Dalį gyvenimo džiaugsmo sergantiems vėžiu padės susigražinti nemokamos grožio paslaugos

Dalį gyvenimo džiaugsmo sergantiems vėžiu padės susigražinti nemokamos grožio paslaugos
SPA 01
2020-10-01 16:14 2020

Sergantieji dažnai susiduria ne tik su medicininėmis problemomis, bet ir su išvaizdos pokyčiais į blogąją pusę. Kaip padėti sergantiems susigražinti bent dalį gyvenimo džiaugsmo? Atsakymą turi Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ ir grožio salonas „Euforija“. Šiandien su džiaugsmu pristatoma naujiena, kokios Jonavoje galimai dar nėra buvę – nemokamos grožio paslaugos POLA kortelę turintiems žmonėms.

„Pagalba sveikti ir gyventi oriai“

Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ nuolatos rūpinasi ir teikia pagalbą asmenims, kurie savo kelyje susidūrė su baisia liga – vėžiu. Asociacija siekia ne tik padėti sergantiems ir jų šeimos nariams, bet ir atkreipti miesto bendruomenės dėmesį į onkologinių ligonių problemas, siekia tapti prevencine priemone visiems pradėti labiau rūpintis sveikata ir domėtis sveika gyvensena. Tam, kad „ŠKAC“ veikla būtų sėkminga, asociacija rengia projektus bei gautą finansavimą naudoja geriems ir itin prasmingiems darbams.

„Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad dėl Jonavos r. savivaldybės skirto finansavimo projektui „Pagalba sveikti ir gyventi oriai“, turėjome puikias keliones į Pivašiūnų ir Šiluvos atlaidus, trijų dienų kelionę į Klaipėdą, Palangą ir Kretingą. Kaip ir pernai, bendradarbiaujant su POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija), Visuomenės sveikatos biuru, Jonavos kūno kultūros ir sporto centru, dalyvaujame mokymuose, paskaitose, sportuojame ir šiuo metu labai laukiame baseino sezono atidarymo“, - sako  Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė.

Dar daugiau galimybių

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė. Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė teigia, kad šios kortelės turėtojams atsiveria vis daugiau galimybių bei pristato kelias naujoves.

„Neskaitant jau seniau teikiamų nuolaidų POLA kortelės turėtojams, noriu pristatyti net ne vieną, o dvi džiugias naujienas. Pirmoji -  kiekvieną penktadienį onkologiniams ligoniams bus organizuojami kalanetikos užsiėmimai. Antroji – nuo šiol grožio salonas „Euforija“ ir Marina Zolotova nemokamai teiks ilgalaikio makiažo paslaugas turintiems akių ir antakių alopeciją (nuplikimas – red.past.) bei krūtų aureolės rekonstrukciją po mastektomijos (krūties pašalinimo operacija – red.past.). Kitos grožio paslaugos čia bus teikiamos su 50 proc. nuolaida. Tai iš ties džiugi žinia, nes akcija – netrumpalaikė, taip bus VISADA“, - bendradarbiavimu džiaugiasi J. Povilavičienė.

Padės susigražinti dalį gyvenimo džiaugsmo

Sergantieji vėžiu mums dažnai asocijuojasi su plika galva. Chemoterapija naikina sparčiai besidauginančias ląsteles, tačiau naikinant nėra skiriamos vėžinės ląstelės nuo kitų – pavyzdžiui, plaukų folikulų. Po chemoterapijos žmogui gali nuslinkti ne tik galvos plaukai – jis gali netekti antakių, blakstienų. Vėžiu sergantieji žmonės gydomi ne tik chemoterapija. Augliai, piktybiniai navikai ar kiti dariniai yra operuojami, o po operacijos gali pakisti paciento kūnas. Patyrusiems neigiamų išvaizdos pokyčių į pagalbą atskuba grožio salono „Euforija“ meistrė Marina Zolotova.

„POLA kortelės turėtojams mūsų grožio salone nemokamai atliksime ilgalaikį makiažą žmonėms su pilna alopecija, kai po chemoterapijos ligonis visiškai netenka plaukų, blakstienų, antakių. Taip pat nemokamai atliksime krūtų spenelio ir aureolės atstatymą, nes moterys po mestektomijos įsidėjusios implantą teturi tik odos maišelį, o spenelio piešinio nėra - mes jį sugražinsime. Na o kitas, visas įmanomas ilgalaikio makiažo paslaugas „ŠKAC“ nariai ir POLA kortelės turėtojai gali atlikti su 50 proc. nuolaida“, - sako grožio meistrė  Marina Zolotova.

Ką reiškia netekti plaukų?

„Netekti antakių, tai reiškia prarasti savo charakterį. Netekti blakstienų – prarasti savo sielą. Įsivaizduokite, žmogus ir taip paveiktas ligos, psichologiškai blogai jaučiasi, ir dar – grožio problemos, kurios susijusios su mūsų psichologine sveikata. O kai atsiranda piešinys ant veido – atsiranda charakteris, atsiranda siela, žmogus jaučiasi geriau“, - į klausimą – ką reiškia netekti plaukų - atsako M. Zolotova.

Grožio meistrė pasakoja prisiminimą, kuomet vėžiu sirgusi ir plaukų bei antakių netekusi paauglė mergaitė net keturis metus laukė piešinio ant veido - netikrų antakių, kad galėtų įsigyti peruką be kirpčiukų.

„Tokią paslaugą esu atlikusi keturiolikmetei, kuri jos laukė net keturis metus, nes ši paslauga teikiama tik pilnamečiams. Visą tą laiką ji nešiojo peruką su ilgais kirpčiukais, kad dengtų antakius, o per savo aštuonioliktą gimtadienį atvykusi pas mane ir atgavusi antakius pasakė – dabar važiuoju pirkti peruką be kirpčiukų, nes išsipildė mano didžiausia svajonė.  Štai ką reiškia žmogui atgauti tai, ko neteko“, - prisimena specialistė.

Informacija ir registracija į grožio saloną „Euforija“, kuris įsikūręs Klaipėdos g. 28, Jonavoje,  telefonu:  8 644 41117 .  Svarbu: priimamų žmonių skaičius ribojamas, registracija vykdoma keliems mėnesiams į priekį.

Rūpinkitės savimi   

POLA kortelės turėtojams suteikiama 80 proc. nuolaida naudotis „Jonavos autobusai“ paslaugomis. Taip pat taikomos nuolaidos daugumoje Jonavos vaistinių, tokių kaip Eurovaistinė, Norfos vaistinė, Apotheca, Gintarinėje. Optikos pasaulis – 50 proc. nuolaidos, „Antėja“ paslaugoms – 20 proc. Apgailestaujama, tačiau kol kas nesulauktas atsakas dėl nuolaidų iš odontologų, kurių paslaugų itin reikia onkologiniams ligoniams.

Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ savanorė Jūratė Povilavičienė dar kartą ragina jonaviečius rūpintis savo sveikata.

„Kviečiu rūpintis savo sveikata ir naudotis prevencinėmis programos. Juk nemokamai galima tirtis dėl krūties vėžio kartą kas du metus moterims nuo 50 metų. Dėl gimdos kaklelio nuo 25 m. iki 50 metų kartą per tris metus. Storosios žarnos – nuo 50 iki 70 metų žmonėms kartą kas du metus. Vyrams – dėl prostatos vėžio nuo 50 iki 69 metų, o jei šeimoje buvo sergančių šia liga, tai nuo 45 metų. Tirkitės dėl širdies ir kraujagyslių – vyrams 40-50 metų, moterims 50-60 metų viena kartą metuose“, - ragina J.POvilavičienė.

Plačiau apie įvairias veiklas galite sužinoti apsilankę Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ Facebook paskyroje.  

***

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, , kurie šiuo metu gauna aktyvų gydymą arba reguliariai lankosi gydymo įstaigose dėl galimo ligos atsinaujinimo. Onkologinių ligų gydymas būna ilgas, alinantis ir dažnai sukeliantis ilgalaikių pasekmių, didžioji dalis pacientų baigusių aktyvų gydymą tampa neįgaliais, sumažėja jų pajamos, daug išlaidų patiriama siekiant atstatyti organizmą po gydymo.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Jonaviečiai nelinkę skųsti apie nelegalias paslaugas, o grožio meistrai jau planuoja mitinguoti

Jonaviečiai nelinkę skųsti apie nelegalias paslaugas, o grožio meistrai jau planuoja mitinguoti 2

„Darau priauginimą, korekcijas, ilgalaikius lakavimus kviečiu pasigražinti nagučius. Lauksiu žinučių į pm“. „Atvažiuoju ir kerpu namuose. Susidomėjusieji rašykit privačiai“. Čia...

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Didelių globos namų pertvarka Lietuvoje yra sulaukusi įvairių vertinimų. Ne paslaptis, kad dažniausiai griežtai neigiamai ją vertina gyventojai, šalia kurių ketinama statyti grupinio gyvenimo namus. Visuomen...

Kaip susigrąžinti dalį išlaidų už kai kurias paslaugas?

Kaip susigrąžinti dalį išlaidų už kai kurias paslaugas?

Gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatomis už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. ...

Žadėta – ištesėta. Grožio meistrai ir Jonavoje „palaidojo verslą“

Žadėta – ištesėta. Grožio meistrai ir Jonavoje „palaidojo verslą“ 1

Grožio atstovai sako, jog dėl karantino jų veikla paralyžiuota jau kone metus ir prašo vieno – aiškių taisyklių ir leisti dirbti, o tol, kol šito nėra, penktadienio vidurdienį, daugelyje Lietuvos miestų sure...

 Nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų darbuotojai kartu su Lietuvos advokatais ir ants...

Kovos su gimdos kaklelio vėžiu strategija: trys žingsniai gali išgelbėti 5 milijonus gyvybių

Kovos su gimdos kaklelio vėžiu strategija: trys žingsniai gali išgelbėti 5 milijonus gyvybių

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbtoje Pasaulinėje gimdos kaklelio vėžio eliminavimo paspartinimo strategijoje ...

Deklaruoti turtą ir pajamas šiais metais gyventojai pradeda anksčiau – tam skirti net du mėnesiai

Deklaruoti turtą ir pajamas šiais metais gyventojai pradeda anksčiau – tam skirti net du mėnesiai

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų as...

„Vartotojo atmintinė“ – kas keičiasi karantino metu

„Vartotojo atmintinė“ – kas keičiasi karantino metu

Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba parengė „Vartotojo atmintinę“, kuri padės gyventojams geriau užtikrinti savo teises karantino metu, ypač dabar – kai neteikiamos g...

Gyventojai kviečiami aktyviau prevenciškai tirtis dėl vėžio

Gyventojai kviečiami aktyviau prevenciškai tirtis dėl vėžio

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kviečia nepamiršti rūpintis savo sveikata karantino metu ir prevenciškai išsitirti dėl k...

Vyriausybė švelnina karantiną: kokie pasikeitimai laukia?

Vyriausybė švelnina karantiną: kokie pasikeitimai laukia?

Trečiadienį, vasario 10 d., Vyriausybė pritarė laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiais, atsižvelgiant į ...

Penki dalykai apie pensijų kaupimą, kuriuos naudinga žinoti naujai įtraukiamiems dalyviams

Penki dalykai apie pensijų kaupimą, kuriuos naudinga žinoti naujai įtraukiamiems dalyviams

Į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai sprendimo priimti neskuba – tam jie turės dar beveik penkis mėnesius. „Sodra“ daugiau nei 30 tūkst. gyventojų pakartotinai išsiu...

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis. Netinkamas drabužių dydis ar kokybė, aprašymo neati...

NVSC patikrinimai Jonavoje: ar rasta pažeidimų?

NVSC patikrinimai Jonavoje: ar rasta pažeidimų?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai praėjusią savaitę visoje Lietuvoje tikrino ūkinės veiklos vietas. Prioritetas, renkantis tikrinamus objektus, teiktas veiklą atnaujinusioms grožio...

Pagalba per karantiną: emocinės paramos linijos laukia žmonių skambučių

Pagalba per karantiną: emocinės paramos linijos laukia žmonių skambučių

Karantino laikas ir stipriai pasikeitusios gyvenimo aplinkybės lemia ne tik ekonominius, socialinius sunkumus, tačiau labai stipriai paliečia ir šalies gyventojų emocinę sveikatą: atsiranda nerimas, kamuoja ...

Karantinas pratęsiamas iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val.

Karantinas pratęsiamas iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val.

 Sekmadienio vakariniame Vyriausybes posėdyje nutarta pratęsti karantiną bei griežtinti jo sąlygas.  Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje, Vyriausybė priė...

Vis daugiau darželių ir mokyklų registruojasi dalyvauti konkurse sveiko gyvenimo įpročiams ugdyti

Vis daugiau darželių ir mokyklų registruojasi dalyvauti konkurse sveiko gyvenimo įpročiams ugdyti

Lapkričio viduryje startavęs edukacinis-kūrybinis konkursas „Sveikai gyventi – gera!“, padėsiantis vaikams kūrybiškai formuoti sveiko gyvenimo įpročius, jau sutraukė gausų būrį dalyvių. Norą dalyvauti konkur...