Degantis miškas poligone, katinas medyje ir pavasarinis tvarkymasis

Degantis miškas poligone, katinas medyje ir pavasarinis tvarkymasis
BAL 16
2018-04-16 10:25 2018

Penktadienio popietę Karo policijos patrulis pranešė, kad Šveicarijos sen., Gaižiūnų k. poligone dega jaunuolyno miškas ir žolė. Iki atvykstant gaisrininkams, kariškiai su savo technika gaisrą buvo apsigesinę ir stumdė žemes. Išdegė apie 1 ha ploto. Gaisro priežastis – trasuojančių kulkų kibirkščiavimas.

Šeštadienį priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalbos prireikė gyvūnų globos tarnybai „Penkta koja“. Tarnybos savanoriai pranešė, kad Žemaitės g. reikalinga pagalba iš medžio iškelti katiną. Katinui iš medžio iškelti prireikė autokeltuvo – jo dėka, iš maždaug 15 m aukščio katinas iškeltas.

Pavasariniai tvarkymosi ypatumai sukelia įtarimų aplinkiniams gyventojams. Dėl žolės, ražienų, augalininkystės ir šiukšlių bei buitinių atliekų deginimo šį savaitgalį ugniagesiams teko skubėti net į septynis iškvietimus vos per vieną savaitgalį.

Šį savaitgalį sausa žolė, šiaudų kupetos, krūmai ir įvairios šiukšlės degė Šilų sen., Satkūnų k., Upninkų sen., Kunigiškių k.,  Šilų sen., Laukagalių k. ir Virbalų gatvėje.  

Pranešta, kad Šveicarijos sen., Salupių k., S/ B ,,Žilvytis''  žmonės degino ir prižiūrėjo sukrautas šakas, taip pat pranešta, kad Slyvų g. žmonės metalinėje statinėje degino šiukšles.

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Dėl kibirkščiuojančių kulkų užsidegė sausa žolė

Dėl kibirkščiuojančių kulkų užsidegė sausa žolė

Gegužės 14 – osios vakarą, apie 19 valandą pranešta, kad Ruklos sen., Ruklos k., Gaižiūnų poligone dega žolė. Pasak Kauno apsk. PGV  Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistų, šioje teritorij...

Nuvirtę medžiai, degančios tvoros ir smilkstanti miško paklotė

Nuvirtę medžiai, degančios tvoros ir smilkstanti miško paklotė

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kasdienybė labai įvairi – viena diena gali būti itin rami, be pagalbos prašymų ir iškvietimų, kita diena gali atnešti netikėtumų arba būti itin darbinga. Birželio 5 – ...

Gaisrų tikimybė miškuose – vis dar labai didelė

Gaisrų tikimybė miškuose – vis dar labai didelė

VĮ Valstybinių miškų urėdija ir Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba praneša, kad Lietuvoje ilgą laiką tvyrant karštiems ir sausiems orams, miško gaisrų tikimybė išlieka labai didelė. Valstybinių miškų urė...