Čempionų titulą rajono tinklinio pirmenybėse apgynė „Dobilo“ tinklininkai

Čempionų titulą rajono tinklinio pirmenybėse apgynė „Dobilo“ tinklininkai
GEG 17
2017-05-17 20:05 2017

Pirmadienio vakarą baigėsi kovo mėnesį prasidėjusios 2017 m. Jonavos rajono tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvavo 55 sportininkai šešiose komandose. Paskutiniosiose rungtynėse dėl bronzos medalių kovoje „Achespo“ ir sporto klubas „Rojaliai“, o didžiajame finale pečius surėmė „Dobilas“ ir „Baldai Jums“.

Šventinė finalų diena prasidėjo rungtynėmis dėl trečiosios vietos: pirmąjį setą ganėtinai lengvai laimėjo „Achespo“ tinklininkai, tačiau antrajame „Rojaliai“ susiėmė ir pademonstravo geresnę kovą. Visgi antrojo seto jiems laimėti nepavyko ir „Achespo“ jau buvo vos vienu žingsneliu prie medalių.

Tačiau trečiąją setą kur kas geriau ir įspūdingiau pradėjo „Rojaliai“: spurtavę 6:1, seto viduryje įsibėgėję iki 15:7, nors ir su bangomis bei varžovų prisileidimais arčiau, „Rojaliai“ sugebėjo laimėti trečiąjį setą ir išlaikyti intrigą mažojo finalo akistatoje.

Ketvirtajame sete aistros užvirė iki aukščiausio taško: šio seto metu teisėjui teko pasitelkti ir korteles, kad truputį apramintų aistras. Po geltoną kortelę gavo „Rojalių“ komandos kapitonas Žilvinas Galimovas už emocijas ir kalbas su teisėju, o dar prieš prasidedant setui - „Achespo“ komanda už laiko vilkinimą, vėliau - už pakartotiną laiko vilkinimą (nelaiku pasikeitus „libero“ žaidėjui ir turinčiam į aikštę išeiti žaidėjui) „Achespo“ gavo dar vieną raudoną kortelę ir iškart po to dar viena raudona kortelė buvo parodyta Vytautui Jurkevičiui vyresniajam už nepagarbų elgesį ir emocijas, nukreiptas prieš teisėją.

Seto pabaigoje „Rojaliai“ turėjo pranašumą ir galėjo sėkmingai perkelti mažojo finalo batalijas į penktąjį setą, tačiau pabaigoje subuksavo, atidavė pranašumą, o „Achespo“ neklydo, sėkmingai sužaidė puolime ir iškovojo pergalę 3:1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:21) bei laimėjo trečiąją vietą šių metų sezone.

Prie „Achespo“ bronzinės pergalės šiose rungtynėse daugiausiai prisidėjo 14 taškų ir 2 užtvaras atlikęs Vytautas Jurkevičius jaunesnysis (naudingumas +9), taip pat naudingai sužaidė komandos kapitonas Arnoldas Komičius (6 taškai, 1 blokas, 1 klaida). Sąlyginai nemažai taškų pelnė ir Vytautas Jurkevičius vyresnysis (8) bei Aivaras Bisigirskas (7), tačiau abu šie žaidėjai padarė lygiai tiek pat klaidų, kiek ir pelnė taškų. „Rojalių“ gretose dominavo Andrius Juknevičius, pelnęs 14 taškų, tačiau, deja, tiek pat kartų ir suklydęs, taip pat atlikęs 2 blokus. Naudingai sužaidė ir Raimundas Arbočius (12 t., 1 bl., 3 kl.) bei Raimondas Juknevičius (7 t., 3 bl., 3 kl.).

Iškart po rungtynių dėl 3 vietos, prasidėjo didysis finalas. Matyt, su startine įtampa šįkart sunkiau susitvarkyti sekėsi „baldininkams“: „Dobilas“ sėkmingai pradėjo finalinį susitikimą ir tiek pradžioje, tiek seto viduryje reikiamu metu įjungdavo aukštesnę pavarą ir pajudėjo į priekį link pergalės. Tą pirmajame sete ir pavyko padaryti rezultatu 25:17.

