Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi
LIE 19
2020-07-19 10:39 2020

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabumų - Deimantės žodžiais tariant, norint siekti aukštumų muzikos pasaulyje, būtina sunkiai dirbti.


Nuo mažų dienų


,,Kiek save prisimenu, visuomet muzika buvo kartu su manimi. Pamenu, kad darželyje labai patikdavo dalyvauti įvairiuose tėveliams rengiamuose koncertuose, dainuoti. Mama pastebėjo, kad mėgstu dainuoti, domiuosi muzikos instrumentais, todėl įstojau į Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, fortepijono klasę", - paklausta apie tai, kada pradėjo dainuoti, pasakojo Deimantė.


Tęsia mokslus


Dar besimokydama Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, Deimantė aktyviai dalyvavo Jonavos kultūros centro POP grupės „Šuldu Buldu“ veikloje. Kadangi mergina žinojo, jog muzika privalo būti jos gyvenimo kelyje, ji nusprendė toliau dainavimo meno mokytis Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.


,,Savo gyvenimą sieti su muzika iš pagrindų buvau suplanavusi dar prieš įstodama į Juozo Gruodžio Konservatoriją. Labai norėjau ten mokytis ir džiaugiuosi, kad pavyko. Jau įgijau daug teorinių žinių bei techninių žinių. Čia dirba labai stiprūs pedagogai, ačiū jiems", - gražių žodžių negailėjo mergina.


Padeda tobulėti


Na, o tobulinimasis bei mokymasis nuolat atneša ir ,,saldžių vaisių" - Deimantės laimėjimai konkursuose, kuriems nesutrukdė net ir koronaviruso krizė, kalba patys už save. 


,,Konkursai yra puiki galimybė ne tik parodyti save, bet ir pasivaržysi su kitais dalyviais iš kitų šalių, pateikti savo vokalo techninius gabumus, ir pažvelgti į tai, ką galbūt reiktų tobulinti ar ką reiktų daryti kitaip.


Šiais metais jau buvome suplanavę išvykti į vokalo konkursą Baltarusijoje, Italijoje, bet dėl karantino viskas buvo atšaukta. Labai smagu, kad konkursų organizatoriai greitai sureagavo į esamą padėti ir nusprendė rengti juos ,,online" būdu. Nors tai atrodė nauja ir buvo lydima nežinomybės dėl to, kaip viskas vyks, dalyvauti neatsisakiau ir nuotoliniu būdu.

Man įsimintas konkursas vykęs tokiu principu  -„WAVE [online] IDEAS". Jį organizavo Baltarusijos atstovai.


Kadangi konkurso formatas buvo „Festivalis namuose“, teko daug bendrauti su organizatoriais telefonu (su vaizdu), suderinti muzikos garsą, filmavimo kameros atstumą ir panašiai. Teko apgalvoti visus techninius dalykus, kurie įprastai vyksta scenoje,, o dabar turėjo būti padaryti namuose.

Galiu pasidžiaugti, kad tapau konkurso „Festivalis namuose“ nugalėtoja ir laimėjau 100 e sertifikatą", - džiaugėsi jonavietė.


Nuolatinis mamos palaikymas


Tie, kas stebi D. Šimbaraitės muzikinį kelią, ko gero, jau pastebėjo, kad merginą nuolat skatina ir lydi jos mama. Ką toks palaikymas reiškia pačiai Deimantei?


,,Mama mane palaikė nuo pat mažens... Aš labai džiaugiuosi, kad ji iš visų jėgų padeda siekti savo svajonės, savo tikslo, visur važiuoja kartu, palaiko. Mama man visada sakydavo, kad jeigu ką nors darau, tai turiu daryti nuoširdžiai ir atsakingai, taip ir stengiuosi elgtis. Ir žinau, kad kartais prieš pasirodymus ji labiau jaudinasi nei aš.

Galiu pasakyti, kad man artimųjų parama ir palaikymas suteikia dar didesnio noro eiti pirmyn", - atviravo Deimantė.


Scenoje - ir džiaugsmas, ir jaudulys


Mergina, kalbėdama apie dainavimą, pasakoja, kad buvimas ant scenos jai teikia didelį malonumą.


,,Man labai patinka būti ant scenos, dainuoti auditorijai, pateikti visas savo balso galimybes. Tačiau turi pripažinti, kad lipant į sceną jaučiu jauduliuką. Vėliau tiesiog atsipalaiduoju, mėgaujuosi žiūrovų dėmesiu", - kalbėjo jonavietė.


