Jonaviečių sukurta internetinė platforma ragina nebūti paskutiniais

Jonaviečių sukurta internetinė platforma ragina nebūti paskutiniais
VAS 05
2021-02-05 11:29 2021

Jonaviečiai Neimantas Jocius bei Paulius Deksnys ragina aktyvaus laisvalaikio mėgėjus neužsisėdėti vienoje vietoje ir pradėti veikti: vaikinai sukūrė internetinę platformą – „Vis dar nepaskutinis“, kurioje kviečiama dalyvauti įvairiuose sportiniuose renginiuose ir užsiėmimuose.


Nuo bėgimo varžybų iki žygių


„Vasarą nujautėme, kad prasidės antra koronaviruso banga. Dėl to svarstėme, kad reikia sukurti kažką tokio, kas leistų aktyviems žmonėms nesustoti ir net karantino metu turėti galimybę dalyvauti įvairiose sportinėse varžybose.


Sugalvojome sukurti internetinę platformą, kurioje būtų organizuojamos virtualios bėgimo, dviračių varžybos bei kitos aktyvios veiklos. Aš viską suprogramavau, Paulius rūpinosi dizainu“, – paklaustas apie naują iniciatyvą pasakojo N. Jocius.


Pirmas blynas – neprisvilęs


Neseniai pasibaigė pirmosios „Vis dar ne paskutinis“ varžybos. Jose sudalyvavo kelios dešimtys bėgikų.


„Varžybos startavo iškart po Naujųjų ir truko kelias savaites. Kaip visa tai vyko?
Žmonės užsiregistravo varžybose kaip dalyviai, o bėgdami pasirinktą maršruto ilgį, savo laiką fiksavo tokiomis programėlėmis kaip „Strava“, „Endomondo“ ir pan. Žmonės galėjo bėgti jiems patogiu metu, jų pačių pasirinktoje vietoje.


Po bėgimo dalyviai mums atsiuntė savo rezultatus. Siekiant išvengti sukčiavimo atvejų įvertinome, ar pateikti duomenys – logiški. Visų bėgikų rezultatai atrodė realūs, tad patvirtinome juos ir įtraukėme į bendrą dalyvių rezultatų lentelę. Vėliau buvo išrinkti nugalėtojai.
Džiaugiamės, kad į pirmąsias varžybas užsiregistravo 30 žmonių. Rezultatus atsiuntė 21 iš jų: 7 moterys ir 14 vyrų.
Šios varžybos mums buvo puiki galimybė pamatyti, ką dar galime patobulinti, tačiau džiaugiamės, kad pirmas blynas neprisvilo“, – kalbėjo N. Jocius.


Sportiškas miestas


„Vis dar ne paskutinis“ platforma orientuota į visos Lietuvos gyventojus, tačiau vaikinai neabejoja, kad tarp aktyviausių jos naudotojų bus ir jonaviečiai.


„Nesunku pastebėti, kad Jonavoje yra nemažai aktyvaus laisvalaikio entuziastų: gatvėse nuolat matyti ir bėgiojančių, ir dviračiais važinėjančių žmonių.
Dėl to manau, jog atsiras ne vienas jonavietis, kuris aktyviai įsitrauks į ,,Vis dar ne paskutinis“ siūlomus renginius, o iš lūpų į lūpas apie juos sklindanti žinia pasieks vis daugiau žmonių“, – kalbėjo N. Jocius.


„Džiugu, kad Jonava neseniai buvo pripažinta sporto miestu. Dėl išplėtotos infrastruktūros ji – tinkama vieta įvairiems sporto renginiams: mūsų mieste yra daugybė naujai nutiestų pėsčiųjų takų, sporto aikštelių. Manau, kad tai skatina miesto gyventojus užsiiminėti fizine veikla“, – kolegai antrino P. Deksnys.


Toliau tobulina


„Vis dar ne paskutinis“ – ne vienintelis N. Jociaus bei P. Deksnio bendras kūrinys. Kiek daugiau nei prieš metus vaikinai sukūrė programėlę ,,Keliauk po Jonavą", kurioje patalpintas virtualus žemėlapis su lankytinomis šio miesto vietomis.


„Programėlė vis dar veikia, bet dabar dedame visas pastangas ties naujosios platformos tobulinimu. Kai tik atšils orai, ketiname organizuoti dviračių varžybas. Kiek vėliau, kai bus baigti numatyti darbai, žmonėms pateiksime ir solo žygių maršrutus.


Didžioji dauguma jų ves per Lietuvos parkus, miškus... Kalbant apie Jonavą, planuojame sudaryti kelis maršrutus, kurie ves žygeivius Zatyšių, Žinėnų piliakalnio, Žemyninės kopos apylinkėmis“, – kalbėjo N. Jocius.


„Koreguojame ir marketingo strategiją, kuri plačiau paskleis informaciją apie renginius ir užsiėmimus“, – teigė P. Deksnys.


Geriausi bus apdovanoti

Vaikinai tikisi, kad jų siūlomi renginiai karantino išvargintiems žmonėms padės atrasti didesnės motyvacijos judėti į priekį.


„Ne veltui savo platformą pavadinome ,,Vis dar ne paskutinis“. Norėjosi optimistiško pavadinimo, kuris būtų lyg spyris, neleidžiantis užsisėdėti.
Šalia to, geriausi varžybų dalyviai visad sulauks ir apdovanojimų, kurie, tikimės, bus jiems lyg gražus ir linksmas prisiminimas“, – teigė N. Jocius.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Panašūs straipsniai

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

865 – tiek kraujo donorų 2020-aisiais Jonavoje vykusiose donorystės akcijose sulaukė VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC). Kaip pasakoja pastarųjų organizavimu nuolat besirūpinanti Rimantė Vanagienė, toks s...

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“ 1

Diskgolfas – sportinis žaidimas, kurio populiarumas Lietuvoje skaičiuoja antrą dešimtmetį. Jonavos rajone jis pradėtas žaisti 2014-aisiais metais. Tuomet Šveicarijos seniūnijoje, Barbolaukio kaime, įkurtas d...

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonavoje, Gėlių gatvės gale, įsikūrusios sodybos neįmanoma nepastebėti – ją puošia daugybė metalo skulptūrų, traukte traukiančių akį. Pastarąsias savomis rankomis pagamino sodybos šeimininkas Remigijus Rabik...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

13 metų – tokį bėgimo stažą turi jonavietė Laura Dapkuvienė (39 m.). Moteris yra dalyvavusi daugybėje bėgimo varžybų, o visai neseniai įveikė ir 11-ąjį savo maratoną. Kaip sako pati Laura, bėgimas – neatsiej...