Jonavietės siaubo naktis Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje: mane siuntė n***ui

Jonavietės siaubo naktis Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje: mane siuntė n***ui
LAP 16
2019-11-16 08:45 2019

Neeilinę situaciją portalui jonavoszinios.lt papasakojo jonavietė, kuri teigė, kad tokios siaubo nakties dar nėra patyrusi. Jos žodžiais tariant, dėl sužalotos kojos naktį atvykus į Jonavos ligoninės Priėmimo- skubios pagalbos skyrių, ten dirbantis personalas jai sukėlė panikos priepuolį – įžeidinėjo, plūdosi, siuntė „toli, toli“ ir n***ui, o galiausiai jai iškvietė ir policijos pareigūnus. Tiek Jonavos ligoninės, tiek policijos atstovai pateikia savo versijas.

Siaubo naktis ligoninės priėmime

Nakties iš lapkričio 13 į 14 d., jonavietė sakanti nepamirš dar ilgai. Turinti lėtinę kraujo ligą, ligoninių tvarką žinanti pacientė bei klientų aptarnavimo srityje dirbanti jauna moteris sako mačiusi visokių gydymo įstaigų – tiek Lietuvos, tiek užsienio. Tačiau Jonavos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje apsilankiusi, savo vardo nenorėjusi viešai pranešti moteris teigia, kad išgyveno galimai baisiausią savo gyvenime apsilankymą pas medikus.

Man buvo atrėžta – „ramentų neturim, o ant rankų tavęs nenešiosiu, princesė mat atsirado“.

„Atsikėlusi apie 4 val. nakties, patamsyje užkliuvau už vaikiškos lempos, kuri nukritusi sudužo, aš įmyniau į stiklus, jie įsmigo į koją, atsivėrė nemenka žaizda, pradėjo plūsti kraujas. Susitarusi su aukle dėl vaiko priežiūros nieko nelaukusi – nuskubėjau į priimamąjį. Nuvykusi ten – skambinu į sudaužytas duris. Atbėgo moteris, pažiūrėjo į mane pro sudužusi stiklą, jokio pasisveikinimo ar žodžio neištarė  ir vėl nubėgo. Galvojau, gal raktą atsineš, bet nieks neatėjo – vėl skambinu. Atskubėjusi ta pati darbuotoja ar medikė pradėjo šaukti – „ko neini, juk durys atrakintos, varna tu!“ ir nubėgo, jokios pagalbos paeiti nepasiūlė. Nuklibinkščiavau į vidų ir pasakiusi, kad jūs man nepasiūlėt jokios pagalbos, nešnekate su manimi, vadinat visaip– nei vežimėlio, nei ramentų nepasiūlėte ,,vėl sulaukiau atsainaus elgesio. Man buvo atrėžta – „ramentų neturim, o ant rankų tavęs nenešiosiu, princesė mat atsirado“. Moteris neprisistatė, neturėjo kortelės su vardu, buvo labai įžeidi, tyčiojosi iš manęs, neva, ko čia išvis nori. Buvau šoke, ar tai normalu? 

Iš moters sulaukiau „paguodos“ su dviprasmišku pasakymu – „o nori, aš tave pasiūsiu toli, toli“.

Išsitraukus telefoną filmuoti, darbuotoja pradėjo rėkti ir šaukti, jog iškvies policija. Paprašiau, kad mane apšaukusi darbuotoja prisistatytų, sakiau, kad toks elgesys netoleruotinas, ir tikrai skųsiu jos veiksmus, o ji tik pašaipiai atrėžė – „o kokia tavo pavardė?, skųskis nors ir į teismą, iškviesiu Tau tuoj policiją“. Galiausiai pradėjo mane registruoti. Iš moters sulaukiau „paguodos“ su dviprasmišku pasakymu – „o nori, aš tave pasiūsiu toli, toli“. Situacija mane pašiurpino. Aš tikiu, kad ir medikai jau dirbę visą naktį pavargę,  tačiau tas „toli, toli“ tikrai negelbėjo situacijos. Aš buvau šokiruota visa situacija. Atvykau pagalbos - sulaukiau pasityčiojimo. 

Šaukiuosi pagalbos, išgirdau tik iš registratūros „ko čia šauki, eik n***ui“.

