Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais

Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais
VAS 22
2019-02-22 15:33 2019

Bene prieš savaitę rajono savivaldybė ir kelios žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, kad š. m. vasario 21 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. organizuojamas asociacijos „Ruklos bendruomenė" ir Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę" susirinkimas su gyventojais, vietos valdžios, seniūnijos ir žiniasklaidos atstovais. Vakar, Ruklos J.Stanislausko daugiafunkcio centro aktų salėję daugiau nei 2 valandas trukęs susirinkimas vyko audringai, atvirai ir emocionaliai, kurio pabaigoje, dalis gyventojų žodžiu ir raštu pareiškė nepasitikėjimą Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu bei keturiais iš šešių seniūnaičiais.

Anot organizatorių, susirinkimo tikslas – aptarti Ruklos seniūnijos problemas, ieškoti palankių sprendimų, aptarti einamuosius klausimus bei juos pristatyti visuomenei ir valdžios atstovams. Organizatoriai išplatino ir susirinkimo darbotvarkę: dėl Ruklos seniūnijos ir seniūnaičių veiklos ataskaitų, dėl informacijos viešinimo Ruklos gyventojams, kelių valymo žiemos metu, duobių lopymo daugiabučių kiemuose, dėl vaizdo stebėjimo kamerų, miestelio apšvietimo, lietaus nuotekų tinklų įrengimo, dėl Ruklos seniūno (ne) atliekamų darbų. Nemenkų mažo miestelio problemų atvyko išklausyti Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas, tarybos nariai, seniūnas Gintas Jasiulionis, seniūnaičiai ir pilna salė gyventojų.

Seniūnas išvydęs pilną salę gyventojų nudžiugo, tačiau pasigedo mero ar vicemero, kurie į susirinkimą neatvyko.

Ruklos gyventojų skauduliai

Pritvinkęs rukliečių skriaudų skaudulys pratrūko bendruomenės susirinkime. Vieni piktinosi, kad seniūno veiklos ataskaita galimai yra slapta, kad Ruklos seniūnas neišklauso gyventojų problemų ir pateiktus komentarus ar klausimus Ruklos Facebook puslapyje šalina, kad eilę metų seniūnas nesirūpina kelių valymu nuo sniego, duobių lopymu kiemuose, piktinosi, kad miestelyje nėra  lietaus nuotekų tinklų, todėl kelios gatvės nuolatos apsemtos. Gyventojai teiravosi, ar nepainiojami vieši ir privatūs interesai teigdami, jog seniūno Ginto Jasiulionio pavaduotoja Dovilė Survilaitė yra ir jo sugyventinė. Uždavus šį klausimą gyventojai susipriešino, vieniems šis klausimas atrodė svarbus, kitiems – nepriimtinas.  

„Gal reikia man šitiems žmonėms, kurie intrigas kelia, atsakyti. Man labai patinka šitas klausimas. Aš jį gaunu per šią rinkiminę kampaniją, vos ne kiekvienuose debatuose. Ir žinau, kad tai visą laiką kyla iš socialdemokratų ir jų atstovų (...) Aš labai didžiuojuosi, kad savo laisvą laiką, tiek politinėje, tiek visuomeninėje veikloje, mano pavaduotoja Dovilė Survilaitė, graži ir protinga moteris, skiria visai šitai veiklai. Ačiū jai. Nežinau, jeigu čia dabar mano asmeninį gyvenimą ir skalbinius kažkas skalbs, tai gal užeikit, skalbinių dėžę patikrinkit?“,  -  teigė seniūnas ir pareiškė, jog viešieji ir privatūs interesai - nepainiojami.

Anot V.Majausko, jei tai vieša paslaptis ir gyventojams tai bado akis, vienas iš jų turi pasitraukti. Šiuo atveju seniūnas, anot administracijos vadovo, elgiasi neetiškai.  

Anot seniūno, gyventojų nuomonės ar klausimai Ruklos Facebook puslapyje šalinami tuomet, kai jie yra įžeidžiančio pobūdžio ar kurstantys nesantaiką. Dėl konkrečių gyventojų užblokavimo, kodėl ir kada jiems buvo panaikinta prieiga matyti informaciją, seniūnas teigė neprisimenantis. Be to, socialiniai tinklai, anot seniūno, nėra oficiali Ruklos interneto svetainė, nors to paties seniūno ataskaitoje pažymima, kad kaip tik Ruklos gyventojų klausimai ir aptariami būtent Ruklos Facebook paskyroje. Anot seniūno, informacija socialiniame tinkle pateikiama laisvu nuo darbo laiku ir yra kaip papildoma, o ne privaloma priemonė informuoti gyventojus.

