Dalį gyvenimo džiaugsmo sergantiems vėžiu padės susigražinti nemokamos grožio paslaugos

Dalį gyvenimo džiaugsmo sergantiems vėžiu padės susigražinti nemokamos grožio paslaugos
SPA 01
2020-10-01 16:14 2020

Sergantieji dažnai susiduria ne tik su medicininėmis problemomis, bet ir su išvaizdos pokyčiais į blogąją pusę. Kaip padėti sergantiems susigražinti bent dalį gyvenimo džiaugsmo? Atsakymą turi Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ ir grožio salonas „Euforija“. Šiandien su džiaugsmu pristatoma naujiena, kokios Jonavoje galimai dar nėra buvę – nemokamos grožio paslaugos POLA kortelę turintiems žmonėms.

„Pagalba sveikti ir gyventi oriai“

Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ nuolatos rūpinasi ir teikia pagalbą asmenims, kurie savo kelyje susidūrė su baisia liga – vėžiu. Asociacija siekia ne tik padėti sergantiems ir jų šeimos nariams, bet ir atkreipti miesto bendruomenės dėmesį į onkologinių ligonių problemas, siekia tapti prevencine priemone visiems pradėti labiau rūpintis sveikata ir domėtis sveika gyvensena. Tam, kad „ŠKAC“ veikla būtų sėkminga, asociacija rengia projektus bei gautą finansavimą naudoja geriems ir itin prasmingiems darbams.

„Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad dėl Jonavos r. savivaldybės skirto finansavimo projektui „Pagalba sveikti ir gyventi oriai“, turėjome puikias keliones į Pivašiūnų ir Šiluvos atlaidus, trijų dienų kelionę į Klaipėdą, Palangą ir Kretingą. Kaip ir pernai, bendradarbiaujant su POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija), Visuomenės sveikatos biuru, Jonavos kūno kultūros ir sporto centru, dalyvaujame mokymuose, paskaitose, sportuojame ir šiuo metu labai laukiame baseino sezono atidarymo“, - sako  Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė.

Dar daugiau galimybių

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė. Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė teigia, kad šios kortelės turėtojams atsiveria vis daugiau galimybių bei pristato kelias naujoves.

„Neskaitant jau seniau teikiamų nuolaidų POLA kortelės turėtojams, noriu pristatyti net ne vieną, o dvi džiugias naujienas. Pirmoji -  kiekvieną penktadienį onkologiniams ligoniams bus organizuojami kalanetikos užsiėmimai. Antroji – nuo šiol grožio salonas „Euforija“ ir Marina Zolotova nemokamai teiks ilgalaikio makiažo paslaugas turintiems akių ir antakių alopeciją (nuplikimas – red.past.) bei krūtų aureolės rekonstrukciją po mastektomijos (krūties pašalinimo operacija – red.past.). Kitos grožio paslaugos čia bus teikiamos su 50 proc. nuolaida. Tai iš ties džiugi žinia, nes akcija – netrumpalaikė, taip bus VISADA“, - bendradarbiavimu džiaugiasi J. Povilavičienė.

Padės susigražinti dalį gyvenimo džiaugsmo

Sergantieji vėžiu mums dažnai asocijuojasi su plika galva. Chemoterapija naikina sparčiai besidauginančias ląsteles, tačiau naikinant nėra skiriamos vėžinės ląstelės nuo kitų – pavyzdžiui, plaukų folikulų. Po chemoterapijos žmogui gali nuslinkti ne tik galvos plaukai – jis gali netekti antakių, blakstienų. Vėžiu sergantieji žmonės gydomi ne tik chemoterapija. Augliai, piktybiniai navikai ar kiti dariniai yra operuojami, o po operacijos gali pakisti paciento kūnas. Patyrusiems neigiamų išvaizdos pokyčių į pagalbą atskuba grožio salono „Euforija“ meistrė Marina Zolotova.

„POLA kortelės turėtojams mūsų grožio salone nemokamai atliksime ilgalaikį makiažą žmonėms su pilna alopecija, kai po chemoterapijos ligonis visiškai netenka plaukų, blakstienų, antakių. Taip pat nemokamai atliksime krūtų spenelio ir aureolės atstatymą, nes moterys po mestektomijos įsidėjusios implantą teturi tik odos maišelį, o spenelio piešinio nėra - mes jį sugražinsime. Na o kitas, visas įmanomas ilgalaikio makiažo paslaugas „ŠKAC“ nariai ir POLA kortelės turėtojai gali atlikti su 50 proc. nuolaida“, - sako grožio meistrė  Marina Zolotova.

