Birutė Platkauskienė: vidinės savybės svarbiau už išorinį grožį

Birutė Platkauskienė: vidinės savybės svarbiau už išorinį grožį
RGS 17
2018-09-17 07:13 2018

Elegantiška, santūri, kalbanti ramiu ir subtiliu tonu, šiek tiek paslaptinga – tokia neretam atrodo Birutė Platkauskienė,  kurios kasdienybė verda Jonavos menų kalvėje – Janinos Miščiukaitės mokykloje. Ne vienerius metus įstaigoje dirbanti Birutė sako, kad, dalyvaudama kūrybinėje veikloje, randa ir atgaivą sielai, ir impulsų naujoms idėjoms.

Pažinti meną - svarbu

„Kiekvieno žmogaus santykis su menu yra skirtingas, nes vieni jį kuria, kiti gėrisi, o treti kritikuoja“, - sako B. Platkauskienė, - „tačiau visi suvokiam, kad kiekvienas intelektualus žmogus  turi nors šiek tiek išmanyti meną ir jį pažinti, nes jis suteikia gyvenimui spalvų, skatina dvasinį tobulėjimą,  formuoja vertybes“.  Nors pačios Birutės tėvai nebuvo menininkai,  tačiau, „tėvelis gebėjo jausti spalvas, o mamytė turėjo gerą balsą“, sako pašnekovė, pridurdama, kad jai pačiai artimesnė opera, simfoninė, vokalinė muzika.

Ne vienerius metus įstaigoje dirbanti Birutė sako, kad, dalyvaudama kūrybinėje veikloje, randa ir atgaivą sielai, ir impulsų naujoms idėjoms.

„Dažnai lankausi Operos ir baleto teatre, stengiuosi pamatyti premjerinius spektaklius“, - pasakoja Birutė, - „iki šiol didžiausią įspūdį paliko opera „Aida“, kurios klausiausi viename iš pačių gražiausių pasaulio operos ir baleto teatrų - Milano „La Scala“ (Italija). Labai sužavėjo ir šiemet Vilniaus operos ir baleto teatre klausytas Vienos filharmonijos orkestro koncertas“.

Laikas knygoms - prabanga

B. Platkauskienė sako, kad mielai daugiau savo laiko skirtų knygų skaitymui, bet jo, deja, vis pristinga. „Yra knygos, kurias reikėtų perskaityti iki 25 metų, tokios, kaip Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“, Remarko „Trys draugai“, V. Mykolaičio – Putino „Altorių šešėly“, nes vėliau jos tokio įspūdžio nepadarys“,- pasakoja Birutė, šiuo metu mieliau pasirenkanti psichologines, dvasinio tobulėjimo knygas. „Gaila, tačiau romanams skaityti laiko tiesiog nelieka“, - sako pašnekovė.

Geriausias atotrūkis nuo kasdienybės - kelionės

Artimiau pažįstantiems B. Platkauskienę nesunku pastebėti, kad ji mėgsta keliauti, o kelionėse yra nuolat lydimą draugų ir artimųjų.  „Net ir Šventas Raštas sako, kad žmogus nors trumpam turi palikti kasdienybę, o kelionės ir yra, mano galva, pats geriausias būdas atitrūkti nuo rutinos“, - sako Birutė.  „Man patinka susikrauti daiktus ir tiesiog išvažiuoti, įsilieti į kitokią aplinką. Mano kelionės – tai gražūs paveikslai, kurie kaupiasi ir nugula mano viduje. Kita vertus, tai - ir nauji potyriai, naujos kultūros „paragavimas“, - sako B. Platkauskienė.

Kai kurie įspūdžiai būna ir ne visai malonūs. „Vienos kelionės metu,  suvedusi klaidingus kodus, užblokavau visas turėtas  korteles, o grynųjų  pinigų  neturėjau.  Streso buvo, tačiau liko pamoka, todėl po to bent jau 50 proc. kelionei skirtų pinigų visada vežuosi grynais“, - pasakojo pašnekovė.

