Gausios šeimos galva N. Šalūga: „Išdrįskite - ir sėkmė tikrai ateis“

Gausios šeimos galva N. Šalūga: „Išdrįskite - ir sėkmė tikrai ateis“
RGS 19
2018-09-19 08:28 2018

Iš pažiūros – atletiškas ir jaunatviškas vaikinas, o iš tiesų – santūrus gausios šeimos tėvas ir atsakingas verslininkas. Toks įspūdis susidaro bendraujant su Nerijumi Šalūga, jonaviečiu, čia gimusiu ir augusiu, o dabar auginančiu savo paties atžalas ir vystančiu nuosavą verslą. Vyro darbo krūvis nemenkas, atrodytų, po jo norėtųsi tik ilsėtis, tačiau N.Šalūga savo prioritetu laiko šeimą, o laisvalaikį mieliau skiria visuomeninei ir labdaringai veiklai ar sportui, nei sėdėjimui namuose.

 Šeima yra tai, kuo  labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi. Tai - mano  atgaiva po sunkios dienos ir paguoda iškilus sunkumams.

- Nerijau, esate gausios šeimynos tėvas. Ką jums reiškia šeima? Kaip pavyksta suderinti intensyvius darbus ir laiką šeimai?

- Taip, turiu gausią šeima, du sūnelius, kuriems jau daugiau kaip vieneri, ir dvi dukrytes -  4 ir 9 metų, taip pat supratingą ir mylinčią žmoną, kuri visada mane palaiko. Šeima yra tai, kuo  labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi.  Tai - mano  atgaiva po sunkios dienos ir paguoda iškilus sunkumams. Man šeima yra didžiausia vertybė, o kartu ir pati geriausia investicija, kuri kasdien duoda vaisių, kuomet girdi laimingą vaikų juoką, matant jų šypsenas, klausant pirmųjų žodžių tarimo, stebint pirmus žingsnius...  Man tai yra didžiausia gyvenimo prasme, motyvuojanti dirbti ir siekti tikslų.

Dienoje, kaip ir visi,  turiu 24 valandas, todėl laiką skirstau remdamasis prioritetais, iš kurių pagrindinis - šeima, visa kita rikiuojasi iš paskos... Dažnai tik grįžęs namo po intensyvios darbo dienos prisimenu, kad tądien nei pusryčiavau, nei pietavau, tačiau nesiskundžiu, tokia netyčinė „dieta“ kartais į naudą.

- Turite nuosavą verslą, tai atima nemažai laiko, tačiau dalį jo vis dėlto skiriate ir visuomeninei veiklai? Kodėl? Juk bet kuris kitas Jūsų vietoje galbūt mieliau rinktųsi ramų poilsį gamtoje, nei aukotų laiką ir pinigus geriems darbams...

- Nebūtina turėti pinigų, norint daryti gerus darbus, reikia turėti noro, o kai jo yra, laiko visada atsiras. Metams bėgant imi suprasti, kad reikia galvoti ne tik apie savo kiemą ar savo šeimos  gerovę, bet ir apie šalia gyvenančius, kasdien gatvėje prasilenkiančius žmones. Vieniems yra sunkiau, kitiems lengviau, tai kodėl gi nenuveikus kažko gero vardan tų, kuriems sunkiau?

Nors Jonavoje veikia nemažai organizacijų, kurios padeda sunkiau gyvenančioms šeimoms, vienas labiausiai pasišventusių žmonių labui yra paramos ir labdaros fondas “ Gerumo sparnai” . Matant, kaip fondo savanoriai stengiasi vardan žmonių, negali likti nuošaly, norisi ir pačiam kažkuo prisidėti. Būna, fondas paprašo konkrečios pagalbos, būna, pasisiūlau pats. Stengiuosi dalyvauti ir kitokiose visuomeninėse veiklose, tik ne visada užtenka laiko.

Nebūtina turėti pinigų, norint daryti gerus darbus, reikia turėti noro, o kai jo yra, laiko visada atsiras.

- Kaip atrodo Jūsų laisvalaikis ir ar apskritai randate laiko atostogoms?

- Su šeima mėgstame keliauti, stengiamės pažinti Lietuvą, labiau susipažinti su istorinėmis jos vietomis. Dabar šis pomėgis kiek apribotas, nes daug dėmesio reikalauja mažieji, tačiau turiningai leisti laiką su šeima stengiamės ir kitais būdais – iškylaujant, žaidžiant ar tiesiog einant pasivaikščioti visiems drauge. 

Sekmadieniais stengiamės aplankyti Ruklos Šventosios Dvasios parapiją ir paklausyti klebono Arnoldo Valkausko pamokslų.

Mėgstu lankytis treniruoklių salėje, man tai -  atgaiva ir kūnui, ir sielai, nors pastaruoju metu retokai pavyksta ten užsukti. Mėgstu skaityti, lankyti įvairius seminarus, neseniai atradau žvejybą. Nors pastarojoje srityje įspūdingais pasiekimais pasigirti dar negaliu, bet įgūdžius tobulinu.  

- Po mokslų likote gyventi Jonavoje. Ar netraukia didmiesčiai? Galbūt ten net ir verslui būtų platesni vandenys?

- Studijų metais teko gyventi Kaune, taip pat ir Vilniuje, bet, kalbant atvirai, niekada ten nesijaučiau kaip namuose.  Minčių likti Vilniuje po studijų buvo, tačiau kelias visgi nuvingiavo į gimtąją Jonavą. Mano mintyse didmiesčiai buvo tik laikinos stotelės, po kurias, manau, kiekvienas turi pakeliauti, kad suprastų ir atrastų, jog geriausia – namuose. O namuose, kaip sakoma, ir sienos padeda.

 Baigiant studijas suvokiau, kad turiu du pasirinkimus: arba aš susikoncentruoju į savo tikslus ir darau viską, kad juos pasiekčiau, arba aš pradedu dirbti samdomą darbą ir padedu darbdaviui įgyvendinti jo tikslus.

Mano mokslai prasidėjo Aleksandro Stulginskio universitete Kaune, pasirinkau ekonomikos studijų programą. Ketveri metai tikrai buvo puikūs, nors būta visko, kaip ir kiekvienam studentui. Pirmaisiais metais buvau arti iškritimo iš universiteto, mat svajojau išvažiuoti į užsienį, kur, kaip buvau girdėjęs, “pinigai beveik ant medžių auga, reikia tik netingėti jų nuskinti”, tačiau,  po mamos pamokslo (už kurį esu ir šiandien jai dėkingas), teko suvokti realybę ir kritiniu momentu susigriebti. Po šios pamokos daugiau manęs raginti mokslams nebereikėjo.

Vilnius, kuriame studijavau magistrą M. Riomerio universitete, man pasirodė daugiakultūrinė ir moderni Lietuvos sostinė. Kai eisi jaunas, žingeidus, ieškantis savęs – tuomet tai puikus galimybių ir patirčių miestas. Studijuojant Vilniuje, buvo labai įdomu stebėti, kaip mūsų sostinėje veikia pagrindiniai šalies ekonomikos principai,  matyti praktikoje pritaikomus teorinius dalykus. Čia atradau dėstytoją doc. dr. Rimvydą Jasinavičių, kuris man ne tik suteikė daug žinių, bet ir motyvavo savarankiškai veiklai. Jo rekomenduotas knygas skaitydavau su didžiausiu susidomėjimu. Baigiant studijas suvokiau, kad turiu du pasirinkimus: arba aš susikoncentruoju į savo tikslus ir darau viską, kad juos pasiekčiau, arba aš pradedu dirbti samdomą darbą ir padedu darbdaviui įgyvendinti jo tikslus. Pasirinkau pirmąjį variantą, o šis pasirinkimas ir parvedė mane į gimtąją Jonavą.

