G.Kaiša: "Saikingai švęsti šventes dar neišmokome"

G.Kaiša:
GRU 27
2017-12-27 14:09 2017

„Šventinis laikotarpis beveik tradicinis ir kartojasi metai iš metų.  Kūčių dieną buvo pakankamai ramu, tik 23 iškvietimai, matyt žmonės susikaupia, rimtai nusiteikia. To negaliu pasakyti apie dvi Kalėdų dienas – per dvi paras skubėjome į 95 iškvietimus“, - pasakoja  Jonavos greitosios medicininės pagalbos stoties (GMP) vadovas Gintautas Kaiša.

Šventiniu laikotarpiu greitosios medicinos pagalbos iškvietimai susiję su pačia švente – nesaikingas alkoholio vartojimas, ko pasekoje žmonės gauna traumas, sumušimus, paūmėja psichinės ligos, padažnėja santykių aiškinimasis iki muštynių.  

„Nemažai iškvietimų per šias šventes dėl skrandžio ir pilvo skausmų – dėl persivalgymo ir dėl nesaikingo alkoholio vartojimo. Tai rodo, kad mes dar neišmokome saikingai švęsti. Kartais reiktų susilaikyti. Visa laimė, kad nesulaukėme iškvietimų dėl mirties atvejų, neteko vežti nepilnamečių vaikų į įstaigas dėl girtaujančių tėvų, petardos ir fejerverkai taip pat nepridarė žalos. Daugeliu atveju greitoji medicininė pagalba buvo suteikta „vietoje“. Iš 95 iškvietimų, 58 atvejais teko pacientus vežti į skirtingas gydymo įstaigas“, - sako Jonavos  GPM vadovas G. Kaiša.

Visą parą, net ir šventiniu laikotarpiu budi trys brigados: slaugytojai, vairuotojai.  Pasak G. Kaišos, budėjimo metu pasitaiko ir kuriozinių situacijų dėl „nerastų pacientų“.

„Kaip pavyzdys, šią naktį gavom iškvietimą į Ruklą. Įtarta, kad senyvo amžiaus moteriai galėjo pablogėti sveikata. Atvykus į iškvietimą niekas neatidarė durų. Vėliau bute buvę asmenys duris atidarė patys ir teigė, jog jiems medikų pagalba nereikalinga. Tokių „nerastų pacientų“ šiais metais turėjome jau 265 atvejus. Tokiu atveju mes gaištam laiką, bereikalingai naudojam resursus, o galbūt, kam kitam tuo metu reikalinga tikra pagalba. Reiktų griežtinti atsakomybę už melagingus kvietimus ar bandyti atsekti skambinančiuosius – apie tai kalba vyksta jau kelis metus“, - sako G. Kaiša.

Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties kolektyvas sveikina su artėjančiais Naujais metais ir ragina švęsti atsakingai: saugokime savo ir kitų sveikatą.

Panašūs straipsniai