Etnokultūrinė stovykla „O kano žali sodai“

Etnokultūrinė stovykla „O kano žali sodai“
LIE 10
2019-07-10 12:03 2019

Liepos 1-4 dienomis Jeronimo Ralio gimnazijos mokiniai dalyvavo etnokultūrinėje stovykloje „O kano žali sodai“. Stovykla buvo organizuota keliais etapais: pirmoji vyko Jurbarko raj., Vertimuose, o antroji- Jonavos r., Upninkų seniūnijoje, Vyšnialaukio kaime.  

Gimnazijos jaunimo folkloro grupės „Dobilia“  (vad. Inga Kuuzeorg-Petrikonienė) ir  ansamblio (vad. Gražina Grigaravičienė) nariai išgyveno atradimų ir bendrystės laiką:

„Norėčiau, kad tokių stovyklų vyktų kuo daugiau. Mes, jaunimas, daug ko nežinome apie savo šaknis, muzikavimo galimybes. Vyksiu ir kitais metais į tokią stovyklą“, - teigė stovyklautoja Akvilė Ž.

Ugdyti meilę gimtajam kraštui, skatinti norą pažinti lietuvių tautos ir pasaulio muzikos tradicijas, ieškoti sąsajų, ugdyti kūrybiškumo jausmą, stiprinti gimnazijos bendruomenę, tarpusavio bendradarbiavimą – toks šios stovyklos tikslas.

Programoje dalyvavę gimnazistai vykdami į Vertimus, aplankė ne vieną Panemunės pilį, užkopė į piliakalnius.  Tądien jaunuoliai turėjo unikalią galimybę pabendrauti su Laurita Peleniūte – senųjų lietuviškų sutartinių giedotoja ir tyrinėtoja. Atlikėja stebėjosi stovyklautojų muzikavimu ir žingeidumu.  

Antrąją dieną  dalyviai bandė savo jėgas grupės formavimo ir bendradarbiavimo tradicinėse lietuvių žaidimų rungtyse. Plaustais buvo išmėginta Mituvos upė, o vakarop susitikta su Eržvilko vaikų ir jaunimo folkloro grupe „Šebukai“  ( liet., šebukai žem.  Pupelės). Vadovė Lina Lukošienė – įdomus žmogus. Ji papasakojo apie tradicinius lietuvių liaudies instrumentus, o kolektyvo nariai pamuzikavę visus pakvietė  linksmam lietuviškui šokiui. 

Dar vienas stovyklos svečias - Rytų kultūrų tyrinėtojas, fotografas, menininkas Marisu Abramavičius - Noibosia. Jis pristatė savo fotografijos knygą „Užupis: mitai ir realybė“. Svečiai atskleidė įvairių kultūrų ir muzikos sąsajų bei pastebėjimų. Kiekviena tauta unikali savo tradicijomis, tad labai svarbu pažinti, priimti ir gerbti kitos kultūros žmogų, nes ir mes, lietuviai, esame pastebimi pasaulyje savo dainomis, šokiais, šiuolaikiniu menu.

Trečiąją dieną  stovyklautojai tapo virtuvės šefais - buvo gaminami įvairių pasaulio šalių patiekalai, kurie nustebino savitu skoniu ir receptūra.

Stovyklos ketvirtoji diena buvo organizuota Jonavos rajone. Baidarių žygio dalyvių neišgąsdino apniukęs dangus. Tad iš Veprių pajudėjęs baidarių karavanas sėkmingai pasiekė Upninkus.  Čia buvo aplankyti keli objektai: sentikių kapinės, Perelozų cerkvė,  prancūzų karių kapinynas ir kt. lankytinos vietos. Dainos skambėjo ir Vyšnialaukio kaime.

Kiekvienas stovyklos dalyvis buvo nominuotas įsimintiniausios stovyklos akimirkoje. Dėkojame už finansinę paramą Jonavos r. savivaldybei, už pagalbą Ralio gimnazijos administracijai, už įsimintinas paskaitas ir veiklas lektoriams, už prizus rėmėjams – Juditos Vainilavičienės įmonei, o visiems dalyviams - už gražią bendrystę ir muzikavimą.

 

 

Jeronimo Ralio gimnazijos folkloro grupės „Dobilia“ vadovė mok. Inga Kuuzeorg-Petrikonienė

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Jonavos kultūros centras – tai TU, tai mes, tai Jonava!

Jonavos kultūros centras – tai TU, tai mes, tai Jonava!

Gyvendami ypatingos auros mieste, mes mėgstame kurti ir žavėtis kūryba. Mes mėgstame burtis, švęsti gyvenimą ir mėgautis kultūra. Nes mes – Jonava! Mūsų mieste šią vasarą buvo ypatingai daug progų sutikt...

Nepamirštami pasirodymai šiandien užbūrė vaikus, senjorus ir neįgaliuosius

Nepamirštami pasirodymai šiandien užbūrė vaikus, senjorus ir neįgaliuosius

VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras (VLC) kartu su projekto partneriu sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija "Jonavos Viltis" nuo 2019 m. gegužės 3d. įgyvendina 2014-2020 m. ESFIVP priemon...