Po šalto dušo „Baldai Jums“ komanda atsigavo ir pradėjo demonstruoti visai kitokį žaidimą: įgavę pagreitį, „baldininkai“ nuskuodė į pergalę antrajame sete rezultatu 25:18 ir išlygino finalo setų rezultatą 1:1. Trečiajame sete „Baldai Jums“ ir toliau laikėsi ant tos praeitame sete pagautos bangos, didžiąją laiko dalį pirmavo, tačiau „Dobilas“ susiėmė ir pasivijo varžovus, rezultatas tapo 16:16, vėliau - 17:17, kai staiga arenoje dingo elektra. Rungtynes teko sustabdyti.

Pasirodo, Žeimių gatvės stotyje įvykęs gedimas paliko tam tikrus Jonavos mikrorajonus be elektros, tarp nelaimingųjų - ir Jonavos sporto arena. Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei buvo pranešta, kad gedimai bus sutvarkyti iki maždaug 00:30. Sporto centro vadovams pasiūlius pratęsti finalą JKKSC salėje, pirmenybių vyr. teisėjas, Jonavos tinklinio asociacijos direktorius Žilvinas Galimovas, komandų pritarimu ir pageidavimu, perkėlė finalo rungtynes į kitą salę. Pagal oficialias tarptautinės tinklinio federacijos salės tinklinio taisykles, kuriomis, pagal pirmenybių nuostatus, yra vadovaujamasi, toks rungtynių perkėlimas reiškia, kad nutrauktas trečiasis setas anuliuojamas ir bus pradedamas iš naujo, tačiau pirmi du setai išlieka užskaitomi. Rungtynės buvo atnaujintos maždaug 40-50 min. bėgyje.

Panašu, kad toks netikėtumas ir varžybinis išsibalansavimas buvo palankesnis „Dobilui“: pastarieji galingai pradėjo trečiąjį setą ir nušlavė „baldininkus“ 25:14. „Baldai Jums“ nepasidavė, nes prarasti tikrai nebuvo ko - nebebuvo kur dingti ir ko laukti, teko kibti čempionų titulą ginančiai ekipai į atlapus. Tą pavyko padaryti, o „Baldai Jums“ pirmavo ketvirtajame sete 16:13. Tačiau čempionišką charakterį pademonstravę „Dobilo“ tinklininkai sėkmingiau sužaidė gynyboje ir puolime bei sužaidę užtikrintą seriją seto pabaigoje išplėšė pergalę 25:20 ir laimėjo visas rungtynes 3:1 (25:17, 18:25, 25:14, 25:20) bei tapo Jonavos rajono tinklinio pirmenybių čempionais 2017 metų sezone!

Čempionų gretose juodą darbą atliko komandos kapitonas Mėrūnas Savickas, pelnęs net 28 taškus ir tik 3 kartus suklydęs. Tradiciškai naudingai prie komandos rezultato prisidėjo ir Olegas Pentiochinas (16 t., 5 bl., 9 kl.), taip pat Vilius Stankevičius (6 t., 2 bl., 3 kl.). „Baldai Jums“ ekipoje geriausiai pasirodė Robertas Navickas (12 t., 4 bl., 6 kl.), Robertas Masalskas (9 t., 1 kl.), Tomas Tarosas (9 t., 1 bl., 7 kl.), o komandos lyderis buvo blankus - Arturas Daujotas surinko viso labo 6 taškus ir padarė net 13 klaidų, tad jo indėlio į „baldininkų“ kraitį tikrai pritrūko.