Susirinkimui įsibėgėjus atmosfera vis labiau kaito. Gyventojai pasidalino į dvi grupes – už ir prieš seniūną. Palaikantys seniūną sutiko su jo pasiūlymu perimti susirinkimo eigos valdymą, nepalaikantys seniūno teigė, kad susirinkimą organizavo ne jis, tad pasiūlė nusiraminti, atsisėsti ir išklausyti gyventojų problemas.    

Situacija dar labiau įsiaudrino pradėjus diskusiją dėl lietaus nuotekų įrengimo, kurių Rukloje nėra. Dėl nuotekų tinklų įrengimo į savivaldybę kreiptasi dar 2008 metais. Seniūnas Gintas Jasiulionis perdavė gyventojams dokumentą, kuriame teigiama, kad  Ruklos nuotekų tinklais nuo 2015 metų turi rūpintis, o tiksliau, jas turi įrengti bendrovė „Jonavos vandenys“. Anot seniūno, Ruklos nuotekų tinklų įrengimo projektas parengtas, tačiau darbai kol kas nevykdomi.

Gyventojai piktinosi vaizdo stebėjimo kamerų gausa miestelyje, apie 23 valandą išjungiamu miestelio apšvietimu, neprižiūrima aplinka, nesirūpinimu viešosiomis erdvėmis, piktinosi, kad neva tai keliu į Venecijos kaimą, kur gyvena seniūnas, rūpinamasi labiau, nei miestelio takais, keliais ir kiemais.

Vieni gyventojai kaltino seniūną, jog šis yra melagis, tokiais pačiais kaltinimais, melavimu, atgal gyventojams atkirto ir seniūnas su jį palaikančiais. Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis kvietė seniūną telkti bendruomenę, o ne skaldyti.  

„Man gaila, kad mes neturim Rukloje žmogaus, kuris turėtų vienyti bendruomenę, o jis (seniūnas - red.past.) ją skaldo. Mūsų Ruklos demokratija išsigimusi jau 21 metus. Mes turim valdovą. Ne jis kaltas, kad valdovas, kalta mūsų valstybė, kad mes nerenkam seniūnų. (...) Seniūnaičiai irgi išrinkti nedemokratiškais pagrindais – neinformuojant visuomenės, apsistatant savais žmonėmis. Dėl to mes negalim nieko spręsti, kol nepasikeis įstatymai. ... Bet ateis laikas, bus mūsų miesteliui šventė, kai pabūsim kartu, negalvosim, kas vienoj ar kitoj pusėj, gal bus rinkimai, išrinksim savo seniūną, prieš jį turėsim nuleisti kepurę, pasisveikinti, nes jis bus išrinktas gyventojų daugumos, o ne pastatytas vadžios“, - sakė Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis.

Kritikos gavo ir savivaldybė bei kitos įstaigos

Dauguma užduotų gyventojų klausimų, anot seniūno, skirta ne seniūnijai, tačiau savivaldybės administracijai bei tokioms bendrovėms kaip „Jonavos paslaugos“, „Jonavos vandenys“, net aplinkosaugininkams. Kaip teigė Gintas Jasiulionis, nevisus klausimus gali išspręsti seniūnija vien tik savo pastangomis.

Administracijos direktoriaus Valdo Majausko teigimu, viskas priklauso nuo turimo finansavimo, tačiau Jonavos rajone yra net 8 kaimiškos seniūnijos, tarybos nariai visoms paskirsto lėšas, visos seniūnijos susitvarko, bet Rukla – ne. V.Majauskui susidarė įspūdis, kad Rukloje vyksta nesusikalbėjimas – gyventojai negali pasiekti seniūno, jis neranda laiko gyventojams. Anot administracijos direktoriaus, seniūnas turi priimti ir atsižvelgti į gyventojų prašymus, gali priimti sprendimus ir savo iniciatyva inicijuoti klausimų sprendimą ar problemos šalinimą – juk seniūnas yra miestelio šeimininkas, tai ir reikia ūkiškai šeimininkauti.

Pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais

Susirinkimui artėjant į pabaigą, Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę“ nariai įteikė administracijos direktoriui surašytus ir gyventojų pasirašytus nepasitikėjimo raštus keturiais iš šešių seniūnaičiais: Vilma Praškevičienė - Centro seniūnaitija; Oksana Grakalskytė - Rupeikio seniūnaitija; Donatas Liepys - Piliakalnio seniūnaitija; Asta Černeckienė - Ruklio seniūnaitija ir Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu.

Dėl seniūno Ginto Jasiulionio (ne) atliekamų darbų elektroninėje erdvėje pasirašė daugiau kaip šimtas gyventojų, nepasitikėjimo seniūnu rašte (popieriniuose lapuose) pasirašė 324 gyventojai.

Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis akcentavo, kad elektroninėje erdvėje nestinga jo atžvilgiu teigiamų komentarų. Ir iš ties, nemažai komentarų palaikančių seniūną, gerai vertinančių seniūno darbą:"Butu gera,i kad pokyčiai atsirastų žmonių galvose,o ne seniūno keitime. Patys pasikeiskit, tada iš kitų reikalaukit. Seniūne, sėkmes jums.", "Pasikeitė Rukloje per 20 metų labai daug kas. Tik ne viskas į gerąją pusę. Užaugo karta, norinti gauti viską čia ir dabar, ir nepajudinti dėl to nei piršto. Seniūnui sėkmės ir kantrybės!", "Tikras vadovas, nepraeis pro šalį nesudrausminęs blogai besielgiančių, todėl ir blogas niekdariam. Tik už seniūną!!!".

Na, o popieriniuose lapuose esančius parašus dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais ir seniūnu, Gintas Jasiulionis norėjo pripažinti kaip surinktus neteisėtai – neva tai žmonės pasirašydami, nebuvo informuojami dėl ko pasirašo, ir galimai pasirašiusieji buvo nepilnamečiai.

„Ir šituos dalykus užantspauduojam, atiduodam teisėsaugai ir išsiaiškinsime, ar jie nėra falsifikuoti“, - teigė G.Jasiulionis.

Kadangi surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu skirti direktoriui Valdui Majauskui ir Jonavos rajono savivaldybės Merui Eugenijui Sabučiui, V. Majauskas neatidavė seniūnui surinktų parašų lapų ir rekomendavo kreiptis į teisėsaugą. Seniūnui atiduoti surinkti parašai tik dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais.

Gal laikas keisti seniūniją arba darbą

„Aš džiaugiuosi, kad įvyko toks gausus susirinkimas ir gyventojai savo skaudulius išliejo, nes panašu, kad jie kaupėsi 21 metus, kai dirba šis seniūnas. Pirmi seniūno žodžiai, kad tai politinis spektaklis, man nepriimtini. Aš nesu kokios nors partijos narys, ne kandidatas – man šiuo atveju politika „nekvepia“. Čia kasdienės žmonių problemos, kurias seniūnas turi spręsti. Bet jei seniūnas 21 metus vis dar nesusišneka su gyventojais, tai gal laikas keisti seniūniją arba darbą“, - po susirinkimo sakė V.Majauskas.

Susirinkimo metu pats seniūnas Gintas Jasiulionis pareiškė, kad jis nėra politikas, o tik vykdomosios valdžios atstovas, tačiau jau susirinkimo pradžioje, kaip ir minėjo V.Majauskas, seniūnas teigė, jog tai konkurentų (socdemų – red. past.) bandymas susidoroti su juo, kad susirinkimas turi „politinį atspalvį“, nes G.Jasiulionis kandidatuoja į mero postą.

Vienok, į susirinkimą atvyko netik administracijos vadovas ir tarybos nariai, kaip valdžios atstovai, bet ir keli kandidatai į tarybos narius ar merus. Dalyvavo tų politinių partijų atstovai, kurie yra pasirašę bendrą priešrinkiminį susitarimą, todėl peršasi išvada, kad tai buvo savotiška seniūno „palaikymo komada“.

Administracijos veiksmai  

Pagal galiojančią tvarką, jei seniūnaičiais nepasitikėjimą pareiškia daugiau kaip 5 proc. tos seniūnaitijos gyventojų, administracijos direktorius gali atšaukti seniūnaičių įgaliojimus.

Seniūnai yra karjeros valstybės tarnautojai, kurie gali dirbti iki 65 metų. Tik nuo šių metų sausio pirmos dienos yra patvirtintos seniūnų kadencijos penkeriems metams, tad seniūnų karjeros gali ir anksčiau baigtis.  Šiuo atveju, jei surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu bei išdėstyti tam tikri faktai, administracijos direktorius inicijuos seniūno veiklos tarnybinį patikrinimą. Radus pažeidimų – bus imamasi atitinkamų veiksmų.  

Seniūnas papildomo komentaro po susirinkimo pateikti nepanoro.

Post Scriptum

Vargu ar pavyktų į vieną straipsnį surašyti visus gyventojų klausimus, atsakymus į juos, pateiktas atsakomąsias nuomones ar komentarus. Pageidaujantys išsamiau susipažinti su gyventojų problemomis, kviečiame spausti ant žemiau pateiktų nuorodų. Juose rasite pareikštų nepasitikėjimų tekstus, bei anonimiškai gyventojų atsiųstus klausimus.

Ruklos gyventojų klausimai 

Dėl Ruklos seniūno 

Dėl nepasitikėjimo Ruklos seniūnijos seniūnaičiais 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos akiratyje - 13 tarybos narių

Rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos akiratyje - 13 tarybos narių 1

Atrodo, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai (Komisija) darbo netrūksta – per nepilnus tris mėnesius pasidarbuota „iš peties“. Po Komisijos padidinamuoju stiklu atsidūrė net 13 tarybos na...

