D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“
BAL 24
2020-04-24 10:50 2020

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Maskoliūnas.

Visiems gerai žinoma, kad jonavietis D.Maskoliūnas šiuo metu asistuoja Šarūnui Jasikevičiui Kauno „Žalgiryje“ ir vadovauja svarbiausiai Lietuvoje nacionalinei vyrų krepšinio rinktinei, kurios vyriausiuoju treneriu kraštietis buvo paskirtas pernai rudenį beveik vienbalsiu Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto sprendimu.

Kaip ir kitiems sportininkams, taip ir stipriausiems šalies krepšininkams rinktinėje bei jų strategui D.Maskoliūnui netikėtai prasidėjęs karantinas sujaukė pasiruošimo planus artėjančioms svarbiausioms varžyboms. Apie visa tai ir dar daugiau – interviu. Su treneriu kalbamasi ryte.

 

Treneri, kaip Jūsų rytas?

Rytas puikus – pusryčius darau dabar.

 

Ką gaminate?

Kiaušinienę – tokį labai jau mandrą patiekalą, kaip sakoma.

 

Kaip šiuo karantino laikotarpiu atrodo Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio ir „Žalgirio“ vyr. trenerio asistento diena?

Ryte keliamės, valgome pusryčius, tuomet sėdame prie pamokėlių su mažąja. Vėliau seka sporto valandos. Pavakarių link – vakarienės gamyba ir tada knygos, įvairūs žiūrėjimai viso ko per televiziją ir kompiuterį.

 

Gal atradote kažką naujo, kam negalėjote tiek laiko skirti anksčiau?

Kažko ypatingai naujo gal ne. Bet kas liečia krepšinį, tai daug pasižiūrėjau, kas man buvo užsigulėję atminty, bet vis nerasdavau laiko, kadangi reikėdavo ruoštis einamosioms varžyboms. Knygas pradėjau labiau skaityt. Tokie tie ypatumai.

 

Po truputį pereinant prie krepšinio... Eurolygos sezonas sustabdytas: gal kažkas girdėti apie potencialų pratęsimą?

Girdėti tiek pat, kiek jūs visi girdite ir matote spaudoje. Aš vis tikiu, kad jis prasitęs, nes čia viskas pamažu rimsta, ir galvoju, kad mes per birželį, liepą užbaigsime sezoną.

 

Turint omenyje, kad žaidėjai išsiskirstę po savo šalis, kiek laiko gali prireikt, kad žaidėjai atgautų sportinę formą?

Sunku pasakyti, bet minimaliai 2-3 savaičių, kad bent kažkokią žaidybinę formą įgautų. Visi daugiau mažiau fizinę formą palaiko, bet viena yra, kai tu vienas atlieki pratimus, bėgioji, ir visai kas kita, kai dirbi su komanda – tai du skirtingi dalykai. Faktas tas, kad tai nebus toks krepšinis, kurį demonstravome iki karantino pradžios, kai žaidėjai buvo pasiekę savo piką, bet yra kaip yra. Niekas nesitikėjo, kad taip atsitiks su pasauliu.

 

Tuo pačiu dėl susidariusios situacijos olimpinės žaidynės nukeltos. Kiek tai keičia Jūsų situaciją?

Šiai dienai nieko konkretaus nežinau, tad negaliu plačiau pakomentuoti. Nėra aišku, koks bus federacijos likimas, kadangi rudenį turėjo būti jų rinkimai, bet olimpinis ciklas dar neįvyko. Jei prezidentas [Arvydas Sabonis – aut. past.] liks tas pats, tai liksiu ir aš, nes darbai nepabaigti, dėl kurių buvau pasamdytas. O kažko konkrečiau pasakyti neturiu galimybės – pats daugiau nežinau.

 

Galbūt buvo kalbėta su federacija?

Taip, pasikalbam, kokia situacija, ką vasarą darysim. Jei galimybės leis, gal stovyklą darysim, bet kol nežinom, kiek visa ši situacija užsitęs, konkrečiai sunku pasakyti.

 

Pats esate kilęs iš Jonavos, tad smalsu, kaip atrodė Jūsų karjeros pradžia gimtinėje? Kas pastūmėjo eiti krepšinio keliu?

