajone pastatė sniego senius-gelbėtojus! (...) Šiomis dienomis, kuomet Lietuvą ištiko didžiulis snygis, BITĖS kolega keliavo pro Šveicarijos kaimo miškus Jonavos rajone. Ant kelio jis pamatė netikėtą reginį – sniego senius-gelbėtojus.

Gausus sniegas nuvertė medžius, kartu ant kelio nuversdamas ir elektros laidus. Kadangi važiuoti šioje vietoje tapo pavojinga, gerasis žmogus (ar žmonės), sugalvojo išradingą išeitį įspėti prašalaičius: iš šviežio sniego pastatė senį, jį aprengė šviesą atspindinčia liemene, kurią kiekvienas turime automobilyje, ir taip žmonėms pranešė apie kelyje esančią pavojingą kliūtį. Antrasis sniego senis kliūtį atitvėrė ir iš kitos pusės.

Nutrūkęs elektros tiekimas gali net tik laikinai sutrikdyti ryšį, bet ir kelia pavojų gyvybei. Šio sąmoningo žmogaus dėka nelaimių pavyko išvengti, tad norime jam padėkoti!", - tokį įrašą paskelbė ,,Bitė Lietuva". 

Šalia to, ,,Bitė Lietuva" paskelbė, jog besmegenių statytojai bus apdovanoti išmaniuoju eSIM laikrodžiu-telefonu. 

Pranešė kaimynai

Iki vidurnakčio ,,Bitės" įrašu pasidalino beveik 400 ,,Facebook" vartotojų, tačiau besmegenių autoriai apie jų paieškas sužinojo iš kaimynų.

,,Labai nustebom, kai paskambino kaimynė ir pasakė, kad mūsų ieško...", - kalbėjo Vytautė Stankevičienė, kurios idėja ir virto lediniais sargais. 

,,Tokia situacija su elektros stulpais mums jau buvo nutikusi vasarą. Tada tiesiog su kaimynais pasikeisdami budėjom tol, kol atvažiavo avarinė. Žiemą nelabai pabudėsi...

Nukritusį laidą pamačiau naktį, iškart informavau ESO. Paryčiais galvojome, kaip pažymėti, kad neįvyktų kokia nelaimė ir sugalvojome, kad sniego seniai būtų puiki mintis - dideli, iš toliau matomi... Galima ir rankas padaryti, ir veidą (aut. past. šypsosi). 

Vaikai - aštuoniolikmetė dukra Ada bei aštuonmetis sūnus Dovydas - tuoj ėmėsi iniciatyvos. Aš tik pasakiau, kad uždėtų šviesą atspindinčias liemenes", - pasakojo Vytautė Stankevičienė, juokaudama, kad jų šeimos namuose prieš tai kelias dienas iš eilės, ko gero, ne šiaip sau skambėjo ,,Ledo šalies" filmo daina ,,Pastatykim sniego senį".

Svarbu padėti kitiems

Pasiteiravus apie ,,Bitės Lietuva" viešai pažadėtą prizą, V. Stankevičienė teigė, kad žinia apie jį - smagi, tačiau padėti kitiems šeima stengiasi nuolat, be jokių savanaudiškų paskatų. 

,,Juk ne dėl pagyrų ar dovanų darome tokius dalykus... Mes tikrai stengiamės visad visiems pagelbėti ir pagalvojam apie kitus.

 Aš pati savanoriauju Lietuvos Raudonajame kryžiuje. Tad tarpusavio pagalbos svarba suprantama visai šeimai", - kalbėjo šveicariškė.  

Dovana bus įteikta

,,Bitė Lietuva" atstovas spaudai Jaunius Špakauskas patikino, kad pažadas dėl dovanos bus ištesėtas.

,,Kiek supratome iš žmonių reakcijų, matyt, jau būsime radę pilietišką Jonavos rajono šeimą. Pažadus vykdome ir dovaną tikrai padovanosime", - portalui jonavoszinios.lt sakė bendrovės atstovas. 

Šveicarijos seniūnijos nuotr.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

L. Slušnys: jei vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

L. Slušnys: jei vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymo...

Paauglystė – savęs identiteto krizė. Kaip suprasti paauglius?

Paauglystė – savęs identiteto krizė. Kaip suprasti paauglius?

Paauglystė – sudėtingas vaiko raidos etapas. Maištavimas, savęs pažinimas ir savojo aš paieškos – psichologai šį gyvenimo tarpsnį vadina identiteto krize. Kuo paauglystė ypatinga, kada ji prasideda, kaip ją ...

Jonavos rajone įsteigta nauja vaikų globos šeimyna

Jonavos rajone įsteigta nauja vaikų globos šeimyna

Šių metų pradžioje Jonavos rajono savivaldybės administraciją pasiekė džiugi žinia – išduota licencija naujos „Bitučių šeimynos“ veiklai. Naują šeimyną įsteigė Alexander ir Renata Propletinai. Šeima savo nam...

Psichologė pataria, kaip sutarti su maištaujančiais paaugliais

Psichologė pataria, kaip sutarti su maištaujančiais paaugliais

Paauglystės laikotarpio uždaviniai skirti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Neringa Jankauskaitė sako, kad paauglių maištas (atsikalbinėjimai, galvojim...

Akių gydytoja: nuotolinis mokymas yra tikras iššūkis akims. Ką turėtų žinoti tėvai?

Akių gydytoja: nuotolinis mokymas yra tikras iššūkis akims. Ką turėtų žinoti tėvai?

Pastarieji mėnesiai – tikrai ne draugiškiausi mūsų regai, sako oftalmologė Guoda Laurinavičiūtė. Jos teigimu, ypač didelį ir netikėtą krūvį patiria moksleivių akys. Specialistė pataria tėvams, kaip užtikrint...