„Futboliuko“ virusas vėl atkeliavo pas mažuosius ugdytinius

„Futboliuko“ virusas vėl atkeliavo pas mažuosius ugdytinius
GEG 13
2017-05-13 21:05 2017

Tradiciškai trečius metus iš eilės lopšelis-darželis „Pakalnutė“ organizavo smagų Jonavos rajono priešmokyklinio ugdymo vaikų sportines žaidynes -  futboliuko turnyrą „Kamuoliukas greituoliukas“. Šis renginys kol kas rajoninis, tačiau pasak l/d „Pakalnutė“ direktorės Zitos Gudonavičienės, mėgins turnyrą vėl  surengti ir respublikiniu mastu, nes pernai tai buvo padaryta.  Renginys linksmas ir vaikams labai patinka. Šio renginio tikslas – pirmiausia, tai judėjimas, kuris vaikams suteikia daug džiaugsmo, futbolo propagavimas, draugauti su kitais darželiais, stiprinti draugystę su savo socialiniais partneriais.

Tokio futboliuko pradžią prisiminusi l/d „Pakalnutė“ auklėtoja metodininkė Danguolė Greičiuvienė teigė,  kad darželis jau ne vienus metus turi sutartį ir bendradarbiauja su VšĮ „Jonavos futbolu“.  Nuolat  vaikučiams futbolo paslapčių perduoda treneris Eisvinas Utyra. Tačiau pati pradžia buvo, kai l/d „Pakalnutė“ dalyvavo respublikiniame projekte „Futboliukas“. Kaune vykusiame renginyje darželis laimėjo, gavo nemažai futbolo įrangos, vartus ir nuo to prasidėjo tolesni plėtojamas.

“Mūsų darželyje daugiausia pavasarį būna teminės savaitės, per kurias rengiame ir tarpgrupines varžybėles, ir pateikiame žaidybinius elementus. Įgūdžiai plėtojami nuolat, - idėją pristatė D. Greičiuvienė. – Vaikai auga, ateina kiti, bet tai ne vienadienis projektas. Net ir trimečiai ar keturmečiai dalyvauja, spiria kamuolį ir laukia to futboliuko. Tas renginys daugiau yra draugystė, visi dalyvaujam, džiaugiamės“.

Toks futboliuko renginys vykdavo stadione, tačiau šįkart mažieji sportininkai pasirungti buvo pakviesti į Jonavos sporto areną. Joje įvairiose estafetėse be organizatorių l/d „Pakalnutė“ (dvi komandos), dalyvavo lopšeliai-darželiai „Saulutė“, Lakštingalėlė“, „Dobilas“ ir mokykla-darželis „Bitutė“.

Pirmiausia vaikučiai galėjo susipažinti su FK „Jonava“ futbolo klubo žaidėjais, kurie pademonstravo, kaip žaidžiamas salės futbolas. Vėliau patys įsilieję į sportines rungtis, vaikučiai sudalyvavo įvairiose rungtyse – estafetėse, kur lavino savo įgūdžius futbolo žaidimo elementais: kamuolio varymas kojomis aplink kūgelius, kamuolio taikymas į mažuosius vartelius, peršokimas ar komandinė disciplina. Mažieji sportininkai įnirtingai ir traukė virvę. Gerokai apšilę tiek vaikučiai, tiek ir pedagogai savo jėgas išbandė futbolo aikštelėje. Kiekvieną komandą sudarė po tris mergaites ir berniukus.

Varžybose pralaimėjusių nebuvo, nes visų įstaigų komandos buvo apdovanotos taurėmis ir FK „Jonava“ kepurėlėmis.