Viskas prasidėjo pirmoje vidurinėje. Pirmasis mano treneris – Juozas Storpirštis. Vėliau atėjo Rimantas Grigas – jis tuo metu buvo jaunas, užsivedęs treneris, labai visko norėjo, buvo tarsi antras tėtis. Labai mus suinteresavo ne tik krepšiniu, bet ir užklasine veikla: eidavome į žygius ir taip toliau. Jis buvo labai rimtas sportininkas, o vėliau, kai taip smagiai dirbi, tai ir rezultatai atsiranda. Galima sakyti, kad mūsų kartos krepšininkai Jonavos krepšinyje padarė tai, ko kol kas niekas nepadarė.

 

Gal yra išlikęs koks įsimintiniausias ar įdomiausias su krepšiniu susijęs įvykis iš ankstyvosios jaunystės?

Vienareikšmiškai, kai su Jonava laimėjom Lietuvos jaunimo čempionatą. Nukaldami Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir taip toliau. Tai tikrai buvo įsimintiniausias įvykis.

 

Tai buvo svarbiausia pergalė su Jonava?

Sunku pasakyti. Tuo metu mes dukart laimėjome trečią vietą Lietuvos čempionate, kas tada buvo didelis pasiekimas, bet Jonavos krepšinio etape laimėti jaunimo čempionatą buvo įsimintiniausias momentas.

 

Vėliau vyko Jūsų persikėlimas į „Žalgirio dublerius“. Kaip vykdavote į treniruotes?

Iš pradžių aš 12 klasių baigiau Jonavoj, bet nepersikėliau į Kauną. Man buvo sudarytos sąlygos gyventi bendrabutyje, tačiau važinėdavau autobusu iš Jonavos. 

 

Kaip dažnai pavyksta sugrįžti į gimtinę? Ką būtinai aplankote, būdamas Jonavoje?

Šiuo metu, pasakysiu jums atvirai, neatsimenu, kada buvau Jonavoje. Turbūt praėjusio sezono NKL finalo ketverto metu. Kadangi kai tėvelis pasimirė, mamytę perkėlėm į Kauną, tai nelabai Jonavoj turiu pas ką važiuoti. Situacija yra tokia, kad kapinės mūsų Karmėlavoj, tai nelabai pavyksta aplankyti Jonavą. O vienos vietos išskirti negaliu.

 

Kuri pergalė ar titulas Jums krepšininko karjeros metu yra pati svarbiausia?

Eurolygos titulas, Europos Taurės titulas, olimpinių žaidynių bronza. Yra tų titulų.

 

Pradžioje minėjote, kad daugiau laisvo laiko skiriate knygoms. Ką iš literatūros, bet tuo pačiu ir iš kino rekomenduotumėte mūsų skaitytojams?

Iš literatūros vienareikšmiškai skaitykite „Šantaramą“ – buvau jau perskaitęs, bet dabar vėl skaitau antrą dalį. Man labai patinka. O žiūrėti, tai kas ką mėgsta. Dabar išėjo labai geras dokumentinių filmų ciklas su Michaelu Jordanu „Paskutinis šokis“ (angl. „Last Dance“). Jau yra pasirodžiusios 2 serijos, savaitgalį dar dvi turi išeiti. Šiaip dar žiūrėjau serialą „Ozarkas“ – labai geras jis man.

 

O kokį valgį prie filmo renkatės?

Nesu išrankus – ką žmona pagamina, tas ir pasirinkime (juokiasi).

 

JKKSC informacija
Su treneriu kalbėjosi Tomas Kureiša, straipsnio redaktorius Žilvinas Galimovas

Žygimanto Gedvilos / 15min.lt nuotr.

Panašūs straipsniai

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kūno tvirtumas, disciplina, valia, pasitikėjimas savimi - trumpai ir aiškiai kovos menų treniruočių suteikiamą naudą įvardija šios sporto šakos treneris Matas Vaicekauskas (29 m.). Nors paauglystėje vaikinui...

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

Neabejotinai vienas ryškiausių ir įdomiausių Jonavos sporto bendruomenės veikėjų Eisvinas Utyra – šiandienos „Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikos herojus. ...

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite ...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...