Bronza po pratęsimo – „Wu-Tang“ komandai, nugalėtojai – „Dumsiai“

Bronza po pratęsimo – „Wu-Tang“ komandai, nugalėtojai – „Dumsiai“
GEG 24
2017-05-24 13:05 2017

2016-2017 metų Jonavos krepšinio mėgėjų lygos sezonas artėja prie pabaigos. Nors dar lieka susitikimai dėl medalių antrojoje bei trečiojoje lygose, tačiau penktadienį sporto arenoje finišą paskelbė pirmoji lyga. Vakarą buvo sužaisti lemiami mačai dėl prizinių vietų bei vyko apdovanojimo ceremonija.

Pirmieji aikštelėje pasirodė „TN BALTIC“ ir „Wu-Tang“ komandos, kurios grumėsi dėl trečiosios vietos taurės bei medalių. Nors pirmieji su startiniu jauduliu susitvarkė „TN BALTIC“ krepšininkai,  tačiau nei vienai ekipai nesisekė pelnyti lengvų taškų. Tik įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatyvumu blykstelėjo „Wu-Tang“ žaidėjai. B. Vaškevičius sumetė kelis kartus iš po krepšio, o po D. Gulbino tritaškio pastarieji pirmavo 9:4. Labai jiems atitrūkti neleido tritaškį pataikęs A. Vasiliauskas bei tądien įspūdingai komandą traukęs T. Kepežinskas. Visgi, po pirmojo kėlinio jie vis dar turėjo nedidelį šešių taškų deficitą (13:19).

Ketvirtąją antrojo kėlinio minutę tolima L. Armono bomba dar labiau sutvirtino „Wu-Tang“ ekipos pranašumą (26:17), o pasižymėjus ir M. Bapkauskui, komandas skyrė didžiausia 12 taškų persvara (29:17). Iki antrojo kėlinio pabaigos dar buvo likusios net keturios minutės ir tuomet „Wu-Tang“ puolimo mašina visiškai sustojo. Tuo pasinaudojo „TN BALTIC“ ir daugiausia T. Kepežinsko taškų gausa, ėmė sparčiai vytis varžovus. Laimėję atkarpą 10:0, priartėjo iki vieno taiklaus metimo (29:27).

Tuoj po didžiosios pertraukos T. Vaičiūnas tritaškiu po labai ilgo laiko įstengė atstatyti pusiausvyrą (32:32). „Wu-Tang“ žaidėjams vėl teko nuo nulio kaupti taškų persvarą. Vėl po krepšiu galingai žaidė B. Vaškevičius, tritaškį varžovams išrašė A. Pekys ir minėtoji ekipa vėl sustygavo savo žaidimą (46:38). Trečiojo kėlinio pabaiga atrodė, kad visiškai priklausys šiai ekipai, nes dar tolimą metimą pridėjo ir L. Kazulis. „TN BALTIC“ didelių pastangų dėka abi ekipas vėl įvėlė į banguojantį žaidimą. Baigiantis ketvirčiui „Wu-Tang“ turėjo nedidukę dviejų taškų persvarą (49:47).

Ketvirtajam kėliniui įsibėgėjus, „TN BALTIC“ pajuto, kad gali kažką šiame mače nuveikti daug daugiau. T. Kepežinskas pataikė dar vieną tritaškį, o R. Arbočiaus vidutinio nuotolio  metimas sukėlė ovacijas, nes šiai komandai pavyko pagaliau net ir persverti rezultatą (60:59). Likus trims minutėms T. Kepežinskas baudomis įtvirtino šį persilaužimą (63:59). Tačiau jiems nepavyko išlaikyti tokios spartos ir varžovai panaikino jų pranašumą. Visas likimas likus sekundei buvo L. Kazulio rankose, nes galėjo išplėšti „Wu-Tang“ ekipai pergalę, tačiau pataikė tik vieną baudą ir pagrindinis laiką baigėsi taikiu rezultatu (65:65).

Susirinkę žiūrovai ir pratęsime tikėjosi tokios pat kovos, bet „Wu-Tang“ žaidėjai greitai tai pavertė tik svajomis. A. Pekys ir D. Šveikauskas sumindė varžovus tolimais metimais, dar pridėjo L. Kazulis ir ši komanda gan solidžiai nutolo (76:67). Nors iki pratęsimo pabaigos dar buvo marios laiko, bet „TN BALTIC“ ekipos niekas negelbėjo, nes ir metimai vis skriejo pro šalį. Tai leido „Wu-Tang“ komandai kelti į viršų rankas, nes pasiekę pergalę rezultatu 83:73 (19:13, 10:14, 20:20, 16:18, 18:8) tapo trečiosios vietos laimėtojais.

„TN BALTIC“ – T. Kepežinskas – 35 (4 kl., 10 išprov. praž., baudos 7/9, tritaškiai 4/12, metimai 12/26), T. Vaičiūnas – 15 (tritaškiai 1/6, metimai 5/12), R. Arbočius – 9 (baudos 1/6, metimai 4/8).

„Wu-Tang“ – A. Pekys – 23 (baudos 5/5, tritaškiai 4/9, metimai 7/15), B. Vaškevičius – 20 (11 atk. kam., metimai 9/15), L. Kazulis – 16 (5 kl., 3 per. kam., 9 rez. perd., baudos 5/6, metimai 5/12).

Penktadienio vakarą sporto arenoje buvo sužaistos ir paskutinės pirmosios lygos rungtynės. Kaip ir dera, tai buvo finalinės rungtynės, kuriose susitiko reguliaraus sezono nugalėtojai „Pauliukai“ bei užtikrintai iki finalo žingsniavusi „Dumsių“ komanda. Kaip ir dera finalui, netrūko ir atkaklios kovos, ir emocijų. Nugalėtojas paaiškėjo paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Pirmasis taiklus M. Gelžinio tritaškis paskelbė, kad šiemet „Pauliukai“ yra pasiruošusi užlipti ant aukščiausios pakylos. Bet tai buvo tik susitikimo pradžia, nes I. Saladinskas ir V. Kružikas tolimais metimais patvirtino, kad ir su jais reikia skaitytis varžovams. Vėliau tritaškį pridėjo ir V. Jurkevičius, bet vėl savo taikliąją ranką pademonstravo M. Gelžinis, neleisdamas varžovams sukaupti kažko solidesnio (15:14). A. Geiša vienu metu net ir sugrąžino „Pauliukams“ minimalią persvarą, bet „Dumsiai“ žaidėjai šiame kėlinyje puikiai atakavę iš toli susigrąžino nedidelę persvarą (18:16).

Prie tokio rungtynių tempo antrojo kėlinio pradžioje negalėjo suspėti dumsiškiai, kuriems buvo problema rinkti taškus. „Pauliukų“ lyderis M. Gelžinis dar kartą priminė, kad jį būtiną dengti prie tritaškio linijos, o įpusėjus ketvirčiui V. Burovas įtvirtino šį dominavimą (28:22). Iki pat kėlinio pabaigos ekipos ėmė keisti taikliais metimais, bet „Dumsių“ žaidėjams pasisekė labiau. Paskutinę sekundę V. Kružiko taiklios baudos viską nukėlė į antrąją žaidimo dalį, nes švieslentė rodė vienodus skaičius (37:37).

„Dumsių“ ekipai gera trečiojo kėlinio pradžia buvo perniek, nes labai greitai V. Burovas ir G. Retys tritaškiais susigrąžino bent kokį pranašumą (45:43). Vėliau komandos įsivėlė į labai lygų žaidimą ir ne kartą rezultatas buvo lygus. Vėl „Dumsiams“ palanki buvo paskutinė ketvirčio sekundė, nes tolimas taiklus V. Jurkevičiaus šūvis, leido jau „Dumsiams“ išsiveržti į priekį (55:53).

Per pirmas penkias ketvirtojo kėlinio minutes atsirado sumaištis „Pauliukų“ gretose, nes niekam per šį laiką nepavyko pelnyti taškų. Palanku jiems buvo tik tai, kad ir varžovams ne viskas sekėsi, bet jie pasinaudojo bent maža dalele nutolti (60:53). Įgiję tokį pranašumą dar „Dumsiams“ džiaugtis neteko. Iniciatyvos ėmėsi A. Geiša ir M. Gelžinis, kurių dėka mače atsirado intriga. Prasidėjus paskutinei minutei M. Gelžinis eiliniu tolimu metimu paliko vos vieno taško deficitą (63:64). Reikiamu metu dvitaškį sukrapštė M. Zaveckas, o „Pauliukų“ metimas tikslo nepasiekė. Paskutinė V. Jurkevičiaus taikli bauda garantavo nugalėtojų vardus „Dumsių“ komandai, kuri laimėjo finalines rungtynes rezultatu 67:63 (18:16, 19:21, 18:16, 12:10).

„Pauliukai“ – M. Gelžinis – 23 (8 atk. kam., tritaškiai 6/11, metimai 7/17), A. Geiša – 15 (metimai 6/13), A. Čapkauskas (11 atk. kam., baudos 1/5, metimai 3/14) ir V. Burovas (5 kl., 3 per. kam., 6 rez. perd., metimai 3/8) – po 7.

„Dumsiai“ – V. Kružikas – 15 (5 kl., 11 atk. kam., metimai 5/13), M. Zaveckas – 13 (tritaškiai 1/6, metimai 5/14), D. Isiūnas – 12 (metimai 6/12), V. Jurkevičius – 11 (5 rez. perd., baudos 3/4).

Gegužės 19 dieną Jonavos sporto arenoje buvo sužaisti paskutinieji du pirmosios lygos susitikimai. Tai dvikova dėl trečiosios vietos ir finalinis susitikimas. Šių dviejų mačų eigoje netrūko ir atrakcijų žiūrovams, kurie galėjo sudalyvauti metimų konkursuose bei laimėti prizus.

Visgi, neapsieita ir be nuotykių, kai finalinių rungtynių ketvirtojo kėlinio pradžioje salėje dingo elektra. Tai galėjo komandas išmušti iš žaidybinio intensyvumo. Po gan neilgo laiko gedimai buvo pašalinti.

Pertraukėlių metu pasirodymus atliko sporto klubo šokėjos, o prieš rungtynes programą pademonstravo ir sporto klubo „Aerogym“ gimnastės.

Po varžybų vyko apdovanojimo ceremonija, kuriose komandas, žaidėjus, trenerius, komandų vadovus sveikino rajono meras E. Sabutis bei Kūno kultūros ir sporto centro direktorė R. Stupurienė. Komandos įteiktos taurės, o žaidėjai pasidabino įvairių spalvų medaliais. Išrinktas ir simbolinis pirmosios lygos penketas, į kurį pateko T. Kepežinskas („TN BALTIC“), L. Kazulis („Wu-Tang“), M. Gelžinis („Pauliukai“) ir du „Dumsiai“ ekipos žaidėjai – V. Jurkevičius bei D. Isiūnas. Naudingiausiu žaidėju paskelbtas nugalėtojų komandos krepšininkas V. Kružikas.

Nugalėtojų „Dumsių“ komandoje rungtyniavo ir pergalę pasiekti padėjo žaidžiantis treneris E. Zinys, I. Saladinskas, M. Stankevičius, M. Zaveckas, E. Vazakauskas, M. Šadlauskas, V. Mediekša, V. Jurkevičius, L. Ūselis, D. Isiūnas, V. Šluta, M. Rimolaitis, V. Kružikas, D. Mikalauskas, A. Gasys.

 

Panašūs straipsniai

Futsal rinktinės atrankos į Europos čempionatą startas – Jonavoje

Futsal rinktinės atrankos į Europos čempionatą startas – Jonavoje

Lietuvos futsal rinktinė po trijų savaičių Jonavoje pradės atranką į 2022 – ųjų Europos čempionatą. Preliminariajame etape lietuvių laukia Turkijos, Šiaurės Airijos ir Vengrijos barjerai. „Mūsų ...

Baltijos šalių MMA čempionate jėgas bandė ir afrikiečiai

Baltijos šalių MMA čempionate jėgas bandė ir afrikiečiai

Per pusantro šimto kovotojų iš penkių valstybių demonstravo meistriškumą atvirajame mišriųjų kovos menų (MMA) Baltijos šalių čempionate. Jonavoje vykęs tarptautinis turnyras sudo...

  Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionate – auksas ir bronza

Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionate – auksas ir bronza

Sausio 18 dieną Kaune įsikūrusiame Lietuvos sporto universiteto A.Stanislovaičio vardo manieže vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Šiose varžybose dalyvavo 16 Jonavos kūno kultūros ir sp...

Baltijos moterų tinklinio lygoje – dramatiškos Jonavos ir Kauno ekipų pergalės

Baltijos moterų tinklinio lygoje – dramatiškos Jonavos ir Kauno ekipų pergalės

Baltijos moterų tinklinio lygoje savaitgalį pergalėmis nudžiugino Jonavos „Aušrinės-KKSC“ ir Kauno „Kauno-VDU“ ekipos. Jonavos ekipa vienintelėse savo savaitgalio rungtynėse namuose 3-2 (17:25, ...

Kietą gynybą demonstravę „Vikingai“ išlygino pusfinalio rezultatą

Kietą gynybą demonstravę „Vikingai“ išlygino pusfinalio rezultatą

Lietuvos Optibet futsal A lygos čempionate vyksta atkrentamosios varžybos, kuriose likusios keturios geriausios šio sezono ekipos grumiasi pusfinaliuose. Jonavos „Vikingai“ (vadovas Aironas Morkūnas, treneri...

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Pirmą kartą surengtose Lietuvos senjorų (50 metų ir vyresnių) Futsal pirmenybėse paskelbta sezono pabaiga, nugalėtojai ir geriausi žaidėjai. Pirmenybės startavo 2019 m. lapkričio pabaigoje ir tu...

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras tęsia „Karantininių sportinių pokalbių“ rubriką ir kalbina Jonavos „Vikingų“ komandos ir futbolo veteranų klubo „Klevas“ vadovą Aironą Morkūną....

Kauno ir Alytaus tinklininkės - per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio

Kauno ir Alytaus tinklininkės - per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio

Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų. Baltijos čempionių titulą ginančios Alytau...

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje vyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo trys komandos, sudarytos iš moksleivių, jų tėvų ir bendruomenės ...

Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate – medaliais paženklintas E.Sarafinaitės ir G.Malinauskaitės pasirodymas

Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate – medaliais paženklintas E.Sarafinaitės ir G.Malinauskaitės pasirodymas

Šį savaitgalį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunių lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.  Puikiai jose startavo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro ...

Sporto klubo ,,Achespo“ krepšininkai šį savaitgalį dalyvavo stambiame tarptautiniame krepšinio turnyre

Sporto klubo ,,Achespo“ krepšininkai šį savaitgalį dalyvavo stambiame tarptautiniame krepšinio turnyre

Sausio 17-19 dienomis sporto klubo „Achespo“ krepšinio senjorai - mėgėjai antrą kartą dalyvavo tautiniame krepšinio turnyre Latvijoje „CESIS BASKET CUPB 2020“. Čia susirinko krepšininkai ir krep...

Žeimiuose vyko kalėdinis krepšinio turnyras

Žeimiuose vyko kalėdinis krepšinio turnyras

Šių metų gruodžio mėnesį Žeimių mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis krepšinio 3x3 turnyras. Dalyvavo 14 –ka sportininkų: mokinių, jų tėvų ir bendruomenės atstovų. Pasidalinę į 4 komandas, žaidė tarpusavyje...

Tinklininkė E. Kliokmanaitė padėjo savo ekipai laimėti principinį mūšį

Tinklininkė E. Kliokmanaitė padėjo savo ekipai laimėti principinį mūšį

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate įvyko intriguojanti praėjusio sezono finalininkių akistata. Čempionių titulą ginančios Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės išvykoje 3-1 (25:19, 23:25, 25:...