Jaunųjų futbolininkų tėvai pritaria reorganizacijai

Jaunųjų futbolininkų tėvai pritaria reorganizacijai
LAP 20
2017-11-20 10:11 2017

Praėjusią savaitę Jonavos suaugusiųjų švietimo centre vyko susirinkimas dėl Jonavos rajono futbolo vaikų ir jaunimo ugdymo proceso reorganizacijos, t. y. sujungimo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro futbolo grupių su viešąja įstaiga „Jonavos futbolas“ bei priskyrimo pastarajai vykdyti jaunųjų futbolininkų ugdymo procesą.

Susirinkime užsiregistravo apie 70 tėvelių. Mergaičių, lankančių Sporto centre futbolo užsiėmimus, tėveliai nedalyvavo, jie pasitiki savo trenere Egle Kazlauskiene, kuri iš anksčiau pritarė šiam susijungimui ir nušvietė savo ugdytinių tėvelius. 

„Šis klausimas yra svarstomas jau seniai, tačiau pagrindinė priežastis futbolo vaikų ir jaunimo ugdymo proceso reorganizacijos yra Lietuvos futbolo federacijos iškeltas reikalavimas, kad aukščiausioje lygoje žaidžianti komanda turės turėti jaunimo komandas savo įstaigos viduje arba jam bent 1/3 dalimi priklausančioje akademijoje. Tą suprasdami, sutikome su šia reorganizacija, tuo labiau, kad Lietuvoje jau yra pavyzdžių, Gargždai, Utena, Kėdainiai, nors mes žinome, kad ten ne viskas klojasi puikiai, tačiau mes jonaviečiai, visada norime padaryti geriausiai, kad kiti į mus lygiuotųsi, todėl ilgai svarstėme, abejojome ir ruošėmės šiam žingsniui“, - pasakojo KKSC direktorė Regina Stupurienė. 

Jonavos rajono savivaldybė yra viešosios įstaigos „Jonavos futbolas“ dalininkė su tiksliniu finansavimu futbolo vaikų ir jaunimo ugdymo procesui. Tai yra garantas, jei klubui praradus rėmėjus - vaikai neliktų likimo valiai. Be to, kad vaikai, kuo mažiau justų perėmimo laikotarpio nesklandumus, viešajai įstaigai „Jonavos futbolas“ talkina KKSC pavaduotoja ugdymui Dalia Venckevičienė. 

„Vaikų ir jaunimo ugdymo grupių su VšĮ „Jonavos futbolas“ sujungimo priežastis yra ne tik LFF reikalavimas A lygos komandoms, bet ir noras sukurti Jonavoje futbolo bendruomenės klubą. Jonavos savivaldybė yra dalininkas viešosios įstaigos „Jonavos futbolas“  ir žada skirti tikslines lėšas jaunimo ugdymui pagal pateiktą VšĮ „Jonavos futbolas“ svarstymui paraišką „Jonavos rajono vaikų ir jaunimo futbolo plėtros programa“. Skiriamos lėšos nesusimaišys, nes lėšos skiriamos per atskiras sąskaitas“,  - teigė VŠĮ „Jonavos futbolas“ direktorė Rita Bagdonienė ir akcentavo, kad sujungimo tikslas – teikti kokybiškesnes vaikams ir jaunimui futbolo sporto paslaugas, surasti ir parengti talentingus sportininkus, vystyti futbolo plėtrą Jonavos rajone. 

Į klausimą iš tėvų auditorijos, kodėl tiek mažai Jonavos komandoje žaidžia jonaviečių, direktorė Rita atsakė, kad jie neatitinka A lygio komandos reikalavimų arba patys žaidėjai nerodo noro žaisti joje. Tėvelius taip pat neramino koks bus mokestis, ar vaikai galės lankyti treniruotes, nenorintys siekti aukštų rezultatų, ar pasirašę sutartis, jie įklimps į finansinius įsipareigojimus, kokiam laikotarpiui bus pasirašytos sutartys, ar dirbs tie patys treneriai, kaip bus su treniruočių bazėmis.

