Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei
GEG 05
2020-05-05 07:27 2020

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite čia), kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muzikos. Tačiau šiandien Marius gali pasigirti sukūręs ir ne vieną singlą, pristatomą po ,,Starsome" pseudonimu. Naujausias jų - ,,Since 17" klausytojams jau pasiekiamas ir ,,Youtube" kanale.

Pagrindinis tikslas - kokybė

Kai spalį savo skaitytojams pristatėme pirmąjį M.Libo kūrinį ,,She does", jis sulaukė nemažo jonaviečių palaikymo. Kaip tada teigė pats Marius, pirmasis singlas dalinai atspindėjo jo jausmus bei vaizduotėje sukurtą fikcinį pasaulį. ,,Since 17", panašu, lydėjo visai kitokia kūrybinė aura.

,,Gana sunku pasakyti, kas įkvėpė ,,Since 17" kūrybą, nes nuo pradinės stadijos jis gerokai transformavosi. Šį kūrinį rašiau su aiškiu tikslu - sukurti kokybišką, gerą dainą, kuri gerai skambėtų lyriškai, bet svarbiausia, kad ji patiktų man pačiam. Žinoma, dalis epizodų yra įkvėpti mano asmeninio gyvenimo. Tačiau kur kas didesnio įkvėpimo pasisėmiau iš kitų atlikėjų. Kalbu apie Still Woozy, Tame Impala, Steve Lacy, Thundercat.

Manau, kad ,,Since 17" turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei. Savo auditorijos ieškau tarp žmonių, besiklausančių alternatyvaus POP, RNB, prichodelinio roko, jazz muzikos žanrus", - pasakojo M. Libas.

Kiekvienas kartas - vis kitoks

Paklausus apie ,,Since 17" kūrybinį procesą, jonavietis tikina, kad šis prasidėjo nuo ,,pasižaidimų" gitara bei gražių akordų paieškos.

,,Kiekvieno kūrinio kūrybinis procesas yra skirtingas. Kartais jis inspiruojasi nuo būgnų sekcijos, kartais nuo vokalo idėjų. Kūryba - besikeičiantis, reikalaujantis eksperimentavimo bei ieškojimo procesas, negalintis nusistovėti vietoje.

Kaip ir ,,She does", ,,Since 17" vystėsi apie pusmetį, kol įgavo galutinį savo pavidalą. Kūriniai, kurie bus pristatyti netolimoje ateityje buvo parašyti kur kas greičiau. Yra ir tokių, kurie sukurti vos per vieną dieną", - pasakojo M. Libas.

Perklauso artimiausi

Pirmieji jonaviečio kūrinius visad įvertina jo tėvai, draugai bei kolegos. 

,,Stengiuosi juos siųsti ne daug kam, bet kai ruoši ir ,,skaptuoji" dainą išleidimui, visada yra naudinga gauti grįžtamąjį ryšį iš žmonių, kurie net ir nėra profesionaliai susiję su muzika. Pirmasis mano kūrybos klausytojas dažniausiai būna draugas Jack Francis iš universiteto. Jis prodiusavo ir pirmąjį mano singlą ,,She does". Būtent iš jo labai daug išmokau apie muzikos prodiusavimo amatą", - teigė jonavietis.

Ieško savęs 

Klausantis ,,Starsome" kūrinių, norom nenorom kyla mintis, kad šie - turi savitumo bei išskirtinės stilistikos. Tačiau pats Marius kol kas nesiryžta įvardyti, kokio žanro kūrybą jis atstovauja. 

,,Po truputį atrandu savo identitetą, bet kai tau vos 21-eri, tai - ne lengva. Aš vis dar ieškau savęs bei keičiuosi tiek kalbant apie muziką, tiek apie mane kaip žmogų.

Manau, kad su laiku ,,Starsome" man taps vis labiau savitas, bet, kalbant iš muzikinės pusės, galiu pasakyti, kad ateityje ne viskas skambės taip, kaip skamba paskutinis mano kūrinys.

Manau, kad kuo toliau leisiu muziką, tuo labiau ji atspindės tai, ką pats praeinu gyvenime. Tai, ką išleidžiu - iš dalies yra mano praeities atspindys", - atviravo vaikinas. 

Terapija ir aistra

Sakoma, kad muzika netgi gali atstoti vaistą, gydantį vidinį žmogaus skausmą. Kas yra muzika pačiam jos kūrėjui? 

,,Muzika - universali kalba, kuri kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. Asmeniškai man muzika - terapija, aistra, saviekspresija bei darbas. Tai vienintelis dalykas, kurį įsivaizduoju darant kaip pagrindinę savo veiklą. Dirbsiu ties tuo tol, kol galėsiu pilnai pragyventi iš savo kūrybos. Kodėl? Nes verta", - užtikrintai sakė M. Libas.

Ateities planai

Kad vaikinas turi rimtus užmojus muzikos srityje abejoti neleidžia ir artimiausi jo ateities planai.

,,Pagal strategiją, kiekvieną mėnesį žadu išleisti po vieną kūrinį. Taigi kitas - jau visai netrukus, šio mėnesio pabaigoje.

Po šio ,,pusmaratonio" kažkada pasirodys ir albumas su naujomis dainomis.  Jau pradėjau galvoti apie jo stilistiką. Dabar labai nekantrauju užbaigti visas suplanuotas dainas ir pasidalinti jomis su visais", - teigė muzikantas.

Darbas su savimi

Šiomis dienomis itin daug kalbama apie karantiną bei jo įtaką žmonių darbui, psichinei būsenai. Paklausus, kokią įtaką pastarasis turėjo Mariaus gyvenimui, vaikinas tikina, kad karantinas stipriai nepakeitė jo kasdienybės, nes kūryba visad reikalauja susikaupimo. 

,,Dabar yra laikotarpis, kai ypatingai turime dirbti su savimi tam, kad palaikytume savo fizinę ir psichologinę sveikatą. Dabar nesunku pasiduoti baimei - visos žinios tik apie virusą. Pats esu labai laimingas ir privilegijuotas, nes šiuo metu galiu būti ten, kur studijuoju - Falmute, šalia vandenyno. Gamta visada padeda kurti ir gyventi.

Kalbant apie asmeninį mano gyvenimą, jis drastiškai nepasikeitė. Pagal savo darbo specifiką, aš ir taip dažniausiai būnu užsidaręs kambaryje ir kuriu. 

Mes su draugais dažnai juokaujam, kad sklando ,,postapokaliptinė" atsmosfera, o tai, manau, šiek tiek atspindi ir ,,Since 17" produkcijoje bei garsuose", - kalbėjo M. Libas.

,,Starsome" galite sekti ir socialiniame tinkle ,,Instagram". Paskyrą surasite paspaudę čia.

,,Since 17" klausykite video galerijoje.

Video

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei

Panašūs straipsniai

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabum...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu"

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu" 1

Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime gyvenantys žmonės, ko gero, nebedrįsta burnoti, kad jų seniūnijos teritorijoje nėra ką veikti: čia iškilmingai minimos valstybinės šventės, švenčiamos Joninės, o įpras...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

Neabejotinai vienas ryškiausių ir įdomiausių Jonavos sporto bendruomenės veikėjų Eisvinas Utyra – šiandienos „Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikos herojus. ...

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti 4

Reda Venskauskaitė (18 m.)  - mergina, kurią muzika lydėjo nuo mažų dienų: ji mokėsi groti pianinu Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, dalyvavo ne viename muzikiniame konkurse, kuriame klausytojus džiug...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...