Verslui vystyti bet kuri vieta tinkama, jei tik žinai, kaip tai daryti. Ir dykumoj galima skėčius pardavinėti, jei tik yra poreikis. Na, o Jonava yra puikioje strateginėje vietoje verslo atžvilgiu, ji -  Lietuvos centre, visai čia pat Kauno, tik ne visi moka tuo privalumu pasinaudoti.

- Jūs – verslininkas. Dažnai žmonės skundžiasi, kad nėra pinigų, atlyginimai maži, o dirbti sau esą neapsimoka, arba tiesiog bijoma pradėti. Ką pasakytumėte tokiems?

- Žinoma, yra žmonių, kurie niekada nieko nepradės, nes jiems yra patogiau skųstis, kažką kaltinti, ieškoti savo neveiksnumo pateisinimo visur kitur, tik ne savyje.

Žmonėms, kurie bijo pradėti arba bijo nesėkmių, siūlyčiau pasidaryti pliusų ir minusų sąrašą. Jei yra daugiau pliusų- ryžtis naujai pradžiai, jei daugiau minusų, matyt, naujai pradžiai dar ne laikas, arba išsikeltas tikslas nepakankamai trokštamas. Patarčiau neklausyti aplinkinių, jie niekada nebus Jūs ir niekada gerai nesupras, kodėl to siekiate, o dažnai dar ir bandys atkalbėti. Tinkamo laiko pradėti nebus niekada, žmogus jį gali susikurti tik savo pastangų dėka, nuosekliai siekdamas savo pasirinkto tikslo, skirdamas bent po valandą per dieną.  Išdrįskite - ir sėkmė tikrai ateis. O nesėkmės tėra sėkmingo verslo dalis, tik jų dėka žmogus užsigrūdina ir tobulėja. Patarčiau susirasti žmogų ar įmonę, kuri jau daro tokį verslą, ir į tai lygiuotis. Galiausiai visa išmintis slypi knygose, straipsniuose, daug informacijos galite rasti įvairiuose verslo seminaruose.  Nenorėkite greitų rezultatų, tik sunkiu darbu ir atsidavimu pasieksite, ko trokštate.

Žmonėms, kurie bijo pradėti arba bijo nesėkmių, siūlyčiau pasidaryti pliusų ir minusų sąrašą. 

Šiandien mano pagrindinė veikla, iš kurios gyvenu, yra nekilnojamojo turto vystymas. Buvo daug nusivylimų, daug nesėkmių, bet aš tai laikiau proceso dalimi ir nebijojau - reikia išmokti teikiamas pamokas ir klaidų nekartoti, matyti išsikeltą tikslą, o tada sėkmė bus neišvengiama.

Užsakymo Nr.: 20180919/1

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas, rodo „Malsenos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų a...

Vicemeras E. Sabutis: ,,Jonavos kultūros centras - miesto kultūros širdis"

Vicemeras E. Sabutis: ,,Jonavos kultūros centras - miesto kultūros širdis"

Miesto šventės, pramoginiai renginiai, iniciatyvos, džiuginusios jonaviečius karantino metu - visa tai ir dar daugiau yra Jonavos kultūros centro (JKC) darbuotojų darbo vaisius. Kaip sako kultūros sritį kuru...

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose...

Lietuvoje jau 50 metų atliekamos transplantacijos operacijos

Lietuvoje jau 50 metų atliekamos transplantacijos operacijos

Šiais metais sukanka 50 metų, kai Lietuvoje atliekamos organų transplantacijos operacijos, kurios gelbėja žmonių gyvybes. Per 50 metų iš viso Lietuvoje yra atlikta arti 3 tūkst. ...

Lietuvių  kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Kas gali būti brangiau už kūdikio lūpomis tariamą žodį „mama“? Tyrą, kaip tik ką po audros išplautas pajūrio gintaras, skambantis lyg širdį smelkianti melodija. Nėra nieko brangesnio. Bent kartą...

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes

Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes 2

Pastarosiomis savaitėmis kai kurie Lietuvos verslo atstovai pradėjo aktyviai teikti paramą kovoje su koronavirusu: vieni aukoja pinigus gydymo įstaigoms, kiti nemokamai vaišina kava ar pietumis ...

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Vaiko nuomonė lemiama nustatant gyvenamąją vietą, bendravimo su besiskiriančiais tėvais tvarką, imantis veiksmų dėl galimo smurto arba prievartos ir kt. Ner...

Gydytoja tapti nuo vaikystės svajojusios Žemynos regėjimą išsaugojo donoras

Gydytoja tapti nuo vaikystės svajojusios Žemynos regėjimą išsaugojo donoras

Nacionalinis transplantacijos biuras dėkoja žmonėms, kurie sutinka papasakoti savo sėkmės istoriją, kai transplantacija pakeitė jų gyvenimą. Žemyna šiuo metu sėkmingai medicinos mokslus studijuo...

Kokių spalvų vengti miegamajame?

Kokių spalvų vengti miegamajame?

Spalvų pasirinkimas miegamajame – itin atsakinga užduotis. Ne tik todėl, kad jos lemia interjero įvaizdį, bet ir gali turėti įtakos mūsų nuotaikai. Svajojate apie raminančią ir atsipalaiduoti leidžiančią aplinką...

Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus

Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus 1

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „Regitra“, kurioje retas nėra buvęs, tad ir įvairių istorijų gausu. O ypač – apie vairavimo egzaminus. Taigi, „Regitros“ egzaminuotojas pasakoja, koki...

Tomas Vytautas Raskevičius: „Lietuvoje vyrams verkti vis dar nepridera, o moterys  atlieka didžiąją dalį namų ruošos“

Tomas Vytautas Raskevičius: „Lietuvoje vyrams verkti vis dar nepridera, o moterys atlieka didžiąją dalį namų ruošos“

Kaip Lietuvos gyventojai vertina įvairias socialines grupes? Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad tyrimų rezultatai kitų Europos šalių kontekste nėra džiugi...

PSO apie paauglių sveikatą: gyvensena šiek tiek prastėja, o patyčios dar nesitraukia

PSO apie paauglių sveikatą: gyvensena šiek tiek prastėja, o patyčios dar nesitraukia

Lietuvos moksleiviai patenkinti savo gyvenimu, tačiau daugėja irzlumo ir nervingumo. Taip pat Lietuvai vis dar sunkiai sekasi kovoti su paauglių patyčiomis, kurios gana silpnai mažėja. Nors per pastaruosius ...

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Kovo 19 dieną prasidės jubiliejinis 25-asis kino festivalis „Kino pavasaris“. 16-oje Lietuvos miestų festivalį atidarys prancūzų režisierės Alice Winocour drama „Proksima“. Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė g...

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje 2

Jonavos Politechnikos mokykla - Erasmus+ projekto dalyvė, jau galinti įvertinti jo suteiktą naudą. Projekto dėka ugdymo įstaigos bendruomenė lankėsi Lenkijoje, du kartus - Ispanijoje: Venecijoje bei Barselon...

Advokatė pataria, kaip užtikrinti sklandų darbuotojų grįžimą į biurus

Advokatė pataria, kaip užtikrinti sklandų darbuotojų grįžimą į biurus 1

Vis labiau švelninant karantino ribojimus, darbdaviai ir darbuotojai pradeda kalbėti apie tai, kad galbūt jau laikas grįžti į biurus. Vyriausybė rekomenduoja neskubėti to daryti, jei nėra būtinybės. Panašios...

   „Pagalbos vaikams linijos“ konsultantė: skambučių dėl patyčių nemažėja

„Pagalbos vaikams linijos“ konsultantė: skambučių dėl patyčių nemažėja

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje veikianti „Pagalbos vaikams linija“ (PVL) neretai sulaukia skambučių dėl vaikų patiriamų patyčių. Linijos konsultantė Anastasija sako, kad tokių skambu...