Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi
LIE 19
2020-07-19 11:39 2020

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabumų - Deimantės žodžiais tariant, norint siekti aukštumų muzikos pasaulyje, būtina sunkiai dirbti.


Nuo mažų dienų


,,Kiek save prisimenu, visuomet muzika buvo kartu su manimi. Pamenu, kad darželyje labai patikdavo dalyvauti įvairiuose tėveliams rengiamuose koncertuose, dainuoti. Mama pastebėjo, kad mėgstu dainuoti, domiuosi muzikos instrumentais, todėl įstojau į Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, fortepijono klasę", - paklausta apie tai, kada pradėjo dainuoti, pasakojo Deimantė.


Tęsia mokslus


Dar besimokydama Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, Deimantė aktyviai dalyvavo Jonavos kultūros centro POP grupės „Šuldu Buldu“ veikloje. Kadangi mergina žinojo, jog muzika privalo būti jos gyvenimo kelyje, ji nusprendė toliau dainavimo meno mokytis Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.


,,Savo gyvenimą sieti su muzika iš pagrindų buvau suplanavusi dar prieš įstodama į Juozo Gruodžio Konservatoriją. Labai norėjau ten mokytis ir džiaugiuosi, kad pavyko. Jau įgijau daug teorinių žinių bei techninių žinių. Čia dirba labai stiprūs pedagogai, ačiū jiems", - gražių žodžių negailėjo mergina.


Padeda tobulėti


Na, o tobulinimasis bei mokymasis nuolat atneša ir ,,saldžių vaisių" - Deimantės laimėjimai konkursuose, kuriems nesutrukdė net ir koronaviruso krizė, kalba patys už save. 


,,Konkursai yra puiki galimybė ne tik parodyti save, bet ir pasivaržysi su kitais dalyviais iš kitų šalių, pateikti savo vokalo techninius gabumus, ir pažvelgti į tai, ką galbūt reiktų tobulinti ar ką reiktų daryti kitaip.


Šiais metais jau buvome suplanavę išvykti į vokalo konkursą Baltarusijoje, Italijoje, bet dėl karantino viskas buvo atšaukta. Labai smagu, kad konkursų organizatoriai greitai sureagavo į esamą padėti ir nusprendė rengti juos ,,online" būdu. Nors tai atrodė nauja ir buvo lydima nežinomybės dėl to, kaip viskas vyks, dalyvauti neatsisakiau ir nuotoliniu būdu.

Man įsimintas konkursas vykęs tokiu principu  -„WAVE [online] IDEAS". Jį organizavo Baltarusijos atstovai.


Kadangi konkurso formatas buvo „Festivalis namuose“, teko daug bendrauti su organizatoriais telefonu (su vaizdu), suderinti muzikos garsą, filmavimo kameros atstumą ir panašiai. Teko apgalvoti visus techninius dalykus, kurie įprastai vyksta scenoje,, o dabar turėjo būti padaryti namuose.

Galiu pasidžiaugti, kad tapau konkurso „Festivalis namuose“ nugalėtoja ir laimėjau 100 e sertifikatą", - džiaugėsi jonavietė.


Nuolatinis mamos palaikymas


Tie, kas stebi D. Šimbaraitės muzikinį kelią, ko gero, jau pastebėjo, kad merginą nuolat skatina ir lydi jos mama. Ką toks palaikymas reiškia pačiai Deimantei?


,,Mama mane palaikė nuo pat mažens... Aš labai džiaugiuosi, kad ji iš visų jėgų padeda siekti savo svajonės, savo tikslo, visur važiuoja kartu, palaiko. Mama man visada sakydavo, kad jeigu ką nors darau, tai turiu daryti nuoširdžiai ir atsakingai, taip ir stengiuosi elgtis. Ir žinau, kad kartais prieš pasirodymus ji labiau jaudinasi nei aš.

Galiu pasakyti, kad man artimųjų parama ir palaikymas suteikia dar didesnio noro eiti pirmyn", - atviravo Deimantė.


Scenoje - ir džiaugsmas, ir jaudulys


Mergina, kalbėdama apie dainavimą, pasakoja, kad buvimas ant scenos jai teikia didelį malonumą.


,,Man labai patinka būti ant scenos, dainuoti auditorijai, pateikti visas savo balso galimybes. Tačiau turi pripažinti, kad lipant į sceną jaučiu jauduliuką. Vėliau tiesiog atsipalaiduoju, mėgaujuosi žiūrovų dėmesiu", - kalbėjo jonavietė.


Matant Deimantę scenoje nesunku pastebėti, jog mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir juda, o jos emocijos atsispindi veide. Kaip sako pati jonavietė, visa tai - pojūčiai, kurių nereikia suvaidinti.


,,Konkursuose visada dainuoju dainas, kurios man patinka. Dėl to emocijos ateina iš kažkur labai giliai ir savaime. Na, o kartais būna, kad koncertuose tenka dainuoti ne iš karto patikusias dainas, bet kai ,,pasikapstau giliau", vis tiek atrandu dainos žodžiuose prasmę, grožį, mintį.
Vokalo mokytojai visada sakydavo, kad reikia pajausti dainą, kai pajauti – emocijos pačios liejasi", - patirtimi dalijosi Deimantė.


Svarbu pasirinkti tinkamą kryptį

Kai kalbama apie muzikantus, neretai sakoma, jog išgyventi iš muzikos - itin sunku. Ką apie tai mano pati Deimantė?


,,Anksčiau šiam teiginiui pritariau, bet dabar po truputi keičiu nuomonę. Manau, kad pasirinkus tinkamą sau kryptį, išgyventi galima. Žinoma, muzikos pasaulis yra kitoks ir darbo pobūdis yra kitos", - kalbėjo mergina.


Vien talento nepakanka


Paklausta apie tai, ar muzikalumas gali būti siejamas tik su talentu, Deimantė tikina, kad viskas priklauso nuo užsibrėžtų tikslų.


,,Yra sakoma, kad talento reikia 10 procentų, likę 90 procentų - nuoširdus darbas.

Dainuoti yra viena, bet siekti profesionalaus dainavimo - kita. Tai yra sunkus darbas, reikalaujantis daug pastangų", - tikino mergina.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu"

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu" 1

Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime gyvenantys žmonės, ko gero, nebedrįsta burnoti, kad jų seniūnijos teritorijoje nėra ką veikti: čia iškilmingai minimos valstybinės šventės, švenčiamos Joninės, o įpras...

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Ar kada susimąstėte, ką darytumėte, jei jums artimas žmogus dėl amžiaus ar negalios staiga negalėtų tinkamai savimi pasirūpinti? Ar domėjotės globos namais ir gyvenimo sąlygomis juose? Jums ši mintis atrodo ...

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenere Gražina Goštautaite, kuri į gimtąją Jonavą sugrįžo po 21-erių metų darbo Prienuos...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Nors jau ketvirta karantino savaitė eina į pabaigą, tačiau žinome, kad turėsime mažiausiai dar bent dvi. Mintimis apie šį laikotarpį dalinasi vienintelė Lietuvos policijoje dirbanti vienuolė, sesuo Fausta Pa...

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti 4

Reda Venskauskaitė (18 m.)  - mergina, kurią muzika lydėjo nuo mažų dienų: ji mokėsi groti pianinu Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, dalyvavo ne viename muzikiniame konkurse, kuriame klausytojus džiug...

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“ 1

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – viena geriausių Lietuvos tinklinio trenerių, jaunąsias sporto centro tinklininkes ir moterų tinklinio komandos profesionales treniruoja...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...