Etnokultūrinė stovykla „O kano žali sodai“

Etnokultūrinė stovykla „O kano žali sodai“
LIE 10
2019-07-10 13:03 2019

Liepos 1-4 dienomis Jeronimo Ralio gimnazijos mokiniai dalyvavo etnokultūrinėje stovykloje „O kano žali sodai“. Stovykla buvo organizuota keliais etapais: pirmoji vyko Jurbarko raj., Vertimuose, o antroji- Jonavos r., Upninkų seniūnijoje, Vyšnialaukio kaime.  

Gimnazijos jaunimo folkloro grupės „Dobilia“  (vad. Inga Kuuzeorg-Petrikonienė) ir  ansamblio (vad. Gražina Grigaravičienė) nariai išgyveno atradimų ir bendrystės laiką:

„Norėčiau, kad tokių stovyklų vyktų kuo daugiau. Mes, jaunimas, daug ko nežinome apie savo šaknis, muzikavimo galimybes. Vyksiu ir kitais metais į tokią stovyklą“, - teigė stovyklautoja Akvilė Ž.

Ugdyti meilę gimtajam kraštui, skatinti norą pažinti lietuvių tautos ir pasaulio muzikos tradicijas, ieškoti sąsajų, ugdyti kūrybiškumo jausmą, stiprinti gimnazijos bendruomenę, tarpusavio bendradarbiavimą – toks šios stovyklos tikslas.

Programoje dalyvavę gimnazistai vykdami į Vertimus, aplankė ne vieną Panemunės pilį, užkopė į piliakalnius.  Tądien jaunuoliai turėjo unikalią galimybę pabendrauti su Laurita Peleniūte – senųjų lietuviškų sutartinių giedotoja ir tyrinėtoja. Atlikėja stebėjosi stovyklautojų muzikavimu ir žingeidumu.  

Antrąją dieną  dalyviai bandė savo jėgas grupės formavimo ir bendradarbiavimo tradicinėse lietuvių žaidimų rungtyse. Plaustais buvo išmėginta Mituvos upė, o vakarop susitikta su Eržvilko vaikų ir jaunimo folkloro grupe „Šebukai“  ( liet., šebukai žem.  Pupelės). Vadovė Lina Lukošienė – įdomus žmogus. Ji papasakojo apie tradicinius lietuvių liaudies instrumentus, o kolektyvo nariai pamuzikavę visus pakvietė  linksmam lietuviškui šokiui. 

Dar vienas stovyklos svečias - Rytų kultūrų tyrinėtojas, fotografas, menininkas Marisu Abramavičius - Noibosia. Jis pristatė savo fotografijos knygą „Užupis: mitai ir realybė“. Svečiai atskleidė įvairių kultūrų ir muzikos sąsajų bei pastebėjimų. Kiekviena tauta unikali savo tradicijomis, tad labai svarbu pažinti, priimti ir gerbti kitos kultūros žmogų, nes ir mes, lietuviai, esame pastebimi pasaulyje savo dainomis, šokiais, šiuolaikiniu menu.

Trečiąją dieną  stovyklautojai tapo virtuvės šefais - buvo gaminami įvairių pasaulio šalių patiekalai, kurie nustebino savitu skoniu ir receptūra.

Stovyklos ketvirtoji diena buvo organizuota Jonavos rajone. Baidarių žygio dalyvių neišgąsdino apniukęs dangus. Tad iš Veprių pajudėjęs baidarių karavanas sėkmingai pasiekė Upninkus.  Čia buvo aplankyti keli objektai: sentikių kapinės, Perelozų cerkvė,  prancūzų karių kapinynas ir kt. lankytinos vietos. Dainos skambėjo ir Vyšnialaukio kaime.

Kiekvienas stovyklos dalyvis buvo nominuotas įsimintiniausios stovyklos akimirkoje. Dėkojame už finansinę paramą Jonavos r. savivaldybei, už pagalbą Ralio gimnazijos administracijai, už įsimintinas paskaitas ir veiklas lektoriams, už prizus rėmėjams – Juditos Vainilavičienės įmonei, o visiems dalyviams - už gražią bendrystę ir muzikavimą.

 

 

Jeronimo Ralio gimnazijos folkloro grupės „Dobilia“ vadovė mok. Inga Kuuzeorg-Petrikonienė

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas. Visų pirma, stovyklose gali daly...

Pokyčiai vietinio susisiekimo maršrutuose nuo birželio 3 dienos

Pokyčiai vietinio susisiekimo maršrutuose nuo birželio 3 dienos 3

Nuo šių metų birželio 3 dienos įsigalioja pakeitimai karantino metu vietinio susisiekimo maršrutuose, praneša UAB „Jonavos autobusai“. Darbo dienomis, pirmasis autobuso maršrutas „Jonava - Žeimi...

Švelnėja reikalavimai atvirose erdvėse įsikūrusiems lankytojų traukos objektams

Švelnėja reikalavimai atvirose erdvėse įsikūrusiems lankytojų traukos objektams

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 18 d. mažėja apribojimų atvirose erdvėse įsikūrusiems traukos objektams. Nuo šiol lankytojams atveriami ne tik atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji tak...

Nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos ragina atleisti aplinkos ministrą

Nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos ragina atleisti aplinkos ministrą

Reaguodamos į tai, kad aplinkos ministras K. Mažeika priėmė su visuomene nederintas medžioklės taisyklių pataisas, įteisinusias medžioklę lankais, o po to viešai melavo, kad toks derinimas vyko, nevyriausybi...

Vaikų, liekančių toje pačioje mokykloje, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

Vaikų, liekančių toje pačioje mokykloje, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką ...

“Radistai DJs” pristato naujausią kūrinį “Nieko Nesakysi”, kurio balsu buvo pasirinkta Senjasa.

“Radistai DJs” pristato naujausią kūrinį “Nieko Nesakysi”, kurio balsu buvo pasirinkta Senjasa.

“OpenPlay” įrašų kompanija ir garsiausias Lietuvoje didžėjų duetas “Radistai DJs” pristato naujausią kūrinį “Nieko Nesakysi”, kurio balsu buvo pasirinkta ryškiausia raudonplaukė muzikos scenoje - Senjasa. ...