Po rungtynių įvykusioje apdovanojimų ceremonijoje trečiąją vietą iškovojusius „Achespo“ tinklininkus medaliai apdovanojo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius ir viena geriausių Lietuvos jungiančių žaidėjų, „Achema-KKSC“ komandos trenerės asistentė Raimonda Strelkauskaitė. Trečiąją vietą iškovojo: komandos kapitonas Arnoldas Komičius, Rigvita Kunevičienė, Jurgita Mukienė, Aivaras Bisigirskas, Vytautas Jurkevičius vyresnysis, Tomas Vidzickas, Vytautas Jurkevičius jaunesnysis, Audrius Balabonas ir Saulius Vencevičius.

Vicečempionus - „Baldai Jums“ komandą - medaliais ir „KavaPlius“ dovanėlėmis apdovanojo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotoja Dalia Venckevičienė ir Jonavos tinklinio asociacijos direktorius Žilvinas Galimovas. Antrąją vietą iškovojo: komandos kapitonė Sandra Klimienė, Robertas Navickas, Arturas Daujotas, Tomas Tarosas, Rita Lisauskienė, Vilius Klimantavičius, Virginijus Čičinskas, Robertas Masalskas ir Sigitas Jurgilas.

Pirmenybių nugalėtojai - „Dobilo“ žaidėjai - čempioniškomis statulėlėmis ir „Lono“ įsteigtomis pagalvėmis „Nora“ buvo apdovanoti Jonavos rajono savivaldybės mero Eugenijaus Sabučio ir Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės. 2017 m. Jonavos rajono tinklinio pirmenybių čempionais tapo: komandos kapitonas Mėrūnas Savickas, Olegas Pentiochinas, Gytis Kvedaravičius, Simona Ciegytė, Aira Kaunietė, Ramunė Knatienė, Vilius Stankevičius ir Edvinas Strebeika.

Tačiau tai dar ne viskas: uždarymo metu dar bus apdovanoti geriausi atkrintamųjų varžybų žaidėjai, geriausias pirmenybių septynetas, sudarytas pagal atskiras pozicijas, kuriam dovanas įsteigė „Jonavos Ortopedija“, bei geriausi kiekvienos komandos žaidėjai.

 

Panašūs straipsniai

Krepšinis pasityčiojo iš tinklinio - Jonavoje dėl NKL varžybų atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai

Krepšinis pasityčiojo iš tinklinio - Jonavoje dėl NKL varžybų atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai 4

Artėjant lemiamoms tinklinio čempionatų kovoms, Lietuvos tinklinio federaciją (LTF) pasiekė liūdna žinia. Gal tai ir sutapimas, tačiau po Jonavos savivaldos rinkimų, šio miesto kūno kultūros ir sporto centre neb...

Bus pagerbti geriausi Jonavos metų sportininkai

Bus pagerbti geriausi Jonavos metų sportininkai

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras skelbia pretendentus į geriausio praėjusių metų Jonavos sportininko ir sportininkės titulus. Sportininkų pavardės paskelbtos Jonavos sporto apdovanojimų išvakarėse. ...

Lietuvos tinklinio čempionatuose - lyderių pergalės

Lietuvos tinklinio čempionatuose - lyderių pergalės

Įsibėgėja TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas. Savaitgalį vykusiuose susitikimuose dvi pergales iškovojo Alytaus "Prekyba-Parama", po vieną - Jonavos "Aušrinė-KKSC" ir Vilniaus universitetas. ...

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Savaitgalį tęsėsi kovos Baltijos ir Lietuvos moterų tinklinio pirmenybėse. Baltijos čempionate po dvi pergales iškovojo praėjusio sezono prizininkės Kauno "Kauno-VDU" ir Alytaus "Prekybos-Paramos" komandos. ...

Savaitgalį Palangą nuspalvins Lietuvos tinklinio čempionato finalai - jonavietės rungsis dėl trečios vietos

Savaitgalį Palangą nuspalvins Lietuvos tinklinio čempionato finalai - jonavietės rungsis dėl trečios vietos

Jau šį savaitgalį Palangos sporto centro arenoje paaiškės stipriausios TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionatų komandos. Po keturias stipriausias Lietuvos vyrų ir moterų komandas dvi dienas dovanos šventę pajūri...

