Jaunosioms violončelistėms pagyrimų negailėta

Jaunosioms violončelistėms pagyrimų negailėta
BIR 26
2018-06-26 16:26 2018

Jau 28-ąjį kartą Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas surengė tarptautinį jaunųjų menininkų seminarą ,,Gintarinė svetainė“, vykusį birželio 16-22 dienomis Palangoje. Tarp gausaus būrio įvairaus amžiaus pianistų ir stygininkų iš visos Lietuvos bei užsienio dalyvavo Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos ugdytinės bei pedagogės.

Mūsų mokyklai atstovavo mokytojos Romos Razmienės ugdytinės violončelistės Smiltė Petrošiūtė, 2 kl. ir Gabrielė Dobrovolskytė, 3 kl. Seminaro metu meistriškumo pamokas vedė stygininkai LMTA profesorius J. Dvarionas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas ekspertas A. Palšauskas, Algirdas Pocius (Ispanija) bei pianistai A. Jurgelionis ir V.  Berman (Italija).

Seminaro dalyviai tobulino savo solines programas ir grojo ansamblyje. Jaunieji menininkai  turėjo galimybę koncertuoti  Palangos kurorto muziejuje, B. Dvariono namuose, S. Vainiūno meno mokykloje. Palangos Gintaro muziejuje vykusį iškilmingą koncertą, skirtą B. Dvariono gimimo metinėms, pradėjo seminaro metu suburtas stygininkų ansamblis, kuriame grojo ir mūsų mokyklos ugdytinės: nuoširdžiai skambėjo B. Dvariono „Prieblanda“ ir „Valsas“.  Kaip ir kasmet, Palangos kapinėse prie B. Dvariono kapo buvo surengta atminimo valandėlė.

Didžiuojamės, kad Smiltė ir Gabrielė buvo pakviestos groti svarbiausiuose seminaro koncertuose ir puikiai atstovavo mūsų mokyklai. Negailėjo mergaitėms pagyrimų ir maestro A. Palšauskas, vesdamas joms meistriškumo pamokas B. Dvariono namuose.

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos inf.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai