Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms?

Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms?
GEG 27
2020-05-27 19:04 2020

Jonavos žiniasklaidą pasiekė anoniminis laiškas, kuriame metami kaltinimai buvusiam Ruklos seniūnijos seniūnui, dabartiniam Tarybos nariui Gintui Jasiulioniui, galimai naudojus seniūnijos lėšas perkant daiktus asmeniniams poreikiams. Tiek G. Jasiulionis, tiek naujoji Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė pateikia savo paaiškinimus.

Laiško turinys

Visai neseniai Rukloje nuskambėjo „slaptų kamerų“ skandalas. Naujoji Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė, ieškodama „slaptų kamerų“ įsigijimo dokumentų, seniūnijos turto apskaitoje aptiko visą biblioteką teisnių knygų ir vadovėlių, kurie nėra būtini kasdienėje seniūnijos veikloje, tačiau galėjo būti naudojami buvusio seniūno asmeniniams tikslams.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jonavos skyriaus lyderis Gintas Jasiulionis Ruklos seniūnijai vadovavo daugiau kaip 20 metų: nuo 1997 Iki 2019m. balandžio 10 d. Per šį laiką, kaip pats nurodo savo biografijoje, G. Jasiulionis Mykolo Romerio universitete baigė teisę ir valdymą,  įgijo teisės bakalauro, vėliau ir teisės magistro laipsnį.

Intensyvaus teisinių knygų seniūnijos lėšomis pirkimo metu, jos galėjo praversti, G. Jasiulioniui siekiant aukštojo mokslo: „Viešojo administravimo teisė“, „Administracinės teisės teorija“, „Darbo ir soc. apsaugos teisė“, „Nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė“, „Žemės teisė“, „Statybos teisė“, „Statybos teisės terminų žodynas“, „Materialinė atsakomybė“, darbo civiliniai kodeksai, komentarai, terminų žodynai – iš viso 24 knygos, pirktos už mokesčių mokėtojų pinigus. Galimas daiktas, kad prie buvusio seniūno mokslų prisidėjo visi Jonavos rajono mokesčių mokėtojai.

Seniūnijos turto apskaitoje rastos nurašytos ir „Didžioji sodininko knyga“ bei „Namų aplinka 150 idėjų“. Dokumentai taip pat rodo, kad Ruklos seniūnija 2004 metais buvo įsigijusi ir 2015 metais nurašė valtį su irklais.

Tikėtina, kad valtis su irklais Ruklos seniūnijai buvo reikalinga „gaudant nuolat migruojančius kontrabandininkus iš kitos Neries upės pusės“, o sodininkystės bei namų aplinkos knygos, įrengiant nuostabius parkus bei lauko erdves Ruklos miestelyje, kurių įrengimas iki šiol nepabaigtas.

Seniūnė patvirtina ir papildo informaciją

Susisiekus su naująja Ruklos seniūne Vilma Akvile Karobliene, gautas patvirtinimas, kad anoniminiame laiške informacija nėra iš piršto laužta. Be to, seniūnė pateikia ir daugiau informacijos, ką rado ir ko nerado seniūnijoje, užėmus naujas pareigas.

„Tokios informacijos, kuri yra laiške, niekam nesu perdavusi ar kitaip viešinusi, o jo turiniui pritariu, nes radau įrodymus. Vyriausios rinkimų komisijos oficialioje svetainėje radau laikotarpius, kuomet G. Jasiulionis studijavo. Seniūnijoje radau to paties studijų laikotarpio sąskaitas – faktūras už knygas, susijusias su teise, kurios pirktos seniūnijos lėšomis. Knygų kainos svyravo nuo 70 litų iki 270 litų. Knygos, tokios kaip „Sodų idėjos“ ar „Namų knyga“, mane nustebino - jos nėra būtinos seniūnijos veikloje. Statybų teisės ir kitos su teise susijusios knygos, manau, taipogi nėra būtinos seniūnijoje. Įtartinai viskas siejasi su buvusio seniūno bakalauro studijomis, kuomet ir yra būtinos minimos knygos. Dar nevisas knygas radau, kurios čia yra, bet ne knygų ieškojau. Ieškojau visų pirkimo sutarčių, sąskaitų – faktūrų, kitų dokumentų, susijusių su signalizacijų ir vaizdo stebėjimo kamerų įsigijimu“, - pasakoja Ruklos seniūnė.

Paklausus seniūnės apie laiške minimą valtį, ji teigia, kad valties įsigijimo ar nurašymo dokumentų nėra aptikusi, tačiau atrado kitų, keistai nurašytų daiktų.

„Signalizacijos ir vaizdo stebėjimo įrangos priedai nupirkti 2007 metais lapkričio 21 d., kurie įdiegti prie jau buvusios sistemos, o jau po devynių dienų, 2007 m. lapkričio 29 d. priedams surašytas nurašymo aktas. Pavyzdžiui, faktiškai seniūnijoje nerandu 2007 m. viešo pirkimo būdu pirkto odinių baldų komplekto, kainavusio virš 3 tūkstančių litų. Dokumentuose yra du baldų komplektai, minkštasuoliai, 13 rašomųjų stalų, spintų, bet faktiškai jų dar neradau, o ir seniūnijos darbuotojos apie tai sako nieko nežinančios. Kam jie pirkti, kur yra tie daiktai – nežinau. Visko patikrinti nespėjau, bet gal dar rasiu“, - teigia V. A. Karoblienė.

Atėjus į seniūniją, teigia miestelio vadovė, nerado elementarių įrankių, kurie egzistuoja tik "popieriuje". Pagal 2019 metų viešuosius pirkimus miesteliui nupirkta daug visko, bet nieko faktiškai nėra. Pavyzdžiui, praeitų metų gruodį pirkti skalbimo milteliai, indų plovikliai, tepalai trimeriams, o anksti pavasarį tepalų jau nėra, teko pirkti iš naujo. Nejau žolė buvo pjaunama žiemą?  Nemenki vieši pirkimai atlikti ir 2007 – 2009 metais, kuomet apytiksliai tokiu laiku G. Jasiulionis Venecijoje statėsi namą. Pasak seniūnės, tuo laiku tiesiog masiškai pirktos vejos sėklos, trąšos, o seniūnijoje didelių vejų nėra.  

Ruklos seniūnijos seniūnė negalinti oficialiai perimti seniūnijos turto valdymo, mat nuo balandžio pradžios dėl atostogų ir karantino darbo vietoje nėra buvusios laikinosios seniūnės, Ruklos seniūnijos specialistės Dovilės Survilaitės. Pastaroji ir turėtų supažindinti su dokumentais, o naujoji seniūnė V.A.Karoblienė pasirašytų perdavimo – priėmimo aktą. Šiam tikslui sudaryta komisija, kuri taipogi gyvena laukimo rėžimu.   

G. Jasiuliono atsakas

Su anoniminio laiško turiniu supažindintas ir buvęs Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis, kuris pateikia savo argumentus:  

"Su gailesčiu žiūriu kaip naujoji seniūnė, būdama valstybės tarnautoja, žaidžia politinius žaidimus ir kaip įtariu, mero Mindaugo Sinkevičiaus užsakymu. Mane, ne tik kaip buvusį Ruklos seniūną, bet kaip Ruklos seniūnijos gyventoją, naujosios Ruklos seniūnės pirmieji darbai nuvilia. Vietoje to, kad ji užsiimtų tiesioginiu savo darbu ir tinkamai organizuotų viešojo ūkio priežiūrą, kuris per jos vadovavimo laikotarpį akivaizdžiai tapo labai apleistu, ji kuičiasi 20-ties metų seniūnijos archyve, bandydama surasti mano “tariamas” klaidas ar jos nuomone “netinkamus” mano sprendimus.

Be reikalo varginosi ir gaišo laiką, nes tą darbą ne vieną ir ne du kartus per mano vadovavimo laikotarpį atliko tiek savivaldybės kontrolieriai, tiek auditoriai. Iš jos atliktos “revizijos” matau, kad žmogus, turėdamas teisinį išsilavinimą, visiškai nesiorientuoja dabartinėse savo pareigose. Seniūno darbas labai glaudžiai susijęs su viešo administravimo, autorių, administracinės, darbo, žemės, statybos, vaikų bei socialinės apsaugos teise. Visos, jos nuostabai, seniūnijos įsigytos knygos, buvo įsigytos ir naudojamos seniūnijos veikloje. Rekomenduoju jas naudoti ir jai.

Matau, kad seniūnė nustebo radusi seniūnijos nurašytų knygų ir kitų daiktų ir eilinį kartą, nesuvokdama ką daro, bando iš to padaryti kriminalą. Tai labai ją nuvilsiu, jokio kriminalo čia nėra.  Kadangi žmogus nesupranta, tai paaiškinsiu, kad savivaldybės turto nurašymas įstaigose vyksta kasmet. Savivaldybės turto inventorizaciją vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Inventorizuojant turtą, apžiūrima kas yra sulūžę, sugedę, susidėvėję, morališkai pasenę, ar kitaip netinkama naudoti. Tuomet pasiūloma netinkamą turtą nurašyti. Turto nurašymui, direktoriaus įsakymu vėl sudaroma atskira komisija, kuri nurašymui pateiktą turtą apžiūri ir nurašo arba nenurašo. Po šios procedūros, nurašytas turtas likviduojamas ir visi likvidavimą įrodantys dokumentai pristatomi už šią procedūrą atsakingam savivaldybės administracijos darbuotojui. Tikiuosi parašiau aiškiai ir naujoji seniūnė visą nurašymo procedūrą sugebės suprasti, nes ateityje šį veiksmą darys ir ji. Taip pat noriu atkreipti jos dėmesį, kad per 25 gyvavimo metus, seniūnija yra nurašiusi ir daugiau nebetinkamo naudoti turto, ne tik jos minimas knygas, ar pripučiamą valtį, kuri buvo nurašyta po 11 metų.

Kas liečia repliką dėl “mano mokslams išleistų mokesčių mokėtojų pinigų“, tai visus mokesčių mokėtojus galiu nuraminti, į savo mokslus investavau savo uždirbtas lėšas ir per daugybę metų sukaupiau nemažą biblioteką knygų, kuriomis naudojuosi ir šiandien. O mokesčių mokėtojų pinigus, manau, švaisto naujoji seniūnė, kuri savo tiesioginio darbo metu, vykdydama socialdemokratų nurodymus atlikinėja seniūnijoje “reviziją” už praėjusius 20 metų ir rašo laiškus. Ar už šį darbą jai mokamas darbo užmokestis? O gal už tai, kad ne tarnybos metu tarnybiniu automobiliu atvyksta prie mano namų, “šnipinėja” mano kiemą ir iš visų pusių fotografuoja mano privačią nuosavybę?

Kadangi laiške vėl užsiminta apie “slaptas kameras”, tai noriu visus informuoti, kad Rukloje slaptu sekimu užsiima tik socialdemokratai. Apie tai užfiksuota ir policijos dokumentuose.

Na ir galiausiai, suprantu, kad visas šis reikalas yra prieš artėjančius LR Seimo rinkimus, kur Jonavos socialdemokratų lyderiai iš paskutinių jėgų bando rasti prieš mane kompromatų, kurie man pakenktų. Labai gaila tik vieno, kad jie, vedini kažkokio aklo keršto ir ambicijų, paaukojo Ruklą ir į jos vadovus paskyrė ne šeimininką Ruklai, o “įrankį” prieš mane, kuris aklai vykdys visus jų nurodymus.

Taigi, manau, kad šį “ataka” prieš mane yra labai žemo lygmens ir parodanti tik socialdemokratų ir jų proteguojamos naujos seniūnijos vadovės visišką nekompetenciją. Tad ko dar iš jūsų man laukti?" 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas?

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas? 3

Balandžio 10 d. skelbėme, kad atnaujinant Ruklos seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. (Plačiau apie t...

Darbą Rukloje pradėjo naujoji seniūnė V. A. Karoblienė

Darbą Rukloje pradėjo naujoji seniūnė V. A. Karoblienė 7

Ruklos seniūnija, viena paskutiniųjų seniūnijų, kuri nuo praeitų metų balandžio mėnesio iki šiol neturėjo nuolatinio vadovo. Šiandien, kovo 27 – ąją, Ruklos seniūnijos darbuotojams pristatyta naujoji Ruklos ...

