Dviračiais nuo Jonavos iki Palangos važiavusius jonaviečius labiausiai vargino vėjas

Dviračiais nuo Jonavos iki Palangos važiavusius jonaviečius labiausiai vargino vėjas
RGP 17
2017-08-17 16:08 2017

„Viskas yra galvoje“, - juokiasi jonaviečiai Povilas Beišys ( 31 m.) ir Deividas Klovas ( 37 m.).

Neseniai abu bičiuliai nuo Jonavos iki Palangos nuvažiavo dviračiais – viso 275 kilometrus. Tokį atstumą abu vyrai įveikė pirmą kartą.

Jonavos miesto seniūnas P.Beišys iki šiol daugiausiai vienu kartu dviračiu yra nuvažiavęs apie 110 kilometrų, o Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistas Deividas Klovas – apie 80.

Ankstyvą rytą, apie 5 valandą išvažiavę iš Jonavos, abu jonaviečiai besileidžiančią saulę palydėjo ant Palangos tilto.

Nors P.Beišys ir D.Klovas sako, kad tokiam iššūkiui reikalingas fizinis pasirengimas, tačiau taip pat sutartinai tvirtina – viskas priklauso ir nuo psichologinio pasiruošimo bei tikėjimo tuo, ką darai.

„Viskas išties yra galvoje, bet žmogus, kuris nesportuoja, to nepadarys“, - sakė dviratininkai.

Finiše – ant Palangos tilto – jų laukė žmonos, kurios abu iššūkių mėgėjus ir parvežė į namus.

***


Iš Jonavos per Kėdainius, Baisiogalą, Radviliškį, Šiaulius, Kuršėnus, Telšius, Plungę ir Kretingą pajūrį pasiekę dviratininkai ilsėtis stodavo maždaug kas 40-50 kilometrų. Tiesa, sustojimai kartais neatrodė naudingi – mat pagavus važiavimo ritmą geriau važiuoti be sustojimų. Dviratininkus vargino ir priešpriešinis vėjas.

„Kai pasukom nuo Šeduvos link Radviliškio ir supratom, kad „likusius“ 200 kilometrų teks važiuoti prieš vėją – nebuvo linksma. Iki Šiaulių dar važiavom maždaug 27 kilometrų per valandą greičiu, o vėliau jis ėmė mažėti. Net važiuojant nuo kalno dėl stipraus vėjo dviratis lėtėjo, nors pagal viską turėjo greitėti. Važiuoti tokiomis sąlygomis buvo darbas“, - sakė dviratininkai.

Kelią aplinkiniu keliu, o ne autostrada jonaviečiai rinkosi dėl to, jog greitkeliu dviratininkams važiuoti draudžiama.

Pirmosios dešimtys kilometrų, sako sportininkai, buvo puikūs – nevargino nei vėjas, nei karštis, o keliuose ankstyvą rytą nebuvo automobilių.

Dalį kelio bičiuliai ir kalbėjosi. „Nors sako, kad jei sportuodamas tu gali kalbėtis – tu naudoji tik apie 75 proc. pastangų, jei jų naudoji daugiau – kalbėti jau yra sunku“, - sakė P.Beišys.

***
Kalbėdami apie savo nuotykį P.Beišys ir D.Klovas juokiasi – kelionės metu jiems ne kartą teko vienas kitą „tempti“ psichologiškai, o vadinamosios „psichologinės duobės“ sportininkus ištikdavo skirtingu metu.

„Dabar jau juokinga, o tada buvo sunku. Maniau – jei ir toliau taip, per numatytas 11-12 valandų mes Palangos nepasieksime.

Būna, važiuoji, ir galvoje – vienintelė mintis: ką skanaus nusipirksi artimiausioje degalinėje. Tai, kad psichologiškai sunku būna skirtingu metu – gerai, nes tada vienas kitą „tempiame“. Iki Plungės buvo labai sunku, vėliau vėjo kryptis kiek pasikeitė“, - sakė P.Beišys.

Į kelionę draugai buvo pasiėmę ne tik dviračių padangoms skirtus remonto reikmenis, tačiau ir specialius sportininkų naudojamus papildus bei vaistų nuo skausmo, tačiau nei vaistų, nei įrankių neprireikė.

„Per visą kelionę sudeginom po 9 tūkst. kalorijų, todėl organizmą reikėjo „maitinti“ angliavandeniais ir mineralais. Jei to nedarysi – baigsis organizmo ištekliai, sutrauks mėšlungis ir tiesiog nukrisi“, - kalbėjo bičiuliai.

Tiek D.Klovas, tiek P.Beišys prie didelių apkrovų savo organizmą buvo įpratinę jau anksčiau – aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys jonaviečiai yra įveikę ir bėgimo maratoną (42,195 km), ir dalyvavę triatlono varžybose.

„Bet aš po maratono jaučiausi tikrai blogiau, nei po važiavimo dviračiu“, - sakė D.Klovas.

***

Ilgas važiavimas dviračiu tam tikra prasme primena ilgą važiavimą automobiliu – kai išlipęs nejauti apatinės kūno dalies.

„Tačiau minant dviratį jauti dar ir raumenų skausmą“, - sakė sportininkai.

Tiesa, kelionė iki Palangos nebuvo tik fizinių jėgų išbandymas - Lietuvoje vairuotojai dar nėra tolerantiški dviratininkams.

„Aš vis bandau įkalbinti savo žmoną kartu važiuoti dviračiais, bet ji bijo išvažiuoti iš dviračių takų į kelius“, - sakė P.Beišys.

Važiuojant bendro naudojimo keliais tenka saugotis krovininių automobilių, kartais dviratininkus lenkiančių vos pusės metro atstumu. P.Beišys ir D.Klovas sako, kad specialus kelių pritaikymas (atskiros juostos ar takai) dviratininkams nėra būtinas – galima naudoti esamą infrastruktūrą.

„Reikia tik kitokio  vairuotojų požiūrio. Dviratininkas kelyje nėra kliūtis, tai – žmogus, turintis šeimą, vaikų. Todėl dviratininkus reikia aplenkti saugiu maždaug pusantro metro atstumu.

Nors esi su žibintais, ryškiais drabužiais, šalmais, tačiau suvoki – turi pasitikėti atvažiuojančios mašinos vairuotoju. O kartais, kai lenkimo atstumas yra itin mažas, tave nuo kelio gali tiesiog „nupūsti“, - kalbėjo jonaviečiai.

Tačiau nepaisant fizinio nuovargio, vėjo iššūkių bei ilgos kelionės abu bičiuliai savo kelionę ketina pakartoti dar kartą – šį kartą iš Jonavos į pajūrį nuvažiuoti pirmyn ir atgal.

„Tai yra ir savęs išbandymas, suvokimas, ką tu gali. Juolab, kad fiziniam aktyvumui – dviračiams, bėgimui, ėjimui, plaukimui – skiriame daug dėmesio. Nors tai ir vargina, tačiau atsigauni psichologiškai – nuo darbo, pamiršti problemas, nes važiuojant tokį atstumą didžiausia gyvenimo problema yra likę kilometrai“, - sakė P.Beišys ir D.Klovas.

Panašūs straipsniai

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų padarinių: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų padarinių: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Šiandien miestuose gyvena per 50 proc. pasaulio gyventojų. Skaičiuojama, kad 2050-aisiais šis rodiklis išaugs iki 75 procentų. Lietuva jau artėja prie šių skaičių – statistikos departamento duomenimis, 2019 ...

Specialistai įspėja: šalyje nusikalstamumas tik didės

Specialistai įspėja: šalyje nusikalstamumas tik didės

Ekspertai prognozuoja, kad sparčiai prastėjant ekonominei situacijai, augant nedarbui, nusikalstamumo lygis šalyje ir toliau sparčiai augs: daugės vagysčių iš prekybos centrų, gyvenamų, ūkinių patalpų, retai...

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose...