Žmogus nors trumpam turi palikti kasdienybę, o kelionės ir yra pats geriausias būdas atitrūkti nuo rutinos.

Birutės  nuomone, kiekvienas kraštas turi savo veidą, todėl visuomet smalsu pasidairyti po užsienio kraštus, tačiau Lietuvoje  taip pat yra labai daug gražių vietų. „Mes dažnai net nepasidomime, kiek nuostabių kampelių yra čia pat, mūsų kraštuose. Aš kasmet stengiuosi aplankyti kurio nors Lietuvos regiono dalį ir su ja susipažinti iš arčiau. Šiais metais keliavau po Šakių rajoną. Galiu pasakyti, kad sukaupiau tikrai malonių įspūdžių“, - sako B. Platkauskienė.

Namai ir šeima – ramybės oazė

Nors ir dievina keliones, vis dėl to mieliausias kampelis pašnekovei – jos pačios namai. „Myliu savo namus, jų jaukumą ir ramybę. Nemėgstu perkrautų namų, man patinka vientisa, balta, švari erdvė. Manau, namai turi spinduliuoti ramybe, todėl man pačiai interjere labiau patinka klasika, tik jokiu būdu ji  neturi būti nuobodi,  daug ką galima pateikti  įdomiai ir stilingai“, - sako Birutė.

Pašnekovė maloniu poilsiu vadina ir darbus sode, kur taip pat praleidžia nemažai laiko: „žemė yra jėga, kuri dažną žmogų traukia . Mano santykis su žeme yra išlikęs nuo pat vaikystės, nes užaugau kaime. Būtent čia  išmokau mylėti gamtą ir žmones.  Darbas sode man yra aktyvus  poilsis, o būtent tokį ir mėgstu“.

Pašnekovė maloniu poilsiu vadina ir darbus sode, kur taip pat praleidžia nemažai laiko.

Birutei vienas maloniausių – laikas, leidžiamas su vyru Arvydu. „Jis nemėgsta viešumo“, - sako pašnekovė, -„savo vyrui esu dėkinga už jo ištikimybę, sąžiningumą,  nuolatinį palaikymą, dėmesį, rūpinimąsi. Arvydas turi puikų meno suvokimą, labai labai daug skaito, todėl, turėdama tokį gyvenimo draugą šalia, ir aš kartu augau vidumi. Tai žmogus, atėjęs į mano gyvenimą  su stipriom dvasinėm vertybėm, kurias  atsinešė iš savo šeimos“.

Vidinės savybės svarbiau, nei išorė

Dažnai pagiriama dėl elegantiškos, subtilios išvaizdos, pati Birutė sako daugiau dėmesio skirianti ne išorei, o vidinėms savybėms. „Sutinku, jog išvaizda yra kiekvieno žmogaus kultūros sudedamoji dalis. Norint atrodyti moteriškai, nebūtinai reikia  lankytis prabangiuose salonuose, nešioti ryškių spalvų drabužius ar sodriai dažyti lūpas“, - sako Birutė. -„Manau atvirkščiai, kad pastelinės spalvos  labiau leidžia atskleisti ir pabrėžti moteriškumą.  Moters  išvaizda dažniausiai nusako ir jos vidinę būseną.  Visada žaviuosi protingomis, išmintingomis,  oriomis, moteriškomis moterimis, kurių akyse  spindi ramybė ir gerumas“.

„Man svarbiausia – estetika“, - teigia pašnekovė, -„o ji turi būti visur - galvoje, mintyse, namuose, darbe ir visame kame.  Nemėgstu chaoso ir netvarkos“.

Atrodo, veikliai ir nuolat matomai įvairiuose renginiuose B. Platkauskienei nepristinga energijos.  „Mano šviesios atminties mamytė nuolat kartodavo, kad esu veikli  dėl to, jog gimiau ratuose pakeliui į ligoninę“, - šypsosi Birutė, - „tačiau, manyčiau, kad viso to  pagrindas yra genetika ir tai, jog visą gyvenimą „draugauju“  su sportu. Esu išbandžiusi daug  ir pačių įvairiausių mėgėjiškų  pramogų, tačiau jau gerą  dešimtmetį esu nuosekli  ir lankausi sporto salėje,  na, o vasarą mėgstu pabėgioti ir važinėti dviračiu“.

Birutė apgailestauja, kad paroje yra vos 24 val., tad, sudėliojus  visus dienos darbus, norėtųsi, kad laiko šeimai, draugams  ir sau  liktų  daugiau. „Labai mėgstu ir pamiegoti“, - prisipažįsta Birutė, kuri, nors ir laikosi sustyguotos darbotvarkės, kartais „sulėtina“ tempą. „Juk esu tik žmogus su visomis silpnybėmis ir stiprybėmis“, - sako ji.

Kalbėjosi Gertrūda Bučiūtė

Užsakymo Nr. 20180917/1

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama)

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama) 2

„Kodėl mes šiandien esame Jonavos sporto arenoje? Kodėl savo programą ir kandidatus šiuose rinkimuose pristatome būtent čia? Daugeliui yra žinoma, kad Jonavos sporto arena – vienas didžiausių projektų, kurį mums...

Patarimai, kaip motociklininkams kelyje tapti labiau matomiems

Patarimai, kaip motociklininkams kelyje tapti labiau matomiems

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 18 d., vyks didžiausias mototuristų ralis Lietuvoje „Ryterna modul Mototourism Rally“. Vienas iš svarbiausių šio intelektualaus ralio siekių – saugumas keliuose, kuris gali lemti ne ...

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama)

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama)

Švietimas visuomet buvo ir toliau išlieka viena prioritetinių socialdemokratų sričių, kuriai būtinas atidus dėmesys, ypatingai dabartiniame nesibaigiančių Vyriausybės reformų kontekste. Nepaisant nacionalinės po...

Liudas Mediekša: sprendimų neatidėliokite!

Liudas Mediekša: sprendimų neatidėliokite!

Žvelgiant iš šono į Liudą Mediekšą sunku patikėti, kad jis jau visai netrukus džiaugsis aštuntojo anūko gimimu. Atletiškos išvaizdos, energingas ir nuolat puikiai nusiteikęs Liudas laisvo laiko turi nedaug: „net...

Marijonos Širvelinės sodyboje – įspūdinga ir įvairiaspalvė jurginų alėja

Marijonos Širvelinės sodyboje – įspūdinga ir įvairiaspalvė jurginų alėja

„Aš turbūt nemoku gyventi, nes nieko nespėju“, – gerdama arbatą sako jonavietė Marijona Širvelienė. Studijos Trečiojo amžiaus universitete, darbai sodyboje, visuomeninė veikla, lankymasis kultūros renginiuose – ...

R. ir V. Mikalauskai: „Duoti geriau, nei gauti“

R. ir V. Mikalauskai: „Duoti geriau, nei gauti“

Renatos ir Valero Mikalauskų sunku nepastebėti. Nuolat nenustygstantys vietoje, besisukantys įvairiose veiklose, besirūpinantys kitais. Ruklos pabėgėlių priėmimo centre dirbantis Valeras sako, kad visuomeninė, s...

Nijolė Meškauskienė: "Savo sėkme reikia dalintis"

Nijolė Meškauskienė: "Savo sėkme reikia dalintis"

Nijolė Meškauskienė –  gerai žinomas veidas rajone. Baldų gamybos įmonės „Baldai Jums“  finansų vadovė yra pelniusi daugybę profesinės srities apdovanojimų, o 2014 metais buvo nominuota metų verslininke.  Turėda...