Jonavietės siaubo naktis Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje: mane siuntė n***ui

Jonavietės siaubo naktis Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje: mane siuntė n***ui
LAP 16
2019-11-16 07:45 2019

Neeilinę situaciją portalui jonavoszinios.lt papasakojo jonavietė, kuri teigė, kad tokios siaubo nakties dar nėra patyrusi. Jos žodžiais tariant, dėl sužalotos kojos naktį atvykus į Jonavos ligoninės Priėmimo- skubios pagalbos skyrių, ten dirbantis personalas jai sukėlė panikos priepuolį – įžeidinėjo, plūdosi, siuntė „toli, toli“ ir n***ui, o galiausiai jai iškvietė ir policijos pareigūnus. Tiek Jonavos ligoninės, tiek policijos atstovai pateikia savo versijas.

Siaubo naktis ligoninės priėmime

Nakties iš lapkričio 13 į 14 d., jonavietė sakanti nepamirš dar ilgai. Turinti lėtinę kraujo ligą, ligoninių tvarką žinanti pacientė bei klientų aptarnavimo srityje dirbanti jauna moteris sako mačiusi visokių gydymo įstaigų – tiek Lietuvos, tiek užsienio. Tačiau Jonavos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje apsilankiusi, savo vardo nenorėjusi viešai pranešti moteris teigia, kad išgyveno galimai baisiausią savo gyvenime apsilankymą pas medikus.

Man buvo atrėžta – „ramentų neturim, o ant rankų tavęs nenešiosiu, princesė mat atsirado“.

„Atsikėlusi apie 4 val. nakties, patamsyje užkliuvau už vaikiškos lempos, kuri nukritusi sudužo, aš įmyniau į stiklus, jie įsmigo į koją, atsivėrė nemenka žaizda, pradėjo plūsti kraujas. Susitarusi su aukle dėl vaiko priežiūros nieko nelaukusi – nuskubėjau į priimamąjį. Nuvykusi ten – skambinu į sudaužytas duris. Atbėgo moteris, pažiūrėjo į mane pro sudužusi stiklą, jokio pasisveikinimo ar žodžio neištarė  ir vėl nubėgo. Galvojau, gal raktą atsineš, bet nieks neatėjo – vėl skambinu. Atskubėjusi ta pati darbuotoja ar medikė pradėjo šaukti – „ko neini, juk durys atrakintos, varna tu!“ ir nubėgo, jokios pagalbos paeiti nepasiūlė. Nuklibinkščiavau į vidų ir pasakiusi, kad jūs man nepasiūlėt jokios pagalbos, nešnekate su manimi, vadinat visaip– nei vežimėlio, nei ramentų nepasiūlėte ,,vėl sulaukiau atsainaus elgesio. Man buvo atrėžta – „ramentų neturim, o ant rankų tavęs nenešiosiu, princesė mat atsirado“. Moteris neprisistatė, neturėjo kortelės su vardu, buvo labai įžeidi, tyčiojosi iš manęs, neva, ko čia išvis nori. Buvau šoke, ar tai normalu? 

Iš moters sulaukiau „paguodos“ su dviprasmišku pasakymu – „o nori, aš tave pasiūsiu toli, toli“.

Išsitraukus telefoną filmuoti, darbuotoja pradėjo rėkti ir šaukti, jog iškvies policija. Paprašiau, kad mane apšaukusi darbuotoja prisistatytų, sakiau, kad toks elgesys netoleruotinas, ir tikrai skųsiu jos veiksmus, o ji tik pašaipiai atrėžė – „o kokia tavo pavardė?, skųskis nors ir į teismą, iškviesiu Tau tuoj policiją“. Galiausiai pradėjo mane registruoti. Iš moters sulaukiau „paguodos“ su dviprasmišku pasakymu – „o nori, aš tave pasiūsiu toli, toli“. Situacija mane pašiurpino. Aš tikiu, kad ir medikai jau dirbę visą naktį pavargę,  tačiau tas „toli, toli“ tikrai negelbėjo situacijos. Aš buvau šokiruota visa situacija. Atvykau pagalbos - sulaukiau pasityčiojimo. 

Šaukiuosi pagalbos, išgirdau tik iš registratūros „ko čia šauki, eik n***ui“.

Nusiuntė mane į procedūrinį. Jis netoli, bet su kraujuojančia ir skausmo perverta koja man sunku paeiti. Paprašiau pagalbos nueiti vėl tos moters. O man ir vėl šaukia – „tavo koja, tavo bėdos – tu ir tvarkykis“. Jau būdama procedūriniame kabinete laukiu gydytojo, o atbėga vėl ta pati registratūroje buvusi darbuotoja ir ima neva tvarkyti mano žaizdą. Aš jos klausiu, kas Jūs esate, ar slaugytoja, ar gydytoja? O aš juk nežinau kas ji – gal seselė, medikė, slaugytoja, o gal valytoja. Ir vėl viskas iš naujo, ta moteris baisiai įsižeidė, kad aš to paklausiau, pasakė „dabar pamatysi“,  ir išbėgo kviesti policijos. Likau viena procedūriniame plūstanti kraujais. Šaukiuosi pagalbos, išgirdau tik iš registratūros „ko čia šauki, eik n***ui“. Išėjusi į koridorių stovėjau kraujo baloje ir laukiau pagalbos. Galiausiai atėjo seselė su gydytoju. Bandžiau paaiškinti situacija - mane tildė, įžeidinėjo, ko aš čia nepatenkinta, sakė, kad mano nuomonė čia nesvarbi, nors pasakojau kaip susižeidžiau koją. 

Jokių pretenzijų kitam personalui neturiu, darbą savo atliko profesionaliai. Tačiau baugina žmogiškumo faktoriaus nebuvimas. Paprasčiausias etiketas, tai juk ligoninė. 

Ir vėl niekas neprisistato, o tik įgriuvę šaukia – „kodėl čia šūmą keliat? Jūs neblaiva, ko čia verki?“.

Besiuvant  mano kojos žaizdą -  įbėga policija. Ir vėl niekas neprisistato, o tik įgriuvę šaukia – „kodėl čia šūmą keliat? Jūs neblaiva, ko čia verki?“. Aš juk atvažiavusi su trauma, su skausmu, vidury nakties ir jau iškamuota tos nepristačiusios darbuotojos, gal ir neatrodžiau kaip gražuolė,  bet tai nesuteikia teisės taip su manim elgtis ir rėkti ant manęs.

Situacija aiškinosi pareigūnai. Dėl ko man buvo iškviesta policija - nežinau.

Po visko policijos pareigūnas tyčiojosi, teigė, kad nebandyčiau niekam nieko aiškinti, kad nebūtų jokių filmavimų ir fotografavimų viešinimo, grasino taikoma atsakomybe dėl pažeidimo ir sakė, jog visi mane paduos į teismą – ir ligoninė, ir darbuotoja, ir visi. Žodžiu - Tu čia tylėk.

Liepė pūsti į alkotesterį, žinoma – parodė nulius, o pakalbėjęs su neprisistačiusia darbuotoja, dar liepė man jos atsiprašyti, kitaip man rašys protokolą, nes ji, matai, ketina rašyti pareiškimą. Už ką?  Kad atvažiavau pagalbos ir iš manęs tyčiojosi, elgėsi nepagarbiai ir žeminančiai?“, - pasakojo nakties siaubą patyrusi moteris ir pridūrė, jog pasijautė kalta, kad atvažiavo į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių ir prašėsi pagalbos.

Policija – konfliktas išsisprendė vietoje

Portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos r. policijos komisariatą (PK) dėl tikslesnės įvykių versijos.

Pretenzijų niekas nereiškė. Pareiškimo nerašė. Konfliktas išsisprendė vietoje.

„Lapkričio 14 –ąją, 5 val. 06 min., gautas pranešimas, kad Jonavos ligoninės priėmimo darbuotoja prašo policijos pagalbos. Nuvykę policijos pareigūnai išsiaiškino, kad tarp ligoninės darbuotojos ir asmens, moters gim. 1993 m., kilo žodinis konfliktas. Dėl to, moterys susipyko, nesusikalbėjo, apsibarė, pradėjo kelti balsą viena ant kitos. Pretenzijų niekas nereiškė. Pareiškimo nerašė. Konfliktas išsisprendė vietoje“, - užfiksuota tą naktį budėjusių patrulių informacijoje.