Nusiuntė mane į procedūrinį. Jis netoli, bet su kraujuojančia ir skausmo perverta koja man sunku paeiti. Paprašiau pagalbos nueiti vėl tos moters. O man ir vėl šaukia – „tavo koja, tavo bėdos – tu ir tvarkykis“. Jau būdama procedūriniame kabinete laukiu gydytojo, o atbėga vėl ta pati registratūroje buvusi darbuotoja ir ima neva tvarkyti mano žaizdą. Aš jos klausiu, kas Jūs esate, ar slaugytoja, ar gydytoja? O aš juk nežinau kas ji – gal seselė, medikė, slaugytoja, o gal valytoja. Ir vėl viskas iš naujo, ta moteris baisiai įsižeidė, kad aš to paklausiau, pasakė „dabar pamatysi“,  ir išbėgo kviesti policijos. Likau viena procedūriniame plūstanti kraujais. Šaukiuosi pagalbos, išgirdau tik iš registratūros „ko čia šauki, eik n***ui“. Išėjusi į koridorių stovėjau kraujo baloje ir laukiau pagalbos. Galiausiai atėjo seselė su gydytoju. Bandžiau paaiškinti situacija - mane tildė, įžeidinėjo, ko aš čia nepatenkinta, sakė, kad mano nuomonė čia nesvarbi, nors pasakojau kaip susižeidžiau koją. 

Jokių pretenzijų kitam personalui neturiu, darbą savo atliko profesionaliai. Tačiau baugina žmogiškumo faktoriaus nebuvimas. Paprasčiausias etiketas, tai juk ligoninė. 

Ir vėl niekas neprisistato, o tik įgriuvę šaukia – „kodėl čia šūmą keliat? Jūs neblaiva, ko čia verki?“.

Besiuvant  mano kojos žaizdą -  įbėga policija. Ir vėl niekas neprisistato, o tik įgriuvę šaukia – „kodėl čia šūmą keliat? Jūs neblaiva, ko čia verki?“. Aš juk atvažiavusi su trauma, su skausmu, vidury nakties ir jau iškamuota tos nepristačiusios darbuotojos, gal ir neatrodžiau kaip gražuolė,  bet tai nesuteikia teisės taip su manim elgtis ir rėkti ant manęs.

Situacija aiškinosi pareigūnai. Dėl ko man buvo iškviesta policija - nežinau.

Po visko policijos pareigūnas tyčiojosi, teigė, kad nebandyčiau niekam nieko aiškinti, kad nebūtų jokių filmavimų ir fotografavimų viešinimo, grasino taikoma atsakomybe dėl pažeidimo ir sakė, jog visi mane paduos į teismą – ir ligoninė, ir darbuotoja, ir visi. Žodžiu - Tu čia tylėk.

Liepė pūsti į alkotesterį, žinoma – parodė nulius, o pakalbėjęs su neprisistačiusia darbuotoja, dar liepė man jos atsiprašyti, kitaip man rašys protokolą, nes ji, matai, ketina rašyti pareiškimą. Už ką?  Kad atvažiavau pagalbos ir iš manęs tyčiojosi, elgėsi nepagarbiai ir žeminančiai?“, - pasakojo nakties siaubą patyrusi moteris ir pridūrė, jog pasijautė kalta, kad atvažiavo į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių ir prašėsi pagalbos.

Policija – konfliktas išsisprendė vietoje

Portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos r. policijos komisariatą (PK) dėl tikslesnės įvykių versijos.

Pretenzijų niekas nereiškė. Pareiškimo nerašė. Konfliktas išsisprendė vietoje.

„Lapkričio 14 –ąją, 5 val. 06 min., gautas pranešimas, kad Jonavos ligoninės priėmimo darbuotoja prašo policijos pagalbos. Nuvykę policijos pareigūnai išsiaiškino, kad tarp ligoninės darbuotojos ir asmens, moters gim. 1993 m., kilo žodinis konfliktas. Dėl to, moterys susipyko, nesusikalbėjo, apsibarė, pradėjo kelti balsą viena ant kitos. Pretenzijų niekas nereiškė. Pareiškimo nerašė. Konfliktas išsisprendė vietoje“, - užfiksuota tą naktį budėjusių patrulių informacijoje.