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje 2

Jonavos Politechnikos mokykla - Erasmus+ projekto dalyvė, jau galinti įvertinti jo suteiktą naudą. Projekto dėka ugdymo įstaigos bendruomenė lankėsi Lenkijoje, du kartus - Ispanijoje: Venecijoje bei Barselon...

Tomas Vytautas Raskevičius: „Lietuvoje vyrams verkti vis dar nepridera, o moterys  atlieka didžiąją dalį namų ruošos“

Tomas Vytautas Raskevičius: „Lietuvoje vyrams verkti vis dar nepridera, o moterys atlieka didžiąją dalį namų ruošos“

Kaip Lietuvos gyventojai vertina įvairias socialines grupes? Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad tyrimų rezultatai kitų Europos šalių kontekste nėra džiugi...

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholio žalos kitiems nei geriantysis rodikliai Lietuvoje yra vieni aukščiausių – vienokio ar kitokio pobūdžio alkoholio žalą Lietuvoje patiria maždaug kas antras suaugęs gy...

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas, rodo „Malsenos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų a...

Pandemija gali sumažinti perdirbamų plastiko atliekų kiekį

Pandemija gali sumažinti perdirbamų plastiko atliekų kiekį

Plastikas vaidina svarbų vaidmenį saugant žmones COVID-19 pandemijos metu. Tačiau padidėjęs vienkartinio naudojimo plastiko gaminių poveikis aplinkai bus ilgalaikis, jis grasina sustabd...

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes 2

Pastarosiomis savaitėmis kai kurie Lietuvos verslo atstovai pradėjo aktyviai teikti paramą kovoje su koronavirusu: vieni aukoja pinigus gydymo įstaigoms, kiti nemokamai vaišina kava ar pietumis ...

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Yra vietų, kuriuose privalai apsilankyti. Ne todėl, kad užsidėtum eilinį pliusą – buvau ten – ir paskelbtum apie tai socialiniuose tinkluose. Todėl, kad šaukia pasąmonė. Tą šauksmą išgirdau prieš daugiau nei...

Jonavoje - bagažinių turgus: mainykis, derėkis ir atrask

Jonavoje - bagažinių turgus: mainykis, derėkis ir atrask

Šiltojo sezono metu, kiekvieną sekmadienį, nuo 9 iki 14 valandos Ūkininkų turgaus vietoje jonaviečių lauks bagažinių turgus. Pastarojo organizatoriai kviečia pasikrauti pilną automobilio bagažinę jums nebere...

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas 1

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" teko gydyti neeilinį pacientą - kengūriuką. Kaip pasakoja veterinarijos gydytoja - anesteziologė Ieva Šidlauskaitė, gyvūnas į kliniką buvo pristatytas su siuntimu iš „...

Neiššvaistyti vasaros veltu nusprendęs jaunimas ėmėsi darbo

Neiššvaistyti vasaros veltu nusprendęs jaunimas ėmėsi darbo

Socialiniame tinkle ,,Facebook" jau kurį laiką plinta įrašas, kuriame skelbiama apie jaunuolius, galinčius padėti jonaviečiams atlikti įvairius darbus: sutvarkyti sodą, namus, nuplauti automobilį, pavedžioti...

Ką turime padaryti, kad lietuviai gyventų ilgiau ir sveikiau?

Ką turime padaryti, kad lietuviai gyventų ilgiau ir sveikiau? 1

Ar žinojote, kad lyginant su vidutiniu švedu, statistinis Lietuvos vyras be rimtų sveikatos problemų nugyvena net 17 metų trumpesnį gyvenimo periodą? Tokią nemalonią tiesą atskleidė „Eurostat“ tyrimas (2016 m...

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Kovo 19 dieną prasidės jubiliejinis 25-asis kino festivalis „Kino pavasaris“. 16-oje Lietuvos miestų festivalį atidarys prancūzų režisierės Alice Winocour drama „Proksima“. Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė g...

Lietuvių  kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Kas gali būti brangiau už kūdikio lūpomis tariamą žodį „mama“? Tyrą, kaip tik ką po audros išplautas pajūrio gintaras, skambantis lyg širdį smelkianti melodija. Nėra nieko brangesnio. Bent kartą...