Matant Deimantę scenoje nesunku pastebėti, jog mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir juda, o jos emocijos atsispindi veide. Kaip sako pati jonavietė, visa tai - pojūčiai, kurių nereikia suvaidinti.


,,Konkursuose visada dainuoju dainas, kurios man patinka. Dėl to emocijos ateina iš kažkur labai giliai ir savaime. Na, o kartais būna, kad koncertuose tenka dainuoti ne iš karto patikusias dainas, bet kai ,,pasikapstau giliau", vis tiek atrandu dainos žodžiuose prasmę, grožį, mintį.
Vokalo mokytojai visada sakydavo, kad reikia pajausti dainą, kai pajauti – emocijos pačios liejasi", - patirtimi dalijosi Deimantė.


Svarbu pasirinkti tinkamą kryptį

Kai kalbama apie muzikantus, neretai sakoma, jog išgyventi iš muzikos - itin sunku. Ką apie tai mano pati Deimantė?


,,Anksčiau šiam teiginiui pritariau, bet dabar po truputi keičiu nuomonę. Manau, kad pasirinkus tinkamą sau kryptį, išgyventi galima. Žinoma, muzikos pasaulis yra kitoks ir darbo pobūdis yra kitos", - kalbėjo mergina.


Vien talento nepakanka


Paklausta apie tai, ar muzikalumas gali būti siejamas tik su talentu, Deimantė tikina, kad viskas priklauso nuo užsibrėžtų tikslų.


,,Yra sakoma, kad talento reikia 10 procentų, likę 90 procentų - nuoširdus darbas.

Dainuoti yra viena, bet siekti profesionalaus dainavimo - kita. Tai yra sunkus darbas, reikalaujantis daug pastangų", - tikino mergina.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis 1

Kamilė Balabonaitė (25 m.) – operos solistė, pradėjusi savo muzikinį kelią Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Nuo aštuonerių metų ji mokėsi groti smuiku, tačiau sulaukusi paauglystės, jonavietė neb...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kūno tvirtumas, disciplina, valia, pasitikėjimas savimi - trumpai ir aiškiai kovos menų treniruočių suteikiamą naudą įvardija šios sporto šakos treneris Matas Vaicekauskas (29 m.). Nors paauglystėje vaikinui...

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

13 metų – tokį bėgimo stažą turi jonavietė Laura Dapkuvienė (39 m.). Moteris yra dalyvavusi daugybėje bėgimo varžybų, o visai neseniai įveikė ir 11-ąjį savo maratoną. Kaip sako pati Laura, bėgimas – neatsiej...

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietė Jelena Šimonienė jau ne vienus metus kuria įstabius kūrinius iš vilnos – menininkės rankose, naudojant vėlimo techniką, pastaroji virsta gyvūnų skulptūrėlėmis, kurios, regis, alsuoja gyvybe. Itin t...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

865 – tiek kraujo donorų 2020-aisiais Jonavoje vykusiose donorystės akcijose sulaukė VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC). Kaip pasakoja pastarųjų organizavimu nuolat besirūpinanti Rimantė Vanagienė, toks s...

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonavoje, Gėlių gatvės gale, įsikūrusios sodybos neįmanoma nepastebėti – ją puošia daugybė metalo skulptūrų, traukte traukiančių akį. Pastarąsias savomis rankomis pagamino sodybos šeimininkas Remigijus Rabik...

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą 2

Vita Žikienė – jonavietė, jau penktus metus siuvanti išskirtines pagalvėles – transformerius. Jos kūrinių originalumą neseniai patvirtino Lietuvos Respublikos patentų biuras – pagalvių dizainas įregistruotas...

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti 4

Reda Venskauskaitė (18 m.)  - mergina, kurią muzika lydėjo nuo mažų dienų: ji mokėsi groti pianinu Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, dalyvavo ne viename muzikiniame konkurse, kuriame klausytojus džiug...

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“ 1

Diskgolfas – sportinis žaidimas, kurio populiarumas Lietuvoje skaičiuoja antrą dešimtmetį. Jonavos rajone jis pradėtas žaisti 2014-aisiais metais. Tuomet Šveicarijos seniūnijoje, Barbolaukio kaime, įkurtas d...

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Benas Spietinis (24 m.) – jonavietis, didžiojo futbolo bei futsal (salės futbolo) žaidėjas. Be to, kad vaikinas yra Jonavos ,,Vikingų“ komandos kapitonas, jis jau dvejus metus iš eilės buvo pakviestas prisij...