Jonavos r. PK atstovas teigia, kad pacientė, patyrusi traumą ir nervinį stresą, pyko net tik ant medikų, bet ir ant policijos pareigūnų. Kaip ten bebūtų, teigia policijos atstovas, pareigūnams išspręsti reikia konfliktą ir priimti sprendimą, kad nebūtų pažeistos žmogaus teisės ir, kad situacija nepakryptų blogesne linkme.

Dėl filmavimo ir fotografavimo Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Anot policijos atstovo, jei ligoninės patalpose draudžiama filmuoti, o atvykęs pacientas nepaiso pareigūnų nurodymų, rekomenduojama nekonfliktuoti ir nebloginti situacijos. Atvykę pareigūnai padės išsiaiškinti situaciją ir išspręsti susiklosčiusią padėtį.

Dėl pareigūnų prisistatymo. Anot Jonavos r. PK  atstovo, jei asmuo prašo, kad pareigūnas prisistatytų  - pasakytų savo vardą, pavardę ir pareigas, pareigūnas turi pateikti prašomus duomenis. Šiuo atveju, jei pacientė turi pretenzijų Jonavos pareigūnams, jų veiksmus ji gali skųsti Imuniteto valdybai, kuri atlieka tyrimus ir šį atvejį gali ištirti nuodugniai.

Ligoninė – pacientė buvo agresyvi

Jonavos ligoninei pateikus klausimus apie tos nakties įvykius, gautas oficialius atsakymas.

„Tą naktį pacientė buvo agresyvi, triukšmavo, nevykdė personalo nurodymų. Operacinėje jos buvo prašoma atsigulti ant stalo, tačiau ji sėdėjo, nesigulė, kalbėjo telefonu, nors buvo prašyta to nedaryti. Dėl pacientės agresyvumo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Reikiama medicininė pagalba jai buvo suteikta“, - su vadovybe suderintą atsakymą pateikė VŠĮ „Jonavos ligoninė“ atstovė.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Mantvydas: Kada VMI klientai bus tiesiogiai aptarnaujami skyriuose?

Mantvydas: Kada VMI klientai bus tiesiogiai aptarnaujami skyriuose? 1

Nuo balandžio 15 dienos pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruoti galėjo savarankiškai dirbantys. Nuo balandžio 22 dienos tai padaryti gali visi norintys šalies gyventojai. Karantino laikotar...

Viktorija: Dvi savaitės kankynės, o odontologų pagalbos nesulauksi

Viktorija: Dvi savaitės kankynės, o odontologų pagalbos nesulauksi 5

Balandžio 14 d. portalui jonavoszinios.lt jonavietė Viktorija atsiuntė laišką, kuriame ji piktinasi Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) odontologų darbu karantino laikotarpiu. Moteris teigia,...

Skaitytojas Rimgaudas: ,,Ar į Jonavą sugrįžo gangsterių laikai?"

Skaitytojas Rimgaudas: ,,Ar į Jonavą sugrįžo gangsterių laikai?" 3

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Rimgaudas, kuris piktinosi, jog atėjus pavasariui, miesto gatvėse padaugėjo transporto priemonių su užtamsintais šoniniais priekiniais langais. Anot vyro, toks...

Ruklos gyventojai: Nebeliko vietos interesantų automobiliams parkuoti

Ruklos gyventojai: Nebeliko vietos interesantų automobiliams parkuoti 1

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Ruklos gyventojų prašymo padėti spręsti klausimą dėl automobilių parkavimo prie įstaigų ir galimų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų. Nebeliko vietos...

Jonavietė: pasigedau poilsio aikštelių miške - ar rajone yra gražių poilsiaviečių?

Jonavietė: pasigedau poilsio aikštelių miške - ar rajone yra gražių poilsiaviečių?

Ar esate girdėję apie Jonavos rajone esančias poilsiavietes, atokvėpio vietas, apžvalgos aikšteles ar stovyklavietes, tokias kaip:  „Prie tvenkinio“, „Prie Savydos“, „Keturi  kvartalai“, „Barsukynės“, „Gryba...

Skaitytoja: Ar mokyklos, reikalaujančios iš mokinių naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia įstatymų?

Skaitytoja: Ar mokyklos, reikalaujančios iš mokinių naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia įstatymų?

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja, kuri teiravosi, ar mokyklos, vykdydamos nuotolinį mokymą ir reikalaudamos iš vaikų naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia asmens duomenų apsaugos įstatymo. Ano...

Skaitytoja: „Dėl neatsakingų asmenų - karantine sėdėsim iki rudens“

Skaitytoja: „Dėl neatsakingų asmenų - karantine sėdėsim iki rudens“ 2

Skaitytoja pastebėjo, kad kai kurie grožio paslaugas teikiantys specialistai nelinkę laikytis karantino sąlygų. Jonavietės pateikti įtarimai perduoti policijos pareigūnams, kurie operatyviai patikrino inform...

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip 2

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės kvietimas solidarizuotis visuotinio karantino metu bei atkreipti dėmesį į tuos, kurie šiuo nelengvu laikotarpiu dirba namuose, o kiti daugiabučio namo gyventojai, ...

Gyventoją papiktino darbininkų elgesys: bijo, kad į namus atneš virusą

Gyventoją papiktino darbininkų elgesys: bijo, kad į namus atneš virusą 4

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Aurelija (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri baiminasi, kad daugiabučio renovaciją atliekančių darbininkų elgesys gali sukelti pavojų jos šeimai. Anot m...

Netikėtą raštelį pašto dėžutėje radusi jonavietė: ,,Geri žmonės niekur nedingo. Jie - čia pat"

Netikėtą raštelį pašto dėžutėje radusi jonavietė: ,,Geri žmonės niekur nedingo. Jie - čia pat" 4

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Lina, kuri pasakojo, kad vakar močiutės pašto dėžutėje rastas raštelis ją maloniai nustebino - pastarajame kreipiamasi į senolę su siūlymu padėti. Nors Lina tiki...

Skaitytojas: „Savavališki sprendimai saugumo nedidina, o jį mažina“

Skaitytojas: „Savavališki sprendimai saugumo nedidina, o jį mažina“ 1

Portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė skaitytojo prašymas pasidomėti galimai savavališkais gyventojų priimtais sprendimais. Laiško autorius piktinasi susiklosčiusia situacija, apie kurią yra informuo...

Tiesa gydo: rašytoją G. Kanovičių kalbina sūnus Sergejus

Tiesa gydo: rašytoją G. Kanovičių kalbina sūnus Sergejus

Pasitinkant Vilniaus knygų mugę į knygynus vėl sugrįžta kultinis Grigorijaus Kanovičiaus autentiškų prisiminimų romanas „Miestelio romansas“.  Romane atskleidžiama, kaip 1920–1941 m...

Erika: Ar galima nušienautą savo sklypo žolę pilti į lietaus nuotekų griovį?

Erika: Ar galima nušienautą savo sklypo žolę pilti į lietaus nuotekų griovį?

Šienavimo sezonas jau įsibėgėjo. Šienaujamos ne tik pagrindinės miesto erdvės ar daugiabučių kiemai. Savo teritorijas tvarkosi ir privačių sklypų savininkai.  Jonavietei Erikai kilo klausimas – kur supilti s...

5-oko tėvas: ,,Ar laikas tokio amžiaus vaikams pasakoti apie narkotikus?"

5-oko tėvas: ,,Ar laikas tokio amžiaus vaikams pasakoti apie narkotikus?" 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis, kuris piktinosi, jog padedant atlikti savo 5-okui namų darbus, jis turėjo aiškinti vaikui, kas yra narkotinės medžiagos, alkoholis. Anot jonaviečio, paskirtos ...

Skaitytojai užfiksavo smagų kadrą - bebaimius lapiukus: ar jauniklių drąsa susijusi su pasiutlige?

Skaitytojai užfiksavo smagų kadrą - bebaimius lapiukus: ar jauniklių drąsa susijusi su pasiutlige?

Portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Ieva užfiksavo įstabų kadrą - lapiukus, kurie nei kiek nesibaimino visai šalia jų važiuojančio automobilio. Tai merginai sukėlė įtarimą, kad galbūt jaunikliai negaluoja ar...

Skaitytoja Marija: Stalus šalia tvenkinio ir Neries okupuoja ,,baliauninkai"

Skaitytoja Marija: Stalus šalia tvenkinio ir Neries okupuoja ,,baliauninkai"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Marija, kuri tikino pastebėjusi, kad šalia Joninių tvenkinio bei Neries įrengtas poilsio vietas - stalus ir suolus, vis dažniau užima alkoholį vartojantys asmen...