Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą

Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą
RGP 01
2019-08-01 13:04 2019

Jonavietis Marius Libas – 20-metis vaikinas, negalintis gyventi be dviejų dalykų: kelionių ir muzikos. Dar būdamas 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą, kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muzikos. Kaip šiandien sako pats Marius, tris mėnesius trukusi kelionė iš esmės pakeitė jo gyvenimą, tačiau dabar prieš akis ne ką mažiau intriguojantys užmojai – singlo ir mini albumo išleidimas.

Slėgė rutina

,,Norėjau pajusti kažką naujo, nes rutina vertė mane degraduoti – tiesiog neateidavo jokios naujos idėjos. Nesisekė ir kūryba. Galvojau, kad reikia kažkaip iš viso to išlipti, pabandyti surasti save. Vieną dieną spontaniškai gimė mintis, jog turiu išvykti ir keliauti. Nusprendžiau, kad noriu aplankyti Pietų Europą. Dabar galiu pasakyti, jog ši kelionė tikrai pakeitė mano gyvenimą – sutikau daugybę skirtingų žmonių, pasisėmiau neįkainojamos patirties ir, svarbiausia, geriau pažinau patį save“, - paklaustas, kas paskatino 17-metį leistis į nemenką avantiūrą, pasakojo Marius.

10 eurų kišenėje

Jonavietis prisimena, kad atvykus į pirmąją šalį – Portugaliją, jis kišenėje turėjo vos 10 eurų. Tačiau vaikinas dėl to nei kiek nepanikavo – Marius žinojo, kaip užsidirbs ne tik maistui, bet ir pastogei.

,,Išlipau prie Porto oro uosto, nusipirkau metro bilietą ir su saksofonu ant pečių pasukau link miesto centro. Atsimenu tą momentą, kai kažką užkandau ir supratau, jog turiu apie 10 eurų. Nebuvau išsinuomavęs pastogės nakvynei, tačiau nejaučiau jokios baimės, nes turėjau muzikos instrumentą ir žinojau, kad gavau galimybę patirti daug neišdildomų įspūdžių. Pasakiau sau, kad jei nepavyks groti gatvėje, turėsiu ieškoti, kur tai padaryti. Vis tik pirminių planų keisti neprireikė – jau pirmą dieną užsidirbau apie 40 eurų, kurių užteko nakvynei ir maistui“, – kalbėjo Marius.

Skirtingos patirtys

Vaikinas pasakoja, kad vienas pagrindinių jo kelionės tikslų buvo kuo geriau pažinti lankomų kraštų kultūrą.  Taip jis keliavo po skirtingas šalis ir miestus, tačiau ne visi jie pasižymėjo svetingumu gatvės muzikantui.  

,, Apie savaitę prabuvęs Porto mieste, nusipirkau mažą gitarėlę ir išvykau į Barseloną. Čia susidūriau su pirmaisiais sunkumais: tik pradėjau groti, prisistatė policininkai ir pasakė, kad jei dar kartą mane pamatys grojantį mieste, atims visus instrumentus. Žinoma, aš negalėjau to leisti. Dėl to išvykau į Italiją. Keliaujant autostopu susipažinau su mergina, leidusia man pernakvoti pas ją. Viskas taip susiklostė, kad galiausiai su 3 eurais piniginėje išvykau į Veneciją. Pirmą naktį teko praleisti gatvėje, tačiau kitą dieną užsidirbau jau 100 eurų.  Kalbant apie Veneciją, kai jau buvau susiruošęs išvykti į kitą miestą, kelionės išvakarėse prie manęs priėjo amerikietis ir sako: ,, Aš turiu butą prie gatvės. Tu ateini kiekvieną dieną, groji ir trukdai man. Tu nemoki mokesčių, o aš moku. Nešdinkis greičiau iš čia“. Tuomet  man gal buvo kiek nesmagu, tačiau dabar viską prisimenu su šypsena“, - prisiminimais dalinosi jonavietis.

Pagalbos neprireikė

Kaip reagavo Mariaus tėvai, kai sužinojo apie 17-mečio sūnaus planuojamą kelionę?

,,Pradžioje jie bandė mane atkalbinėti, siūlė finansinę paramą, tačiau galiausiai pasirašė sutikimą, jog leidžia man išvykti. Sutikimo reikėjo, nes buvau nepilnametis.  Manau, kad tėvams buvo tikrai neramu, bet aš turiu vyresnį brolį, kuris vos baigė mokyklą, taip pat išvyko į Barseloną be jokio plano. Taigi tiek aš, tiek tėvai turėjome pavyzdį. Kai atvykau į Porto miestą, aš iškart jiems paskambinau. Mes susiskambindavome  ar susirašydavome gana dažnai. Pasakodavau jiems, kaip man sekasi. Nors tėvai ne kartą siūlė pervesti man pinigų, aš sau ir jiems sakiau, kad susitvarkysiu pats. Man pavyko - per tuos tris mėnesius tėvai atsiuntė 50 eurų, kurių taip ir nepanaudojau. Tiesa sakant, aš labai džiaugiuosi, kad turiu tėvus, kurie visada skatino išbandyti kažką naujo: šokius, skirtingas sporto šakas... Manau, kad dėl to visada buvau laisvesnis žmogus. Džiaugiuosi, jog nuo pat mažų dienų tėvai skatino nebijoti ir veikti. Esu jiems už tai dėkingas“, - kalbėjo vaikinas.

Padėjo išsisukti

Paklausus, ar nepilnamečiui keliautojui kyla daug sunkumų dėl amžiaus, Marius tikina, kad jo kelionėje jaunas amžius suteikė daugiau pliusų nei minusų.  

,,Tėvų leidimo man net neprireikė, o jaunas amžius ne kartą padėjo išsisukti iš įvairių situacijų. Pamenu, kartą pamiršau pažymėti metro bilietuką. Kai kontrolieriai patikrino mane,  grasino bauda, tačiau aš pradėjau pasakoti, kad esu nepilnametis iš užsienio, neturiu pinigų ir suklydau dėl nežinojimo. Galiausiai jie manęs pagailėjo – baudos nesulaukiau“, - šypsodamasis prisiminė vaikinas.

Užsimezgė pažintys

Kelionės metu Marius užmezgė daugybę naujų pažinčių.

,,Italijoje susipažinau su šeima, kuri turi kempingų miestelį – jie nuomoja namukus. Buvau apsistojęs viename iš jų. Italai mane priėmė taip draugiškai, jog iki šiol palaikome ryšius. Ne kartą jau lankiausi pas juos. Kelionėje sutikau daugybę laisvų, spalvingų žmonių. Kiekvieną šią pažintį vertinu kaip gyvenimo dovaną. Kai antrą kartą nuvykau į Veneciją, grojant gatvėje susipažinau su hipių porele – ji įmetė man 100 eurų kupiūrą ir gavosi taip, jog mes pradėjome bendrauti. Paaiškėjo, kad ši pora pardavė visą savo turtą ir keliavo po pasaulį, neturint jokio galutinio tikslo.  Dabar jie apsistojo Urugvajuje ir kvietė mane atvykti pas juos", - pasakojo jonavietis.

Gyvenimo keliu – su muzika

Vis tik kelionė baigėsi, o po jos Mariaus laukė  mokyklos suolas ir pasiruošimas abitūros egzaminams. Kaip sako jis pats, grįžimas į Lietuvą jam nebuvo lengvas, nes kelionėje patirtas laisvės pojūtis neleido vienu lengvu ypu įsilieti į aiškią rutiną. Nepaisant to, praėjus šiek tiek laiko, Marius pasinėrė į muzikos kūrybą ir nusprendė stoti į universitetą.

