Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines?

Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines?
GEG 29
2020-05-29 20:02 2020

Renginiai grįžta į mūsų gyvenimą, taip kaip mes po truputį grįžtame į jį. Jonavos kultūros centras (JKC) skelbia, kad jau birželio 1 dieną kviečia jonaviečius į Ramybės skverą minėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną bei dalyvauti akcijoje „Ačiū, Lietuva“. Birželio 14 d. Lietuvoje ir, žinoma, Jonavoje, bus minima Gedulo ir vilties diena. Tačiau dauguma su nekantrumu laukia informacijos apie Joninių šventę, kuomet birželio 23 dieną Jonava transformuojasi į Jonų respubliką.

 „Jonų respublika sudominusi didmiesčių gyventojus ir mes tuo džiaugiamės, kad esame centras būtent čia švęsti Jonines, todėl negalime nuvilti. Dėl karantino iš dalies rankos surištos, bet planų, idėjų turime labai daug“, - pasakoja JKC direktorius Sergejus Jefimenka.

Šventė bus „gyva“

JKC kolektyvas per šį karantino laikotarpį jau įrodė, jog jų kūrybiškumui - ribų nėra. Džiugindami jonaviečius savo organizuojamais renginiais, atkeliaujančiais tiesiai į gyventojų kiemus, šiandien JKC praneša dar daugiau. Tad kokios bus Joninės Jonavoje šiemet? Laikantis visų saugumo reikalavimų, Jonų respublikos Joninių šventė šurmuliuos ne tik Joninių slėnyje. Šventės akcentai kelsis ir į visai neįprastas miesto erdves.

„Jei mes orientuodavomės į Joninių slėnį, kur viename taške būdavo 15-20 tūkst. žiūrovų, atlikėjų, vyko edukacijos, prekyba, tai  šiemet, žinant, kad galėsim turėti tik 700 žmonių vienam taške, keičiam visos šventės formatą. Idėja tokia – mieste turėti 6-7 taškus, kuriuose bus scenos, skirtingos veiklos, koncertai, o žiūrovai, turėdami specialų žemėlapį, galės pereiti iš vieno taško į kitą ir pamatyti visas veiklas.

Šventė bus „gyva“ - su pasivaikščiojimu, miesto pažinimu, nes žemėlapyje teks susirinkti antspaudus iš konkretaus taško, kuriame buvo“,- planus atskleidžia JKC direktorius ir priduria, kad bus išleisti informaciniai lankstinukai, kaip ir kur gauti antspaudą, įsigyti jongrašį, kaip šiuos šventės akcentus iškeisti į prizus ar edukacijas.  

Be rengiamo Joninių šventės žemėlapio, dviračių takuose piešiami ir dedami ženklai, kurie nurodys kryptis į Joninių šventės taškus.

Šventės taškai

Pirmiausia būtina akcentuoti, kad Jonų respublika bus atitinkamai puošiama. Jau dabar kai kurios miesto erdvės ruošiamos, puošiamos, intensyviai svarstoma, kaip pritaikyti naująjį Jonavos miesto logotipą.

* Joninių slėnis – čia bus amatininkų, tautodailininkų sritis, bus scena, kurioje koncertuos kapelos, kviestiniai svečiai, vyraus tautinė muzika. Koncertuos kviestinė Žvaigždė, kurios tapatybė dar neatskleidžiama. Išlaikoma prekybinės mugės tradicija, kurioje prekiauti norą pareiškė jau per 60 prekybininkų. JKC slėnyje įkurs tradicinę Jonų raštinę, bus Jonų respublikos pasai. Beje, šiai dienai Jonų respublikoje registruoti beveik 2 300 Jonų, Janinų, Janių, Ivanų ir t.t. Manoma, kad šie skaičiai gali būti registruojami kaip Lietuvos rekordas. Slėnyje gyventojų lauks paruošti laužai bei šiaudinės skulptūros – Joninių simboliai, kurie vakare bus sudeginti.

* Centras, Sąjūdžio aikštė – antras didžiausias taškas. Čia taipogi planuojama mugė, daugiausiai – maisto prekių, scenoje – atlikėjų pasirodymai. Tai bus bendra erdvė su Ramybės skveru, krašto muziejumi, kuriame bus Jono smuklė su įvairiomis edukacijomis. Beje, Jono smuklėje tautinių patiekalų pavalgyti bus galima jau nuo ryto.

* Dar vienas Joninių šventės taškas Ramybės skveras, kuriame be jau minėtų užsiėmimų planuojama surengti kilnojamą parodą.

* Neries krantinė – etnografinė zona. Vakarėjant, sulaukus tamsaus paros meto, vietoj tradicinės Joninių nakties misterijos planuojama Neries upėje plukdyti vainikėlius. Žinoma, o kaipgi be papročių, apeigų, ugnies liepsnų ir vaidilučių.

