Dėl kūrenamo laužo iškvietė ugniagesius

Dėl kūrenamo laužo iškvietė ugniagesius
RGP 18
2017-08-18 09:08 2017

Ketvirtadienį Jonavos ugniagesiai su įjungtais garsiniais švyturėliais skubėjo prie miesto tvenkinių – iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad už parduotuvės LIDL vaikas kūrena laužą.

Tačiau nuvykus paaiškėjo, kad prie tvenkinių įrengtoje poilsiavietėje – ten, kur tam ir yra skirta vieta – poilsiavo jonaviečiai.

Pasak Jonavos ugniagesių, iškvietimų, kurie pripažįstami kaip nepagrįsti, tarnybos sulaukia dažnai. Gaisrininkus kviečia kaimynai ir tada, kai nuosavų namų kiemuose žmonės užsikuria kepsnines, kūrena laužus. Gelbėtojų teigimu, kartais negalima atmesti ir tyčinio iškvietimo versijos – kai kaimynai kerštauja vieni kitiems.

Pasitaiko atvejų, kada, nuvykus į vietą, nerandama ne tik gaisro ar kūrenamo laužo, tačiau net jo požymių, o kartais dėl nepagrįstų iškvietimų tenka važiuoti ir kelias dešimtis kilometrų.

Pagal galiojančią tvarką, laužai negali būti kūrenami arčiau nei 30 metrų nuo pastatų. Draudžiama palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes, o smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti. 

Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 metrai nuo statinių.

Panašūs straipsniai

Tilto per Šventąją kapitalinio remonto klausimas pajudėjo iš mirties taško

Tilto per Šventąją kapitalinio remonto klausimas pajudėjo iš mirties taško

1936 metais pastatytas tiltas per Šventosios upę Upninkuose, Jonavos rajone, jau ne vienerius metus kelia vairuotojų  pyktį – vis atsirandančios naujos duobės ir po nuolatinio kosmetinio remonto liekantys statūs...

Artėjant Šv. Florijono dienai surengta netradicinė ugniagesių gelbėtojų pagerbimo šventė

Artėjant Šv. Florijono dienai surengta netradicinė ugniagesių gelbėtojų pagerbimo šventė

Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje buvo paminėta Šv. Florijono, Gaisrų sergėtojo, diena. Kaip renginio metu sakė Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Kuliešius, toks sprendimas, minėt...