Startuoja Lietuvos moterų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos

Startuoja Lietuvos moterų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės. Ketvirtfinalyje reguliariojo sezono nugalėtoja Alytaus "Prekyba...

Paaiškėjo Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Paaiškėjo Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Vasario 23-24 dienomis Barborlaukyje, Jonavos rajone, Survilų sodybos diskgolfo parke buvo surengtas penktasis Lietuvos žiemos čempionatas. Iš viso čempionate dalyvavo 46 diskgolfo žaidėjai...

Baltijos lygos čempionatas: be taškų šį savaitgalį liko Jonavos "Aušrinė-KKSC"

Baltijos lygos čempionatas: be taškų šį savaitgalį liko Jonavos "Aušrinė-KKSC"

Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje. Kaunietės savo aikštėje per dvi dienas pranoko du pajėgius Estijos klubus. Šeštadien...

Iš Jonavos išvytas tinklinis savo namus atrado Palangoje

Iš Jonavos išvytas tinklinis savo namus atrado Palangoje

Po Jonavos miesto akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, Lietuvos tinklinio federacija (LTF) rado naujus draugus ir išeitį iš susidariusios situacijos. TOP SPORT Li...

Lietuvos moterų tinklinio komandos stoja į kovą dėl vietos finale

Lietuvos moterų tinklinio komandos stoja į kovą dėl vietos finale

Jau ketvirtadienio vakarą startuoja TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato pusfinalis, o jau savaitgalį bus aiškios finalo dalyvės. Čempionės titulą ginanti Kauno "Kauno-VDU" komanda pirmąsias se...

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Šį savaitgalį Jonavoje vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Jonavos tinklinio sporto klubo "Aušrinė" 20-metis. Simboliška, kad daugybę titulų ir medalių iškovojusios Jonavos komandos jubiliejus buvo pažymėt...

Pelnyti prizai įteikti treneriams ir sportininkams

Pelnyti prizai įteikti treneriams ir sportininkams

Jau esame skelbę, kad lapkričio 23 d., konferencijų centro "Karolina“ didžiojoje salėje buvo apdovanoti Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių ir atskirų sporto šakų varžybų laimėtojai ir prizininkai, trene...

"Rio-Starto" tinklininkams ir "Aušrinės-KKSC" merginoms – Lietuvos čempionato bronzos medaliai

"Rio-Starto" tinklininkams ir "Aušrinės-KKSC" merginoms – Lietuvos čempionato bronzos medaliai

TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionato bronzos medaliai atiteko Kauno "Rio-Starto" vyrams ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterims. Tai sekmadienį paaiškėjo Palangos sporto centre vykstančiuose Lietuvos pirmenybių f...

Draugiškame mače įveikta Kaliningrado komanda

Draugiškame mače įveikta Kaliningrado komanda

Penktadienį „Jonavos“ futbolininkai namie sužaidė draugiškas rungtynes su Kaliningrado „Kantina–SŠOR–5“ ekipa ir nugalėjo ją rezultatu 4:1.  „Jonavos“ treneris Eisvinas Utyra šiame mače pailsėti leido Dž...

Dziudo klubo  "Budoka" sportininkų pasiekimai

Dziudo klubo "Budoka" sportininkų pasiekimai

Jonavos dziudo klubo "Budoka" auklėtiniai,  gegužės 4-5 dienomis dalyvavo VIII "International Kyodai Judo Tourmament" turnyre Rygoje. Turnyre dalyvavo 1200 sportininkų iš 15 valstybių. Klubo garbę gynė 9...

Pasirodymą LFF taurės varžybose nutraukė Kauno komanda

Pasirodymą LFF taurės varžybose nutraukė Kauno komanda

„Jonavos“ futbolininkai šiemet iš LFF taurės varžybų iškrito antrame jų etape. Sužaidusi du visiškai skirtingus kėlinius, Jonavos komanda trečiadienį Kaune 1:3 (1:0) pralaimėjo vietos „Hegelmann Litauen“ e...