Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei
GEG 05
2020-05-05 08:27 2020

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite čia), kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muzikos. Tačiau šiandien Marius gali pasigirti sukūręs ir ne vieną singlą, pristatomą po ,,Starsome" pseudonimu. Naujausias jų - ,,Since 17" klausytojams jau pasiekiamas ir ,,Youtube" kanale.

Pagrindinis tikslas - kokybė

Kai spalį savo skaitytojams pristatėme pirmąjį M.Libo kūrinį ,,She does", jis sulaukė nemažo jonaviečių palaikymo. Kaip tada teigė pats Marius, pirmasis singlas dalinai atspindėjo jo jausmus bei vaizduotėje sukurtą fikcinį pasaulį. ,,Since 17", panašu, lydėjo visai kitokia kūrybinė aura.

,,Gana sunku pasakyti, kas įkvėpė ,,Since 17" kūrybą, nes nuo pradinės stadijos jis gerokai transformavosi. Šį kūrinį rašiau su aiškiu tikslu - sukurti kokybišką, gerą dainą, kuri gerai skambėtų lyriškai, bet svarbiausia, kad ji patiktų man pačiam. Žinoma, dalis epizodų yra įkvėpti mano asmeninio gyvenimo. Tačiau kur kas didesnio įkvėpimo pasisėmiau iš kitų atlikėjų. Kalbu apie Still Woozy, Tame Impala, Steve Lacy, Thundercat.

Manau, kad ,,Since 17" turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei. Savo auditorijos ieškau tarp žmonių, besiklausančių alternatyvaus POP, RNB, prichodelinio roko, jazz muzikos žanrus", - pasakojo M. Libas.

Kiekvienas kartas - vis kitoks

Paklausus apie ,,Since 17" kūrybinį procesą, jonavietis tikina, kad šis prasidėjo nuo ,,pasižaidimų" gitara bei gražių akordų paieškos.

,,Kiekvieno kūrinio kūrybinis procesas yra skirtingas. Kartais jis inspiruojasi nuo būgnų sekcijos, kartais nuo vokalo idėjų. Kūryba - besikeičiantis, reikalaujantis eksperimentavimo bei ieškojimo procesas, negalintis nusistovėti vietoje.

Kaip ir ,,She does", ,,Since 17" vystėsi apie pusmetį, kol įgavo galutinį savo pavidalą. Kūriniai, kurie bus pristatyti netolimoje ateityje buvo parašyti kur kas greičiau. Yra ir tokių, kurie sukurti vos per vieną dieną", - pasakojo M. Libas.

Perklauso artimiausi

Pirmieji jonaviečio kūrinius visad įvertina jo tėvai, draugai bei kolegos. 

,,Stengiuosi juos siųsti ne daug kam, bet kai ruoši ir ,,skaptuoji" dainą išleidimui, visada yra naudinga gauti grįžtamąjį ryšį iš žmonių, kurie net ir nėra profesionaliai susiję su muzika. Pirmasis mano kūrybos klausytojas dažniausiai būna draugas Jack Francis iš universiteto. Jis prodiusavo ir pirmąjį mano singlą ,,She does". Būtent iš jo labai daug išmokau apie muzikos prodiusavimo amatą", - teigė jonavietis.

Ieško savęs 

Klausantis ,,Starsome" kūrinių, norom nenorom kyla mintis, kad šie - turi savitumo bei išskirtinės stilistikos. Tačiau pats Marius kol kas nesiryžta įvardyti, kokio žanro kūrybą jis atstovauja. 

,,Po truputį atrandu savo identitetą, bet kai tau vos 21-eri, tai - ne lengva. Aš vis dar ieškau savęs bei keičiuosi tiek kalbant apie muziką, tiek apie mane kaip žmogų.

Manau, kad su laiku ,,Starsome" man taps vis labiau savitas, bet, kalbant iš muzikinės pusės, galiu pasakyti, kad ateityje ne viskas skambės taip, kaip skamba paskutinis mano kūrinys.

Manau, kad kuo toliau leisiu muziką, tuo labiau ji atspindės tai, ką pats praeinu gyvenime. Tai, ką išleidžiu - iš dalies yra mano praeities atspindys", - atviravo vaikinas. 

Terapija ir aistra

Sakoma, kad muzika netgi gali atstoti vaistą, gydantį vidinį žmogaus skausmą. Kas yra muzika pačiam jos kūrėjui? 

,,Muzika - universali kalba, kuri kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. Asmeniškai man muzika - terapija, aistra, saviekspresija bei darbas. Tai vienintelis dalykas, kurį įsivaizduoju darant kaip pagrindinę savo veiklą. Dirbsiu ties tuo tol, kol galėsiu pilnai pragyventi iš savo kūrybos. Kodėl? Nes verta", - užtikrintai sakė M. Libas.

Ateities planai

Kad vaikinas turi rimtus užmojus muzikos srityje abejoti neleidžia ir artimiausi jo ateities planai.

,,Pagal strategiją, kiekvieną mėnesį žadu išleisti po vieną kūrinį. Taigi kitas - jau visai netrukus, šio mėnesio pabaigoje.

Po šio ,,pusmaratonio" kažkada pasirodys ir albumas su naujomis dainomis.  Jau pradėjau galvoti apie jo stilistiką. Dabar labai nekantrauju užbaigti visas suplanuotas dainas ir pasidalinti jomis su visais", - teigė muzikantas.

Darbas su savimi

Šiomis dienomis itin daug kalbama apie karantiną bei jo įtaką žmonių darbui, psichinei būsenai. Paklausus, kokią įtaką pastarasis turėjo Mariaus gyvenimui, vaikinas tikina, kad karantinas stipriai nepakeitė jo kasdienybės, nes kūryba visad reikalauja susikaupimo. 

,,Dabar yra laikotarpis, kai ypatingai turime dirbti su savimi tam, kad palaikytume savo fizinę ir psichologinę sveikatą. Dabar nesunku pasiduoti baimei - visos žinios tik apie virusą. Pats esu labai laimingas ir privilegijuotas, nes šiuo metu galiu būti ten, kur studijuoju - Falmute, šalia vandenyno. Gamta visada padeda kurti ir gyventi.

Kalbant apie asmeninį mano gyvenimą, jis drastiškai nepasikeitė. Pagal savo darbo specifiką, aš ir taip dažniausiai būnu užsidaręs kambaryje ir kuriu. 

Mes su draugais dažnai juokaujam, kad sklando ,,postapokaliptinė" atsmosfera, o tai, manau, šiek tiek atspindi ir ,,Since 17" produkcijoje bei garsuose", - kalbėjo M. Libas.

,,Starsome" galite sekti ir socialiniame tinkle ,,Instagram". Paskyrą surasite paspaudę čia.

,,Since 17" klausykite video galerijoje.

Video

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei

Panašūs straipsniai

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Nors jau ketvirta karantino savaitė eina į pabaigą, tačiau žinome, kad turėsime mažiausiai dar bent dvi. Mintimis apie šį laikotarpį dalinasi vienintelė Lietuvos policijoje dirbanti vienuolė, sesuo Fausta Pa...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenere Gražina Goštautaite, kuri į gimtąją Jonavą sugrįžo po 21-erių metų darbo Prienuos...

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

Neabejotinai vienas ryškiausių ir įdomiausių Jonavos sporto bendruomenės veikėjų Eisvinas Utyra – šiandienos „Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikos herojus. ...

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą 2

Šiuo nelengvu karantino laikotarpiu savo įžvalgomis apie žmogaus dvasinį gyvenimą paprašėme pasidalyti egzorcisto, teologijos mokslų daktaro, Ruklos įgulos karo kapeliono, kunigo Arnoldo Valkausko. ...

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

Daugiau nei mėnesį šalis gyvena ir dar artimiausiu metu gyvens karantino režimu. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), kaip ir daugelyje kitų institucijų, nuotoliniu būdu galintys dirbti darbuotojai sk...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio interviu: - Žemės ūkio kooperacija žemdirbius galėtų pakylėti į kitą lygį, tačiau Lietuvoje šis procesas gana vangus. Kooperacija ypač reikalinga sm...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paplitimo paskelbtas karantinas sujaukė visiems įprastą gyvenimą, tame tarpe – ir sportininkų kasdienį ritmą. Atšaukti arba sustabdyti renginiai, varžybos, čempionatai, nebe...

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“ 1

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – viena geriausių Lietuvos tinklinio trenerių, jaunąsias sporto centro tinklininkes ir moterų tinklinio komandos profesionales treniruoja...

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...