Jaunieji tyrėjai pristatė savo darbus

Jaunieji tyrėjai pristatė savo darbus
LAP 17
2020-11-17 09:52 2020

Lapkričio 12 dieną Jonavos Justino Vareikio progimnazija jaunuosius tyrėjus sukvietė į respublikinę moksleivių tiriamųjų, kūrybinių darbų konferenciją ,,Besikeičiantis pasaulis ir aš”, kuri vyko nuotoliniu būdu.

Ši konferencija – viena iš Jonavos rajono savivaldybės LL3 pokyčio projekto „Tarpusavio sąveika stiprinant pažinimo kompetenciją (mokėjimo mokytis gebėjimus)“ veiklų. Renginį organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui, projekto „Lyderių laikas 3“ Jonavos rajono savivaldybės kūrybinės komandos narė Ina Jakovlevienė ir mokyklos Metodinės tarybos pirmininkė Loreta Kazlauskienė.

Konferencijoje moksleiviai pristatė 12 darbų. Jaunieji tyrėjai sudomino savo įžvalgomis, požiūriu į pasaulį, pasirinktomis temomis.

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė pasveikino visus dalyvius, išsakė savo susižavėjimą pasirinktomis tyrinėjimo sritimis ir palinkėjo sėkmės pristatant darbus. Mokyklos vadovė visada džiaugiasi žingeidumu, idėjomis, aktyvumu, todėl konferencija – puiki galimybė moksleiviams atskleisti save, išgirsti kitus.

Darbą pradėjome Jonavos ,,Neries” pagrindinės mokyklos  7 klasės mokinių  Liepos Telišauskaitės ir Beatos Bulkės atliktu tyrimu ,,Triukšmas mokykloje ir jo įtaka žmogui”  (darbo vadovės Violeta Knygauskienė, fizikos mokytoja metodininkė, ir Vilija Rimkevičienė, matematikos mokytoja metodininkė). Mergaitės skirtingomis savaitės dienomis pamokų ir pertraukų metu matavo triukšmą mokykloje. Gautus duomenis palygino su normalia triukšmo riba, kuri nekenkia žmogui.

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 7 klasės mokiniai Faustas Jakovlevas ir Dovydas Višumirskis  (darbo vadovė Gražina Arcerienė, matematikos ir IT mokytoja metodininkė)  atliko darbą ,,Virtualių mokymosi aplinkų naudojimas nuotolinio mokymosi metu”. Moksleiviai  pateikė statistinius duomenis, kaip naudojamos šios aplinkos.

Toliau buvo pristatytas tyrimas ,,Knyga šiuolaikinio mokinio pasaulyje”, kurį atliko Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 8 klasės mokinės Gelmė Ivanauskaitė, Elzė Karpavičiūtė ir Milita Mikalajūnaitė (darbo vadovė Loreta Kazlauskienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė). Mergaitės konstatavo, jog mokiniai supranta, kad knygų skaitymas svarbus, bet 7-8 klasėje susidomėjimas knyga mažėja. Tai besikeičiančio pasaulio, kur technologijos užima daug laiko, pasekmė.

Jonavos R.Samulevičiaus progimnazijos 8 klasės mokinės Austėja Buklajeva ir Aistė Jakaitytė  (vadovė Audronė Jaugėlienė, gamtos ir žmogaus, fizikos vyresnioji mokytoja) pristatė tyrimą ,,Medžio fenologiniai stebėjimai”, kuriame, stebėdamos beržą ir liepą, gautus rezultatus lygino su kitų šalių duomenimis.

Justino Vareikio progimnazijos  8 klasės mokinės Rugilė Talalytė ir Gabrielė Gudaitytė  (vadovė Živilė Talalienė, muzikos mokytoja metodininkė) darbu ,,Šiukšlyno orkestras” įtikino, jog iš atliekų sukurti instrumentai gali pakeisti skurdžiai gyvenančių žmonių gyvenimus.

,,Šeštokų finansinis raštingumas” – tokį tyrimą pristatė Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 6 klasės mokiniai Gertrūda Bazevičiūtė, Emilija Jonaitytė ir Jurgis Kaminskas (vadovė Regina Krašauskienė, matematikos vyresnioji mokytoja).

Kokios tautos, kada ir kodėl atsikėlė gyventi į Jonavą. Kokių tautybių žmonės gyvena šiandien Jonavoje? Apie tai kalbėjo Liepa Maciulevičiūtė ir Emilija Mukaitė, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 8 klasės mokinės, (vadovė Jūratė Stankaitienė, istorijos mokytoja metodininkė) tyrime ,,Ar visada Jonava buvo daugiatautis miestas?”.

