Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines?

Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines?
GEG 29
2020-05-29 19:02 2020

Renginiai grįžta į mūsų gyvenimą, taip kaip mes po truputį grįžtame į jį. Jonavos kultūros centras (JKC) skelbia, kad jau birželio 1 dieną kviečia jonaviečius į Ramybės skverą minėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną bei dalyvauti akcijoje „Ačiū, Lietuva“. Birželio 14 d. Lietuvoje ir, žinoma, Jonavoje, bus minima Gedulo ir vilties diena. Tačiau dauguma su nekantrumu laukia informacijos apie Joninių šventę, kuomet birželio 23 dieną Jonava transformuojasi į Jonų respubliką.

 „Jonų respublika sudominusi didmiesčių gyventojus ir mes tuo džiaugiamės, kad esame centras būtent čia švęsti Jonines, todėl negalime nuvilti. Dėl karantino iš dalies rankos surištos, bet planų, idėjų turime labai daug“, - pasakoja JKC direktorius Sergejus Jefimenka.

Šventė bus „gyva“

JKC kolektyvas per šį karantino laikotarpį jau įrodė, jog jų kūrybiškumui - ribų nėra. Džiugindami jonaviečius savo organizuojamais renginiais, atkeliaujančiais tiesiai į gyventojų kiemus, šiandien JKC praneša dar daugiau. Tad kokios bus Joninės Jonavoje šiemet? Laikantis visų saugumo reikalavimų, Jonų respublikos Joninių šventė šurmuliuos ne tik Joninių slėnyje. Šventės akcentai kelsis ir į visai neįprastas miesto erdves.

„Jei mes orientuodavomės į Joninių slėnį, kur viename taške būdavo 15-20 tūkst. žiūrovų, atlikėjų, vyko edukacijos, prekyba, tai  šiemet, žinant, kad galėsim turėti tik 700 žmonių vienam taške, keičiam visos šventės formatą. Idėja tokia – mieste turėti 6-7 taškus, kuriuose bus scenos, skirtingos veiklos, koncertai, o žiūrovai, turėdami specialų žemėlapį, galės pereiti iš vieno taško į kitą ir pamatyti visas veiklas.

Šventė bus „gyva“ - su pasivaikščiojimu, miesto pažinimu, nes žemėlapyje teks susirinkti antspaudus iš konkretaus taško, kuriame buvo“,- planus atskleidžia JKC direktorius ir priduria, kad bus išleisti informaciniai lankstinukai, kaip ir kur gauti antspaudą, įsigyti jongrašį, kaip šiuos šventės akcentus iškeisti į prizus ar edukacijas.  

Be rengiamo Joninių šventės žemėlapio, dviračių takuose piešiami ir dedami ženklai, kurie nurodys kryptis į Joninių šventės taškus.

Šventės taškai

Pirmiausia būtina akcentuoti, kad Jonų respublika bus atitinkamai puošiama. Jau dabar kai kurios miesto erdvės ruošiamos, puošiamos, intensyviai svarstoma, kaip pritaikyti naująjį Jonavos miesto logotipą.

* Joninių slėnis – čia bus amatininkų, tautodailininkų sritis, bus scena, kurioje koncertuos kapelos, kviestiniai svečiai, vyraus tautinė muzika. Koncertuos kviestinė Žvaigždė, kurios tapatybė dar neatskleidžiama. Išlaikoma prekybinės mugės tradicija, kurioje prekiauti norą pareiškė jau per 60 prekybininkų. JKC slėnyje įkurs tradicinę Jonų raštinę, bus Jonų respublikos pasai. Beje, šiai dienai Jonų respublikoje registruoti beveik 2 300 Jonų, Janinų, Janių, Ivanų ir t.t. Manoma, kad šie skaičiai gali būti registruojami kaip Lietuvos rekordas. Slėnyje gyventojų lauks paruošti laužai bei šiaudinės skulptūros – Joninių simboliai, kurie vakare bus sudeginti.

* Centras, Sąjūdžio aikštė – antras didžiausias taškas. Čia taipogi planuojama mugė, daugiausiai – maisto prekių, scenoje – atlikėjų pasirodymai. Tai bus bendra erdvė su Ramybės skveru, krašto muziejumi, kuriame bus Jono smuklė su įvairiomis edukacijomis. Beje, Jono smuklėje tautinių patiekalų pavalgyti bus galima jau nuo ryto.

* Dar vienas Joninių šventės taškas Ramybės skveras, kuriame be jau minėtų užsiėmimų planuojama surengti kilnojamą parodą.

* Neries krantinė – etnografinė zona. Vakarėjant, sulaukus tamsaus paros meto, vietoj tradicinės Joninių nakties misterijos planuojama Neries upėje plukdyti vainikėlius. Žinoma, o kaipgi be papročių, apeigų, ugnies liepsnų ir vaidilučių.

* Rimkų mikrorajonas – šeimų zona. Didžiausias dėmesys ir scenoje, ir prekybinėje mugėje bus skiriamas šeimoms su vaikais. Tiek prekės, tiek koncertinė dalis orientuota į šeimas ir vaikus.

* Kosmonautų mikrorajonas –linksma, tranki liaudiška zona, išsidėsčiusi naujajame dviračių pėsčiųjų take.  

* Aikštelė už JKC – batutų parkas džiugins mažuosius šventės dalyvius.

Apibendrinus, galima teigti, kad visame mieste, o ne viename taške, vyks skirtingi koncertai, mugės, amatininkų veiklos, viena kitą pranokstančios edukacijos, užduočių vykdymai, linksmybės ir šėlionės – tik spėk lankytis ir viską apžiūrėti, o dar ir žemėlapį pažymėti. Jei nespėsite visur apsilankyti, žadamos tiesioginės šventės transliacijos.  

Šventės kulminacijos planas

Vakarinis šou – duoklė visiems gerbėjams. Joninės neįsivaizduojamos be šventinių fejerverkų, todėl po aktyvių diskusijų nuspręsta, kad fejerverkai, lazerių šou - bus, tik šiek tiek kitaip.

Dviejuose taškuose planuojami fakyrų, ugnies šou. Paslaptis, kur ir kada – neatskleidžiama, tačiau žadama šios šventės zonas pažymėti Joninių žemėlapyje.

Parinkti trys taškai šviesų šou. Visų pamėgti muzikos, lazerių ir šviesų efektai jonaviečius džiugins Sąjūdžio aikštėje, Rimkuose ir Kosmonautuose.   

Šventės pabaigoje, trijose zonose  – fejerverkai. Jų paleidimas į dangų dar yra derinamas, bet teigiama, kad jie nebus įprasti. Norima, kad fejerverkai būtų iškelti kuo aukščiau į dangų, todėl galimai jų paleidimo taškas bus ant pastatų stogų.

Saugumo užtikrinimas

Kad ir kaip viliojančiai ir šauniai skamba Joninių šventės apibūdinimas, gyventojai neturėtų atsipalaiduoti. Numatyta publikos srautų kontrolė bei saugumo ir rekomendacijų laikymasis dėl korona viruso.

Šventes zonas akylai saugos policijos pareigūnai, kad vienoje vietoje nesusiburtų per daug žiūrovų. Kontroliuojant lankytojų srautus, net ir pasitaikius piktybiniu atveju, žadama šventės dalyvių nebausti. Vienoje zonoje pastebėjus per daug dalyvių, bus pristabdomas koncertas ir prašoma šiek tiek prasiskirstyti.

Didžiosiose šventės susibūrimo vietose, ant žemės bus nupiešti spalvoti apskritimai, kuriuose žmonės galės stovėti ir išlaikyti saugų atstumą.

Būkime atsakingi, švęskime saugiai ir laikykimės visų nurodymų.   

* Joninių šventės planai nežymiai gali keistis dėl nenumatytų aplinkybių 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

SAM atnaujino rekomendacijas gyventojams: primenama vengti prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms

SAM atnaujino rekomendacijas gyventojams: primenama vengti prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino rekomendacijas gyventojams. Primenama, kad draudžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugi...

Po pranešimo apie susižalojusį vaiką Joninių slėnyje, seniūnija imasi veiksmų

Po pranešimo apie susižalojusį vaiką Joninių slėnyje, seniūnija imasi veiksmų 2

Ilgai lauktas sniegas nudžiugino ir mažus, ir didelius. Iš sandėliukų ištraukėme rogutes, slides ir suskubome čiuožinėti nuo kalnų. Tačiau tokie, iš pirmo žvilgsnio, nekalti žaidimai gali prišaukti bėdą. Taip nu...

Linksma, išradinga ir ryški „Moliūgų fiesta“

Linksma, išradinga ir ryški „Moliūgų fiesta“

Spalio 20 -osios vakarą, linksmos ir išradingos šeimos pakviestos į Šveicarijos seniūnijoje organizuotą šventę „Moliūgų fiesta“. Visų atvykusiųjų į šventę laukė linksmybės ir žaidimai, gražiausių moliūgų, gr...

SAM atnaujino rekomendacijas gyventojams: rizikos grupėje esančių asmenų prašoma itin saugotis

SAM atnaujino rekomendacijas gyventojams: rizikos grupėje esančių asmenų prašoma itin saugotis

Rekomendacijas gyventojams atnaujinusi Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad iki sausio 3 d. yra ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus, kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų pr...

Epidemiologai: atliktas testas nereiškia, jog ramiai galite sėstis prie šventinio stalo

Epidemiologai: atliktas testas nereiškia, jog ramiai galite sėstis prie šventinio stalo

„Pasidarysiu testą ir, jei bus neigiamas, per šventes važiuosiu aplankyti tėvų, susitiksiu su draugais, kurie taip pat atliks testą koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti, tad galėsime būti ramūs“ –...

SAM atnaujinto rekomendacijos gyventojams

SAM atnaujinto rekomendacijos gyventojams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino rekomendacijas gyventojams. Primenama, kad viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Gy...

13-oji „Rudens mozaika“: visą dieną trunkanti ir pramogų nestokojanti šventė

13-oji „Rudens mozaika“: visą dieną trunkanti ir pramogų nestokojanti šventė

Š. m. rugpjūčio 29 d. kraštiečiai ir ne tik, pakviesti į respublikinę Šveicarijos bendruomenės šventę ,,Rudens mozaika’’. Tai jau tryliktas kartas, kuomet šveicariškiai, artėjant vasaros sezono pabaigai, suk...

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Didelių globos namų pertvarka Lietuvoje yra sulaukusi įvairių vertinimų. Ne paslaptis, kad dažniausiai griežtai neigiamai ją vertina gyventojai, šalia kurių ketinama statyti grupinio gyvenimo namus. Visuomen...

Nelegaliai ardo automobilius ir nesuka dėl to galvos

Nelegaliai ardo automobilius ir nesuka dėl to galvos

Lietuvoje vis dar įprasta situacija, kai gyventojai patys ardo senus automobilius ir vėliau susiduria su sunkumais, kaip tinkamai atsikratyti vertės neturinčiomis transporto priemonių dalimis. Tarp daugiausi...

Atvirasis jaunimo centras: Žvilgsnis į praėjusius metus

Atvirasis jaunimo centras: Žvilgsnis į praėjusius metus

Viešosios bibliotekos Atvirojo jaunimo centro darbuotojams šie metai buvo pilni išbandymų ir iššūkių. Pavasarį visame pasaulyje žmonėms teko prisitaikyti prie su infekcijos COVID-19 susijusių pokyčių. Šiuo m...

Europoje atliktas tyrimas atskleidė visuomenės požiūrį į 5G

Europoje atliktas tyrimas atskleidė visuomenės požiūrį į 5G

Dauguma Europos gyventojų palankiai vertina 5G technologijos atėjimą ir tikisi ją įgalinti savo veiklose. Į 5G pozityviau žiūri jaunesni europiečiai, vyresni žmonės šios technologijos atžvilgiu yra daugiau n...

Jonavos miesto 270-asis gimtadienis – bendruomenės šventė bibliotekoje

Jonavos miesto 270-asis gimtadienis – bendruomenės šventė bibliotekoje 1

Šventę kuriame kartu! – toks šūkis ir kvietimas suvienijo Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenę ir miesto gyventojus sutinkant 270-ąjį Jonavos jubiliejų. Pirmoji rugpjūčio savaitė, ta...

E. Sabučio sveikinimas Jonavos r. gyventojams

E. Sabučio sveikinimas Jonavos r. gyventojams

Mieli Jonavos krašto gyventojai, Šv.Kalėdos ir Naujieji Metai ne veltui yra didžiausios, laukiamiausios ir mėgstamiausios šventės. Ir ne tik todėl, kad jas pasitinkame ir švenčiame su šeimomis, draugais ...

Bendruomenių sambūris Bukonių seniūnijoje

Bendruomenių sambūris Bukonių seniūnijoje

Liepių kaimo bendruomenė vykdo vietos projektą „Darni bendrystė – laiminga visuomenė“, įgyvendinamą ES ir Jonavos rajono savivaldybės lėšomis pagal priemonę„Bendradarbiavimo tinklų ir savanori...

Ekspertė apie „TikTok“: ar norite, kad po jūsų telefoną būtų landžiojama?

Ekspertė apie „TikTok“: ar norite, kad po jūsų telefoną būtų landžiojama?

„TikTok“ programėlė – šiuo metu populiariausia pasaulyje, šią vasarą perkopusi 2 milijardų parsisiuntimų ribą. Tačiau pasaulis rimtai sunerimęs dėl jos galimai keliamų grėsmių, o pavienės šalys netgi imasi j...

2020–2021 mokslo metai: kas naujo?

2020–2021 mokslo metai: kas naujo?

Nauji mokslo metai atneš reikšmingų permainų bendrajam ugdymui: baigiamas rengti ir švietimo bendruomenei pristatomas atnaujintas bendrojo ugdymo programų paketas. Planuojama, kad jau kitąmet jas galės išban...