,,Šiuo metu studijuoju populiariąją muziką Pietų Anglijoje, Falmouth Universitete.  Po kelionės žinojau, kad noriu studijuoti kūrybinį dalyką.  Lietuvoje neradau to, ko ieškojau.  Dėl to ir nusprendžiau studijuoti užsienyje. Čia turiu puikias sąlygas tobulėjimui – yra garso įrašų studijos, visa būtina įranga. Universitete mokymus veda žmonės, dirbantys didelėse įrašų kompanijose.  Turėjau galimybę pasiklausyti mokymų, kuriuos vedė ,,Island records“ prezidentas. ,,Island records“ – įrašų studija, kuriai priklauso Justin Bieber, Katy Perry ir pan. Žinojimas, jog tu gali klausytis vienos garsiausių garso įrašų studijų prezidento – įkvepia“, - džiaugėsi jonavietis.

Prilygina terapijai

Nors vaikinas iki šiol neišsižada galimybės užsidirbti gatvėje ar grojant įvairiose šventėse, dabar pagrindinis jo tikslas – asmeninio singlo išleidimas.

,,Jei gaunu pasiūlymą sugroti vestuvėse ar kitose šventėse, neatsisakau. Tačiau tokiuose susibūrimuose tu turi groti kažką komerciško, populiaraus. Groti savo kūrybą, dainuoti paties kurtus tekstus – visiškai kitas procesas. Netrukus planuoju išleisti savo singlą, vėliau – mini albumą. Galbūt mano kūryba sulauks klausytojų dėmesio, o galbūt ir ne... Kai kuri muziką, galvoji apie dainą, ką ji reiškia tau pačiam. Stengiesi ištransliuoti nuoširdų jausmą. Klausytojas ateina po to.  Muzikos kūrimas – sunkiai nusakomas procesas. Tavyje tiesiog susikaupia kūrybinė energija ir vienintelis būdas ją išleisti – instrumentai ir jos išgrojimas. Kiekvienas žmogus turi energiją. Kol nekūriau muzikos, aš neturėjau,  kur padėti savosios. Galiu drąsiai pasakyti, kad muzika mano gyvenime užima labai svarbią vietą. Ji yra dalykas, kurį geriausiai moku, kuris padeda man pasakyti tai, ką jaučiu. Muzika man – terapija, padedanti susitvarkyti su sunkumais, slegiančiomis mintimis. Neįsivaizduoju savęs be muzikos “, - atviravo Marius.

Tiki tuo, ką daro

Ir kad ir kaip optimistiškai skambėtų jonaviečio planai, jis neslepia, jog ne kartą yra sulaukęs raginimų galvoti apie ,,normalų“ darbą.

,,Dar kai mokiausi Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, vienas mokytojas man sakė: ,,Neik tu į tą muziką, nes nepasimoka. Susirask geriau normalų darbą“. Nors minėtas mokytojas manęs nemokė, jo žodžiai tik paskatino imtis to, ko labiausiai noriu – muzikos. Aš visada maniau ir iki šiol esu visiškai tikras, kad jei žmonės daro tai, ką nori ir  nepasiduoda, jie pasieks savo svajones. Svarbiausia – sekti savo pomėgį, o pinigai ateis patys. Žinoma, grojant populiariąją muziką, užsidirbti yra daug lengviau, nei grojant savo kūrybą. Tam, kad ištransliuot ją, reikia daug laiko ir savišvietos. Labai mažai žmonių sugeba padaryti tai. Aš mokausi būtent tam, kad man pavyktų“, - mintimis dalinosi jonavietis.

Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Visuomenės nuomonė apie LGBT* asmenis: vis dar neigiama, tačiau daug žadanti

Visuomenės nuomonė apie LGBT* asmenis: vis dar neigiama, tačiau daug žadanti

2019 metų Eurobarometro tyrimas, matuojantis gyventojų nuostatas, atskleidė, kad Lietuva vis dar rikiuojasi labiausiai LGBT* asmenų atžvilgiu nepakančių ES šalių pirmosiose gretose. Tačiau, anot Lygių galimy...

Modeliu dirbanti G. Varžinskaitė - apie Azijoje atrastą sėkmę ir išgyvenimus, kuriuos dalis modelių, ko gero, norėtų nutylėti

Modeliu dirbanti G. Varžinskaitė - apie Azijoje atrastą sėkmę ir išgyvenimus, kuriuos dalis modelių, ko gero, norėtų nutylėti 1

Nuolatinės kelionės į Azijos šalis, filmavimasis tokių kompanijų kaip Renault, Samsung, LG reklamose, žurnalus puošiančios nuotraukos, vienas kitą keičiantys kontraktai bei svečioje šalyje netikėtai užgimusi ...

Kiekvieną dieną savo sodybą puoselėjantys vyndariai:,,norint sukurti kažką gražaus, turėti daug pinigų nėra būtina"

Kiekvieną dieną savo sodybą puoselėjantys vyndariai:,,norint sukurti kažką gražaus, turėti daug pinigų nėra būtina"

 Žaliuojantys vynuogynai, čia pat augantys persikų, abrikosų, graikiškų riešutų medžiai, žieduose dūzgiančios bitės, vandens lelijomis pražystantys tvenkiniai bei daugybė unikalių, rankų darbo baldų ir kit...

Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi

Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi

Kiekvieną šiltąjį metų sezoną, daugiau ar mažiau, visuose Lietuvos miestuose prasideda įvairių remonto darbų įkarštis. Ne išimtis ir Jonava. Tačiau atsitiko taip, jog šių metų vasarą mūsų mieste rekonstrukci...

Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais

Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais

Jonavos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Andrius Jotautas laisvalaikiu, kartu su savo augintiniais Lordu ir Ronda, užsiima šunų jėgos sportu. Abu vaikino šunys yra n...

Jonavos rajono PK pareigūnas S. Bubinas - apie profesijos pasirinkimą, darbo iššūkius ir rajono problemas

Jonavos rajono PK pareigūnas S. Bubinas - apie profesijos pasirinkimą, darbo iššūkius ir rajono problemas

Šiandien, spalio 2-ąją, kaip ir kasmet, policijos pareigūnai mini profesinę šventę – Angelų sargų dieną. Ją paminės ir Jonavos rajono policijos komisariatas, kuriame – būrys jonaviečių saugumu ir gerove besir...

Jonavoje dirbanti automechanikė: atliekant praktiką, darbuotojai lažinosi, kiek aš ištversiu

Jonavoje dirbanti automechanikė: atliekant praktiką, darbuotojai lažinosi, kiek aš ištversiu 5

Jei sugedo jūsų automobilis ir jūs nusprendėte jo remontą patikėti Fabriko gatvėje įsikūrusiam autoservisui ,,Žygisa", nenustebkite čia pat pamatę besidarbuojančią smulkutę merginą – įmonėje jau kurį laiką au...

Jonaviškė G. Počepavičiūtė pristato pirmąjį savo muzikinį kūrinį

Jonaviškė G. Počepavičiūtė pristato pirmąjį savo muzikinį kūrinį 3

La Gerda – jonaviškės Gerdos Počepavičiūtės pseudonimas, kurį jau vakar buvo galima išgirsti ,,Power Hit Radio“ eteryje – klausytojams pristatytas pirmasis merginos kūrinys ,,One more thing“. ...

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

Futbolininkas Laurynas Stonkus tapo „Jonavos“ komandos simboliu. Gimtojo miesto komandai 27–erių žaidėjas šiemet atstovauja jau dešimtą sezoną. Per dešimtmetį L. Stonkus patyrė ir šilto ir šalto – mėgavo...

Jonaviečių grupė AISVA pristato naują klipą, kuriame persipina lietuviško modernaus folkloro ir Madagaskaro salos melodijos

Jonaviečių grupė AISVA pristato naują klipą, kuriame persipina lietuviško modernaus folkloro ir Madagaskaro salos melodijos 8

„Folkloras gyvas tol, kol gyvuoja bendruomenė, kol yra kam papasakoti ir yra kam išklausyti“, - toks pirmas sakinys pasitinka Jus, atvėrus jonaviečių įkurtos modernaus folkloro grupės AISVA interneto puslapį...

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio interviu: - Žemės ūkio kooperacija žemdirbius galėtų pakylėti į kitą lygį, tačiau Lietuvoje šis procesas gana vangus. Kooperacija ypač reikalinga sm...