Direktorė R. Bagdonienė  paaiškino, kad mokesčio už treniruotes nebus. Su vaikais dirbs tie patys treneriai. KKSC direktorė R. Stupurienė paaiškino, kad bazės bus tos pačios ir nemokamai, nes kaip tik šiuo metu yra Jonavos taryboje svarstomas klausimas dėl bendro ugdymo mokyklų, rajono sporto bazių naudojimosi sporto įstaigoms nemokamai.

KKSC pavaduotoja ugdymui Dalia Venckevičienė paaiškino, kad sutarties laikotarpis gali būti įvairus, pvz. Jonavos sporto centre jį pasirašoma iki kol vaikas baigia 12 klasių, tačiau sutartį galima nutraukti įspėjus administraciją, trenerį prieš 14 d.

VšĮ „Jonavos futbolas“ sutarties dar nėra paruošusi, ji ruošimo procese,  nes jos turinys labai priklausys nuo Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimo, finansavimo.  

Treneris Vytautas Stanevičius sudėjo visus taškus. 

„Futbolo treneriai patys nelabai norėjo pereiti į VšĮ „Jonavos futbolas“, bet jie supranta, kad tai labai svarbu Jonavos futbolo komandai, o jie niekada nebuvo jos priešai ir daug metų jis ir kolegos atidavė Jonavos futbolui, futbolo komandai „Lietava“, - kalbėjo treneris V. Stanevičius.

2018 m. būtų šventęs 40 metų darbo sukaktį Jonavos sporto centre. Be to, treneris atkreipė visų dėmesį, kad  dabartinėje komandoje žaidžia ne tiek ir mažai jonaviečių: Benas Spietinis, Artūras Rocys, Edgaras Makarovas, Laurynas Stonkus, Marius Ganusauskas, Arnas Paškevičius. Dėl sutarčių tėveliams, treneris paaiškino, kad pasirašyti jų nebijotų, tačiau pasirašant kontraktus, jie turėtų  gerai susipažinti ir suprasti atsakomybę bei finansinius įsipareigojimus. Jis įvardijo, kad viskas bus gerai viešojoje įstaigoje „Jonavos futbolas“ su futbolo vaikų ir jaunimo ugdymu, kad jam ir kolegoms pasitikėjimą kelia Sporto centro pavaduotojos Dalios Venckevičienės atėjimas dirbti į šią įstaigą. 

Po trenerio Vytauto Stanevičiaus pasisakymo, įnešusio aiškumo, tėveliai vienbalsiai pritarė perėjimui iš Jonavos KKSC į viešąją įstaigą „Jonavos futbolas“.

Archyvo nuotrauka 

Panašūs straipsniai

Pergalės paskutiniame Lietuvos Eksėjikų klubo taurės etape - sportinio ėjimo varžybose "Prienai 2020"

Pergalės paskutiniame Lietuvos Eksėjikų klubo taurės etape - sportinio ėjimo varžybose "Prienai 2020"

Rugsėjo 25 dieną sporto centro auklėtiniai dalyvavo paskutiniame Lietuvos Eksėjikų klubo taurės etape - sportinio ėjimo varžybose "Prienai 2020". Nemuno Mažosios Birštono kilpos pietryč...

Naujame LKF projekte ryškiai sužibėjo jonaviečio pavardė

Naujame LKF projekte ryškiai sužibėjo jonaviečio pavardė

Artėjant naujajam sezonui, Lietuvos krepšinio federacija startavo su nauju projektu „Atranka į Talentų kartą U14“, kuris skirtas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos B divizione rungtyniaujantiems mažesnių mi...

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Sportinio ėjimo varžybose „Kėdainiai 2020“ – pergalingi pasirodymai ir asmeniniai rekordai

Grupelė jaunųjų Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečių rugpjūčio 28 dieną Kėdainiuose pradėjo sportinio ėjimo varžybų maratoną. Kaimyninio miesto stadione vyko iš kovo...