Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais

Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais
VAS 22
2019-02-22 15:33 2019

Bene prieš savaitę rajono savivaldybė ir kelios žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, kad š. m. vasario 21 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. organizuojamas asociacijos „Ruklos bendruomenė" ir Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę" susirinkimas su gyventojais, vietos valdžios, seniūnijos ir žiniasklaidos atstovais. Vakar, Ruklos J.Stanislausko daugiafunkcio centro aktų salėję daugiau nei 2 valandas trukęs susirinkimas vyko audringai, atvirai ir emocionaliai, kurio pabaigoje, dalis gyventojų žodžiu ir raštu pareiškė nepasitikėjimą Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu bei keturiais iš šešių seniūnaičiais.

Anot organizatorių, susirinkimo tikslas – aptarti Ruklos seniūnijos problemas, ieškoti palankių sprendimų, aptarti einamuosius klausimus bei juos pristatyti visuomenei ir valdžios atstovams. Organizatoriai išplatino ir susirinkimo darbotvarkę: dėl Ruklos seniūnijos ir seniūnaičių veiklos ataskaitų, dėl informacijos viešinimo Ruklos gyventojams, kelių valymo žiemos metu, duobių lopymo daugiabučių kiemuose, dėl vaizdo stebėjimo kamerų, miestelio apšvietimo, lietaus nuotekų tinklų įrengimo, dėl Ruklos seniūno (ne) atliekamų darbų. Nemenkų mažo miestelio problemų atvyko išklausyti Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas, tarybos nariai, seniūnas Gintas Jasiulionis, seniūnaičiai ir pilna salė gyventojų.

Seniūnas išvydęs pilną salę gyventojų nudžiugo, tačiau pasigedo mero ar vicemero, kurie į susirinkimą neatvyko.

Ruklos gyventojų skauduliai

Pritvinkęs rukliečių skriaudų skaudulys pratrūko bendruomenės susirinkime. Vieni piktinosi, kad seniūno veiklos ataskaita galimai yra slapta, kad Ruklos seniūnas neišklauso gyventojų problemų ir pateiktus komentarus ar klausimus Ruklos Facebook puslapyje šalina, kad eilę metų seniūnas nesirūpina kelių valymu nuo sniego, duobių lopymu kiemuose, piktinosi, kad miestelyje nėra  lietaus nuotekų tinklų, todėl kelios gatvės nuolatos apsemtos. Gyventojai teiravosi, ar nepainiojami vieši ir privatūs interesai teigdami, jog seniūno Ginto Jasiulionio pavaduotoja Dovilė Survilaitė yra ir jo sugyventinė. Uždavus šį klausimą gyventojai susipriešino, vieniems šis klausimas atrodė svarbus, kitiems – nepriimtinas.  

„Gal reikia man šitiems žmonėms, kurie intrigas kelia, atsakyti. Man labai patinka šitas klausimas. Aš jį gaunu per šią rinkiminę kampaniją, vos ne kiekvienuose debatuose. Ir žinau, kad tai visą laiką kyla iš socialdemokratų ir jų atstovų (...) Aš labai didžiuojuosi, kad savo laisvą laiką, tiek politinėje, tiek visuomeninėje veikloje, mano pavaduotoja Dovilė Survilaitė, graži ir protinga moteris, skiria visai šitai veiklai. Ačiū jai. Nežinau, jeigu čia dabar mano asmeninį gyvenimą ir skalbinius kažkas skalbs, tai gal užeikit, skalbinių dėžę patikrinkit?“,  -  teigė seniūnas ir pareiškė, jog viešieji ir privatūs interesai - nepainiojami.

Anot V.Majausko, jei tai vieša paslaptis ir gyventojams tai bado akis, vienas iš jų turi pasitraukti. Šiuo atveju seniūnas, anot administracijos vadovo, elgiasi neetiškai.  

Anot seniūno, gyventojų nuomonės ar klausimai Ruklos Facebook puslapyje šalinami tuomet, kai jie yra įžeidžiančio pobūdžio ar kurstantys nesantaiką. Dėl konkrečių gyventojų užblokavimo, kodėl ir kada jiems buvo panaikinta prieiga matyti informaciją, seniūnas teigė neprisimenantis. Be to, socialiniai tinklai, anot seniūno, nėra oficiali Ruklos interneto svetainė, nors to paties seniūno ataskaitoje pažymima, kad kaip tik Ruklos gyventojų klausimai ir aptariami būtent Ruklos Facebook paskyroje. Anot seniūno, informacija socialiniame tinkle pateikiama laisvu nuo darbo laiku ir yra kaip papildoma, o ne privaloma priemonė informuoti gyventojus.

Susirinkimui įsibėgėjus atmosfera vis labiau kaito. Gyventojai pasidalino į dvi grupes – už ir prieš seniūną. Palaikantys seniūną sutiko su jo pasiūlymu perimti susirinkimo eigos valdymą, nepalaikantys seniūno teigė, kad susirinkimą organizavo ne jis, tad pasiūlė nusiraminti, atsisėsti ir išklausyti gyventojų problemas.    

Situacija dar labiau įsiaudrino pradėjus diskusiją dėl lietaus nuotekų įrengimo, kurių Rukloje nėra. Dėl nuotekų tinklų įrengimo į savivaldybę kreiptasi dar 2008 metais. Seniūnas Gintas Jasiulionis perdavė gyventojams dokumentą, kuriame teigiama, kad  Ruklos nuotekų tinklais nuo 2015 metų turi rūpintis, o tiksliau, jas turi įrengti bendrovė „Jonavos vandenys“. Anot seniūno, Ruklos nuotekų tinklų įrengimo projektas parengtas, tačiau darbai kol kas nevykdomi.

Gyventojai piktinosi vaizdo stebėjimo kamerų gausa miestelyje, apie 23 valandą išjungiamu miestelio apšvietimu, neprižiūrima aplinka, nesirūpinimu viešosiomis erdvėmis, piktinosi, kad neva tai keliu į Venecijos kaimą, kur gyvena seniūnas, rūpinamasi labiau, nei miestelio takais, keliais ir kiemais.

Vieni gyventojai kaltino seniūną, jog šis yra melagis, tokiais pačiais kaltinimais, melavimu, atgal gyventojams atkirto ir seniūnas su jį palaikančiais. Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis kvietė seniūną telkti bendruomenę, o ne skaldyti.  

„Man gaila, kad mes neturim Rukloje žmogaus, kuris turėtų vienyti bendruomenę, o jis (seniūnas - red.past.) ją skaldo. Mūsų Ruklos demokratija išsigimusi jau 21 metus. Mes turim valdovą. Ne jis kaltas, kad valdovas, kalta mūsų valstybė, kad mes nerenkam seniūnų. (...) Seniūnaičiai irgi išrinkti nedemokratiškais pagrindais – neinformuojant visuomenės, apsistatant savais žmonėmis. Dėl to mes negalim nieko spręsti, kol nepasikeis įstatymai. ... Bet ateis laikas, bus mūsų miesteliui šventė, kai pabūsim kartu, negalvosim, kas vienoj ar kitoj pusėj, gal bus rinkimai, išrinksim savo seniūną, prieš jį turėsim nuleisti kepurę, pasisveikinti, nes jis bus išrinktas gyventojų daugumos, o ne pastatytas vadžios“, - sakė Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis.

Kritikos gavo ir savivaldybė bei kitos įstaigos

Dauguma užduotų gyventojų klausimų, anot seniūno, skirta ne seniūnijai, tačiau savivaldybės administracijai bei tokioms bendrovėms kaip „Jonavos paslaugos“, „Jonavos vandenys“, net aplinkosaugininkams. Kaip teigė Gintas Jasiulionis, nevisus klausimus gali išspręsti seniūnija vien tik savo pastangomis.

Administracijos direktoriaus Valdo Majausko teigimu, viskas priklauso nuo turimo finansavimo, tačiau Jonavos rajone yra net 8 kaimiškos seniūnijos, tarybos nariai visoms paskirsto lėšas, visos seniūnijos susitvarko, bet Rukla – ne. V.Majauskui susidarė įspūdis, kad Rukloje vyksta nesusikalbėjimas – gyventojai negali pasiekti seniūno, jis neranda laiko gyventojams. Anot administracijos direktoriaus, seniūnas turi priimti ir atsižvelgti į gyventojų prašymus, gali priimti sprendimus ir savo iniciatyva inicijuoti klausimų sprendimą ar problemos šalinimą – juk seniūnas yra miestelio šeimininkas, tai ir reikia ūkiškai šeimininkauti.

Pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais

Susirinkimui artėjant į pabaigą, Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę“ nariai įteikė administracijos direktoriui surašytus ir gyventojų pasirašytus nepasitikėjimo raštus keturiais iš šešių seniūnaičiais: Vilma Praškevičienė - Centro seniūnaitija; Oksana Grakalskytė - Rupeikio seniūnaitija; Donatas Liepys - Piliakalnio seniūnaitija; Asta Černeckienė - Ruklio seniūnaitija ir Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu.

Dėl seniūno Ginto Jasiulionio (ne) atliekamų darbų elektroninėje erdvėje pasirašė daugiau kaip šimtas gyventojų, nepasitikėjimo seniūnu rašte (popieriniuose lapuose) pasirašė 324 gyventojai.

Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis akcentavo, kad elektroninėje erdvėje nestinga jo atžvilgiu teigiamų komentarų. Ir iš ties, nemažai komentarų palaikančių seniūną, gerai vertinančių seniūno darbą:"Butu gera,i kad pokyčiai atsirastų žmonių galvose,o ne seniūno keitime. Patys pasikeiskit, tada iš kitų reikalaukit. Seniūne, sėkmes jums.", "Pasikeitė Rukloje per 20 metų labai daug kas. Tik ne viskas į gerąją pusę. Užaugo karta, norinti gauti viską čia ir dabar, ir nepajudinti dėl to nei piršto. Seniūnui sėkmės ir kantrybės!", "Tikras vadovas, nepraeis pro šalį nesudrausminęs blogai besielgiančių, todėl ir blogas niekdariam. Tik už seniūną!!!".

Na, o popieriniuose lapuose esančius parašus dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais ir seniūnu, Gintas Jasiulionis norėjo pripažinti kaip surinktus neteisėtai – neva tai žmonės pasirašydami, nebuvo informuojami dėl ko pasirašo, ir galimai pasirašiusieji buvo nepilnamečiai.

„Ir šituos dalykus užantspauduojam, atiduodam teisėsaugai ir išsiaiškinsime, ar jie nėra falsifikuoti“, - teigė G.Jasiulionis.

Kadangi surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu skirti direktoriui Valdui Majauskui ir Jonavos rajono savivaldybės Merui Eugenijui Sabučiui, V. Majauskas neatidavė seniūnui surinktų parašų lapų ir rekomendavo kreiptis į teisėsaugą. Seniūnui atiduoti surinkti parašai tik dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais.

Gal laikas keisti seniūniją arba darbą

„Aš džiaugiuosi, kad įvyko toks gausus susirinkimas ir gyventojai savo skaudulius išliejo, nes panašu, kad jie kaupėsi 21 metus, kai dirba šis seniūnas. Pirmi seniūno žodžiai, kad tai politinis spektaklis, man nepriimtini. Aš nesu kokios nors partijos narys, ne kandidatas – man šiuo atveju politika „nekvepia“. Čia kasdienės žmonių problemos, kurias seniūnas turi spręsti. Bet jei seniūnas 21 metus vis dar nesusišneka su gyventojais, tai gal laikas keisti seniūniją arba darbą“, - po susirinkimo sakė V.Majauskas.

Susirinkimo metu pats seniūnas Gintas Jasiulionis pareiškė, kad jis nėra politikas, o tik vykdomosios valdžios atstovas, tačiau jau susirinkimo pradžioje, kaip ir minėjo V.Majauskas, seniūnas teigė, jog tai konkurentų (socdemų – red. past.) bandymas susidoroti su juo, kad susirinkimas turi „politinį atspalvį“, nes G.Jasiulionis kandidatuoja į mero postą.