* Rimkų mikrorajonas – šeimų zona. Didžiausias dėmesys ir scenoje, ir prekybinėje mugėje bus skiriamas šeimoms su vaikais. Tiek prekės, tiek koncertinė dalis orientuota į šeimas ir vaikus.

* Kosmonautų mikrorajonas –linksma, tranki liaudiška zona, išsidėsčiusi naujajame dviračių pėsčiųjų take.  

* Aikštelė už JKC – batutų parkas džiugins mažuosius šventės dalyvius.

Apibendrinus, galima teigti, kad visame mieste, o ne viename taške, vyks skirtingi koncertai, mugės, amatininkų veiklos, viena kitą pranokstančios edukacijos, užduočių vykdymai, linksmybės ir šėlionės – tik spėk lankytis ir viską apžiūrėti, o dar ir žemėlapį pažymėti. Jei nespėsite visur apsilankyti, žadamos tiesioginės šventės transliacijos.  

Šventės kulminacijos planas

Vakarinis šou – duoklė visiems gerbėjams. Joninės neįsivaizduojamos be šventinių fejerverkų, todėl po aktyvių diskusijų nuspręsta, kad fejerverkai, lazerių šou - bus, tik šiek tiek kitaip.

Dviejuose taškuose planuojami fakyrų, ugnies šou. Paslaptis, kur ir kada – neatskleidžiama, tačiau žadama šios šventės zonas pažymėti Joninių žemėlapyje.

Parinkti trys taškai šviesų šou. Visų pamėgti muzikos, lazerių ir šviesų efektai jonaviečius džiugins Sąjūdžio aikštėje, Rimkuose ir Kosmonautuose.   

Šventės pabaigoje, trijose zonose  – fejerverkai. Jų paleidimas į dangų dar yra derinamas, bet teigiama, kad jie nebus įprasti. Norima, kad fejerverkai būtų iškelti kuo aukščiau į dangų, todėl galimai jų paleidimo taškas bus ant pastatų stogų.

Saugumo užtikrinimas

Kad ir kaip viliojančiai ir šauniai skamba Joninių šventės apibūdinimas, gyventojai neturėtų atsipalaiduoti. Numatyta publikos srautų kontrolė bei saugumo ir rekomendacijų laikymasis dėl korona viruso.

Šventes zonas akylai saugos policijos pareigūnai, kad vienoje vietoje nesusiburtų per daug žiūrovų. Kontroliuojant lankytojų srautus, net ir pasitaikius piktybiniu atveju, žadama šventės dalyvių nebausti. Vienoje zonoje pastebėjus per daug dalyvių, bus pristabdomas koncertas ir prašoma šiek tiek prasiskirstyti.

Didžiosiose šventės susibūrimo vietose, ant žemės bus nupiešti spalvoti apskritimai, kuriuose žmonės galės stovėti ir išlaikyti saugų atstumą.

Būkime atsakingi, švęskime saugiai ir laikykimės visų nurodymų.   

* Joninių šventės planai nežymiai gali keistis dėl nenumatytų aplinkybių 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Į krokus nusitaikiusios ,,vagilės" padarė nuostolių, tačiau Jonava neliks be pavasarinių žiedų

Į krokus nusitaikiusios ,,vagilės" padarė nuostolių, tačiau Jonava neliks be pavasarinių žiedų 1

Dar spalį paskelbta žinia, kad UAB ,,Jonavos paslaugos" Joninių slėnyje pasodino 100 000 krokų, pradžiugino ne vieną jonavietį. Tačiau dauguma jų, ko gero, puikiai pamena ir faktą, kad netrukus po sodinimo d...

Renginių išsiilgusius jonaviečius džiugina JKC pramogos

Renginių išsiilgusius jonaviečius džiugina JKC pramogos

Karantinas - laikotarpis, kurio metu žmonės privalėjo atsisakyti daugybės pramogų, neatsiejamų nuo žmonių susibūrimų. Tačiau kol kitų miestų gyventojai su ilgesiu prisimena viešose erdvėse matytus renginius,...

Meras M. Sinkevičius: turime įveikti virusą ir susigrąžinti savo gyvenimus

Meras M. Sinkevičius: turime įveikti virusą ir susigrąžinti savo gyvenimus 2

Jonavoje, kaip ir visame likusiame pasaulyje, pastaruoju metu dažniausiai girdimas žodis – korona. Virusas, dėl kurio šalyje įvestas karantinas, kone per vieną naktį apvertė aukštyn kojomis įprastą gyvenimą....

Joninių slėnyje planuojama įrengti Kalnų dviračių trasas - visuomenė kviečiama aptarti projektinius pasiūlymus

Joninių slėnyje planuojama įrengti Kalnų dviračių trasas - visuomenė kviečiama aptarti projektinius pasiūlymus

Informuojama, kad yra  parengti  Kalnų  dviračių  trasų  Joninių slėnyje statybos projekto projektiniai pasiūlymai ir visuomenė kviečiama dalyvauti juos svarstant. Planuojama, kad Joninių slėnyj...

Pavasario blūdas įkaitusioje terasoje arba kaip Kruvinoji Merė taip ir neparodė savo ausų

Pavasario blūdas įkaitusioje terasoje arba kaip Kruvinoji Merė taip ir neparodė savo ausų

Matėsi tik jos raudona plunksnuota skrybėlė. Pati panirusi į Felikso glėbyje laikomą bliūdą, Kruvinoji Merė maudėsi ir, kaip sakė vienas iš Mirusių poetų draugijos narių, tiesiog kunkuliavo! Gal nuo lakšting...

Vyriausybė siūlo įtvirtinti draudimą diskriminuoti dėl ligos ar planų susilaukti vaikų

Vyriausybė siūlo įtvirtinti draudimą diskriminuoti dėl ligos ar planų susilaukti vaikų

Ligos ar asmens planai susilaukti vaikų negali tapti priežastimi diskriminacijai. Trečiadienį Vyriausybė nusprendė praplėsti diskriminacijos pagrindų sąrašą Lygių galimybių įstat...

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Pranešama apie eismo ribojimus Užgavėnių šventės metu

Pranešama apie eismo ribojimus Užgavėnių šventės metu

Kaip žinia, vasario 25 dieną, nuo 15 val. iki 20.30 val. Jonavos senamiestyje organizuojama Užgavėnių šventė. 15:00—20:00 vyks “Šventinė mugė“, kurios metu prekybininkai įsikurs ant šaligatvio. 1...

Prizinės vietos saugaus eismo konkurse

Prizinės vietos saugaus eismo konkurse

Vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“ didelį dėmesį skiria vaikų saugaus elgesio įgūdžių ugdymui, saugumui keliuose. Juk nuo mūsų, suaugusiųjų, dėmesingumo ir jautrumo priklauso, kaip jaučiasi, elgiasi, kokias v...

Projektas „Ori senatvė bendruomenėje“ – tremtiniui, kaliniui, benamiui

Projektas „Ori senatvė bendruomenėje“ – tremtiniui, kaliniui, benamiui

Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapija, kartu su partneriu-Kauno arkivyskupijos Caritu ir Europos socialinio fondo agentūra pasirašė  sutartį ir jau nuo birželio 1 d. pradėjo vykdyti veiklą pagal projektą „Ori...

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenės protų mūšis „Laisvės kelyje“ –  dovana Lietuvai ir Jonavai

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenės protų mūšis „Laisvės kelyje“ – dovana Lietuvai ir Jonavai

Šie metai lietuviams ir jonaviečiams ypatingi – jau 30 metų žengiame Laisvės keliu, artėja 270 metų Jonavos jubiliejus. Todėl „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, siekdama paminėti šias svarbias sukaktis, ...

JKC Krašto muziejaus kultūros pasas atveria galimybes!

JKC Krašto muziejaus kultūros pasas atveria galimybes!

Kultūros paso paslaugomis jau antrus metus naudojasi moksleiviai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas. Kultūros patirčiai plėsti Į Kultūros paso paslaugų rinkin...

Globėjams padėkoti skirta savaitė

Globėjams padėkoti skirta savaitė

Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai dėl vienų ar kitų priežasčių, vaikai lieka be tėvų. K...

Dubravos arboretume jau skleidžiasi įspūdingi magnolijų žiedai

Dubravos arboretume jau skleidžiasi įspūdingi magnolijų žiedai

Valstybinių miškų urėdijos Dubravos arboretume augančios magnolijos jau pasipuošė įvairiaspalviais žiedais. Per 60 metų surinktoje augalų kolekcijoje iš viso yra net pusšimtis skirtingų magnolijų rūšių, kuri...

Vaiko teisių gynėjai: per Jonines nepamirškime vaikų

Vaiko teisių gynėjai: per Jonines nepamirškime vaikų

Vasara – laukto poilsio ir atostogų metas. Ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį tradiciškai švęsime Jonines. Vaiko teisių specialistai linki visiems gero poilsio, gražių bei saugių švenčių ir kartu primena, kad ...

SAM primena, kaip elgtis viešose vietose ir organizuoti asmenines šventes

SAM primena, kaip elgtis viešose vietose ir organizuoti asmenines šventes

Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena rekomendacijas, kaip saugiai elgtis viešose vietose bei organizuoti asmenines šventes ne viešose vietose. Būnant viešo...