Seniūnų „paieškos“: Ruklos ir Upninkų laukia pokyčiai

Seniūnų „paieškos“: Ruklos ir Upninkų laukia pokyčiai 5

Ruklos ir Upninkų seniūnijos šiuo metu neturi seniūnų – tačiau šis klausimas artėja prie finišo tiesiosios. Ruklos seniūno „paieškos“ Nuo 2019 m. balandžio mėnesio seniū...

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Dar 2017 m. birželio mėnesį Jonavos rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Europos tarybos vystymo banku (ETVB), kuris projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ skyrė 600 tūkst. eurų. Dar b...

Pareigūnams bus skirta daugiau nei 1,5 mln. eurų apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti

Pareigūnams bus skirta daugiau nei 1,5 mln. eurų apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui ir skyrė pareigūnams 1 570 tūkst. eurų asmeninėms apsaugos priemonėms ir įrangai  įsigyti. Lėšos bus skirtos Policijos departamentui, Priešgaisri...

Naminių paukščių augintojai įspėjami – prasidėjo pavasarinė paukščių migracija

Naminių paukščių augintojai įspėjami – prasidėjo pavasarinė paukščių migracija

Ventės rago ornitologai šią savaitę informavo apie vis intensyvėjančią paukščių migraciją. Gausesni žąsų, gulbių ir ančių pulkai stebimi ne tik Kuršių marių pakrantėje esančiame Ventės rage ir Rusnėje, jų da...

VERT: ar reikia mokėti už elektros energiją, jei nėra sudaryta pirkimo–pardavimo sutartis?

VERT: ar reikia mokėti už elektros energiją, jei nėra sudaryta pirkimo–pardavimo sutartis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir UAB „Ignitis" ginčą dėl mokėjimų už bendrosioms reikmėms suvartotą elektros energiją, nustatė, kad sąskaitos teikiamos ...

Apgaule draudimo išmokų siekę asmenys stos prieš teismą

Apgaule draudimo išmokų siekę asmenys stos prieš teismą

Eismo įvykius, įtariama, tyčia sukeldavę ir apgaule draudimo išmokas gavę asmenys sės į teisiamųjų suolą. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją byl...

Rukloje užpjudyto šuns istorija sudomino ne vieną tarnybą: dėmesį atkreipė ir Vaiko teisės

Rukloje užpjudyto šuns istorija sudomino ne vieną tarnybą: dėmesį atkreipė ir Vaiko teisės 3

Asociacija „Jonava ir keturkojai“ savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino šokiruojančia užpjudyto šuns Rudžio iš Ruklos istorija. Papildomos informacijos portalui jonavoszinios.lt suteikė ir nea...

LAKD: Dezinformacija turi liautis - lėšų panaudota tiek, kiek leido įstatymai

LAKD: Dezinformacija turi liautis - lėšų panaudota tiek, kiek leido įstatymai 1

,,Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad per 2017–2019 metus panaudojo 102,7 proc. lėšų, galimų naudoti kelių tink...

Per pandemiją 28 proc. Lietuvos gyventojų ėmė naudoti savo santaupas

Per pandemiją 28 proc. Lietuvos gyventojų ėmė naudoti savo santaupas

Daliai Lietuvos gyventojų finansiškai nelengvas buvo jau pirmasis karantino mėnuo. Jam praėjus 28 proc. gyventojų pripažino, kad kasdienėms reikmėms pradėjo naudoti turimas santaupas: iš jų 17 proc. – neplan...

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Prokuratūra: sulaikytas didelis kiekis etilo alkoholio perduodamas dezinfekcijos priemonių gamybai

Prokuratūra: sulaikytas didelis kiekis etilo alkoholio perduodamas dezinfekcijos priemonių gamybai

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą ikiteisminio tyrimo metu paimtą didelį kiekį etilo alkoholio perduoti visuomenės reikmėms. Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai sit...

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijau...

2020 metais bendruomenių stiprinimui – 2 mln. eurų

2020 metais bendruomenių stiprinimui – 2 mln. eurų

Savivaldybių organizuojamiems vietinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių konkursams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiais metais skyr...

Gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai 2

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo mini...