Jonavos r. PK atstovas teigia, kad pacientė, patyrusi traumą ir nervinį stresą, pyko net tik ant medikų, bet ir ant policijos pareigūnų. Kaip ten bebūtų, teigia policijos atstovas, pareigūnams išspręsti reikia konfliktą ir priimti sprendimą, kad nebūtų pažeistos žmogaus teisės ir, kad situacija nepakryptų blogesne linkme.

Dėl filmavimo ir fotografavimo Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Anot policijos atstovo, jei ligoninės patalpose draudžiama filmuoti, o atvykęs pacientas nepaiso pareigūnų nurodymų, rekomenduojama nekonfliktuoti ir nebloginti situacijos. Atvykę pareigūnai padės išsiaiškinti situaciją ir išspręsti susiklosčiusią padėtį.

Dėl pareigūnų prisistatymo. Anot Jonavos r. PK  atstovo, jei asmuo prašo, kad pareigūnas prisistatytų  - pasakytų savo vardą, pavardę ir pareigas, pareigūnas turi pateikti prašomus duomenis. Šiuo atveju, jei pacientė turi pretenzijų Jonavos pareigūnams, jų veiksmus ji gali skųsti Imuniteto valdybai, kuri atlieka tyrimus ir šį atvejį gali ištirti nuodugniai.

Ligoninė – pacientė buvo agresyvi

Jonavos ligoninei pateikus klausimus apie tos nakties įvykius, gautas oficialius atsakymas.

„Tą naktį pacientė buvo agresyvi, triukšmavo, nevykdė personalo nurodymų. Operacinėje jos buvo prašoma atsigulti ant stalo, tačiau ji sėdėjo, nesigulė, kalbėjo telefonu, nors buvo prašyta to nedaryti. Dėl pacientės agresyvumo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Reikiama medicininė pagalba jai buvo suteikta“, - su vadovybe suderintą atsakymą pateikė VŠĮ „Jonavos ligoninė“ atstovė.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Jonavietė: „Kodėl dvimečiui neskyrė antibiotikų?“

Jonavietė: „Kodėl dvimečiui neskyrė antibiotikų?“

Neretai tenka sulaukti gyventojų klausimų apie medikų darbą. Šį kartą į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi dvimečio vaiko mama, kuri teiravosi, kodėl jos atžalai nebuvo skirti antibiotikai. „Kodėl Jonavos...

Jonavietė: nebešviečia kas trečias žibintas – vandalai pasidarbavo ar tai toks taupymas?

Jonavietė: nebešviečia kas trečias žibintas – vandalai pasidarbavo ar tai toks taupymas? 1

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės klausimo – kodėl ties neseniai įrengtu dviračių taku link bendrovės „Achema“ nebešviečia kas trečias žibintas? „Statė, statė, pagaliau pastatė ir pradėjo džia...

Skaitytoja Erika: ,,Ar asmenys, klausantys trankios muzikos automobiliuose, elgiasi teisėtai?“

Skaitytoja Erika: ,,Ar asmenys, klausantys trankios muzikos automobiliuose, elgiasi teisėtai?“ 4

Jonavietė Erika tikina pastebinti, kad pastaruoju metu Jonavos mieste padaugėjo automobilių, kuriuose jų savininkai mėgaujasi galinga garso aparatūra. Moteris klausia, ar trankią muziką pamėgę vairuotojai ne...

Kūdikio kraitelio negavusi jonavietė: ,,Liūdna, nes mano vaikas liko nuskriaustas“

Kūdikio kraitelio negavusi jonavietė: ,,Liūdna, nes mano vaikas liko nuskriaustas“ 3

Daugiau nei prieš metus Jonavos rajono savivaldybės taryba nutarė, kad visi mūsų miesto ligoninėje pasaulį išvydę naujagimiai bus apdovanoti kraiteliais. Praėjus apie porai mėnesių po šio nutarimo, kūdikio k...

Jonavietė: dingus elektrai pagalbos neprisišauksi?

Jonavietė: dingus elektrai pagalbos neprisišauksi?

Vėlų antradienio, birželio 18-osios vakarą jonavoszinios.lt sulaukė Jonavos gyventojos pagalbos prašymo. Moteris teigė, kad apie 22 val. 30 min. dingus elektros energijos tiekimui Panerių g. 19,21,23 namuose, ji...

