D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“
BAL 24
2020-04-24 10:50 2020

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Maskoliūnas.

Visiems gerai žinoma, kad jonavietis D.Maskoliūnas šiuo metu asistuoja Šarūnui Jasikevičiui Kauno „Žalgiryje“ ir vadovauja svarbiausiai Lietuvoje nacionalinei vyrų krepšinio rinktinei, kurios vyriausiuoju treneriu kraštietis buvo paskirtas pernai rudenį beveik vienbalsiu Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto sprendimu.

Kaip ir kitiems sportininkams, taip ir stipriausiems šalies krepšininkams rinktinėje bei jų strategui D.Maskoliūnui netikėtai prasidėjęs karantinas sujaukė pasiruošimo planus artėjančioms svarbiausioms varžyboms. Apie visa tai ir dar daugiau – interviu. Su treneriu kalbamasi ryte.

 

Treneri, kaip Jūsų rytas?

Rytas puikus – pusryčius darau dabar.

 

Ką gaminate?

Kiaušinienę – tokį labai jau mandrą patiekalą, kaip sakoma.

 

Kaip šiuo karantino laikotarpiu atrodo Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio ir „Žalgirio“ vyr. trenerio asistento diena?

Ryte keliamės, valgome pusryčius, tuomet sėdame prie pamokėlių su mažąja. Vėliau seka sporto valandos. Pavakarių link – vakarienės gamyba ir tada knygos, įvairūs žiūrėjimai viso ko per televiziją ir kompiuterį.

 

Gal atradote kažką naujo, kam negalėjote tiek laiko skirti anksčiau?

Kažko ypatingai naujo gal ne. Bet kas liečia krepšinį, tai daug pasižiūrėjau, kas man buvo užsigulėję atminty, bet vis nerasdavau laiko, kadangi reikėdavo ruoštis einamosioms varžyboms. Knygas pradėjau labiau skaityt. Tokie tie ypatumai.

 

Po truputį pereinant prie krepšinio... Eurolygos sezonas sustabdytas: gal kažkas girdėti apie potencialų pratęsimą?

Girdėti tiek pat, kiek jūs visi girdite ir matote spaudoje. Aš vis tikiu, kad jis prasitęs, nes čia viskas pamažu rimsta, ir galvoju, kad mes per birželį, liepą užbaigsime sezoną.

 

Turint omenyje, kad žaidėjai išsiskirstę po savo šalis, kiek laiko gali prireikt, kad žaidėjai atgautų sportinę formą?

Sunku pasakyti, bet minimaliai 2-3 savaičių, kad bent kažkokią žaidybinę formą įgautų. Visi daugiau mažiau fizinę formą palaiko, bet viena yra, kai tu vienas atlieki pratimus, bėgioji, ir visai kas kita, kai dirbi su komanda – tai du skirtingi dalykai. Faktas tas, kad tai nebus toks krepšinis, kurį demonstravome iki karantino pradžios, kai žaidėjai buvo pasiekę savo piką, bet yra kaip yra. Niekas nesitikėjo, kad taip atsitiks su pasauliu.

 

Tuo pačiu dėl susidariusios situacijos olimpinės žaidynės nukeltos. Kiek tai keičia Jūsų situaciją?

Šiai dienai nieko konkretaus nežinau, tad negaliu plačiau pakomentuoti. Nėra aišku, koks bus federacijos likimas, kadangi rudenį turėjo būti jų rinkimai, bet olimpinis ciklas dar neįvyko. Jei prezidentas [Arvydas Sabonis – aut. past.] liks tas pats, tai liksiu ir aš, nes darbai nepabaigti, dėl kurių buvau pasamdytas. O kažko konkrečiau pasakyti neturiu galimybės – pats daugiau nežinau.

 

Galbūt buvo kalbėta su federacija?

Taip, pasikalbam, kokia situacija, ką vasarą darysim. Jei galimybės leis, gal stovyklą darysim, bet kol nežinom, kiek visa ši situacija užsitęs, konkrečiai sunku pasakyti.

 

Pats esate kilęs iš Jonavos, tad smalsu, kaip atrodė Jūsų karjeros pradžia gimtinėje? Kas pastūmėjo eiti krepšinio keliu?

Viskas prasidėjo pirmoje vidurinėje. Pirmasis mano treneris – Juozas Storpirštis. Vėliau atėjo Rimantas Grigas – jis tuo metu buvo jaunas, užsivedęs treneris, labai visko norėjo, buvo tarsi antras tėtis. Labai mus suinteresavo ne tik krepšiniu, bet ir užklasine veikla: eidavome į žygius ir taip toliau. Jis buvo labai rimtas sportininkas, o vėliau, kai taip smagiai dirbi, tai ir rezultatai atsiranda. Galima sakyti, kad mūsų kartos krepšininkai Jonavos krepšinyje padarė tai, ko kol kas niekas nepadarė.