Vienok, į susirinkimą atvyko netik administracijos vadovas ir tarybos nariai, kaip valdžios atstovai, bet ir keli kandidatai į tarybos narius ar merus. Dalyvavo tų politinių partijų atstovai, kurie yra pasirašę bendrą priešrinkiminį susitarimą, todėl peršasi išvada, kad tai buvo savotiška seniūno „palaikymo komada“.

Administracijos veiksmai  

Pagal galiojančią tvarką, jei seniūnaičiais nepasitikėjimą pareiškia daugiau kaip 5 proc. tos seniūnaitijos gyventojų, administracijos direktorius gali atšaukti seniūnaičių įgaliojimus.

Seniūnai yra karjeros valstybės tarnautojai, kurie gali dirbti iki 65 metų. Tik nuo šių metų sausio pirmos dienos yra patvirtintos seniūnų kadencijos penkeriems metams, tad seniūnų karjeros gali ir anksčiau baigtis.  Šiuo atveju, jei surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu bei išdėstyti tam tikri faktai, administracijos direktorius inicijuos seniūno veiklos tarnybinį patikrinimą. Radus pažeidimų – bus imamasi atitinkamų veiksmų.  

Seniūnas papildomo komentaro po susirinkimo pateikti nepanoro.

Post Scriptum

Vargu ar pavyktų į vieną straipsnį surašyti visus gyventojų klausimus, atsakymus į juos, pateiktas atsakomąsias nuomones ar komentarus. Pageidaujantys išsamiau susipažinti su gyventojų problemomis, kviečiame spausti ant žemiau pateiktų nuorodų. Juose rasite pareikštų nepasitikėjimų tekstus, bei anonimiškai gyventojų atsiųstus klausimus.

Ruklos gyventojų klausimai 

Dėl Ruklos seniūno 

Dėl nepasitikėjimo Ruklos seniūnijos seniūnaičiais 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Ruklos lauko ekrano įrengimas gali tapti realybe ar ne?

Ruklos lauko ekrano įrengimas gali tapti realybe ar ne?

Spalio 2 dieną publikavome straipsnį, kad Ruklos seniūnija prašo skirti 6000 eurų biudžeto lėšų lauko ekrano įrengimui. (Visą straipsnį rasite ...

Naujuoju LSDD frakcijos seniūnu išrinktas R. Sinkevičius

Naujuoju LSDD frakcijos seniūnu išrinktas R. Sinkevičius

Prasidėjus Seimo rudens sesijai Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija išsirinko naują seniūną, pakeisiantį iki šiol frakcijai vadovavusį, neseniai žemės ūkio ministru paskirtą Andrių Palionį. ...

Skelbiamas EPLSAF paramos maisto produktų paketų dalinimo grafikas

Skelbiamas EPLSAF paramos maisto produktų paketų dalinimo grafikas

Skelbiamas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto paketų dalinimo grafikas Jonavos rajono savivaldybėje (rugpjūčio mėn.) : Nr....

Ruklos seniūnija prašo skirti 6000 eurų lauko ekrano įsigijimui

Ruklos seniūnija prašo skirti 6000 eurų lauko ekrano įsigijimui 5

2009 metais Jonavos mieste už 562.402,31 LITŲ pastatytas lauko ekranas. 2017 metais jis išmontuotas ir nurašytas. O štai Ruklos seniūnija, į seniūnijos strateginio plėtros plano įgyvendinimo programą 2019-20...

VMI: Kauno apskrityje pamiršusių sumokėti GPM kasdien vis mažiau, bet ilgiau delsti neverta

VMI: Kauno apskrityje pamiršusių sumokėti GPM kasdien vis mažiau, bet ilgiau delsti neverta

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 11,7 tūkst. Kauno apskrities gyventojų, kurie deklaravo pajamas už 2018 metus, pamiršo sumokėti 1,46 mln. gyventojų pajam...

Gal butą ar dalį namų valdos už sumą nuo 1 675 eurų?

Gal butą ar dalį namų valdos už sumą nuo 1 675 eurų?

VĮ Turto bankas – vienintelė įmonė, kuri centralizuotai valdo, administruoja ir parduoda valstybei priklausantį nekilnojamąjį turtą, taip pat vykdo valstybės įmonių akcijų privatizavimą bei skolų valstybei išieš...