Pacientė: Echoskopijos paslaugą Jonavoje ir turim, ir neturim

Pacientė: Echoskopijos paslaugą Jonavoje ir turim, ir neturim 2

Netylant kalboms apie prastą VŠĮ „Jonavos ligoninė“ finansinę situaciją bei vis girdimus pacientų nusiskundimus – aistros šiuo klausimu neblėsta. Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės Jol...

Gatvės gyvūnai - visų mūsų ar niekieno gyvūnai?

Gatvės gyvūnai - visų mūsų ar niekieno gyvūnai? 1

Vakar pavakarę Fabriko gatvėje, šalia Lietavos pagrindinės mokyklos, vaikštinėję jonaviečiai suprato, kad pusiau požeminiame komunalinių atliekų konteineryje yra katinas. Kadangi buvo akivaizdu, kad gyvūnas p...

Gyventojai apie nedidelę parduotuvę: ,,sava policija" ir įstatymai čia negalioja

Gyventojai apie nedidelę parduotuvę: ,,sava policija" ir įstatymai čia negalioja 1

Informacinis portalas jonavoszinios.lt gavo susirūpinusios gyventojos pranešimą, kad Jonavoje, A.Kulviečio g. esanti parduotuvė nesilaiko įstatymų.  Nesilaikoma įstatymų? ...

Jonavietė: daugiabučio laiptinėje pakabintas skelbimas primena reketą

Jonavietė: daugiabučio laiptinėje pakabintas skelbimas primena reketą 8

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė, kuri piktinosi daugiabučio skelbimų lentoje rastu skelbimu - UAB ,,Jonavos paslaugos" informavo gyventojus apie tai, kad jei šie neįsigys pašto dėžučių, popieri...

Kaune dirbantis jonavietis: „Darbovietėje aplankė egzotiškas svečias“

Kaune dirbantis jonavietis: „Darbovietėje aplankė egzotiškas svečias“

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojo jonaviečio nuotraukų ir trumpo jų aprašymo. Vaikinas teigia, kad atvykęs į darbą Ramučiuose, aptiko netikėtą bei labai egzotinį gyvį. „Esu girdėjęs, kad ir Li...

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam!

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam! 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Lietavos g. 47 namo gyventojai su pagalbos prašymu. Anot besikreipusiųjų, šiuo metu renovuojamame daugiabutyje gyventojai šąla. Nors jie patys jau kreipėsi į namo renovaci...

Skaitytojas Aidas: ar gyventojai galės automobiliais patekti į savo kiemus per Joninių šventę?

Skaitytojas Aidas: ar gyventojai galės automobiliais patekti į savo kiemus per Joninių šventę?

Birželio 18 dieną išplatinta informacija, kad nuo birželio 22 d. vakaro iki pat šventės pabaigos ...

Langų apsauginė plėvelė slėpė paslaptį? Užminta mįslė ir senjorei, ir pardavėjams

Langų apsauginė plėvelė slėpė paslaptį? Užminta mįslė ir senjorei, ir pardavėjams 3

Ar įsigiję langus visada iškart nuo jų nulupate apsaugines plėveles? Ne? Tuomet Juškonių kaimo gyventoja Nijolė Leonavičienė pataria jums nedelsti – moters teigimu, jos langus saugoti turėjusios plėvelės slėp...

Sekta, tradicinė religija ar netradicinė religinė bendruomenė?

Sekta, tradicinė religija ar netradicinė religinė bendruomenė?

Yra įstatymas apibrėžiantis tradicines religines bendruomenes, todėl visos kitos religijos vadinamos naujaisiais religiniais judėjimais arba sektomis. „Valstybė pripažįsta devynias Lietuvos istorinio, dv...

Besikartojančios avarijos priminė senus planus: ar žiedinė sankryža ,,sutramdytų“ neatsakingus vairuotojus?

Besikartojančios avarijos priminė senus planus: ar žiedinė sankryža ,,sutramdytų“ neatsakingus vairuotojus? 2

 Kai birželio mėnesį kelio Jonava – Kėdainiai – Šeduva ir kelio Vilijampolė – Žeimiai – Šėta sankryžoje įvyko 19-mečio gyvybę pasiglemžęs eismo įvykis, viešojoje erdvėje pasigirdo diskusijos dėl šios kelio at...