Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei
GEG 05
2020-05-05 07:27 2020

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite čia), kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muzikos. Tačiau šiandien Marius gali pasigirti sukūręs ir ne vieną singlą, pristatomą po ,,Starsome" pseudonimu. Naujausias jų - ,,Since 17" klausytojams jau pasiekiamas ir ,,Youtube" kanale.

Pagrindinis tikslas - kokybė

Kai spalį savo skaitytojams pristatėme pirmąjį M.Libo kūrinį ,,She does", jis sulaukė nemažo jonaviečių palaikymo. Kaip tada teigė pats Marius, pirmasis singlas dalinai atspindėjo jo jausmus bei vaizduotėje sukurtą fikcinį pasaulį. ,,Since 17", panašu, lydėjo visai kitokia kūrybinė aura.

,,Gana sunku pasakyti, kas įkvėpė ,,Since 17" kūrybą, nes nuo pradinės stadijos jis gerokai transformavosi. Šį kūrinį rašiau su aiškiu tikslu - sukurti kokybišką, gerą dainą, kuri gerai skambėtų lyriškai, bet svarbiausia, kad ji patiktų man pačiam. Žinoma, dalis epizodų yra įkvėpti mano asmeninio gyvenimo. Tačiau kur kas didesnio įkvėpimo pasisėmiau iš kitų atlikėjų. Kalbu apie Still Woozy, Tame Impala, Steve Lacy, Thundercat.

Manau, kad ,,Since 17" turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei. Savo auditorijos ieškau tarp žmonių, besiklausančių alternatyvaus POP, RNB, prichodelinio roko, jazz muzikos žanrus", - pasakojo M. Libas.

Kiekvienas kartas - vis kitoks

Paklausus apie ,,Since 17" kūrybinį procesą, jonavietis tikina, kad šis prasidėjo nuo ,,pasižaidimų" gitara bei gražių akordų paieškos.

,,Kiekvieno kūrinio kūrybinis procesas yra skirtingas. Kartais jis inspiruojasi nuo būgnų sekcijos, kartais nuo vokalo idėjų. Kūryba - besikeičiantis, reikalaujantis eksperimentavimo bei ieškojimo procesas, negalintis nusistovėti vietoje.

Kaip ir ,,She does", ,,Since 17" vystėsi apie pusmetį, kol įgavo galutinį savo pavidalą. Kūriniai, kurie bus pristatyti netolimoje ateityje buvo parašyti kur kas greičiau. Yra ir tokių, kurie sukurti vos per vieną dieną", - pasakojo M. Libas.

Perklauso artimiausi

Pirmieji jonaviečio kūrinius visad įvertina jo tėvai, draugai bei kolegos. 

,,Stengiuosi juos siųsti ne daug kam, bet kai ruoši ir ,,skaptuoji" dainą išleidimui, visada yra naudinga gauti grįžtamąjį ryšį iš žmonių, kurie net ir nėra profesionaliai susiję su muzika. Pirmasis mano kūrybos klausytojas dažniausiai būna draugas Jack Francis iš universiteto. Jis prodiusavo ir pirmąjį mano singlą ,,She does". Būtent iš jo labai daug išmokau apie muzikos prodiusavimo amatą", - teigė jonavietis.

Ieško savęs 

Klausantis ,,Starsome" kūrinių, norom nenorom kyla mintis, kad šie - turi savitumo bei išskirtinės stilistikos. Tačiau pats Marius kol kas nesiryžta įvardyti, kokio žanro kūrybą jis atstovauja. 

,,Po truputį atrandu savo identitetą, bet kai tau vos 21-eri, tai - ne lengva. Aš vis dar ieškau savęs bei keičiuosi tiek kalbant apie muziką, tiek apie mane kaip žmogų.

Manau, kad su laiku ,,Starsome" man taps vis labiau savitas, bet, kalbant iš muzikinės pusės, galiu pasakyti, kad ateityje ne viskas skambės taip, kaip skamba paskutinis mano kūrinys.

Manau, kad kuo toliau leisiu muziką, tuo labiau ji atspindės tai, ką pats praeinu gyvenime. Tai, ką išleidžiu - iš dalies yra mano praeities atspindys", - atviravo vaikinas. 

Terapija ir aistra

Sakoma, kad muzika netgi gali atstoti vaistą, gydantį vidinį žmogaus skausmą. Kas yra muzika pačiam jos kūrėjui? 

,,Muzika - universali kalba, kuri kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. Asmeniškai man muzika - terapija, aistra, saviekspresija bei darbas. Tai vienintelis dalykas, kurį įsivaizduoju darant kaip pagrindinę savo veiklą. Dirbsiu ties tuo tol, kol galėsiu pilnai pragyventi iš savo kūrybos. Kodėl? Nes verta", - užtikrintai sakė M. Libas.

Ateities planai

Kad vaikinas turi rimtus užmojus muzikos srityje abejoti neleidžia ir artimiausi jo ateities planai.

,,Pagal strategiją, kiekvieną mėnesį žadu išleisti po vieną kūrinį. Taigi kitas - jau visai netrukus, šio mėnesio pabaigoje.

Po šio ,,pusmaratonio" kažkada pasirodys ir albumas su naujomis dainomis.  Jau pradėjau galvoti apie jo stilistiką. Dabar labai nekantrauju užbaigti visas suplanuotas dainas ir pasidalinti jomis su visais", - teigė muzikantas.

Darbas su savimi

Šiomis dienomis itin daug kalbama apie karantiną bei jo įtaką žmonių darbui, psichinei būsenai. Paklausus, kokią įtaką pastarasis turėjo Mariaus gyvenimui, vaikinas tikina, kad karantinas stipriai nepakeitė jo kasdienybės, nes kūryba visad reikalauja susikaupimo. 

,,Dabar yra laikotarpis, kai ypatingai turime dirbti su savimi tam, kad palaikytume savo fizinę ir psichologinę sveikatą. Dabar nesunku pasiduoti baimei - visos žinios tik apie virusą. Pats esu labai laimingas ir privilegijuotas, nes šiuo metu galiu būti ten, kur studijuoju - Falmute, šalia vandenyno. Gamta visada padeda kurti ir gyventi.

Kalbant apie asmeninį mano gyvenimą, jis drastiškai nepasikeitė. Pagal savo darbo specifiką, aš ir taip dažniausiai būnu užsidaręs kambaryje ir kuriu. 

Mes su draugais dažnai juokaujam, kad sklando ,,postapokaliptinė" atsmosfera, o tai, manau, šiek tiek atspindi ir ,,Since 17" produkcijoje bei garsuose", - kalbėjo M. Libas.

,,Starsome" galite sekti ir socialiniame tinkle ,,Instagram". Paskyrą surasite paspaudę čia.

,,Since 17" klausykite video galerijoje.

Video

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei

Panašūs straipsniai

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kūno tvirtumas, disciplina, valia, pasitikėjimas savimi - trumpai ir aiškiai kovos menų treniruočių suteikiamą naudą įvardija šios sporto šakos treneris Matas Vaicekauskas (29 m.). Nors paauglystėje vaikinui...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis 1

Kamilė Balabonaitė (25 m.) – operos solistė, pradėjusi savo muzikinį kelią Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Nuo aštuonerių metų ji mokėsi groti smuiku, tačiau sulaukusi paauglystės, jonavietė neb...

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Futbolininkas B. Spietinis: Atstovauti savo šaliai, miestui ir šeimai – didelė garbė

Benas Spietinis (24 m.) – jonavietis, didžiojo futbolo bei futsal (salės futbolo) žaidėjas. Be to, kad vaikinas yra Jonavos ,,Vikingų“ komandos kapitonas, jis jau dvejus metus iš eilės buvo pakviestas prisij...

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

865 – tiek kraujo donorų 2020-aisiais Jonavoje vykusiose donorystės akcijose sulaukė VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC). Kaip pasakoja pastarųjų organizavimu nuolat besirūpinanti Rimantė Vanagienė, toks s...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

„Krepšinio namų“ apdovanojimuose Jonavos „CBet“ lyderis Darius Tarvydas įvertintas kaip geriausias 2020 metų 3x3 formato žaidėjas Lietuvoje. 199 cm ūgio 29-erių metų D. Tarvydas kartu su Utenos „Juventus“ tr...

Jonaviečių sukurta internetinė platforma ragina nebūti paskutiniais

Jonaviečių sukurta internetinė platforma ragina nebūti paskutiniais

Jonaviečiai Neimantas Jocius bei Paulius Deksnys ragina aktyvaus laisvalaikio mėgėjus neužsisėdėti vienoje vietoje ir pradėti veikti: vaikinai sukūrė internetinę platformą – ...

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

11 maratonų įveikusi L. Dapkuvienė: ,,Jonava – bėgikams patrauklus miestas“

13 metų – tokį bėgimo stažą turi jonavietė Laura Dapkuvienė (39 m.). Moteris yra dalyvavusi daugybėje bėgimo varžybų, o visai neseniai įveikė ir 11-ąjį savo maratoną. Kaip sako pati Laura, bėgimas – neatsiej...

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą 2

Vita Žikienė – jonavietė, jau penktus metus siuvanti išskirtines pagalvėles – transformerius. Jos kūrinių originalumą neseniai patvirtino Lietuvos Respublikos patentų biuras – pagalvių dizainas įregistruotas...

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“

Daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionatų laimėtoja M. Jurgelevičiūtė: ,,Džiaugiuosi, kad šio žaidimo populiariumas nuolat auga“ 1

Diskgolfas – sportinis žaidimas, kurio populiarumas Lietuvoje skaičiuoja antrą dešimtmetį. Jonavos rajone jis pradėtas žaisti 2014-aisiais metais. Tuomet Šveicarijos seniūnijoje, Barbolaukio kaime, įkurtas d...

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Kaukės tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau, pasak specialistų, daugelis vis dar neteisingai nešioja kaukes ir nesilaiko nurodytų rekomendacijų. Toks elgesys grasina ne tik ligomis ir virusais, bet ...

„Transachemos“ darbuotojui paklūsta net aršiausi šunys

„Transachemos“ darbuotojui paklūsta net aršiausi šunys

Darbe – geležinkelio riedmenų valytojas, už jo ribų – patyręs kinologas ir šunų dresuotojas. 55 metų Robertas Jadzevičius su šunimis dirba jau daugiau nei tris dešimtmečius. „Nėra nedresuojamų š...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...