Seniūnų „paieškos“: Ruklos ir Upninkų laukia pokyčiai

Seniūnų „paieškos“: Ruklos ir Upninkų laukia pokyčiai 5

Ruklos ir Upninkų seniūnijos šiuo metu neturi seniūnų – tačiau šis klausimas artėja prie finišo tiesiosios. Ruklos seniūno „paieškos“ Nuo 2019 m. balandžio mėnesio seniū...

Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms?

Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms? 6

Jonavos žiniasklaidą pasiekė anoniminis laiškas, kuriame metami kaltinimai buvusiam Ruklos seniūnijos seniūnui, dabartiniam Tarybos nariui Gintui Jasiulioniui, galimai naudojus seniūnijos lėšas perkant daikt...

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu 1

Šiandien, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu buvo aptarta daugybė svarbių klausimų. Nors dalį jų lydėjo aršios politikų diskusijos, bene didžiausia staigmena ...

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Dar 2017 m. birželio mėnesį Jonavos rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Europos tarybos vystymo banku (ETVB), kuris projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ skyrė 600 tūkst. eurų. Dar b...

Jonavos rajone pajamas šiemet deklaravo virš 19 tūkst. gyventojų

Jonavos rajone pajamas šiemet deklaravo virš 19 tūkst. gyventojų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliu – Kauno AVMI) informuoja, kad šiemet pateikta daugiau nei 1,54 mln. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) ir 101 tūkst. turto deklaracijų bei gauta a...

Rukloje užpjudyto šuns istorija sudomino ne vieną tarnybą: dėmesį atkreipė ir Vaiko teisės

Rukloje užpjudyto šuns istorija sudomino ne vieną tarnybą: dėmesį atkreipė ir Vaiko teisės 3

Asociacija „Jonava ir keturkojai“ savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino šokiruojančia užpjudyto šuns Rudžio iš Ruklos istorija. Papildomos informacijos portalui jonavoszinios.lt suteikė ir nea...

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo 1

Šiandien, vasario 14-ąją, sušauktas 11 – asis Jonavos rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje tik du klausimai: dėl slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio patvirtinimo bei mero pavaduotojo Eugenijaus Sabu...

Darbą Rukloje pradėjo naujoji seniūnė V. A. Karoblienė

Darbą Rukloje pradėjo naujoji seniūnė V. A. Karoblienė 7

Ruklos seniūnija, viena paskutiniųjų seniūnijų, kuri nuo praeitų metų balandžio mėnesio iki šiol neturėjo nuolatinio vadovo. Šiandien, kovo 27 – ąją, Ruklos seniūnijos darbuotojams pristatyta naujoji Ruklos ...

Ruklos PPC pasirengęs priimti Venesuelos lietuvius

Ruklos PPC pasirengęs priimti Venesuelos lietuvius

Venesueloje jau kelerius metus tęsiasi politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė. Praeitų metų rugsėjį Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą teikti pagalbą perkeliant lietuvių kilmės arba pilietybę turinčius ...

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijau...

Apleistų pastatų savininkams - didesnis NT mokestis

Apleistų pastatų savininkams - didesnis NT mokestis

Apleistų statinių savininkams nuostolinga turėti neprižiūrėtas teritorijas, mat jiems nustatomas didesnis, maksimalus 3 proc. nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifas. Jonavos rajono savivaldyb...

NATO ir Lietuvos gynyba – dezinformacijos taikiniai

NATO ir Lietuvos gynyba – dezinformacijos taikiniai

NATO, Lietuvos narystė Aljanse ir sąjungininkų kariai mūsų šalyje tampa vis didesniu melo, dezinformacijos ir klaidinančios informacijos taikiniu – informuoja Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos d...

Pirmą kartą po 28-erių metų Lietuvoje – kukliai, bet daugiau nuolatinių gyventojų

Pirmą kartą po 28-erių metų Lietuvoje – kukliai, bet daugiau nuolatinių gyventojų

2020 m. sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 mln. 794,3 tūkst. nuolatinių gyventojų – 145 daugiau negu prieš metus, remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. ...

Ekspertai įspėja: daugėja melagingos informacijos apie koronavirusą socialiniuose tinkluose

Ekspertai įspėja: daugėja melagingos informacijos apie koronavirusą socialiniuose tinkluose

Lietuvos informacinę erdvę stebintys kariuomenės ekspertai atkreipia dėmesį į vis didėjantį dezinformacijos srautą, susijusį su koronaviruso valdymu. Specialistai ragina gyventojus ...