Gabija Paulauskaitė, Emilija Roličiūtė, Patricija Žukauskatė, 6 klasės mokinės, (vadovė Renata Kuklierienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja) tyrė mokomąsias programėles, skirtas tobulinti anglų kalbą. 

Justino Vareikio progimnazijos aštuntokai Dominykas Darandovas ir Džiugas Stumbrys (vadovė Diana Kizogian, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja) atliko darbą ,,Z kartos mokinių pertraukos mokykloje”. Išvadoje teigiama, kad didžioji dalis mokinių bendrauja gyvai koridoriuje, o ne virtualiai.

XXI amžiuje daug dėmesio skiriama sveikai gyvensenai. J.Vareikio progimnazijos septintokai  Melita Tauginaitė, Monika Kumponaitė ir Rokas Storpirštis (vadovė Rigvita Kunevičienė, fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja) gilinosi į 10-13 metų mokinių fizinį aktyvumą.

R.Samulevičiaus 8 klasės mokinys Justas Marcinkevičius (darbo vadovė Elena Blažienė) darbe ,,Pasiruošimas politiko karjerai. Įkvepiantys žmonės” pristatė asmenybes, kurios jį įkvepia. Išsamiai apžvelgė jų idėjas ir darbus, kurie svarbūs žmonijos ateities kūrimui.

O konferencijos pabaigoje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc klasės mokiniai Kamilė Pečiulytė, Miglė Petruškevičiūtė, Karolis Balyta, Matas Spitrys ir 7 klasės mokinys Dovydas Miklušis (darbo vadovės Audronė Pileckienė, istorijos vyresnioji mokytoja, ir Vida Kvaraciejienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė) pasidalino tyrimu ,,Kaip Lietuvą mato dešimtokų akys ir jaučia jų širdys: vienos asmenybės istorija”. Jie teigia, kad prie besikeičiančio pasaulio daug prisideda asmenybės, kurios yra šalia mūsų ir kurios savo darbais motyvuoja jaunus žmones, tik reikia tas asmenybes pastebėti ir pakalbinti.

Konferencijos dalyviai susidomėję išklausė tokių įvairių darbų pristatymus, pateikė klausimų. Visi  dar kartą suprato, jog pasaulis aplink mus įdomus ir nuolat besikeičiantis. Ina Jakovlevienė, projekto „Lyderių laikas 3“ Jonavos rajono savivaldybės kūrybinės komandos narė, pastebėjo, jog konferencijos dalyviai yra nuo 6  klasės iki gimnazijos 2 klasės, bet visiems buvo įdomu semtis patirties ir mokytis vieniems iš kitų. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė apibendrindama išsakė pastebėjimus apie kiekvieną darbą ir džiaugėsi, jog mokiniai atliko tiek įvairių tyrimų ir taip įdomiai juos pateikė.

Visi konferencijos dalyviai pabaigoje jautėsi pakylėti ir artimi, nes mus sujungė mokslas. Norėčiau pabaigti V.Mačernio žodžiais, kuriuos pasirinkome konferencijos moto: ,,Savo sielą, alkaną kaip žvėrį,/Maitinu geriausiais žemės vaisiais: /Mokslu ir menu”.

 

 Jonavos Justino Vareikio  progimnazijos

 Metodinės tarybos  pirmininkė Loreta Kazlauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Nauja pradžia – beveik puspenkto šimto karių pradėjo tarnybą MPB „Geležinis Vilkas“

Nauja pradžia – beveik puspenkto šimto karių pradėjo tarnybą MPB „Geležinis Vilkas“

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) štabo kuopose ir MPB „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų ...

Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė dar viena karo inžinierių laida

Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė dar viena karo inžinierių laida

Rugsėjo 3 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (Inžinerijos batalionas) surengta iškilminga ceremonija, kurioje inžinieriai išlydėjo 9 mėnesių nuolatinę priva...

Apsauga nuo smurto šeimoje: siūlomas ne tik apsaugos orderis, bet ir smurtinio elgesio keitimo mokymai

Apsauga nuo smurto šeimoje: siūlomas ne tik apsaugos orderis, bet ir smurtinio elgesio keitimo mokymai 1

Smurtas artimoje aplinkoje laikomas žmogaus teisių ir laisvių pažeidimu, kuris dėl įsišaknijusios lyčių nelygybės labiausiai paliečia moteris. Lietuvoje egzistuojanti sistema geba gana veiksmingai reaguoti į...

Mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Liet...

Senamiesčio gimnazijos mokinių debatai  ,,Į ką Europos Sąjunga investuoja Jonavoje? Aš žinau, o ar žinai Tu?”

Senamiesčio gimnazijos mokinių debatai ,,Į ką Europos Sąjunga investuoja Jonavoje? Aš žinau, o ar žinai Tu?”

Žinote, kokius projektus ES parėmė Jonavoje? Kiek ES  lėšomis buvo prisidėta prie mūsų socialinės, ekonominės, infrastruktūrinės, ekologinės ir kultūrinės gerovės? Ar panaudojome ES pinigus ten, kur labiausi...

Rimkų biblioteka atvėrė atnaujintas ir modernias patalpas

Rimkų biblioteka atvėrė atnaujintas ir modernias patalpas

(Į)ŽENK IR ATRASI – skambiu šūkiu vakar, spalio 19 dieną, po daugiau nei pusmetį trukusių renovacijos darbų, duris atvėrė atnaujinta ir moderni Rimkų biblioteka, kurioje skaitytojai ne tik atras naujų knygų ...

Šventiniu laikotarpiu ESO mažins planinių elektros tinklo priežiūros darbų apimtis

Šventiniu laikotarpiu ESO mažins planinių elektros tinklo priežiūros darbų apimtis

Artėjant šventiniam laikotarpiui, ESO informuoja gyventojus, kad mažins elektros skirstymo tinklo darbų apimtis, trumpins atliekamų darbų laiką. Atsižvelgiant į tebesitęsiantį karantiną, artėjan...

Prezidentas: didžioji visuomenės dalis supranta COVID-19 skiepų naudą ir planuoja skiepytis

Prezidentas: didžioji visuomenės dalis supranta COVID-19 skiepų naudą ir planuoja skiepytis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir Sveikatos ekspertų tarybos (SET) na...

Sveikatos ekspertų rekomendacijos: griežtinti karantino sąlygas, stiprinti NVSC

Sveikatos ekspertų rekomendacijos: griežtinti karantino sąlygas, stiprinti NVSC

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį mišriu nuotoliniu būdu susitiko su Sveikatos ekspertų taryba, kuri pristatė naujausias rekomendacijas dėl epidemiologinės kontrolės priemonių ir ka...

Kauno apskrities kultūros centrų narių desantas Jonavoje

Kauno apskrities kultūros centrų narių desantas Jonavoje

Paskutinę rugsėjo dieną Jonavos kultūros centre vyko Kauno apskrities kultūros centrų asociacijos narių pasitarimas. Jo metu buvo aptartos Lietuvos kultūros centrų apdovanojimų „Auksinis feniksas“ organizavi...

Atkuriama Jaunųjų miško bičiulių veikla – juos globoti imasi Valstybinių miškų urėdija

Atkuriama Jaunųjų miško bičiulių veikla – juos globoti imasi Valstybinių miškų urėdija

Šiandien Aplinkos ministerijoje aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė ir Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Vidmantas Verbyla pasirašė trišalę sutartį, k...

Iššūkis „Vasara su knyga“ - pavyzdžiu galėtų būti Jonavos r. savivaldybės Ruklos filialas

Iššūkis „Vasara su knyga“ - pavyzdžiu galėtų būti Jonavos r. savivaldybės Ruklos filialas

Šiemet skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo rekordinis skaitytojų skaičius – daugiau kaip 20 tūkst., o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 934 skaitytojų (2019 m. atiti...

Rugsėjį – padidintas policijos dėmesys vaikų saugumui

Rugsėjį – padidintas policijos dėmesys vaikų saugumui

Prasidėjus naujiems mokslo metams, į gatves ir kelius tradiciškai sugrįžta jaunieji eismo dalyviai. Po vasaros atostogų darželinukai, moksleiviai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais...

Tarptautinės kavos, muzikos ir pagyvenusių žmonių dienos proga senjorai bus vaišinami kava

Tarptautinės kavos, muzikos ir pagyvenusių žmonių dienos proga senjorai bus vaišinami kava

Spalio 1-oji – Tarptautinė kavos, muzikos ir pagyvenusių žmonių diena. Šia proga Jonavos kultūros centras kviečia visus jonaviečius ne tik skaniai atsigerti kavos namie, darbe, bet ir ateiti į ...

Artėjant šalčiams ESO laikinai stabdo planinius remonto darbus

Artėjant šalčiams ESO laikinai stabdo planinius remonto darbus

Lietuvoje prognozuojant šaltus orus bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nuo šio penktadienio laikinai sustabdo planinius remonto darbus, jie būtų tęsiami tik sugrįžus palankesniems orams. Aplink...

Mokinių piešiniuose – laisvės jausmo ir pilietiškumo atspindžiai. Kviečiame į virtualią parodą

Mokinių piešiniuose – laisvės jausmo ir pilietiškumo atspindžiai. Kviečiame į virtualią parodą

Sausio 4–18 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojama Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“, skirto Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui, geriausių darbų rinktinė paroda. Kol darba...