Diskgolfininkų sueiga Barborlaukyje

Diskgolfininkų sueiga Barborlaukyje
LIE 23
2017-07-23 12:07 2017

Dar balandžio pradžioje startavo ir praėjusį šeštadienį baigėsi 2017 metų Lietuvos diskgolfo taurės varžybos. Iniciavus Vilniaus diskgolfo klubui ir pasitarus su diskgolfo parkų šeimininkais, buvo nuspręsta, kad trūksta varžybinės patirties, tokių renginių Lietuvoje, ypač  vienos dienos, suorganizuotos taurės varžybos, kurios vyko penkiais etapais penkiose šalies vietovėse.

„Nuspręsta surengti penkis etapus. Orientavomės į tai, kad būtų aplankyti daugiau ar mažiau visi parkai, - po finalinių kovų kalbėjo Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis. – Siekėme aplankyti bent visas vietoves, kur yra diskgolfo parkai. Taurės varžybas pradėjome nuo Vilniaus (Pavilnių diskgolfo parkas), vėliau turnyras persikėlė į Kauną, Zarasus (Nedožinka). Ketvirtasis etapas pirmą kartą pasiekė pajūrį ir vyko Klaipėdoje (Kar Kar pramogų parkas). Baigiamasis vyko Jonavos rajone, Barborlaukyje, Survilų sodyboje“.

Klubo direktoriui antrino ir sodybos šeimininkas Tadas Survilas, kuris pasidžiaugė, kad klaipėdiečiai varžybose savo mieste tiesiog „užsikabino“ ir netgi atvyko į Jonavą.

Šeštadienį vykusiame lemiamame, penktajame, etape susirinko gan gausus būrys dalyvių. Dėl įvairių apdovanojimų rungėsi 46 šios sporto šakos entuziastai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Jonavos, Birštono. Diskgolfininkai tradiciškai varžėsi ne tik naujokų, moterų, meistrų ar jaunimo, bet ir atvirajame divizione.

Paskutiniajame etape tikrai netrūko intrigos. Nors jau po keturių etapų atvirajame divizione buvo aiškus visi trys prizininkai, tačiau entuziastai kovojo ir dėl šio etapo prizų.

Gan įtemptai klostėsi kovos per visus taurės etapus dėl didžiosios taurės ir pergalės atvirajame divizione, nes visuose etapuose praktiškai vieno metimo persvara skyrė lyderius Mindaugą Pošių ir Gabrielių Gricių. Tris iš penkių etapų laimėjo M. Pošius ir pagal taškų skaičiavimo taisykles taurė atiteko pastarajam diskgolfo entuziastui.

Meistrų divizione (1977 metų gimimo ir vyresni) intriga išsilaikė iki pat pabaigos, ir viskas baigėsi tuo, kad po varžybų įvyko net peržaidimas dėl trečiosios vietos tarp kauniečio Raimondo Mikalkėno ir vilniečio Dariaus Griciaus. Pergalę šventė pirmasis.

Galutinėje įskaitoje meistrų divizione susilygino taškai tarp R. Mikalkėno ir jonaviečio Miroslavo Jurgelevičiaus. Tai sprendėsi pirmosios vietos likimas. Diviziono nugalėtojų taurė sprendėsi ne pagal penkis etapus, o „staigios mirties“ žaidimo metu. Čia žaidžiama iki pirmos vieno žaidėjo nesėkmės. Peržaidime iki pirmos klaidos triumfavo R. Mikalkėnas.

Paskutinio etapo Barborlaukyje žaidime apdovanojimus iškovojo ir jonaviečiai. Meistrų divizione M. Jurgelevičius neužleido pirmosios pozicijos. Antrąją vietą užėmė Andrius Navickas iš Zarasų, o trečias buvo R. Mikalkėnas.

Geriausiuosius išsiaiškino ir šios sporto šakos naujokai. Geriausiai sekėsi sostinės atstovams. Vyrų tarpe laimėjo Vitas Daukas, o moterų – Ilona Antonovičiūtė.

Jaunimo grupėje iki 15 m. nugalėjo zarasiškis Motiejus Navickas, antras liko šių metų bendros įskaitos nugalėtojas Aidas Stončius iš Vilniaus, o trečioji vieta atiteko M. Navicko sesei Ievai.

Moterų divizione sau lygių toliau neturi daugkartinė šalies čempionė jonavietė Mireta Jurgelevičiūtė, antra buvo Austėja Survilaitė, trečia – visai neseniai prisijungusi prie diskgolfo žaidėjų vilnietė Kristina Ubavičiūtė.

Atvirajame divizione, kur varžosi patys geriausi žaidėjai, šiame etape pirmas dvi vietas pasidalino broliai iš Vilniaus Gabrielius ir Pranciškus Griciai. Trečias buvo kaunietis Karolis Lukoševičius.

M. Jurgelevičiui atiteko ir dar vienas prizas, kaip pirmu mėginimu arčiausiai numetusiam diską iki krepšio.

Susumavus visų penkių etapų rezultatus paaiškėjo, kad meistrų tarpe geriausiu savo rezultatais pripažinti R. Mikalkėnas, M. Jurgelevičius ir D. Gricius.

Jaunimo divizione pirmaujančių pozicijų neužleido A. Stončius, kuris nugalėtojų vardą buvo užsitikrinęs jau po trijų etapų. Už jo nugaros liko  I. Navickaitė ir jos brolis Vasaris Navickas (abu – Zarasai).

Moterų divizione visas tris vietas iškovojo penktojo etapo prizininkės: M. Jurgelevičiūtė, A. Survilaitė ir K. Ubavičiūtė.

Bendroje įskaitoje nugalėjo vilnietis Mindaugas Pošius, kuris penktajame etape žaidė daugiau atsipalaidavęs ir net nepateko į prizininkų gretas. Gabrielius ir Pranciškus Griciai pasidalino antrąją ir trečiąją vietas. Būtent M. Pošiui ir atiteko pereinamoji taurė.

Pasak Vilniaus diskgolfo klubo direktoriaus S. Bikelio, pagrindinis tikslas ir lūkestis buvo pritraukti kuo daugiau žaidėjų, populiarinti diskgolfą. Jis pasiteisino, nes kiekviename etape dalyvavo 50-60 žaidėjų. Tai tikrai neblogai, nes panašiai tiek žaidėjų dalyvauja didžiausiame Lietuvos turnyre – diskgolfo čempionate.

 

Panašūs straipsniai