Rukloje atsikratoma sovietinio relikto

Rukloje atsikratoma sovietinio relikto 2

Tarybiniais metais Ruklai buvo skiriamas išskirtinis dėmesys. Joje vienas po kito buvo statomi daugiabučiai, o juose gyveno sovietų karininkų šeimos. Miestelis buvo uždaras – civiliams patekimas į miestelį buvo ...

Informaciniai stendai klaidingai informuoja?

Informaciniai stendai klaidingai informuoja? 2

Lietuvos kraštotyros draugijos narys Artūras Narkevičius teigia, kad Žeimių miestelyje (Jonavos raj.) du iš trijų pastatytų informacinių stendų skleidžia klaidinančią informaciją. Praėjusią savaitę, ketvirtadien...

Mindaugas Sinkevičius apie planuojamą baseiną: „Jonava pasirinko“

Mindaugas Sinkevičius apie planuojamą baseiną: „Jonava pasirinko“ 6

Beveik tris savaites viešojoje erdvėje vykusi Jonavos gyventojų apklausa dėl būsimo baseino statybų vietos sulaukė rekordinio susidomėjimo. Į jonaviečius kreipęsis rajono meras Mindaugas Sinkevičius tuomet sakė:...

Įmokas į pensijų fondus mokėjo kas ketvirtas šalies gyventojas

Įmokas į pensijų fondus mokėjo kas ketvirtas šalies gyventojas

724 tūkstančiai. Tiek šalies gyventojų papildė savo sąskaitas pensijų fonduose įmokomis už liepą. „Sodra“ primena, kad birželį baigėsi terminas, per kurį gyventojai galėjo atsisakyti dalyvauti pensijų kaupim...

Pirmajame naujosios LSA Valdybos posėdyje – nepritarta tiesioginiams seniūnų rinkimams

Pirmajame naujosios LSA Valdybos posėdyje – nepritarta tiesioginiams seniūnų rinkimams

Vakar, birželio 27-ąją, Vilniuje vyko pirmasis naujai išrinktos Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdis. Posėdžio metu aptarti aktualiausi šalies savivaldai klausimai,...

Nedarbas Jonavos rajone toliau auga

Nedarbas Jonavos rajone toliau auga 1

Užimtumo tarnybos paskelbti duomenys rodo, kad nedarbas Jonavos rajone per liepos mėnesį išaugo dar 0,2 proc. ir dabar siekia 11,4 proc. Situacija Jonavos rajone Liepos...

Iki vidurdienio Jonavos rajono savivaldybėje balsavo daugiau nei 15 proc. rinkėjų

Iki vidurdienio Jonavos rajono savivaldybėje balsavo daugiau nei 15 proc. rinkėjų

Šiandien, gegužės 12-osios rytą, Lietuvoje prasidėjo prezidento rinkimai ir referendumai dėl pilietybės išsaugojimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo. Rinkimų apylinkėse rinkėjai laukiami nuo 7 iki 20 valandos....

Lietuvoje prasideda nacionalinės pratybos – gaus perspėjimo sirenos

Lietuvoje prasideda nacionalinės pratybos – gaus perspėjimo sirenos 1

Antradienio rytą Lietuvoje gaus sirenos – nuo 10 val. 15 min. iki 10 val. 18 min. vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Ši gyventojų perspėjimo sistema įprastai tikrinama dukart per...

Netrukus bus pradėta vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcija Jonavos mieste bei Rukloje

Netrukus bus pradėta vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcija Jonavos mieste bei Rukloje

Šią savaitę jonaviečiai pastebėjo, kad netoli Jonavos ligoninės, taksi automobilių stovėjimo aikštelėje atvežti ir sustatyti gelžbetoniniai žiedai ir pradėjo teirautis, kokie darbai mieste bus vykdomi. Anot jona...

Gyventojų mažėja, bet savivaldybių darbuotojų skaičius mažinamas nenoriai

Gyventojų mažėja, bet savivaldybių darbuotojų skaičius mažinamas nenoriai

Per pastaruosius aštuonerius metus Lietuva susitraukė daugiau kaip dešimtadaliu, per tą patį laikotarpį administracijos darbuotojų sumažėjo pusantro procento, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė...