Gerosios praktikos futbole pavyzdžiais domėjosi ir Jonavos meras

Gerosios praktikos futbole pavyzdžiais domėjosi ir Jonavos meras
LAP 16
2017-11-16 11:11 2017

Lietuvos futbolo klubų akademijų, rajonų savivaldybių bei sporto mokyklų atstovai praėjusios savaitės pabaigoje rinkosi į seminarą Utenoje, kur keitėsi patirtimi sėmėsi naujų idėjų kaip stiprinti klubų struktūrą, jaunimo ugdymą. Kitų miestų pavyzdžiais domėjosi ir Jonavos delegacija su meru priešakyje.


Panašus susitikimas rengiamas trečią kartą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyva.

Seminaro dalyvius pasveikino LFF prezidentas Tomas Danilevičius. Į Uteną iš Šveicarijos atkeliavo Europos futbolo valdžioje svarbias pareigas užimantis svečias – Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Klubų licencijavimo skyriaus vadovas Alešas Zavrlis.


Seminaro dalyviams Utenoje slovėnas A. Zavrlis pasidalino informacija apie tendencijas Europos futbole, gerąja mažesniųjų valstybių praktika, jaunimo akademijų sėkmės priežastimis, Slovėnijos futbolo modeliu. „Žinau, jog svarstote pasikeitimus jaunimo ugdymo sistemoje. Tai labai svarbi sritis. Ugdyti jaunus žaidėjus ypač svarbus tokioms mažesnius resursus turintiems šalims kaip Lietuva. Turite investuoti į jaunimą, infrastruktūrą, masinį futbolą. Iš vienos pusės yra socialinis aspektas, o iš kitos – kaip tvarus verslo modelis. Svarbu stiprinti aukščiausios lygos klubų darbą su jaunimu“, - sakė A. Zavrlis.

Pasak LFF licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio, analizuojant klubų struktūras nuo šiol didžiausias dėmesys kreipiamas į gerosios praktikos klubus - tuos, kurie suderina viešąją ir privačią partnerystę, t.y. savivaldybė yra tarp klubo dalininkų arba skiria jam tikslines lėšas jaunimo ugdymui, o visos vaikų komandos yra klubo struktūroje.
 

„Tik tokius klubus laikome pilnaverčiais, tokie klubai stabilumą, tvarumą ir pagrindą augimui randa vietos bendruomenėje, jos narių dalyvavime ir iniciatyvose Neatsitiktinai susirinkome Utenoje, nes „Utenis“ yra tarp žengiančių šiuo keliu ir savo kryptinga veikla sudomino jau ne vieną aplinkinę savivaldybę ar klubą“, - teigė L. Zibolis.

 

Uteniškių patirtimi aktyviai domėjosi ir Jonavos miesto atstovai -  rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Venckevičienė, „Jonavos“ klubo direktorė Rita Bagdonienė.
 

Pasak L. Zibolio, Jonavai tai ypač aktualu, nes jaunimo futbolo grupių ugdymo perkėlimas į VšĮ „Jonavos futbolas“, kaip numato geroji futbolo klubų praktika, diskutuojamas jau ne vienerius metus.

 

„Tikiuosi, jog atitinkami sprendimai turėtų būti priimti jau nuo metų pradžios. Jonavos klubo, savivaldybės bei KKSC vadovai yra gana gerai įsigilinę į šios temos aktualijas, išklausę klubų Gargžduose sėkmės istorijas, žino koks futbolo augimas mieste ir rajone laukia pradėjus kryptingai dirbti vadovaujantis viešos ir privačios partnerystės principais. Tai jau gana seniai yra įgyvendinta tokiose valstybėse kaip Slovėnija, Estija ir kitos, tai sėkmingai veikia ir Lietuvoje: Klaipėdos rajono, Telšių rajono, Plungės rajono, Utenos rajono, Kėdainių savivaldybėse. Kėdainiai ir Jonava galėtų tapti vidurio Lietuvos futbolo augimo flagmanu, kuris naujomis iniciatyvomis sudomins vaikus sportuoti ir savo pavyzdžiu paskatins keistis kitas aplinkines savivaldybes. Iš to, ką matėme per paskutinius penketą metų kitose savivaldybėse, galima numanyti, kad ėmus ugdyti vaikų komandas klube augs ir tam skiriamas finansavimas ir futbolo trenerių poreikis. Kalbant apie infrastruktūrą, ji treniruočių procesui organizuoti yra išvystyta neblogai. Tiesa, trūksta modernaus pagrindinio stadiono aukščiausios lygos rungtynėms“, - kalbėjo LFF specialistas.


Seminaro dalyviai supažindinti su naujovėmis licencijavimo taisyklėse bei futbolo mokyklų sertifikavimu, vyko nemažai diskusijų apie galimus kelius ir priemones siekiant kokybiško jaunimo ugdymo.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Nuotraukose – renginio akimirkos (E.Mitkaus nuotr.)

 

Nuotraukų galerija