Gyvūnais besirūpinantys savanoriai neslepia apmaudo: vairuotojai nutrenkia gyvą padarą ir ,,nurūksta"

Gyvūnais besirūpinantys savanoriai neslepia apmaudo: vairuotojai nutrenkia gyvą padarą ir ,,nurūksta
KOV 09
2020-03-09 15:30 2020

Jonavoje beglobiais gyvūnais besirūpinančios organizacijos nuolat praneša apie kelyje automobilių partrenktus ir mirti paliktus keturkojus. Savanoriai pasakoja, kad ne viena tokia situacija jau buvo ir šįmet. Policijos pareigūnai savo ruožtu primena, kad partrenkus gyvūną negalima tiesiog nuvažiuoti.

Aktuali problema 

,,Mes esame radę ne vieną partrenktą gyvūną, kartais apie juos praneša ir žmonės. Neseniai vieną partrenktą katinuką pamačiau pati, kai važiavau pro šalį. Kol aš traukiau gyvūną nuo kelio, grįžo žmogus partrenkęs jį ir tiesiog pasakė, kad ačiū Dievui, jog ne žmogus. Iš jo nesulaukėm jokios pagalbos gydant nelaimėlį, o gydymas tokių vargšų išties brangus. Neretai jie tiesiog neišgyvena", - patirtimi dalijosi gyvūnų mylėtojų klubo ,,Jonava ir keturkojai" savanorė Dalia Kopustienė.

,,Kelyje link vienos iš mūsų savanorės namų per mėnesį būna partrenkta apie 4 - 6 gyvūnus, taigi transporto priemonių sužalotų keturkojų skaičius - išties nemažas. Ne paslaptis, kad automobilio padaryti sužalojimai dažniausiai būna rimti, o jų gydymas - brangus ir sunkiai pakeliamas iš gyventojų paramos besilaikančioms prieglaudoms", - pasakojo VšĮ ,,Miesto katė" savanorė Ingrida Visockė.

Svarbiausia - turtas

Anot I. Visockės, minėta problema - labai aktuali, nes retas gyvūną partrenkęs vairuotojas elgiasi sąmoningai.

,,Gal tik 1 iš 10 sustoja ir pažiūri, ką nutrenkė. Daugumai jų svarbiausia yra automobilis, tad sustoja tik tada, jei stipriai jį apgadina. Tokių vairuotojų akyse visad kalti gyvūnai, nes jie esą apgadino jų turtą. Ši tema - labai skaudi savanoriams, nes kartais tenka tiesiog gramdyti gyvūnus nuo kelio. Jei vienas pervažiuoja ir nurūksta, tai gyvūnas guli tol, kol iš jo nieko nelieka. Retas žmogus patraukia vargšą nuo kelio... Negana to, ne kartą esu gavusi pastabų, kad ,,čia tik katinas", ,,čia tik šuo"", - apmaudo neslėpė savanorė.

Ragina nelikti abejingais

Tačiau, kaip rodo I. Visockės patirtis, sprunkantys vairuotojai gali sulaukti baudų, svarbiausia, kad viską matę žmonės neliktų abejingi.

,,Jei pamatai situaciją, kad gyvūną partrenkęs automobilis sprunka, svarbu nepatingėti pranešti policijai - tokie asmenys neturėtų likti nenubausti. Buvo situacija, kai priešais mūsų savanorių akis buvo nutrenktas gyvūnas, o transporto priemonės vairuotojas net nepristabdė. Mes važiavome iš paskos, pasivijome jį, apie įvykį informavome policiją. Viskas baigėsi tuo, kad vairuotojui buvo skirta nemenka bauda", - prisiminė savanorė.

Privalo pranešti policijai 

Policijos pareigūnai ragina vairuotojus įsiminti, kad susidūrimas su gyvūnu yra eismo įvykis ir vairuotojas apie jį privalo pranešti policijai.

Pasitraukimas iš eismo įvykio vietos užtraukia administracinę atsakomybę. 

Svarbu ir tai, kad jei gyvūnas turi šeimininkus, šie privalo užtikrinti, jog jis nebėgiotų palaidas.

Asociatyvi pixabay,com nuotr.

Panašūs straipsniai

Naktinių maudynių eketėje virusas neaplenkė ir Jonavos: prasidėjo 30-ies dienų iššūkis

Naktinių maudynių eketėje virusas neaplenkė ir Jonavos: prasidėjo 30-ies dienų iššūkis

Naktį iš pirmadienio į antradienį skirtinguose Lietuvos miestuose vyko naktinės maudynės lediniame vandenyje. Pastarųjų entuziastų būta ir Jonavoje - šie nėrė į miesto tvenkiniuose iškirstas eketes....

Kalėdamas nusprendė keistis dėl sūnaus

Kalėdamas nusprendė keistis dėl sūnaus 2

Trisdešimtmetis Dovydas, lygtinai teistas už vagystes, nusižengimą pakartojo ir prieš kelis metus gavo realią laisvės atėmimo bausmę. Vyras prisipažįsta, kad smulkių vagysčių nevengė nuo paauglystės, o būdam...

VU virusologė L. Kalinienė apie koronavirusą: klausimų šiandien daugiau nei atsakymų

VU virusologė L. Kalinienė apie koronavirusą: klausimų šiandien daugiau nei atsakymų

Koronaviruso susirgimų atvejams sparčiai augant, naujos informacijos apie šį virusą poreikis tampa vis aktualesnis. Imunologai nuolat apžvelgia padėtį, kuriama nauja vakcina ir problema atrodo kryptingai spr...