Ką reiškia netekti plaukų?

„Netekti antakių, tai reiškia prarasti savo charakterį. Netekti blakstienų – prarasti savo sielą. Įsivaizduokite, žmogus ir taip paveiktas ligos, psichologiškai blogai jaučiasi, ir dar – grožio problemos, kurios susijusios su mūsų psichologine sveikata. O kai atsiranda piešinys ant veido – atsiranda charakteris, atsiranda siela, žmogus jaučiasi geriau“, - į klausimą – ką reiškia netekti plaukų - atsako M. Zolotova.

Grožio meistrė pasakoja prisiminimą, kuomet vėžiu sirgusi ir plaukų bei antakių netekusi paauglė mergaitė net keturis metus laukė piešinio ant veido - netikrų antakių, kad galėtų įsigyti peruką be kirpčiukų.

„Tokią paslaugą esu atlikusi keturiolikmetei, kuri jos laukė net keturis metus, nes ši paslauga teikiama tik pilnamečiams. Visą tą laiką ji nešiojo peruką su ilgais kirpčiukais, kad dengtų antakius, o per savo aštuonioliktą gimtadienį atvykusi pas mane ir atgavusi antakius pasakė – dabar važiuoju pirkti peruką be kirpčiukų, nes išsipildė mano didžiausia svajonė.  Štai ką reiškia žmogui atgauti tai, ko neteko“, - prisimena specialistė.

Informacija ir registracija į grožio saloną „Euforija“, kuris įsikūręs Klaipėdos g. 28, Jonavoje,  telefonu:  8 644 41117 .  Svarbu: priimamų žmonių skaičius ribojamas, registracija vykdoma keliems mėnesiams į priekį.

Rūpinkitės savimi   

POLA kortelės turėtojams suteikiama 80 proc. nuolaida naudotis „Jonavos autobusai“ paslaugomis. Taip pat taikomos nuolaidos daugumoje Jonavos vaistinių, tokių kaip Eurovaistinė, Norfos vaistinė, Apotheca, Gintarinėje. Optikos pasaulis – 50 proc. nuolaidos, „Antėja“ paslaugoms – 20 proc. Apgailestaujama, tačiau kol kas nesulauktas atsakas dėl nuolaidų iš odontologų, kurių paslaugų itin reikia onkologiniams ligoniams.

Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė dar kartą ragina jonaviečius rūpintis savo sveikata.

„Kviečiu rūpintis savo sveikata ir naudotis prevencinėmis programos. Juk nemokamai galima tirtis dėl krūties vėžio kartą kas du metus moterims nuo 50 metų. Dėl gimdos kaklelio nuo 25 m. iki 50 metų kartą per tris metus. Storosios žarnos – nuo 50 iki 70 metų žmonėms kartą kas du metus. Vyrams – dėl prostatos vėžio nuo 50 iki 69 metų, o jei šeimoje buvo sergančių šia liga, tai nuo 45 metų. Tirkitės dėl širdies ir kraujagyslių – vyrams 40-50 metų, moterims 50-60 metų viena kartą metuose“, - ragina J.POvilavičienė.

Plačiau apie įvairias veiklas galite sužinoti apsilankę Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ Facebook paskyroje.  

***

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, , kurie šiuo metu gauna aktyvų gydymą arba reguliariai lankosi gydymo įstaigose dėl galimo ligos atsinaujinimo. Onkologinių ligų gydymas būna ilgas, alinantis ir dažnai sukeliantis ilgalaikių pasekmių, didžioji dalis pacientų baigusių aktyvų gydymą tampa neįgaliais, sumažėja jų pajamos, daug išlaidų patiriama siekiant atstatyti organizmą po gydymo.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Kaip susigrąžinti dalį išlaidų už kai kurias paslaugas?

Kaip susigrąžinti dalį išlaidų už kai kurias paslaugas?

Gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatomis už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. ...

 Nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų darbuotojai kartu su Lietuvos advokatais ir ants...

Apklausa: lietuviai dėl žemesnės kainos renkasi nelegalias paslaugas, nors patys atlyginimą norėtų gauti oficialiai

Apklausa: lietuviai dėl žemesnės kainos renkasi nelegalias paslaugas, nors patys atlyginimą norėtų gauti oficialiai

Valstybinė darbo inspekcija nustato vis daugiau nedeklaruotą darbą dirbančių asmenų. Per pirmąjį šių metų pusmetį jų užfiksuota ketvirtadaliu daugiau nei per tą patį laikotarpį 2019 m. „Eurobarometro“ atlikt...

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis. Netinkamas drabužių dydis ar kokybė, aprašymo neati...

Pacientai painioja: Kokios paslaugos teikiamos Jonavos PSPC, o kokios – Jonavos ligoninėje?

Pacientai painioja: Kokios paslaugos teikiamos Jonavos PSPC, o kokios – Jonavos ligoninėje?

Ko gero, nesumeluosime teigdami, kad neretai pasitaiko, jog jonaviečiai painioja Jonavos ligoninę, jos valdomą Konsultacinę polikliniką ir Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC), kurį, kartas nu...

Kaip padėti vaikams pasiruošti nuotoliniam mokymuisi?

Kaip padėti vaikams pasiruošti nuotoliniam mokymuisi?

Vilniaus universiteto mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, nuotolinis mokymasis pavasarį kas antram vaikui ir paaugliui kėlė diskomfortą, net 50 proc. mokinių sumažėjo motyvacija siekti rezultatų. Tad grįž...

Virusas Jonavoje „keliauja“ toliau – susirgimai nustatyti ir savivaldybėje, ir grožio salone

Virusas Jonavoje „keliauja“ toliau – susirgimai nustatyti ir savivaldybėje, ir grožio salone 2

Šalyje kasdien skelbiant apie rekordinius koronaviruso susirgimus, sergančiųjų daugėja ir Jonavoje. Jau skelbėme apie protrūkį UAB „Iremas“, užsikrėtusius „Achempak“ bei Kauno apskrities komisariato darbuoto...

Pakeista kosmetikos gaminių galiojimo laiko registravimo tvarka

Pakeista kosmetikos gaminių galiojimo laiko registravimo tvarka

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad nuo rugpjūčio 26 d. pakeista kosmetikos gaminių galiojimo laik...

Per praėjusią parą Lietuvoje užregistruotas 41 koronaviruso atvejis

Per praėjusią parą Lietuvoje užregistruotas 41 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad Lietuvoje per vakarykštę parą patvirtintas 41 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 25 iš jų užregistruoti Vilniaus, 10 – Kauno, 3 – Ute...

Praėjusią parą Lietuvoje – 30 koronaviruso atvejų, fiksuota 84 -oji mirtis

Praėjusią parą Lietuvoje – 30 koronaviruso atvejų, fiksuota 84 -oji mirtis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 30 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 16 iš jų registruota Kauno, 12 – Vilniaus apskrityse...

Koronavirusas Lietuvoje: per parą nustatyti 32 nauji atvejai

Koronavirusas Lietuvoje: per parą nustatyti 32 nauji atvejai 1

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 17 iš jų registruota Kaun...

Jonavoje dirbs mobiliosios krizių įveikimo komandos

Jonavoje dirbs mobiliosios krizių įveikimo komandos

Siekiant mažinti ilgalaikes neigiamas koronaviruso (COVID-19) pandemijos pasekmes, dalyje Vilniaus ir Kauno apskritims priklausančių savivaldybių nuo spalio mėnesio pradeda dirbti mobiliosios psichologinių k...

Tyrimas: prevencinių programų nauda – akivaizdi

Tyrimas: prevencinių programų nauda – akivaizdi

Lietuvos gyventojai pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, naudą ir gana aktyviai jomis naudojasi. Tą rodo naujausias šalies gyventojų informu...

Mokslininkų duomenys: pasveikusio paciento organizme koronavirusas gali gyventi iki trijų mėnesių

Mokslininkų duomenys: pasveikusio paciento organizme koronavirusas gali gyventi iki trijų mėnesių

Tarptautinių organizacijų (Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC), JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO)) mokslininkai apibendrino mokslinių ty...

EVA gavo paraišką registruoti vaistinį preparatą „Deksametazonas Taw“ COVID-19 ligai gydyti

EVA gavo paraišką registruoti vaistinį preparatą „Deksametazonas Taw“ COVID-19 ligai gydyti

Europos vaistų agentūra (toliau - EVA) pradėjo vertinti paraišką registruoti vaistinį preparatą  „Deksametazoną Taw“. Šis vaistas bus naudojamas gydyti hospitalizuotus suaugusius asmenis, kurie serga COVID-1...

Laikinosios priežiūros institutas į krizę patekusiems tėvams padeda išsaugoti vaikus šeimoje

Laikinosios priežiūros institutas į krizę patekusiems tėvams padeda išsaugoti vaikus šeimoje

Kai šeima susiduria su ypatingais sunkumais, o vaikui joje tampa nebesaugu, nuo šių metų pradžios taikoma dar viena veiksminga priemonė padėti šeimai išlikti kartu – vadinamasis laikinosios priežiūros instit...