Jonavoje padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija

Jonavoje padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija
RGP 17
2020-08-17 15:59 2020

Šiandien vyrauja nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai. Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) interneto svetainėje, skiltyje „Oro kokybė šiandien“ skelbiama, kad Oro užterštumo lygio indeksas (OUI) rugpjūčio 17 d. Jonavoje yra vidutinis.

Interaktyviajame žemėlapyje nurodoma, kad dėl padidėjusi kietųjų dalelių (KD10) koncentracijos, kuri sudaro 38,80 μg/m3, užterštumas Jonavoje – vidutinis. Labai žemas arba žemas užterštumas skelbiamas, kuomet KD10 sudaro iki 30  μg/m3 per pastarąsias 24 val.

Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairūs komponentai – rūgštys, sulfatai, nitratai, organiniai junginiai, metalai, dirvožemio dalelės, dulkės, suodžiai ir kt. Į žmogaus organizmą kietosios dalelės patenka kvėpuojant. KD10 (kietosios dalelės iki 10 mikronų aerodinaminio skersmens) dalelės gali nusėsti bronchuose ir plaučiuose, sukeldamos kosulį ir čiaudulį.

Kaip elgtis, kad išvengtume žalingo poveikio sveikatai?

Kai OUI yra vidutinis, gali būti paveiktos jautrios gyventojų grupės (vaikai, vyresnio amžiaus žmonės, nėščios moterys ). Tokiu atveju reiktų vengti ilgesnių pasivaikščiojimų ar kitos aktyvesnės veiklos prie intensyvaus eismo gatvių, sankryžų.

Miestų gatvės ir statybvietės turėtų būti drėkinamos, siekiant sumažinti dulkių ir smulkių dalelių patekimą į aplinkos orą. Kaimiškose vietovėse, dėl javapjūtės išliks padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore.

Plačiau apie oro užterštumą rasite interaktyviame žemėlapyje ČIA 

Asociatyvi archyvo nuotrauka 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Sergamumas peršalimo ligomis Jonavos rajone

Sergamumas peršalimo ligomis Jonavos rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 40-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekc...

Jonavoje beveik perpus sumažėjo sergamumas peršalimu

Jonavoje beveik perpus sumažėjo sergamumas peršalimu 1

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 52-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų...

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija 43-iąją metų savaitę

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija 43-iąją metų savaitę

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 43-iosios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infek...

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad 41-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityj...