Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė
LAP 30
2020-11-30 11:44 2020

Benas Spietinis (24 m.) – jonavietis, didžiojo futbolo bei futsal (salės futbolo) žaidėjas. Be to, kad vaikinas yra Jonavos ,,Vikingų“ komandos kapitonas, jis jau dvejus metus iš eilės buvo pakviestas prisijungti prie Lietuvos nacionalinės futsal rinktinės. Kaip sako jis pats, atstovauti šaliai – didelė garbė, tačiau žaidimas savo miesto komandoje turi savitą žavesį – ,,Vikingai“ vienija draugų būrį, tad aikštelėje komandos nariai vienas kitą supranta vos iš pusės žodžio.


Nuo mažų dienų


„Futbolas mano gyvenime atsirado tada, kai man buvo 6-eri ar 7-eri metai. Vieną dieną į mokyklą atėjo mano pirmasis treneris – Vytautas Stanevičius, kuris kvietė vaikus į treniruotes. Aš buvau jaunesnis nei kiti mano klasiokai. Dėl to treneris pasakė, kad turėsiu palaukti kitų metų, kai treniruotis bus kviečiami mano bendraamžiai. Laimei, mano močiutė pažinojo Vytautą ir paprašė jo priimti mane į treniruotes su vyresniais. Jis sutiko“, – paklaustas apie tai, kaip jo gyvenime atsirado futbolas, pasakojo B. Spietinis.


Ugdė ne tik fizinius gebėjimus


Treniruotės keitė treniruotes, varžybos varžybas... Ir nors jonaviečiui sekėsi gerai, buvo akimirkų, kai jis norėjo viską mesti.


„Treneris nevengdavo garsesnio tono, visada laikėsi aiškiai sudėliotų taisyklių – turnyruose sutartą minutę turėdavai būti ten, kur tau pasakyta. Jis tikrai buvo griežtas. Nors dabar man tai atrodo visiškai normalu, būnant vaiku, suprasdavau ne viską. Dėl to aš buvau susigalvojęs, jog noriu mesti futbolą. Kalbėdavau apie tai net su tėvais, tačiau jie man paaiškindavo, kad viskas yra gerai, o treneris savo griežtumu parodo rūpestį.


Nebuvau pats lengviausias vaikas. Kai mokytojai negalėdavo susitvarkyti su manimi, kviesdavo ne tėvus, o trenerį. Jo rūpestis mumis buvo visokeriopas... Iki šiol puikiai pamenu kartą mums pasakytus trenerio žodžius: „Jeigu aš neišauginsiu jūsų gerais žaidėjais, tai bent išauginsiu gerais žmonėmis, su kuriais nebus gėda sveikintis gatvėje“.


Na, kadangi susitikę su treneriu sveikinamės, persimetame keliais žodžiais, spėju, užaugau geru žmogumi (aut. past. šypsosi). Galiu pasakyti, kad iki šiol esu jam labai dėkingas už tai, koks dabar esu ir kalbu ne tik apie futbolą“, – gražių žodžių negailėjo jonavietis.


Nuo „Amigos“ iki „Vikingų“


Lauko futbolo gerbėjams B. Spietinis žinomas kaip vidurio gynėjas, ne vienerius metus iš eilės žaidęs jaunimo rinktinės sudėtyje. Kas atsitiko, kad lauko aikštelėse nuo mažų dienų besitreniravusio futbolininko gyvenime svarbią vietą staiga užėmė futsal?


„Jonavoje salės futbolą visi žaisdavo tik mėgėjiškai žiemos metu, per pertrauką nuo lauko futbolo. Tada mūsų komanda vadinosi „Amigos“.
Po vienos pergalės mėgėjiškose varžybose mano draugai, sėdėdami bare, sumąstė įkurti sporto mėgėjų klubą. Taip atsirado „Vikingai“, kurie tada jungė daug sporto šakų: tinklinį, krepšinį, salės futbolą... Visgi, išliko tik salės futbolas“, – kalbėjo jonavietis.


Kėlė sau vis didesnius iššūkius


Komandai nuolat laimint, miesto lygos varžybose sustoti nebesinorėjo.


„Tuomet 3 metus iš eilės laimėjome Kauno lygoje. Tačiau apetitas augo bevalgant... Nusprendėme sudalyvauti Lietuvos futsal taurėje, kur, įveikę ne vieną aukščiausios lygos komandą, laimėjome antrąją vietą. Supratome, kad turime išbandyti savo jėgas aukščiausioje šalies lygoje. Pirmasis sezonas „prisvilo“ – užimta 5-oji vieta, tačiau kitame – 3-ioji, o praėjusiais metais – jau 2-oji vieta“, – pasakojo jonavietis, kuris su „Vikingais“ yra nuo pat klubo įkūrimo pradžios.


„Smagu matyti, kad komanda sparčiai auga. Kažkada mes patys sau buvome ir žaidėjai, ir vadovai, ir treneriai, o dabar mūsų klubas – vienas profesionaliausių Lietuvoje. Tiesą sakant, neįsivaizduoju savęs kitoje Lietuvos komandoje“, – teigė B. Spietinis.


Rinktinės narys


„Vikingų“ kapitono pasiekimai salės futbolo aikštelėje neliko nepastebėti – jis ne kartą kviestas prisijungti prie Lietuvos nacionalinės futsal rinktinės.
„Pirmojo kvietimo turėjau atsisakyti, nes mano gyvenimas buvo stipriai susietas su lauko futbolu ir negalėjau palikti tuometinės savo komandos. Bet kai tik pasibaigė lauko sezonas, vėl gavau kvietimą ir net negalvodamas prisijungiau prie rinktinės. Aš manau, kad kiekvieno žaidėjo siekiamybė – atstovauti savo šaliai, miestui, šeimai... Tai yra didelė garbė. Manau, tokio pasiūlymo nei vienas neatsisakytų“, – teigė vaikinas.


Supranta iš pusės žodžio


Kur žaisdamas B. Spietinis jaučiasi geriau – ,,Vikinguose“ ar rinktinėje?


,,Ir ten, ir ten jaučiuosi tikrai labai gerai, tačiau žaisti, be abejo, geriau sekasi už „Vikingus“. Visų pirma, žaidžiant rinktinėje tenka susirungti su daug pajėgesnėmis komandomis nei Lietuvoje.


Antra, futsalas – komandinis žaidimas. „Vikinguose“ aš visus pažįstu, suprantu iš pusės žodžio, mes visi esame draugai ir už aikštės ribų. Rinktinės žaidėjus sutinki kelis kartus per porą mėnesių. Tad natūralu, kad reikia priprasti vieniems prie kitų. Būtent to pripratimo rinktinėse dažniausiai ir trūksta tam, kad žaidimas būtų maksimaliai ištobulintas“, – teigė vaikinas.


Pirmenybė – kairei kojai


Pasiteiravus, ar vaikinas turi kažkokių prietarų prieš varžybas, jis pasakoja, kad į aikštelę visada žengia kaire koja.


,,Nežinau, ar galima tai vadinti prietaru, tačiau kaire koja aš labiau pasitikiu nei dešine“, – šypsodamasis kalbėjo B. Spietinis.


Kalbino Jovita Stanevičiūtė

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

Homofobija, patyčios, diskriminacija – sąvokos, kurios neretai lydi viena kitą. Jos gerai pažįstamos ir jonavietei Violetai Tamelytei – mergina, remdamasi asmenine patirtimi bei sukauptomis žiniomis, savanor...

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonavoje, Gėlių gatvės gale, įsikūrusios sodybos neįmanoma nepastebėti – ją puošia daugybė metalo skulptūrų, traukte traukiančių akį. Pastarąsias savomis rankomis pagamino sodybos šeimininkas Remigijus Rabik...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Nusipirkai motociklą - pirk ir karstą. Tokį posakį, ko gero, yra girdėjęs kiekvienas ,,šviežiai iškeptas" motociklininkas. Sunku būtų nesutikti su tuo, kad plieninis žirgas nėra pati saugiausia transporto pr...

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu"

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu" 1

Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime gyvenantys žmonės, ko gero, nebedrįsta burnoti, kad jų seniūnijos teritorijoje nėra ką veikti: čia iškilmingai minimos valstybinės šventės, švenčiamos Joninės, o įpras...

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą 2

Vita Žikienė – jonavietė, jau penktus metus siuvanti išskirtines pagalvėles – transformerius. Jos kūrinių originalumą neseniai patvirtino Lietuvos Respublikos patentų biuras – pagalvių dizainas įregistruotas...

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietė Jelena Šimonienė jau ne vienus metus kuria įstabius kūrinius iš vilnos – menininkės rankose, naudojant vėlimo techniką, pastaroji virsta gyvūnų skulptūrėlėmis, kurios, regis, alsuoja gyvybe. Itin t...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

13 metų – tokį bėgimo stažą turi jonavietė Laura Dapkuvienė (39 m.). Moteris yra dalyvavusi daugybėje bėgimo varžybų, o visai neseniai įveikė ir 11-ąjį savo maratoną. Kaip sako pati Laura, bėgimas – neatsiej...

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabum...

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“ 1

Diskgolfas – sportinis žaidimas, kurio populiarumas Lietuvoje skaičiuoja antrą dešimtmetį. Jonavos rajone jis pradėtas žaisti 2014-aisiais metais. Tuomet Šveicarijos seniūnijoje, Barbolaukio kaime, įkurtas d...