 

Gal yra išlikęs koks įsimintiniausias ar įdomiausias su krepšiniu susijęs įvykis iš ankstyvosios jaunystės?

Vienareikšmiškai, kai su Jonava laimėjom Lietuvos jaunimo čempionatą. Nukaldami Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir taip toliau. Tai tikrai buvo įsimintiniausias įvykis.

 

Tai buvo svarbiausia pergalė su Jonava?

Sunku pasakyti. Tuo metu mes dukart laimėjome trečią vietą Lietuvos čempionate, kas tada buvo didelis pasiekimas, bet Jonavos krepšinio etape laimėti jaunimo čempionatą buvo įsimintiniausias momentas.

 

Vėliau vyko Jūsų persikėlimas į „Žalgirio dublerius“. Kaip vykdavote į treniruotes?

Iš pradžių aš 12 klasių baigiau Jonavoj, bet nepersikėliau į Kauną. Man buvo sudarytos sąlygos gyventi bendrabutyje, tačiau važinėdavau autobusu iš Jonavos. 

 

Kaip dažnai pavyksta sugrįžti į gimtinę? Ką būtinai aplankote, būdamas Jonavoje?

Šiuo metu, pasakysiu jums atvirai, neatsimenu, kada buvau Jonavoje. Turbūt praėjusio sezono NKL finalo ketverto metu. Kadangi kai tėvelis pasimirė, mamytę perkėlėm į Kauną, tai nelabai Jonavoj turiu pas ką važiuoti. Situacija yra tokia, kad kapinės mūsų Karmėlavoj, tai nelabai pavyksta aplankyti Jonavą. O vienos vietos išskirti negaliu.

 

Kuri pergalė ar titulas Jums krepšininko karjeros metu yra pati svarbiausia?

Eurolygos titulas, Europos Taurės titulas, olimpinių žaidynių bronza. Yra tų titulų.

 

Pradžioje minėjote, kad daugiau laisvo laiko skiriate knygoms. Ką iš literatūros, bet tuo pačiu ir iš kino rekomenduotumėte mūsų skaitytojams?

Iš literatūros vienareikšmiškai skaitykite „Šantaramą“ – buvau jau perskaitęs, bet dabar vėl skaitau antrą dalį. Man labai patinka. O žiūrėti, tai kas ką mėgsta. Dabar išėjo labai geras dokumentinių filmų ciklas su Michaelu Jordanu „Paskutinis šokis“ (angl. „Last Dance“). Jau yra pasirodžiusios 2 serijos, savaitgalį dar dvi turi išeiti. Šiaip dar žiūrėjau serialą „Ozarkas“ – labai geras jis man.

 

O kokį valgį prie filmo renkatės?

Nesu išrankus – ką žmona pagamina, tas ir pasirinkime (juokiasi).

 

JKKSC informacija
Su treneriu kalbėjosi Tomas Kureiša, straipsnio redaktorius Žilvinas Galimovas

Žygimanto Gedvilos / 15min.lt nuotr.

Panašūs straipsniai

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

Homofobija, patyčios, diskriminacija – sąvokos, kurios neretai lydi viena kitą. Jos gerai pažįstamos ir jonavietei Violetai Tamelytei – mergina, remdamasi asmenine patirtimi bei sukauptomis žiniomis, savanor...

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Benas Spietinis (24 m.) – jonavietis, didžiojo futbolo bei futsal (salės futbolo) žaidėjas. Be to, kad vaikinas yra Jonavos ,,Vikingų“ komandos kapitonas, jis jau dvejus metus iš eilės buvo pakviestas prisij...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonavoje, Gėlių gatvės gale, įsikūrusios sodybos neįmanoma nepastebėti – ją puošia daugybė metalo skulptūrų, traukte traukiančių akį. Pastarąsias savomis rankomis pagamino sodybos šeimininkas Remigijus Rabik...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“ 1

Diskgolfas – sportinis žaidimas, kurio populiarumas Lietuvoje skaičiuoja antrą dešimtmetį. Jonavos rajone jis pradėtas žaisti 2014-aisiais metais. Tuomet Šveicarijos seniūnijoje, Barbolaukio kaime, įkurtas d...

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

„Krepšinio namų“ apdovanojimuose Jonavos „CBet“ lyderis Darius Tarvydas įvertintas kaip geriausias 2020 metų 3x3 formato žaidėjas Lietuvoje. 199 cm ūgio 29-erių metų D. Tarvydas kartu su Utenos „Juventus“ tr...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Kaukės tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau, pasak specialistų, daugelis vis dar neteisingai nešioja kaukes ir nesilaiko nurodytų rekomendacijų. Toks elgesys grasina ne tik ligomis ir virusais, bet ...

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

13 metų – tokį bėgimo stažą turi jonavietė Laura Dapkuvienė (39 m.). Moteris yra dalyvavusi daugybėje bėgimo varžybų, o visai neseniai įveikė ir 11-ąjį savo maratoną. Kaip sako pati Laura, bėgimas – neatsiej...